Vai zemes īpašumu pārrakstot, kā dāvinājumu dēlam tiek aplikts ar nodokli, nodevām?

Vēlos pārrakstīt zemes īpašumu dēlam(21 gads), kā dāvinājumu. Vai tiks aplikts ar nodokli vai nodevām pie dāvinājuma? Ar kādām izmaksām man jārēķinās?
Paldies.

Alma9    1 Domāju, ka Tev izdevīgāk noformēt pirkuma līgumu. Dāvinājums nebūs izdevīgi.Nesen veicu darījumu pirms pāris gadiem, pati formēju draudzīgā pirkuma līgums,kaut kā tā saucās. Dāvinājumu saņemt nebija izdevīgi.

runcitis15    2 Dāvinājumu var attiesāt ja vēl ir kāda māsa vai brālis dēlam.

andzipa    2 Nodoklis ir, pie tam jāmaksā tam, kas dāvina, ne dāvanas pieņēmējam. Ja nu pieņēmējs ir džentlmenis, tad tā jau pašu lieta:) Manā gadījumā izdevīgāk (lētāk) bija dāvināt:)

Pilskungs      Visdrošāk ir nedāvināt un nepārdot, tad nekas arī nav jāmaksā.

rinkulis    1 Veicot īpašumtiesību pārreģistrāciju zemes grāmatā ir jāmaksā valsts nodeva. Ja darbība noris starp pirmās pakāpes radiniekiem, tad šī summa nebija liela - 0.X% no kadastrālās vērtības, manuprāt. Varbūt nāk klāt kaut kādi izdevumi saistībā ar notāru, bet man domāt ir iespējams iztikt arī bez notāra.

Principā nodevu kalkulatoru var apskatīt šeit:
https://www.zemesgramata.lv/saturs/lv/9-1-1

Bet nu kā jau te saka - dāvinājums ir tricky - citi neatvairāmie mantinieki uz to var pretendēt. Tādi, piemēram, ir otrā, trešā sieva/vīrs ;)

tracums82    1 A dēls 21 gads zin, ka viņam tiks zeme? Mana pieredze rāda, ka mileniāļi diez ko nav starā par šādām dāfāfām. Labāk pārdod un dāvini naudu- tikai ieteikums

mikeliene    5 Nedomāju ka ir prāta darbs dāvināt 21.gadu vecam puisim to zemi. ka tik nesanak,ka pēc kāda laiciņa,dēls to zemi nepārdod par kapeikām,mazums naudiņu savajagas..Nav jau nekads noslēpums,ka daudziem pēc tādas dāvināšanas pasliktinās attiecības. Man te blakus kaimiņiem arī,kamēr māja bija uz mātes vārda,bija kāda cieņa pret viņas. Tiko māju pārrakstīja uz dela vārda tā vedekla ar saviem bērniem māti bez maz no mājas dzina,pensionārei nācās pirkt dzivokli citur,lai mierīgi dzīvotu vecumdienās.

DanaL    3 Ja dēls ir vienīgais bērns, tad šim pasākumam nav jēgas, jo viņš tāpat mantos visu likumā noteiktajā kārtībā.

Ja bērni ir vairāki, tad vienam iedodot kaut ko vairāk nekā citiem, jūs tikai sanaidosiet viņus savā starpā, un daži no viņiem jūs ar labu vārdu vis nepieminēs.

Zinu divus māsu pārus, kam naids tieši mantojuma sakarā. Bet tādu ir daudz vairāk.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu