Dzīvoklis nopirkts izsolē, bijušā īpašnieka mantinieki pretendē uz dzīvoklī esošo mantu!?

Nopirkām dzīvokli izsolē, papīri sakārtoti jau,īrnieki izvākušies. Tagad varētu vākties iekšā, bet rodas problēma ar bijušā īpašnieka mantām,kas ir palikušas dzīvoklī - respektīvi, pirms saņēmām dzīvokli oficiāli savā valdījumā, bijušais īpašnieks nomira, līdz ar to mēbeles un iekārta paliek bijušā īpašnieka mantiniekiem. Ja valdījums būtu apstiprināts, kamēr viņš būtu dzīvs, tad problēmu nebūtu. Mantojuma lieta esot jau uzsākta.
jautājums - vai mēs esam tiesīgi šīs mantas atdot kādam no mantiniekiem pirms ir izbeigusies mantojuma lieta?
Vai mantas var atdod tikai tad, kad oficiāli ir izbeigusies mantojuma lieta?
Vai mēs varam mēbeles paši pārvest uz kādu citu vietu un pēc mantojuma lietas izbeigšanās, mantinieki tās var paņemt? Vai arī tās nedrīkst pamest līdzšinējās telpas?
Uz ko tieši var pretendēt mantinieki? vai viņi var arī iznest logus un durvis un citas tamlīdzīgas lietas?
Ņemot vērā,ka līdz šim no šīs ģimenes esam saņēmuši draudus un ir bijušas naudas izspiešanas mēģinājumi, vēlētos visu pareizi un korekti izdarīt, lai pēc tam nebūtu vilšanās.
varbūt kāds ir saskāries ar šādu situāciju? Un kā Jūs to risinājāt?

anis (2018-01-26 16:07)    4 Ja gribat sirdsmieru-uzticiet ZTI paglabāt.Tas gan maksās,bet kreņķu nebūs... Viņš sastādīs sarakstu ar to kas ir mantojams...
Ja jau priekšvēsture saspringta -var mēģināt pierādīt mantojuma sastāvā arī kādu reāli neesošu zelta podu... un varēsiet atmazgāties ilgi un dikti...

joens (2018-01-26 16:38)    5 Kārtējais izsoļu dalībnieku uzmetiens. Ko īsti jūs tur tajā izsolē nopirkāt? Tas, ka bankām un tiesu izpildītājiem ne tikai detaļas neinteresē, bet arī pats NĪ (nelegālas pārbūves utt.), jau nevienam nav noslēpums. Teorētiski pirms ievešanas valdījumā telpām bija jābūt tukšām (vai arī aizpildījums ir izsoles priekšmets), bet Latvijā tas būtu eksotiski.

Lai cik tas izklausās fantastiski, piespiest tiesu izpildītāju visu to (lieko) mantu savākt.

joens (2018-01-26 16:42)    4 Dzīvokļa pieņemšanas aktu sastādījāt? Ar detalizētu visu dzīvoklī atrodošos iebūvēto (santehnika, virtuve, radiatori utt.) un brīvstāvošo (mēbeles, elektroierīces, grāmatas, apģērbi utt.) lietu uzskaiti. Ar tiesu izpildītāja parakstu un vēlams arī liecinieku parakstiem.

draboss (2018-01-26 18:49)    3 Logi, durvis u.t.t. ir dzīvokļa aprīkojums, nevis bijušā īpašnieka mantas.

Rego1 (2018-02-02 13:00)      Konteinerī, ja nevāc prom!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu