Radinieka izdeklarēšana

Labdien, lūdzu pēc palīdzības.
Man ir brālis, kuram ir 50 gadi un kurš vēl nekad nav strādājis. Ap 10 gadiem atpakaļ es izpirku no savas mātes dzīvokli ar nosacījumu, ka viņa varēs tur dzīvot līdz muža galam kā arī apmaksāju viņai komunālos pakalpojumus. Nesen mamma nomira, un mans brālis uzreiz pārvacās viņas dzīvoklī un nomainīja slēdžus. Par komunāliem maksājumiem viņš maksāt atteicās, bet dzīvokli okupēja. Izdeklarēt es viņu nevaru, jo viņš tajā dzīvoklī tika deklarēts pirm 1993.gada, kaut vai tur nav dzīvojis. Kā man paziņoja RD atbildīgais departaments - Jāraksta iesniegums tiesā. Iesakiet, lūdzu, ko darīt tādā situācijā. Nemaksāt komunālos mēs nevarm, jo parādu atmaksāt vajadzēs man. Vai man ir jāzvana uz polīciju, vai rakstīt iesniegumu tiesai? Jo tiesāties ar viņu var dažus gadus, bet rēķini ir jāapmaksā jau tagad. Iepriekš pateicos.

Lele (2016-08-29 11:35)  1 1 Lai izdeklareetu lieko es gaaju uz RD (ex -Riigas modes) eeku un tur , ja nemaldos Dzivoklju departaments, rakstiiju iesniegumu...
Kad vinhs buus izdeklareets, tad fiziski izmest araa vinju varees ar Policiju...

joens (2016-08-29 12:44)    4 Ar deklarēšanu aprakstītajam gadījumam ir tik niecīgs sakars, ka var ignorēt. Izmest skvoteri pie LV likumdošanas bieži var izrādīties mission impossible (tiesa negarantē fizisku skvotera izlikšanu). Tas, ka dzīvokļa īpašnieks netiek iekšā savā īpašumā, ir nedaudz cits stāsts.

Lele (2016-08-29 13:01)  1 6 Shobriid vinhs nav skvoteris..vins dzivo ipashumaa, kuraa ir deklareets!
Bet sakaraa ar dziivoklja iipashnieku mainju, jaunais iipahnieks neveelas vinju redzeet savaa ipashumaa, izdeklaree...un tad ir tiesisks pamats saukt policiju un izlikt personu, kas nelegaali dziivo vinja iipashumaa.....
Peec izdeklareehsnas Iiapshniece arii varees nomainiit atsleegas uz saveejaam, iekljuut dziivoklii...un jel kaadaa veidaa fiziski vinju izdabuut araa (gaidiit, kameer vinhs aiziet uz veikalu un tad izlikt mantas araa, nomainiit atleegu)...un pie atlaartota meeginaajuma iekljuut dziivoklii, Iipashniece varees saukt policiju un ka kaads lauzhas vinjas iepashumaa...ji peec papiiriem braalim nebuus nekaadu legaalu iemeslu buut dziivoklii...

Gruuti, bet mission possible..

joens (2016-08-29 13:19)  1 3 Psc, cik var stāstīt. Deklarēšanās dajebkur nedod tiesības šajā adresē apmesties. Un otrādi. Deklarēšanās un pastāvīgā dzīvesvieta ir dažādas lietas.

Balonka (2016-08-29 14:14)  1 4 "Deklarēšanās un pastāvīgā dzīvesvieta ir dažādas lietas" - nu ne gluži. Pēc likuma tam vajadzētu sakrist. Bet likums ir likums un dzīve ir dzīve. Šajā gadījumā gan ir, ka cilvēks ij tur dzīvo, ij ir deklarēts. Cits jautājums, cik godīgi tas ir. No otras puses, vai nav pieļauta kāda negodīga rīcība dzīvokļa izpirkšanā, apejot brāli?
Lai nu kā - šeit visa sāls ir pierakstā vēl pirms 1993.gada. Autors dzīvokli izpirka ar visu brāli pūrā. Tā kā, jā, tikai tiesa.
Bet pagaidām, iespējams, ka, ar zemesgrāmatu zobos, var mēģināt tikt iekšā dzīvoklī... nu kaut vai izsaucot uzlauzēju brigādi ar aizbildinājumu, ka atslēgas pazaudētas, ja ne oficiāli caur policiju.

sieva_izbraukusi (2016-08-29 15:20)    2 Aujam kājas un ejam pie jurista vai advokāta - netiksi cauri ar puspasākumiem, tiesa un tikai. Neticu, ka kāda pašvaldība ņems uz savu galvu un izdeklarēs to brāli.

piladzoga (2016-08-29 18:28)  1 2 :))))man ir brālis ,kurš nekad nav strādājis..tas ja cilvēks nestrādā standarta darbu nenozīmē ,ka cilvēks neNOpelna naudu :DDD
NOMAINĪJA SLĒDŽUS:DDD

janisb (2016-08-29 19:38)    2 Ja esi īpašnieks, tad, pirmkārt atslēdz elektrību, ja iespējams atslēdz arī pārējos pakalpojumus.

Zalktene (2016-08-29 21:56)    2 Vai, vai...
Rīgas domē Jums pareizi teica, ka izdeklarēt brāli nevarat.
Izlasiet mājas lapā www.likumi.lv likumu "Par dzīvojamo telpu īri".
Ja nespēsiet rast kompromisu ar brāli, tad vērsieties pie jurista, kurš sagatavos attiecīgi prasību par īres līguma noslēgšanu vai prasību par personas izlikšanu no dzīvojamās telpas bez citas dzīvesvietas ierādīšanas (ja persona atsakās maksāt).
Atcerieties saglabāt visus rēķinus un to apmaksu apliecinošus dokumentus.

Nate (2016-08-29 23:33)  1   Dārgie, ja viņš tur bija pierakstīts pirms 1993. gada, tātad ir arī īres līgumā.Beztermiņa līgumā.
Tas automātiski nozīmē, ka neskatoties ne uz ko, pat uz īpašnieka maiņu, pat uz pieckārtēju pārdošanu, viņš tur pilnīgi likumīgi var dzīvot.
Vienīgā iespēja dabūt ārā ir kapitālais remonts. Bet par cik 1 dzīvoklī tas nav iespējams, tad vai nu paliks tur tik ilgi cik gribēs, vai būs visa māja jāliek uz kapitālo remontu. Un visiem īrniekiem jāiedod cita dzīvesvieta.
Tādi pie mums ir likumi. Izlasiet uzvārdus, kas strādā amatos RD, kuri risina šādas situācijas.

Maribella15 (2016-08-30 09:57)      Beztermiņa īres līguma paredz veikt maksājumus. Ja nemaksā, tad parādnieku izliek no dzīvokļa. Bet sākt var ar elektrības atslēgšanu. Īrniekam elektrības līgums jāslēdz ir uz sava vārda - ideālā gadījumā - tad arī pats atbildīgs par apmaksu. Ja nevar uzrādīt īres līgumu - neviens viņam elektrību nepieslēgs.

Dinerisa (2016-09-04 19:49)      Uz tiesu un pēc tam ar tiesu izpildītāju. Vienīgais likumīgais ceļš. Uzsveru - likumīgais.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu