Vai izsoles dzivokla parads pariet jaunajam ipasniekam?

Vai pērkot dzīvokli izsolē komunālie parādi pāriet jaunajam īpašniekam?

Syringa (2015-07-27 14:33)      Nē nepāriet un jāpieskata parakstot dokumentus, lai, kāds gudrinieks, to nepiekabina klāt kā papildus bonusu.

joens (2015-07-27 17:19)    1 Teoriju augstāk jau uzrakstīja, praksē viss nav tik viennozīmīgi, daži pakalpojumu sniedzēji visus parādus gribēs uzkarināt jaunajam īpašniekam (ātrāk nepieslēgs gāzi, elektrību utml.), bet tiesu izpildītājs līdz tik prastām lietām, kā izsolāmā īpašuma "attīrīšana" var nenolaisties.

edding (2015-07-27 19:36)  1 2 Izsolē var nopirkt, piemēram .dzīvokli ar īrniekiem/ 10 gb/, jo viņiem ir beztermiņa līgums ar bijušo saimnieku.

Syringa (2015-07-27 22:33)  3   10 īrniekus kā piedevu var dabūt tikai tad, ja īres līgums ir reģistrēts ZG un tādā gadījumā tas jau ir apgrūtinājums par ko tiek ievietota informācija izsoles paziņojumā. Nenāk par ļaunu arī pašam ielūkoties ZG nodalījumos, lai pārliecinātos vai paziņojumā ir iekļauta visa informācija. Par gāziniekiem, elektriķiem, komunālajiem uc ir jāparūpējas TI (viņš par to saņem pieklājīgu atlīdzību), savlaicīgi informējot kreditorus, lai tie var pieteikties uz daļu no izsolē iegūtās summas. Ja ar šo summu ir par maz visiem kreditoriem, tad par atlikušo parādu summu jāceļ civilprasība tiesā vai parāds jānoraksta, tam visam nav nekāda sakara ar jauno īpašnieku. Kaut kādas diskusijas par tēmu slēgšu neslēgšu ir pretlikumīgas....protams dzīvē bieži sanāk kādu paķert uz muļķi....

StacyQ (2015-07-27 23:33)    2 Syringa, teorija ne vienmēr sakrīt ar praksi. Īres līgumam ne vienmēr jābūt reģistrētam ZG, pietiek ar to, ka tāds ir un izlikt tādu cilvēku no jauniegūtā dzīvokļa nevari un viss. Kaut kas nepatīk? Ej uz tiesu un kamēr tiesāsies, gadiņi ies, īrnieks turpinās dzīvot, bet jaunais īpašnieks lai skrien kaut ar pieri sienā. Līdzīgi ar parādiem par komunālajiem, jo īpaši tas attiecas uz Latvijas gāzi. Parāds ir dzīvoklim nevis īpašniekam un kamēr parāds būs, tikmēr gāzi nedabūsi.
Pirms dzīvokļa iegādes, rūpīgi vajag to izpētīt. Ne tikai ZG, bet apstaigāt kaimiņus, pajautāt ko viņi par to dzīvokli zina, arī komunālo pakalpojumu sniedzējus apklaušināt.

_erucanob_ (2015-07-28 09:56)      10 īrniekus kā piedevu var dabūt tikai tad, ja īres līgums ir reģistrēts ZG /c/
Nav tā. Es jau te pat juristiem pierādīju ar konkrētām publikācijām , kur kaut kāda tur īrnieku aizsardzības biedrība ar vienu armēnieti vadībā pierādīja, ja ir beztermiņa līgums-, īpašnieki var mainīties, bet īrnieks tur paliks kaut vai visu atlikušo mūžu.

Syringa (2015-07-28 11:21)  1 1 _erucanob_ patiesība jau ir tāda, ka parasti jebkurā līgumā (ar pašvaldību, ar banku utt) ir iekļauts punkts, ka bez rakstiskas atļaujas vai bez savstarpējas saskaņošanas slēgt apakšīres līgumu ir aizliegts, līdz ar to terminēts vai neterminēts apakšīres līgums, kurš nav saskaņots un akceptēts, ir kaķim zem astes un loriņi ārā pa durvīm ar visiem īrniekiem. Vienu brīdi, ja nemaldos krīzes gados, šitie joki ar apakšīres līgumiem bija ļoti izplatīti, lai bankas nevar dzīvokļus atņemt un tad arī veica grozījumus gan pašos līgumos, gan pašvaldības savos saistošajos noteikumos par nomām, īrēm, apakšīrēm. Kā arī noskaidrot cik ilgs tad ir šis beztermiņa īres līgums var elementārā veidā, TI nosūta pieprasījumu VID ar jautājumu sākot no kura gada un cik lielā apmērā tiek maksāts ienākumu nodoklis par konkrētās dzīvojamās platības izīrēšanu....domāju tālākās darbības un rīcību nojaut.

_erucanob_ (2015-07-28 18:02)    1 Syringa, lai nebūtu goloslovno, vari sameklēt avīzi MKlatvii, Nr.3(622) 2015. gada 14-20 janvāris, 15 lapaspuse.Var arī piezvanīt uz Rīgas pils. īres valdi, direktorei Narine Abagjan un noskaidrot.
Un te jau nav runa par apakšīri,vai pašvaldības vai bankas dzīvokli, bet īpašnieka/kuram pieder šis dzīvoklis, kaut kad nopirkts par naudu/
Nu aizsūtīs uz VID, un? Saimnieks, kuram dzīvoklis piederēja, nav maksājis nodokļus par īri. Un kāda gar to daļa īrniekam? Viņam ir beztermiņa līgums un uz visu pārējo nospļauties.

Jurijs29 (2015-07-31 21:58)      Nekādā gadījumā nedrīkst pāriet!

pelnupele (2015-08-02 13:43)      Ir jau tādi gudrīši, kuri iegādājas nekustamo īpašumu interneta izsolē, nepaskatoties uz to dzīvē. Tā viens gudrītis nopircis palielu pirti ar iemūrētiem pamatiem, kuru banka bija izsolījusi kā pārvietojamo pirti. Un ko nu?!:D

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu