Nekustamo īpašumu izsole

Nekustamo īpašumu izsole - jautājumi un diskusijas

Ja kopīpašuma daļu neviens nenopērk arī 2. kārtā? (15)
Kas notiek tālāk, kam pieder solītā domājamā daļa?
tam, kam piederēja, tam arī turpinās piederēt. Ja hip kreditors (ja tāds ir) nepārņems par sākumcenu. izsole ar lejupejošu soli, sola nevis lielāku, bet mazāku summu...

palasi te: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/93195/paradnieku-ipasumu-izsoles-shemotaji-nosit-cenu
Civilprocesā nekustamos ar lejupejošu neizsola. Tikai MNP.
Ja ir mantojuma lieta - vai nu hip kreditors pārņem, ieskaitot cenā savu prasījumu (resp., nemaksājot neko, tikai ZTI takses), vai arī - ja neviens nenopērk - īpašums kā bezmantinieka manta pāriet valstij.
Jā, taisnība par maksātnespēju.

Par bezīpašnieka mantu īpašums paliek tikai tad, ja nav mantinieku. Te jau nav skaidrs, cik tālu tas mantošanas process ir...
Nu tad kolhozā ari bankas meitas NĪ uzņēmums ierakstīsies, kopā būs jautrāk. Tagad jau sen kā vairs trešo izsoli nerīko. Ja jau banka iesaistīta, tad viņiem tas drīzak ir izmisuma solis. Jo pārejos nevar piespiest maksāt svešus parādus.
A vispār cik smagi ir galva jāsaspiež lai pirktu domājamās daļas? Iepirksies un pēc tam dzīvosi kopā ar cilvekiem kuriem sadzīvot nevari.
··· Nekustamo īpašumu izsole: Ja kopīpašuma daļu neviens ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dzīvoklis nopirkts izsolē, bijušā īpašnieka mantinieki pretendē uz dzīvoklī esošo mantu!? (5)
Nopirkām dzīvokli izsolē, papīri sakārtoti jau,īrnieki izvākušies. Tagad varētu vākties iekšā, bet rodas problēma ar bijušā īpašnieka mantām,kas ir palikušas dzīvoklī - respektīvi, pirms saņēmām dzīvokli oficiāli ...
Kārtējais izsoļu dalībnieku uzmetiens. Ko īsti jūs tur tajā izsolē nopirkāt? Tas, ka bankām un tiesu izpildītājiem ne tikai detaļas neinteresē, bet arī pats NĪ (nelegālas pārbūves utt.), jau nevienam nav noslēpums. Teorētiski pirms ievešanas valdījumā telpām bija jābūt tukšām (vai arī aizpildījums ir izsoles priekšmets), bet Latvijā tas būtu eksotiski.

Lai cik tas izklausās fantastiski, piespiest tiesu izpildītāju visu to (lieko) mantu savākt.
Ja gribat sirdsmieru-uzticiet ZTI paglabāt.Tas gan maksās,bet kreņķu nebūs... Viņš sastādīs sarakstu ar to kas ir mantojams...
Ja jau priekšvēsture saspringta -var mēģināt pierādīt mantojuma sastāvā arī kādu reāli neesošu zelta podu... un varēsiet atmazgāties ilgi un dikti...
Dzīvokļa pieņemšanas aktu sastādījāt? Ar detalizētu visu dzīvoklī atrodošos iebūvēto (santehnika, virtuve, radiatori utt.) un brīvstāvošo (mēbeles, elektroierīces, grāmatas, apģērbi utt.) lietu uzskaiti. Ar tiesu izpildītāja parakstu un vēlams arī liecinieku parakstiem. Logi, durvis u.t.t. ir dzīvokļa aprīkojums, nevis bijušā īpašnieka mantas. Konteinerī, ja nevāc prom! ··· Nekustamo īpašumu izsole: Dzīvoklis nopirkts izsolē, ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Parāda piedziņa, ja nekustamais īpašums netiek pārdots (5)
kā risinās situācija, ja nekustāmais īpašums netiek pārdots arī otrajā izsolē? Meklējoties pa internetu uzdūros apgalvojumam, ka tad īpašumu vairs nepārdod. Tā ir? Pēc tam var vērsties tikai pret kustamo mantu, ...
samazīnās cenu un izsolīs vēlreiz, starpību piedzīs citā ceļā... Ja arī otrajā un trešajā piegājienā nepārdos, tad būs izsole ar lejupejošu soli. Cenu laidīs uz leju līdz kāds pieteiksies pirkt. Pašam aizņēmējam tas nav izdevīgi, jo ja pārdod par mazāku summu, tad viņš joprojām paliek parādā atlikušo daļu un to piedzīs citā veidā. Citreiz tie uzpircēji vienojas savā starpā, ka nepirks un spiedīs cenu uz leju. Ja kreditors atsakās pārņemt īpašumu, tad būs atkal pirmā izsole. pēc kāda laika izsole paliks arvien leetaka. Varbuut..pats nopirksi....:( Solvita, tu kaut ko jauc. Ar lejupejošu soli parādu piedziņās nekustamo īpašumu izsoles Civilprocesa likums neparedz. Tā notiek tikai maksātnespējas procesā. Un uzpircēji neko īpaši vienoties nevar kopš tā laika, kad ieviesa elektroniskās izsoles. Bet jautājuma autoru iepriecināt tiešām nevar. Ja otrā izsole atzīta par nenotikušu un kreditori atsakās to paturēt, tad piedziņas atzīme zemesgrāmatā dzēšama. Tomēr piedzinējs var lūgt taisīt jaunu izsoļu ciklu, jo tiesības vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu saglabājas, kamēr vien tas pieder parādniekam. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Parāda piedziņa, ja ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad drīkst iet iekšā? (17)
Saņemts tiesas lēmums, nostiprināt īpašuma tiesības uz jaunā īpašnieka vārda.
Nostiprini. Tad izmet pašreizējos iemītniekus, ievācies un vēlreiz nostiprini. Vēlams - nomīnē ieeju. 😃 A kā jūs zinat, ka tur ir īrnieki? Mana radiniece nopirka izsolē mirušas vecenītes dzīvokli, par kuru mazdēls nez kādēļ gadiem ilgi nemaksāja komunālos, kaut dzīvoklis var teikt no gaisa nokrita. Varēja pārdot, bet nē, kaut ko gaidīja. Bet pirkām to dzīvokli, jo tanī pat mājā, tikai stāvu augstāk dzīvo pircējas māsa un divām večām kopā labāka dzīvošana. Jaiet pie ZTI, lai viņš ieved valdījumā. ...tak jau pat Bībelē esot rakstīts, ka grēks esot dzīvot pāri savām iespējām.
Izsoles ir tikai nesaprātīgu cilvēku finansu darbības rezultāts.
Pēc izsoles jāstājas spēkā lēmumam. Šķiet tās bija divas nedēļas. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Nopirkts dzīvoklis izsolē. ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Vai var izsole pārdot nekustamo īpašumu kuram ir ķīla, nostiprināta Zemesgrāmatā? (6)
Vai tiesu izpildītāji var izsolē pārdod bez manas piekrišanas nekustamo īpašumu kuram ir uzlikta ķīla, bet ķīlas saistības netika dzēstas???
uz jauno īpašnieku nepāriet iepriekšējā īpašnieka zemesgrāmatā ierakstītie parādi, ķīlas utt... tās tiek dzēstas, vienalga par kādu summu īpašums tiek pārdots.Nodrošinātie kreditori kaut ko iegūs rindas kārtībā, nenodrošinātie kreditori turpinās parādpiedziņu no parādnieka, neskatoties uz to, ka nekustamā manta vairs nav...no algas , kustamās mantas, utt.... No izsolē iegūtās naudas dzēsīs hipotēku. Ja iegūtā nauda būs mazāka kā hipotēka, tad tikai daļēji. Tur bija secība kādā kreditori sastājas. Vispirms izsoles rīkotājs savāc savu daļu, tad banka par hipitēku un ja kas vēl paliek, tad namu apsaimniekotājs, latvenergo vai latvijas gāze un citi kreditori. Šeit laikam domāts, ka komunālie parādi dzēšami, ja īpašnieks tos nav atzinis, bet tagad jau katram rēķinam apakšā rakstīts, ja 10 dienu laikā to neapstrīdi, tad tas automātiski nozīmē, ka atzīsti to par pareizu. Var. Izklausās pēc pasakas... nezinu gadījumus, kad kreditori piekristu jaunas, svešas hipotēkas stiprināšanai.

Pēdējā hipotēka un uztraukums, ka neko nedabūs :) ha, ha!
··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai var izsole pārdot ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai parādnieks tiesīgs neatdot dokumentus pēc izsoles (12)
Vai parādnieks -iepriekšējais mājas īpašnieks ir tiesīgs neatdot jaunajam īpašniekam izsoles procesā iegūtās mājas dokumentus (plāns, projekts,utt.)?
Izsolē pirktās mājas ir nolādētas,tur labi nedzīvosies. Kadastrā var pasūtīt jaunus.

Tu taču nopirki īpašumu neviss plānus!
Nopērc- par visu ir jāmaksā. Parāds mājas vērtībā? Viņam šādu dokumentu var nebūt (pazaudēti, nav bijuši, parāda piedziņas procesā "iekrituši starp galdu un skapi" utml.). Minimālo komplektu bija jānodrošina izsoles organizētājam, bet būsim reāli, daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki. Inventarizācijas plāna kopija dabūjama VZD, projekta kopija attiecīgajā būvvaldē un/vai pie projekta autora. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai parādnieks tiesīgs ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Izsolē nopirkts dzīvoklis. (22)
lieta tāda, ka dēls nopirka izsolē dzīvokli, bet tas vēl joprojām ir apdzīvots. juridiskā puse it kā teorētiski zināma, vēlējos pajautāt, vai kādam bijusi praktiskā pieredze, kā un cik ilgā laikā viss atrisinās?
Lai ieliek īrniekus feisbucka "Īrnieku melnajā sarakstā" tādējādi apgrūtinot turpmākās īrēšanas iespējas. Īres ligumi ir saistoši jaunajam īpašniekam. Tā ka var gadities ka dzivoklis ir, bet dzivot kur nav :( Es tik 1 nesaprotu. Kādi, velns parāvis, ir tie likumi, kuri pircējam neļauj iepriekš uzzināt un redzēt, kas tanī dzīvoklī darās. Varbūt šādas izsoles jāatzīst par spēkā neesošām, jo pircējs maldināts? Vai tiesu izpildītājam nav jāzina kas notiek tanī miteklī? Kā viņi neapsekojot nosaka izsoles cenu? Gertrūd, lai dēls ar saviem papīriem iet un pajautā, lai īrnieki parāda, uz kāda pamata atrodas viņa īpašumā. Izejot no situācijas lai rīkojas. Var atslēgt elektrību, gāzi uc. tur jua tiesu ipidītājiem darbs... ··· Nekustamo īpašumu izsole: Izsolē nopirkts dzīvoklis. lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Paziņojums par izsoli otras domājamās daļas īpašniekam? (4)
Vai tiesu izpildītājam obligāti jāpaziņo izsoles datums un vieta otras domājamās daļas īpašniekam? Ja tas nav izdarīts, vai pirmajam ir tiesības apstrīdēt izsoles rezultātus, ja jā, tad kur un kā? Tagad izsoles notiek ...
Ir pirmpirkuma tiesības vai nav? Ja ir. tad vēl pirms izsoles bija jāpiedāvā iegādāties. CL
1073. Ja kāds nekustama īpašuma kopīpašnieks atsavina savu daļu personai, kura nav kopīpašnieks, tad pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā, skaitot no pirkuma līguma noraksta saņemšanas, pieder pirmpirkuma tiesība (2060. p. 2. d. un 2062. p.), bet gadījumos, kad pirmpirkuma tiesību nav bijis iespējams izlietot atsavinātāja vainas dēļ - izpirkuma tiesība (1381. un turpm. p.).

Kā tas iet kopā ar izsoli (trešo personu iesaistīšanos pirkšanas procesā) labāk būs prasīt attiecīgās jomas juristiem.
Ja izsoli rīko tiesu izpildītājs parāda piedziņas lietā, tad nekādas pirmpirkuma tiesības nepastāv. Kopīpašniekam ir tiesības piedalīties izsolē un solīt. Paziņojumiem kopīpašniekiem tāpat kā sludinājumam Latvijas Vēstnesī ir jābūt obligāti. To nosaka Civilprocesa likuma 606.pants. Ja tas nav izdarīts, tad ieinteresētā persona var iesniegt sūdzību Civilprocesa likuma 617.panta kārtībā, prasot izsoli atzīt par spēkā neesošu. Sūdzība jāsniedz piekritīgajā Zemesgrāmatas nodaļā, kura izskata pieteikumu par izsoles akta apstiprināšanu ··· Nekustamo īpašumu izsole: Paziņojums par izsoli otras ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Elektroniskās izsoles (4)
Varbūt kādam ir reāla pieredze, kā tas tagad notiek. It kā vairs ne zālē, bet elektroniski. Saprotu vien tik tāl, ka jāiemaksā 10%. Un tālāk? Kopīpašuma domājamās daļas īpašniekam laikam nav nekādu priekšrocību, ...
Tālāk jāseko līdzi tam ,kas notiek.........https://izsoles.ta.gov.lv/ te var redzēt, gan izsoles soli, visu pārējo piezvanot konkrētajam tiesu izpildītājam.

priekšrocību nav nevienam, pretendentus nezināsi, neko nespēsi sarunāt, beidzot viss pa česno.
Neieteiktu, pat mēgināt. Pietiek nodeklarēties kkur ārzemēs un pāris papīrus tiesā, lai trīs gadus gaidītu tiesas izsoles rezultātu. Novērtējuma summu (jā tāds ir, bet var arī nebūt) un "soli" norāda pie izsoles noteikumiem, pretendentus sejā nevar ieraudzīt, ja vien nav iepriekš zināmi frukti ;) Sēdi mājas čībās un mēnesi un seko līdzi... ··· Nekustamo īpašumu izsole: Elektroniskās izsoles lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Izsoles ar lejupejošu soli (3)
Var, lūdzu, pastāstīt kāds (vienkāršā valodā), ko nozīmē un kā darbojas izsolēs princips "ar lejupejošu soli".
Ja pavisam vienkāršoti, tad izsole ar lejupejošu soli ir parādnieka mantas pārdošanas veids juridiskās personas maksātnespējas procesā, kas tiek pielietota tad, ja pirmā izsole (ar augšupejošu soli) tiek atzīta par nenotikušu (nav ieradies neviens solītājs) (skatīt. Maksātnespējas likuma 115. pantu). Administrators, izsludinot izsoli, nosaka izsoles soli un zemāko summu, līdz kurai pirkuma summu var samazināt (ne mazāk kā 10% no izsoles sākuma cenas). Vienkāršoti izsakoties, izsole lejupejošu soli notiek tā: administrators nosauc lejupejošās izsoles summu, to pakāpeniski samazinot par izsoles soli līdz brīdim, kad par nosaukto summu izsolāmo priekšmetu ir gatavs pirkt kāds no izsoles dalībniekiem. Ja ir vairāki izsoles dalībnieki, kuri ir gatavi pirkt izsoles priekšmetu pirkt par attiecīgo summu, tad starp šiem izsoles dalībniekiem sākas izsole ar augšupejošu soli. Piemēram, izsoles sākuma cena ir EUR 1000,-; izsolē ar lejupejošu soli pie summas EUR 300,- izsoles priekšmetu ir gatavi pirkt 2 izsoles dalībnieki; turpinās izsole ar augšupejošu soli līdz brīdim, kamēr paliek tikai viens pārsolītājs. Nereti gan gadās situācijas, ka uz izsolēm ar lejupejošu soli ierodas tā saucamie "troļļi" vai "rēderi", kuri viens ar otru necīnās un nosola izsoles priekšmetu par zemāko summu. un kas notiek, ja pat par zemāko cenu neviens nepērk? Piemēram kopīpašuma daļu? Atbilde uz Alcora jautājumu ir norādīta MN likuma 115. panta 2¹ daļā: Ja juridiskās personas maksātnespējas procesa ietvaros nekustamā īpašuma otrā izsole tiek atzīta par nenotikušu, administrators nekavējoties nosūta kreditoriem precizēto parādnieka mantas pārdošanas plānu, norādot priekšlikumu par turpmāko rīcību ar mantu.
Faktiski tas nozīmē, ka administrators sniedz piedāvājumus par attiecīgās mantas pārdošanu (parasti izvēlas mantas pārdošanu par brīvu cenu, mantu nopārdodot jebkuram, kam ir interese par attiecīgo lietu, piemēram, administratora draugam)!
··· Nekustamo īpašumu izsole: Izsoles ar lejupejošu soli lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu