Parāda piedziņa, ja nekustamais īpašums netiek pārdots
kā risinās situācija, ja nekustāmais īpašums netiek pārdots arī otrajā izsolē? Meklējoties pa internetu uzdūros apgalvojumam, ka tad īpašumu vairs nepārdod. Tā ir? Pēc tam var vērsties tikai pret kustamo mantu, ienākumiem vai kādu citu, nesaistītu īpašumu (pieņemot, ka izsolei izliktais īpašums bija ieķīlāts par labu kredītdevējam).LaskovijMerzavec (2017-09-07 22:51) Ja kreditors atsakās pārņemt īpašumu, tad būs atkal pirmā izsole. pēc kāda laika
janisb (2017-09-08 00:05) 2 samazīnās cenu un izsolīs vēlreiz, starpību piedzīs citā ceļā...
av2 (2017-09-08 05:54) izsole paliks arvien leetaka. Varbuut..pats nopirksi....:(
solvitas (2017-09-08 10:26) 1 Ja arī otrajā un trešajā piegājienā nepārdos, tad būs izsole ar lejupejošu soli. Cenu laidīs uz leju līdz kāds pieteiksies pirkt. Pašam aizņēmējam tas nav izdevīgi, jo ja pārdod par mazāku summu, tad viņš joprojām paliek parādā atlikušo daļu un to piedzīs citā veidā. Citreiz tie uzpircēji vienojas savā starpā, ka nepirks un spiedīs cenu uz leju.
irjauar_ (2017-09-28 22:54) Solvita, tu kaut ko jauc. Ar lejupejošu soli parādu piedziņās nekustamo īpašumu izsoles Civilprocesa likums neparedz. Tā notiek tikai maksātnespējas procesā. Un uzpircēji neko īpaši vienoties nevar kopš tā laika, kad ieviesa elektroniskās izsoles. Bet jautājuma autoru iepriecināt tiešām nevar. Ja otrā izsole atzīta par nenotikušu un kreditori atsakās to paturēt, tad piedziņas atzīme zemesgrāmatā dzēšama. Tomēr piedzinējs var lūgt taisīt jaunu izsoļu ciklu, jo tiesības vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu saglabājas, kamēr vien tas pieder parādniekam.