Dzīvokļa īre

Dzīvokļa īre - jautājumi un diskusijas

Skatoties no kaa iiree:

1) no privaatpersonas - te varbuut neprasiis neko, maksaa tik pikji un dziivo. Parasti gan panjem pases kopiju un Juus parakstat no interneta izprinteetu Iires Liigumu..

cita opera ir:
2) Agentuuras: te buus vajadziigs darba liigums, bankas konta izdruka (lai pieraadiitu, ka Tev pietiekami naudas, lai iireetu) atsauksmes no ieprieksheejiem izireetajiem, no darba deveeja utt.
Emma, Anglijaa cilveeki citaadi attiecas pret nodokljiem, jo Tavu nodoklju maksajums ir redzams visapkart, tie ir normaali celji, bezmaksas mediciina, labs sab.transports. Vislabākais dokuments ir nauda! Šķiet, ka arī Anglijā ... Emma45, neskrien gan, jo ja kaimini nostucis vinu, vins nostucis kaiminus😃...te sita sistema strada perfekti👍😉! ...man a pat ires liguma nav, katru menesi noskaitu saimniekam kepa un visi laimigi😃...nu, vienigi taxman varetu but 😠...😃 ··· Dzīvokļa īre: Kādi dokumenti vajadzīgi ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kādas tiesības ir īrnieka ģimenes loceklim īres dzīvoklī pārtraucot īres līgumu? (7)
Īres līgums ar galveno īrnieku par dzīvojamo telpu ir izbeigts un NĪ ir nodots ar aktu NĪ īpašniekam, bet otrā dienā ar prasību par lietošanas tiesību noteikšanu uz dzīvojamo telpu vēršas īrnieka ģimenes loceklis, kas ir ...
Pilnigi vienalga, kur un kāpēc. Dzīvesvietas deklarēšanas fakts pats par sevi nerada civiltiesiskas saistības, tas ir vajadzīgs, lai persona nepieciešamības gadījumā būtu sasniedzama valsts un pašvaldības institūcijām.Deklarācija nedod tiesības uz īpašumu, visi deklarētie locekļi un nelocekļi var iet ieskrieties neatkarīgi no faktiskas dzīvošanas vai nedzīvošanas tajā īpašumā. Cik zinu, tad īres līgumu slēdzot, tiek uzskaitīts konkrēto ģimenes locekļu skaits, kuri drīkst uzturēties dzīvoklī. Ja atbildīgais īrnieks ir pārtraucis īres līgumu, tad loģiski, ka viņa ģimenes locekļiem arī jāatbrīvo telpas. Ja vēļies tur dzīvot turpmāk, tad jāslēdz ar īpašnieku jauns īres līgums. Ļoti nekonkrēts jautājums. Kurš izbeidza un kāpēc izbeidza? Kāpēc aizmirsa "negalveno īrnieku"? Vai tā persona tiešām ir īrnieka ģimenes loceklis vai tikai deklarējies īpašumā? Deklarēšanās īres tiesības nerada, bet jebkurā gadījumā tam cilvēkam ir tiesības tiesāties. kādā gan veidā viņš savu ´prasību´ tev darīja zināmu? un kā uzradās,pa logu tvaika veidā ieplūda NĪ telpās? vai nīkst uz lieveņa un īd ar deklarācijas lapu rokā? ··· Dzīvokļa īre: Kādas tiesības ir īrnieka ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Īrnieks vai izīrētājs? (34)
Padalieties, lūdzu, pieredzē! 2 gadus tiek īrēts dzīvoklis. Ik pa laikam ir problēmas ar santehniku. Tagad izbeidzās virtuves krāns (nevis sāka tecēt, bet izbeidzās pilnībā). Meistars saka, ka tas ir savu mūžu nodzīvojis ...
Krāni nav tik dārgi, lai ecētos. Tādus īrniekus, kas par nieka krānu ceļ brēku, es laikam neturētu ilgi. Kurš krānu lieto, tas arī pērk.
Vismaz pēc loģikas tā būtu. Bet mūsu īrniekiem liekas, ka viņiem visu jāpadod uz paplātes un izīrētāja peļņai jālīdzinās nullei. Vajadzētu padomāt, cik saimniekiem kaut vai kosmētiskais remonts izmaksā pēc īrnieku aiziešanas, jo nākošo taču neielaidīsi apskrambātās istabās.
Jaucējkrāns maksā 10 eiro.
Ja par tādu lietu rodas šaubas, ka tik Tu nepārmaksā, vai labāk nebūtu ņemt kredītu un pirkt dzīvokli pašai. Tad zinātu, kā tas ir. Vēl labāk to nopirkto izīrēt, vismaz uz gadu, tad es domāju ka no īrnieka par katru švīku pieprasītu samaksu, jo redz apskādēja īpašumu un kādam par to jāmaksā, izīrētajam vai īrniekam.
Nākamreiz vajag īres līgumā ierakstīt, ka izīrētājam Tevi ar tualetes papīru jāapgādā, citādi slaucīsi ar avīzēm un aizštopēsi kanalizāciju un ja nav elektrības kāda bojājuma dēļ, lai saimnieks Tev samaksā soda naudu kādu 600 € apmērā. Vel daudz ko var piemest klāt, lai segtu izdevumus par īrēšanu. Varēsi krietni nopelnīt.
Ja tas būtu Vācijā, tad īrnieks varbūt arī krānu nemainītu, bet soda nauda par krāna sabojāšanu būtu tāda, kura 5x pārsniedz krāna vērtību, jo tur tiešām izīrēšana ir bizness.
Būtu interesanti uzzināt, cik un par kādu dzīvokli autore maksa, tad mēs piemestu cik izmaksās kosmētiskais remonts tai dzīvoklī, nolietoto lietu nomaiņa.
Mēs ļoti naski sūtīt uz VIDu nodokļus maksāt,/ kaut tāda drosme būtu darba devējiem to pieprasīt/ bet kad es īrniekiem saku, ka gribu legalizēt, un jums būs jāmaksā tie 10% klāt, tad kaut kur tā vēlme momentā zūd. Interesanti, kāpēc . Laikam domā ka iznomātājiem jānodarbojas ar labdarību. Kāpēc man tas būtu jādara pret svešiem cilvēkiem, un beigās vēl jāpiemaksā pēc viņiem par nolietoto, sabojāto, sakopt visu netīrību ko parasti atstāj.
Manā gadījumā saimniece samaksāja, bet var arī nemaksāt. Nu nepirks viņa krānu, ko darīsi? šai gadījumā Tev vairāk vajag. Līgumos ir parasti punkts par "saprātīgo nolietojumu", bet dzīvē ir kā cilvēki sarunā. ··· Dzīvokļa īre: Īrnieks vai izīrētājs? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Īrnieks nemaksā par dzīvokli (23)
Ko jūs ieteiktu darīt, ja īrnieki nemaksā par dzīvokli? Vienkārši izmest?
Līgums ir? Vienkārši izmest. Bez žēlastības. Būs tikai sliktāk. Aizej pa kluso un atgriez gāzes krānu! met ārā, tikai atceries,ka jānomaina atslēgas! NU ko lai saka, es ar nemaksātu ja būtu tada iespēja. Ja šamie taga zin mazliet savas tiesības un diezgan bezkaunīgi, tad var rasties sarezģījumi likumiska kārta izlikt. ··· Dzīvokļa īre: Īrnieks nemaksā par dzīvokli lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Dzīvokļa īres parāds. (47)
Izveidojies dzīvokļa īres parāds: ne jau tāpēc, ka nevēlos maksāt, bet vienkārši nav par ko:(( Griezos sociālajā dienestā pēc palīdzības, atzina mani par mazdrošinātu personu, bet palīdzību nekādu nevarot sniegt, jo ...
varbūt tomēr vispirms atslēgt internetu un TV? Atsakies no i-net pakalpojuma,būs par ko ūdeni nomaksāt!
Te jau palīdzību neprasi,griesies ar lūgumu sarkanajā krustā,tur tak pārtiku dala mazturīgiem ļaudīm un ir arī zupas virtuves:))
Var atslēgt, var! Un ko gan mēs tev te varam palīdzēt? a kapēc tu izvēlies dzīvot īrētā dzīvoklī?
Mājas īpašnieks var darīt, ko grib! nafig, tu tāda, nespējīgā, viņam esi vajadzīga?
Silto ūdeni var atslēgt, bet auksto nē, jo tad tas skaitās cilvēktiesību pārkāpums.
Apkuri atslēgs bez problēmām.
··· Dzīvokļa īre: Dzīvokļa īres parāds. lasīt visu diskusiju (47 atbildes) –»
vai īzīrētājs drīkst? (24)
Noslēgts īres līgums uz nenoteiktu laiku,visus maksājumus veic apzinīgi un arī nomaksā vecus parādus.Mēnesi iepriekš kā teikts līgumā brīdina par aiziešanu no dzīvokļa,dzīvoklī citi īrnieki ar izīrētāja ...
Ja šitā izpildās tad pirmā lieta vēstule uz vidu, ka deguns n gadus izīrēja dzīvokli un nemaksāja nodokļus. Dabūs tādu dupsi, ka seno īrnieku terorizēšana paliks optrajā plānā. Iesaku turpmāk parakstīt pieņemšanas-nodošanas aktu, ka puses līgumu uzskata par izbeigtu, telpas par atbrīvotām, un tām vienai pret otru nav nekādu mantiska rakstura pretenziju. Līgums uz nenoteiktu laiku... nu nu, bet būtībā līgums noslēgts ar pirmajiem īrniekiem, kuri jau prom un viņiem nav jāatbild par nākošajiem īrniekiem. Vai tad šis nepasaka visu: "Pēkšņi izīrētājs grib pārdot dzīvokli,īrnieki atstāj to..."? Tas kaut kā dīvaini ielaist īrniekus bez līguma. Izskatās ka tie ir iepriekšējā īrnieka protežē. kur probleema "iires masu" iekaseet no droshiibas naudas? ··· Dzīvokļa īre: vai īzīrētājs drīkst? lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Īres līguma pārtraukšana (4)
Es noslēdzu dzīvokļa īres līgumu ar īrnieku uz nenoteiktu laiku, tagad ir pienācis laiks, kad man šis dzīvoklis ir vajadzīgs pašai. Maksāju arī valsts noteikto 10% nodokli no peļņas. Kā man tagad pārtraukt īres līgumu, ...
Pieļauju ka jābrīdina īrnieks , jāvienojas par laiku . Vai līgumā nav minēts kaut kas precīzāk ? Pārlasi līgumu.. Jāsarunā. Ja īrnieks nepiekrīt, tad izlikt pat tiesa nevar, vienīgi ja pierādīsi, ka viņš bojā dzīvokli. Vari pārdot, bet tikai kopā ar īrnieku, kurš paliks tur kaut visu atlikušo mūžu un pat ja mainīsies situācija NĪ tirgū, viņš maksās tikai to summu, kura līgumā minēta.
Īrniekam ir tiesības, namīpašniekiem tikai pienākumi. Dzīvojam taču pēc komunistu likumiem.
Ja man kāds netic, atrodiet avīzi MK Latvii Nr.3/2015.g/ un izlasiet juristes Narine Abagjan atbildes.
Ja uz nenoteiktu laiku, vairs neko nevar. Dzīvos tur tik ilgi, cik vēlēsies. Īrniekam aiziet ir tiesības jebkurā brīdī, īpašniekam pārtraukt līgumu tikai caur tiesu un pie ļoti nopietniem iemesliem. Īpašuma pārdošana vai vēlme turpmāk tur dzīvot pašam kā iemesls netiek uzskatīts. Tā nu gluži nav ka galīgi neko, nu tik dzīvos līdz mūža galam. Cik tur tos mēnešus iepriekš rakstiski jābrīdina, vēlams lai pretī paraksts par to ka brīdināts, ka dzīvoklis būs nepieciešams pašam īpašniekam un telpas jāatbrīvo. Ja to nedara, tad... vislabāk pakonsultēties pie jurista. ··· Dzīvokļa īre: Īres līguma pārtraukšana lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Remonta izmaksas īrniekiem (16)
Situācija tāda-Drauga māsai pieder dzīvoklis, kuru viņa izīrēja brālēnam uz pusgadu. Līgums it kā nebija noslēgts, viņi maksāja par īri. Dzīvoklī jau no seniem laikiem rodas pelējums visos stūros. Brālēns tās telpas ...
Viņai ir tiesības prasīt, a viņam ir tiesības pasūtīt... Nav nekādu tiesību prasīt, ja nav līguma, jo šajā situācijā nevar pierādīt uz kādiem noteikumiem īrnieks tika ielaists dzīvoklī un kādi izdevumi tam būtu jāsedz. Pie kam, ja jau dzīvoklī ir pirms īrnieka ielaišanas bijusi pelējuma sēne, tad vēdināšana šo procesu nekādi nelabos. Pelējuma sēne tā kā tā iet uz priekšu, vēdini cik gribi-likvidēt to var tikai sienu pamatīgi apstrādājot, siltinot utt. Domaaju, ka iirniekam ir tiesiibas prasiit atmaksaat dalju iires maksas par sleepto defektu, kas pleties plashumaa un uz kura nelabveeliigo ietekmi uz vinja gjimenes veseliibu vinjsh nebija gatavs. tiesiibas pieprasiit vinjai ir. tiesiibas ko dabuut nav. Es nu gan nejustos atbildīga par izīrētāja sapelējušo dzīvokli...
Ja kauna nav, tad prasīt var.
··· Dzīvokļa īre: Remonta izmaksas īrniekiem lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Remonts kā īres maksa (9)
Man ir remontējams dzīvoklis. Īrnieks grib taisīt gruntīgu remontu un tas Man būs īres maksas vietā (par cipariem vienosimies).Vai es varu iekasēt īres maksu uzreiz par 5 gadiem?
Ja abas puses uztaisa par šo faktu rakstisku vienošanos ,tad kāpēc gan ne? (Tu esi dzīvoklim īpašniece???) un man stāv,ka Tu vari visu ko sarunāt ar savu īrnieku.Tikai jābūt reālai tāmei un ja viņš grib aiziet(vai Tu gribēsi)ātrāk prom,tad būtu viņam šie izdevumi jāatmaksā. Visu ar līgumu dariet, lai būtu skaidrs, ka beigās ne viņam, ne tev nav jāpārmaksā. Gruntīgs izklausās ar variantiem.:) var, ja jus abi tam piekritat un to velaties.

uz priekshu nevar pieprasit vairak, ka par 6. men., bet ja vish pats to velas, tad vienoties varat par jebkadu terminju. vienkashi nofomejat to visu atieciga liguma veida.
tas tapat ka ar "ires griestiem" - pec savstarpejas vienoshanas ires maksa var but jebkada.
cik zinu piemāram rimī parasti apmaksā 10 gadus jo pašiem nepieder neviema no telpām kor šie atrodas ja nu vienīgais noliktava deglavas ielā un tad šaubos ··· Dzīvokļa īre: Remonts kā īres maksa lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nevaru iedzīvoties īrētajā dzīvoklī. (28)
Daudziem noteikti liksies stulbi, bet man tā ir šausmīga problēma. Trešo mēnesi īrēju dzīvokli, bet nekādi nevaru iedzīvoties. Nezinu, kas pie vainas. Guļu it kā labi, vieta klusa, kaimiņi mierīgi, nav dārgi, darbs pa ...
Izkvēpini ar kadiķiem visus kaktus. Varbūt pirms Tevis tur kāds cilvēks ir nomiris. Biezāk padedzini sveces, tās sadedzina negatīvo enerģiju. Īrētā nekad nevarēsi iedzīvoties.
Iedzīvoties var tikai savējā - un arī vēlams, lai uz kakla nekarājās 40gadīgs hipotekārais kredīts :)
no baznīcas svecīti atnes, padedzini. noire citu,kur jutisies labak
#
Ar nebuutnes niku jau viņa steidzami meklē citu.
Kas gan slikts var notikt? Esmu īrējusi pa lēto, māju sajūta nekāda, neilgam laikam der. Domā matemātiski. Lielāku mērķu labā nauda ir jātaupa. ··· Dzīvokļa īre: Nevaru iedzīvoties īrētajā ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu