Kā pareizi pārdot dzīvokli?

Vēlos padot dzivokli droši un bez sarežğijumiem
Ko nozīmē drošs darijums ko piedava man pircejs
Un kā būt drošai ka saņemšu naudu pec darījuma?

LaskovijMerzavec    2 Nostiprinājuma lūgumā jānorāda, ka iesniedzams ZG tikai kopā ar bankas apstiprinātu maksājuma uzdevumu par attiecīgo summu.

vilx    6 Es laskovijmerzavec variantam ka´pircējs nepiekristu. Var kārtot ar darījuma kontu.

sieviete_1968      Ja nav ne mazākās pieredzes,tad ar māklera palīdzību. Paša spēkiem vari arī netikt galā.

ruugumpods  1 1 Caur notāru. Notārs saņem naudu un tad iesniedz ZG.

Basteta    1 Pirmkārt ir jānoskaidro, kādas ir Pircēja maksāšanas iespējas. Vai darījums būs ar pilnas summas pārskaitījumu, vai arī Pircējs kreditēsies bankā-tādejādi lielāko daļu summas maksājot pēc īpašuma tiesību un ķīlās reģistrācijas zemesgrāmatā. Daži pārskaitījuma variantu nodrošinājumi te jau ir minēti. Vispār, lai varētu ko par konkrēto situāciju ieteikt-nepieciešams iepazīties tuvāk ar dokumentiem un pircēja iespējamo jeb piedāvāto darījuma shēmu.

Ellocka  1   Nostiprinājuma lūgumu ZG veido tikai notārs vai bāriņtiesa (ja nav izņēmuma gadījumi, par kuriem nav šis stāsts).
https://www.zemesgramata.lv/saturs/lv/41-11-6
Tā ka tas ir neizbēgamais maksājums. Nekas neliedz tajā ierakstīt, ka ZG nostiprināms tikai kopā ar apstiprinātu maksājuma uzdevumu. Bāriņtiesa ir lētāka, bet izmantojama tikai apvidos, kur nav pieejams notārs. Es personīgi visu esmu pirkusi un pārdevusi bez mākleriem, bet drošībai izmantojusi notāru un nepažēlojusi naudu arī līgumam (var būt visādas citādas nianses bez naudas samaksāšanas). Notārs arī ir izskaidrojis, ka darījumu konts ir lieka greznība.

Geisha      100 reizes esmu teikusi sirsnīgu paldies savam mākleram. Kaut arī darījums notika pirms 12 gadiem, bet vēl tagad konsultējos un iesaku viņu.

edding  1 2 Es gan uzskatu, ka mākleri jāņem kad ir kāds sarežģīts variants vai kad nav kur likt naudu.
Pārdod dzīvokli ar notāra palīdzību. Tas nemaz nav dārgi. Toties notārs visu sakārtos tā, ka droši būs abām pusēm. Vislabāk, ja zināms notārs, ja nē, jebkuru, kurš ir zvērināts/ kaut šausmīgs nosaukums/.

guns21  1 1 Ar māklera palīdzību un caur darījuma kontu.

av2      tas ir taa, lai maksimaali iebaastu savaa kabataa , un nemaksatu nekaadaam iestaadeem/starpniekiem ?

edding    2 Interesanti, kādas reālas garantijas dos mākleris, izņemot to ka savāks lielus procentus no darījuma, pat ja Tevi kāds uzmetīs.

Ellocka      Ir mākleri, kas "palīdz" pārdevējiem ar problēmām - parādiem par komunāliem, nodokļiem, nereģistrētiem ZG utt. "Palīdz" nesamaksāt pilnus nodokļus. Tikai pēc tam var atmosties kopa ar vecajiem parādiem jaunajā īpašumā - ar "Eiroremontu" mājā, kas iekļauta graustu reģistrā un ar atgādinājumu samaksāt elektrības parādu un Rīgas namu pārvaldniekam par iepriekšējo īpašuma apsaimniekošanu utt., tomēr. Nākamais solis - kam steidzīgi pārrakstīt jauniegūto īpašumu, lai to nesavāktu tiesu izpildītājs. Atkal jāmeklē mākleris.. Tas ir reāls stāsts, gan ne mans. Protams, mākleris ir nepieciešams sarežģītiem darījumiem un kad nav laika meklēt variantus. Nekustāmā īpašuma firma var veikt īpašumu novērtējumu, arī fiziskā stāvokļa u.c. novētrējumu, ja pats nesaprot un nav paziņu, kas ir kompetenti speciālisti (arī bez pirkšanass organizēšanas).

edora    2 es te no personīgās pieredzes-mākleri ir dārgi un nereti arī nekompetenti, tā, kā vislabāk pašai ar savu galvu domāt...naudu var saņemt arī pirms darījuma, kā vienosieties...un ir taču līgums, vai nav? :)

IMV      Ja pašai nav ar ko nodarboties, ir laiks atbildēt uz n-tajiem zvaniem un jautājumiem, tikties un izrādīt dzīvokli, tad starpnieks nav nepieciešams.
Darījuma juridisko pusi būtu pareizi kārtot pie notāra, tostarp iepriekš konsultējoties pie viņa, kas nav dārgi. Maksājumu kārtošanai ir droši izmantot darījuma kontu bankā vai naudas glabājumu pie notāra.
2022-06-03

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu