Laulības šķiršana ar notāra palīdzību?

Vai viss ir tik vienkārši?

Pilskungs      Jāiet pie notāra un jāstāsta sava sāpe - ko tad citu ?

Ieva_no_Kurzemes    7 Ja pirms tam abas puses jau ir vienojušās, tad ļoti vienkārši.
Divas vizītes ar mēneša intervālu un esi izšķīries.

Ieva_no_Kurzemes    3 Bez otrās jāiet uz tiesu. Mazliet "jautrāks" pasākums.

Tessa  2 3 A bez tās otrās nekādīgi nevar? (c)
otraja reize sanjem škjiršanas dokumentu. ja tev to nevajag, tad arii var. bet tad kada jega škjirties? ka saka, bez bumažki ti ka tur bija, a s bumažkoj čelovek.

ja nav kopiigi iipashumi un mazgadiigi berni, pasaciens nav dargs. vienošanas domata ne vardos, bet atkal papiira. bet nu ir, protams, tadi, kuri saruna vardiski un tad vel tiesajas.

aija_69    1 Vienkārši ir tad, ja laulības šķiršanas lietā nav domstarpību starp laulātajiem un abas puses ir ieinteresētas šādi sakārtot papīrus.
Uzmanība tiek vērsta un kopīgiem nepilngadīgiem bērniem un kopīgo mantu. Ja šo 2 faktoru nav un ir abpusēja griba šķirt laulību, patiešām vienkārši.

sk. http://praktiski.la.lv/skirsanas-pie-notara/

Ja nav vienota mērķa - šķirt laulību -, tad caur tiesu. No pieredzes: ilgi, nogurdinoši.

Tessa  1 3 menesis tiek dots tapec, ka tu vai otra puse var apstriidet lemumu. ja neviens neliekas zinis, škjiršanas pec menesha stajas speka un tev dod dokumentu. domaju, ka velak ar var sanjemt un nav saprotams, par kadiem grabekljiem ir runa.

aija_69    1 Ja otrā puse nav piedabūjama tā vienkārši aiziet un parakstīt papīrus pie notāra par laulības šķiršanu, tad tēmas autoram taisnība: tiesa ir garš stāsts, it sevišķi, ja otra puse negrib šādu juridisko rezultātu.

Manā situācijā laulības šķiršana caur tiesu - tie bija apmēram 3 gadi.

Skorbulsnak    1 Tiesi tik vienkaarshi, iesniegums, vienoshanaas par kopeejo mantu, ja taada ir, un nepilngadiigo beernu, ja taadi ir, apruupi, saskarsmes tiesiibaam ar vinju un uzturliidzekljiem..

RRAGANA    1 Var arī digitāli izšķirties: https://www.latvijasnotars.lv/services/6

Gojko  2 2 Viss nav tik vienkārši, bet nav arī pārāk sarežģīti.

nedolce_negabana    2 Ja par visu vienojas, tad ir vienkārši. Samaksā un miers:)

engeliteS      Vienkārši gan, ja abi ir vienojušies (notārs gan prasa vai nav kopēju bērnu un nekustamā īpašum). Maksa 102EUR. Vienreiz jāaiziet abiem un viss. (Otrreiz var iet atsevišķi pēc mēneša saņemt šķiršanās apliecību, ja grib).

Garoznieks      Man arī negribēja dot šķiršanos pie notāra. Kad aizgāju uz tiesu un informēju savu partneri, tad gan uz noteiktiem nosacījumiem piekrita šķiršanās nokārtot notariāli. Tas prieks tikai pie notāra man izmaksāja 184 eiras(šogad).
Bet kārto caur tiesu, tie var nebūt nekādi 3 gadi. Ticamāk jau gada beigās vari tikt šķirta.

aija_69    1 Laulības šķiršanas laiks caur tiesu ir atkarīgs no reģiona, cik konkrētā tiesa ir noslogota, cik reizes tiek atliktas sēdes. Rīgas rajona tiesām laikam ir tās garākās rindas. Man pirmā sēde tika nozīmēta tikai pēc 9 mēnešiem. Ja nav nepilngadīgu bērnu, šīs prasības nav prioritāras. Likumā nav noteikts termiņš, cik ātri jāizšķir.
Ir reģioni, kur pirmā tiesas sēdē ir jau pēc 4-6 mēnešiem, no prasības iesniegšanas brīža. Pie notāra, ideālajā gadījumā, tikai mēnesis.

Agatem9    1 Arī, ja ir mazi bērni, viss ir ātri arī Rīgā, es izšķros ar pirmo reizi, 35 min ilgs process, tas atkarīgs vai abi škirties gribētāji tiesā vēlas "mazgāt savu netīro veļu". Es izvēlējos visu izdarīt, lai tas būtu ātri, fiksi, korekti. Emocijas atstājot mājās....decembrī iesniedzu, nākamā gada aprīlī izšķīros, ja abi par visu vienojušies, kas ir uzrakstīts uz papīra, tiek izšķirti.

aija_69      Nepilngadīgu bērnu intereses, šķirot laulību, ir prioritārs jautājums gan pie notāra, gan tiesā. Kad tika šķirta mana laulība, bērni jau bija pilngadīgi, patstāvīgi, šī iemesla pēc prasības izskatīšana notika gana gausi, ar lieliem intervāliem.

Nuvaizini      Otreiz var neiet, ja palūdz, lai laulības šķiršanas apliecību atsūta uz norādīto adresi. 2019-08-30 16:20

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu