Dzīvesvietas deklarēšana

Dzīvesvietas deklarēšana - jautājumi un diskusijas

Cik dienu laikā jāinformē par dzīvesvietas deklarēšanu? (7)
Esmu deklarējusi dzīvesvietu. Cik atri man jāziņo dzīvojamās mājas namu pārvaldniekam?
Pārvaldniekam nekas nav jāziņo, izņēmums ir tad, ja ir kādas pretenzijas par pakalpojumu rēķinu... hm..., ja pārvaldniekam nekas nav jāziņo, kā tad viņš zinās to rēķinu sastādīt? Principā Valsts namu pārvaldniekam kādreiz pienāca ziņas par to, kas iedeklarējušies viņa īpašumā esošajās mājās. Tātad zinās, kuram piestādīt rēķinu. Līdz ar to automātiski tiekat izdeklarēts no vecās dzīves vietas. Cik nu man zināms rēķinus piestāda tikai un vienīgi saskaņā ar līgumu, nevis pēc deklarēšanās. Ja nu vienīgi līgumā kādi savdabīgi punkti par deklarēšanos. Līgumā parasti atrunā cik dienās jāpaziņo par iedzīvotāju skaita maiņu dzīvoklī, bet ja tikai deklarēts un nedzīvo, tad nekam nevajadzētu mainīties. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Cik dienu laikā jāinformē ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Tiesu izpildītāja veikta mantas aprakstīšana deklarētajā adresē (11)
Labdien!Vēlos pajautāt.Esmu parādniece,lieta ir nodota tiesu izpildītājam.Jau kādu laiku esmu bez darba,nēesmu arī bezdarbnieku uzskaitē.Nekādus sociālos pabalstus nesaņemu,tādēļ kādu laiku nēesmu dzēsusi šo ...
Patiesībā man tā ZTI pat mazliet žēl - ķēpa liela, jēgas tikpat kā nekādas, izskatās, ka kundzīte jau ilgstoši veģetē uz kāda rēķina. Svešu mantu viņš, saprotams, aiztikt nedrīkst. Parāds, visticamāk, karāsies, ilgi un dikti.

Tomēr oponēšu viedoklim 18:30 - parāds ir un paliek parāds, neatkarīgi no tā, kur esi aizņēmies, arī tur nauda nav nokritusi no gaisa, kāds to ir nopelnījis un ieguldījis lietā un arī tur strādā cilvēki, kuru maciņa biezums atkarīgs no parādu atgūšanas. Un ja kādam tas viss tik ļoti nepatīk, tad nelieniet tur un neaiztieciet svešu mantu/naudu, iztieciet ar savējo, nevis bāziet savas ķetnas visur, kur var pagrābties.

Ptičkai - parādu nomaksa visos laikos bijusi goda lieta.
Jums jāsazinās personiski ar tiesu izpildītāju un jāizstāsta sava situācija, un NĒ, svešu mantu noņemt nedrīkst... bet ZTI jau to nezin, viņš par to ir JĀINFORMĒ. Maksā kaut pa 10 eur mēnesī, ja šobrīd nevari atļauties vairāk, jo vismaz parasti tā ir - kamēr maksā vismaz mazumiņu regulāri, tevi liek mierā. Man šķiet, ka tagad var arī radu mantu aprakstīt.
Agatem, ja tas parāds ir tiem, kuri visas pastkastes, pardon, piepļūtījuši ar saviem piedāvājumiem, paņemt pie viņiem kredītu, tad ļoti labi, ka neatdod. Tā viņiem vajag.
Ja parādā kādam cilvēkam, kurš Tev aizdeva, tad fiksi un Īriju, tur pāris mēnešos nopelnīsi, samaksāsi un miers.
Nu jādomā jau bija agrāk mazliet, lai šādi parādi neveidojas tomēr, un varēji laicīgi iet runāt, noteikti šie nāktu pretī, sastādītu atmaksas grafiku. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Tiesu izpildītāja veikta ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai deklarējamā adrese ir saistīta ar ģimenes ārstu? (8)
Tas ir - vai ir jāatsakās no ārsta, ja deklarējies citā rajonā? Ps. Rīt piektdien pēdējā deklarēšanās diena.
Domāju, ka nē. Esmu deklarēta x novadā, bet ģimenes ārste ir Rīgā. Zinu, ka tā ir arī dažiem kolēģiem. Nedomāju. Es arī esmu deklarējusies citā pašvaldībā, ģim ārsts citā. Galvenais vai vari pie viņa aizbraukt un kā atrisināsi mājas vizītes, ja būs nepieciešamas. Tam nav nekāda sakara ar ārstu. Deklarētajā adresē Tevi ir jāsasniedz pasta sūtījumiem, lai izvairītos no pārpratumiem un šmuces /kas var gadīties , ja sūtījumi paliek bez atbildes/. UN, protams, arī pašvaldību vēlēšanās tam ir nozīme. Un vēl ar Rīdzinieka karti./c/
Kāda jēga no rīdzinieka kartes? Stundas biļete? Varbūt reizi gadā kāds to pakalpojumu izmanto. Cita nekā man šķiet ka nav. Ūšakovs zelta kalnus sasolīja, kā lauži sadeklarējās Rīgā, tā beigās čušs vien sanāca. Pilsētas budžets/lasi- caurais maiss/ tikai papildinās.
Nav saistīts. Deklarētā adrese ir saistīta tikai ar pašvaldību vēlēšanām un nodokļiem. Un vēl ar Rīdzinieka karti. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Vai deklarējamā adrese ir ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Radinieka izdeklarēšana (12)
Labdien, lūdzu pēc palīdzības. Man ir brālis, kuram ir 50 gadi un kurš vēl nekad nav strādājis. Ap 10 gadiem atpakaļ es izpirku no savas mātes dzīvokli ar nosacījumu, ka viņa varēs tur dzīvot līdz muža galam kā arī ...
Shobriid vinhs nav skvoteris..vins dzivo ipashumaa, kuraa ir deklareets!
Bet sakaraa ar dziivoklja iipashnieku mainju, jaunais iipahnieks neveelas vinju redzeet savaa ipashumaa, izdeklaree...un tad ir tiesisks pamats saukt policiju un izlikt personu, kas nelegaali dziivo vinja iipashumaa.....
Peec izdeklareehsnas Iiapshniece arii varees nomainiit atsleegas uz saveejaam, iekljuut dziivoklii...un jel kaadaa veidaa fiziski vinju izdabuut araa (gaidiit, kameer vinhs aiziet uz veikalu un tad izlikt mantas araa, nomainiit atleegu)...un pie atlaartota meeginaajuma iekljuut dziivoklii, Iipashniece varees saukt policiju un ka kaads lauzhas vinjas iepashumaa...ji peec papiiriem braalim nebuus nekaadu legaalu iemeslu buut dziivoklii...

Gruuti, bet mission possible..
Ar deklarēšanu aprakstītajam gadījumam ir tik niecīgs sakars, ka var ignorēt. Izmest skvoteri pie LV likumdošanas bieži var izrādīties mission impossible (tiesa negarantē fizisku skvotera izlikšanu). Tas, ka dzīvokļa īpašnieks netiek iekšā savā īpašumā, ir nedaudz cits stāsts. "Deklarēšanās un pastāvīgā dzīvesvieta ir dažādas lietas" - nu ne gluži. Pēc likuma tam vajadzētu sakrist. Bet likums ir likums un dzīve ir dzīve. Šajā gadījumā gan ir, ka cilvēks ij tur dzīvo, ij ir deklarēts. Cits jautājums, cik godīgi tas ir. No otras puses, vai nav pieļauta kāda negodīga rīcība dzīvokļa izpirkšanā, apejot brāli?
Lai nu kā - šeit visa sāls ir pierakstā vēl pirms 1993.gada. Autors dzīvokli izpirka ar visu brāli pūrā. Tā kā, jā, tikai tiesa.
Bet pagaidām, iespējams, ka, ar zemesgrāmatu zobos, var mēģināt tikt iekšā dzīvoklī... nu kaut vai izsaucot uzlauzēju brigādi ar aizbildinājumu, ka atslēgas pazaudētas, ja ne oficiāli caur policiju.
Psc, cik var stāstīt. Deklarēšanās dajebkur nedod tiesības šajā adresē apmesties. Un otrādi. Deklarēšanās un pastāvīgā dzīvesvieta ir dažādas lietas. Aujam kājas un ejam pie jurista vai advokāta - netiksi cauri ar puspasākumiem, tiesa un tikai. Neticu, ka kāda pašvaldība ņems uz savu galvu un izdeklarēs to brāli. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Radinieka izdeklarēšana lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Iepriekš deklarētās dzīvesvietas - datums (1)
Vai/kur portālā latvija.lv jeb savādākā veidā var uzzināt precīzus datumus, kad esmu bijusi deklarēta konkrētā dzīvesvietā?
latvija.lv "Mani dati Iedzīvotāju reģistrā" - ja pietiek ar pēdējās deklarēšanās datumu un nevajag oficiālu dokumentu. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Iepriekš deklarētās ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Likuma pants ģimenes locekļa izdeklarēšanai tiesas ceļā (7)
Cilvēks jau 4 gadus pēc pieraksta nedzīvo un nemaksā
Būs traki. Galvenais nepasaki, ka viņam tur ir 1 apenes palikušas, tad ar galiem, neizdeklarēs. Labi būtu kaimiņu parakstus savākt, ka nav tur redzēts. Ka nemaksā, tas nevienu ņe kališit.
Vispār šo jautājumu vajadzētu Strasbūra pacelt, kādēļ piedeklarēties var pilnīgi jebkur, pie kompja sēžot, neprasot atļauju īpašniekam, bet lai izdeklarētu, ir jāiziet visādi moku ceļi.
Nevajag uzreiz skriet uz tiesu, pietiks ar pašvaldību. "Aizsūti" savam radiniekam ierakstītu vēstuli ar lūgumu izdeklarēties, nosakot termiņu. Termiņam iztekot ej uz pašvaldību un raksti iesniegumu par izdeklarēšanu, j persona nedzīvo, viņa deklarācijai Tavā īpašumā nav tiesiska pamata. Pašvaldība, ja uzskatīs par vajadzīgu, aizsūtīs vēlreiz uz deklarēto dzīves vietu ierakstītu vēstuli, ko nevajadzētu pieņemt, lai pasts aizsūta atpakaļ sūtītājam, tad ar šo bez problēmām vajadzētu pašvaldībai izdeklarēt un nebūs ne valsts nodevas, ne citu tiesāšanās izdevumu. iesniegt iesniegumu vajag par to,ka vēlies izdeklarēt personāžu no dzīvesvietas, kur viņš nedzīvo. Nākamais , tante/onkulis no iestādes zvanīs personāžam un jautās - kur viņš dzīvo? Ja atbilde būs cita nekā tā vieta kur deklarēts - tad labprātīgi lūgs pārdeklarēties dodot pāris dienas laika. Jautājums, lai tauta var parēkāties? Kāds sakars maksāšanai ar deklarēšanos (ja neskaita praksē ieviestos aprēķinus atkritumiem u.c. komunālajām lietām, kam nav skaitītāju)?

Pieraksta LV jau cik gadus nav, bet deklarēšanās un agrākais pieraksts atšķiras diezgan pamatīgi.
joens, a kādēļ kādam 15 gadu garumā jāmaksā komunālie par citu perzonu?kas, 5-10 eiro mēnesī nav nauda? Krīt no debesīm kādam?
Un kā var piedeklarēties bez īpašnieka piekrišanas? Kur vēl pasaulē tā var?
··· Dzīvesvietas deklarēšana: Likuma pants ģimenes locekļa ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā izdeklarēties no dzīves vietas? (2)
Velos izdeklareties nosavas deklaretas dzivesvietas - kas jadara
www.latvija.lv
tikko piedeklarējas jaunā vietā, automatiski tiek dzests vecs pieraksts un aizstāts ar jauno .
Jāpiedeklarējas citur. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Kā izdeklarēties no dzīves ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Dzīvoklis - nevaru vīru izdeklarēt pēc šķiršanās (5)
Ar viru izkiramies oficali un padalijam dzivokli ar noteikumu ka 2 gadu laika vinu no si dzivokla nevaru izdekleret (ir sads punkts ieklauts ligum) bet lieta tada ka velos dzivokli samainit uz citu vai pamainot dzivokli es varu no si veca ...
nu bet sarunaa vissu normali ar bijusso, a ? Abi ejat kopaa kartot vissu to. Vai airi tur ir kara stavoklis? :( Par to domāt vajadzēja pirms parakstīties uz līguma. Var mēģināt sarunāt, ja vīrs neiebilst, ka viņš piedeklarējas jaunajā (pats, jo nav vairs maziņš un domājams ne nespējīgs, lai kāds cits piedeklarētu), taču, ja kaut kas ne tā, viņš var dzīvi pačakarēt pēc tam izstiepjot faktu, ka neesi pildījusi līguma noteikumus. Dzīvokli pārdot būs problemātiski, jo ir līgumsaistības, ka tur cilvēks piedeklarēts. Ja tiešām akurāt kas jāmaina, konsultējies pie jurista, kas zina visas šitās fīčas un var ieteikt kādu gudru veidu varbūt, kā panākt savu likumīgi. Taču noteikti ar bijušo vīru attiecības jāuztur labas, jo, lai ko mainītu, būs vajadzīgs viņa paraksts. Pārdot dzīvokli vari, tikai jautājums, kas pirks ar īrnieku, jo pēc mūsu likumdošanas, ja īrniekam ir līgums, īpašnieks var kaut uz galvas stāvēt, bet ja viņš negrib iet prom, izlikt viņu nevar nekādīgi, nav svarīgi ko īpašnieks gribētu darīt- pārdot, mainīt, jaukt nost.Viņš tur var palikt līdz līguma beigām, ja līgumā nav konkrēta datuma, tad līdz mūža galam.
Ja vīrs negrib Tev par kaut ko atriebties, tad sarunā, ka tiklīdz Tev būs cits dzīvoklis, viņš varēs piedeklarēties tur, jo atkal pēc mūsu likumiem, jebkurš var deklarēties kur vien vēlas, īpašniekam neko neprasot un nemaz nepasakot,ka tur deklarējies. Izdara to no kompja neatejot- elektroniski. Dzīvokļa vai mājas īpašnieks pēc 10 gadiem saņem no Rīgas ūdens ar atpakaļejošu datumu rēķinu par 10 gadus nesamaksātu ūdens lietošanu vēl 1 cilvēkam, par kuru īpašnieks nemaz nezināja./Tas gadījumā, ja nav skaitītāju, patēriņu aprēķina "no galviņām"./
Atkal papilnam gudrīšu savācies :(

Īre nekādi nav saistīta ar deklarēšanos un otrādi vispār nekā. Kaut abām pusēm vienojoties tas ir iespējams. Tad vīrs ir deklarēts vai arī (tikai) īrnieks?

Kaut praksē ar deklarēšanos nav tik jauki kā likumā rakstīts (nerada civiltiesiskas sekas), tomēr arī NĪ būtisks apgrūtinājums no tā nerodas. Varbūt pāris naudiņas mēnesī klāt rēķinam par atkritumiem un liftu. Deklarēšanās nerada tiesības dzīvot šajā vietā.
Joens- Tu gribi teikt, ka ja tas piedeklarētais eks-vīrs, kuram līgums uz 2 gadiem, negribēs no turienes izdeklarēties, nebūs kā apgrūtinājums pārdodot neredzamās autores dzīvokli. Kas tādu pirks. Pamēģini viņu pirms līguma beigām izdeklarēt ja šis iespītēsies. Gribētu redzēt uz kada likuma panta to var izdarīt. Vismaz avīzē MK Latviji viena juriste pateica ka ne. ··· Dzīvesvietas deklarēšana: Dzīvoklis - nevaru vīru ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā izlikt no dzīvokļa? (14)
Dēlam ir īres līgums ar Rīgas pašvaldību jaunā dzīvoklī...viņa dēls bija deklarēts vecajā dzīvoklī,bet nekad tur nedzīvoja-dzīvoja pie savas mātes ar kuru manam dēlam šķirta laulība...šobrīd uz radniecības ...
Dzīvokļa īpašniekam attiecībā uz dzīvokļa īpašumu ir pilnīgas varas tiesības, tai skaitā tiesības iemitināt dzīvokļa īpašumā ģimenes locekļus un citas personas.

Dzīvokļa īpašnieks izlems, vai kāds no pilngadīgiem radiniekiem dzīvos pie viņa vai nē. Nevis otrādi! Nav kur dzīvot, lūdz sociālo palīdzību savā pašavldībā, kurai nonāk daļa no Tava ienākuma nodokļa.
nu gan esi negants ,lai taču mazdēls dzīvo ,to dzīvokli kapā līdzi nepaņemsi Nemaz tik viegli izlikt nav.
Te runa par miesīgo dēlu, tad laikam pieaicināt policiju nebūtu ētiski.
.http://www.solipasolim.lv/ka_es_varu_elektroniski_deklaret_registret_savu_dzivesvietu/
Dzīvesvietas deklarēšana www.latvija.lv – 5 minūtēs un bez maksas
Vajadzīgs
Dators, interneta pieslēgums, kāda no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecība (eID), vai LVRTC izsniegta droša e-paraksta viedkarte.
Toties izdeklarēt kādu ir ļoti grūti.Es gandrīz vai dabūju kaiminus vest kā lieciniekus, lai izdeklarētu personu, kura tur jau 5 gadus nedzīvoja.
pusi no rakstītā saprast nevar ;)

dzīvot nekustamā īpašumā var tad, ja esi īpašnieks vai īrnieks.
tātad "tiesisks pamats" ir īpašuma tiesības vai īres tiesības, nevis deklarācija par dzīvesvietu.
··· Dzīvesvietas deklarēšana: Kā izlikt no dzīvokļa? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kā noskaidrot, cik cilvēku deklarējušies vienā dzīvoklī un kā izdeklarēt viņus? (10)
Jau 2. Vèstule no parādu piedzinējiem uz svešu cilvèku vārdiem...n-tie tūkstoši eiro...Un visi deklarèjušies mūsu dzīvesvietā...Dzīvoklis tiek īrēts no drauga, kurš nopirka un izremontēja doto dzīvokli...Tad ...
https://www.latvija.lv/lv/DzivesNotikumi/Dzivesvieta/anulet-deklareto-adresi
Viss ir izskaidrots ļoti saprotami un soli pa solim!
www.Latvija.lv - sadaļa "Privātpersonām", meklēšanas logā ieraksta "Manā īpašumā deklarētās personas". Bet to var izdarīt tikai pats dzīvokļa īpašnieks. Pakalpojums bezmaksas. Parādā visus cilvēkus un to personu kodus uc. informāciju.
Tālāk var iet uz Pilsonības un imigrācijas pārvaldi un paziņot, ka šadas personas šeit nedzīvo.
Un nekas nenotiek, jo vajadzīgi dokumenti par īres līguma pārtraukšanu utml.Tas bija jāizdara iepriekšējam īpašniekam. Pie manis pat ieradās tiesu izpildītājs, lai dzīvoklī deklarēto personu aizvestu uz tiesu. Protams, nepazīstu, kas viņš tāds. No 2015. gada janvāra būs kaut kādas izmaiņas par deklarēšanos, tad varbūt tikšu vaļā no šīs mistiskās personas. Deklarēto iedzīvotāju skaits parādās komunālo pakalpojumu rēķinā, ja to piestāda ex namu pārvalde. Citādi īpašniekam jādodas uz PMLP, tur varēs arī liekos izdeklarēt. Šķiet latvija.lv ar verēja deklarētos savā īpašumā apskatīt.
Vēstules no piedzinējiem gan turpinās nākt, jo viņi parasti skatās skatās pēc līguma/visām adresēm nevis deklarētas.
Ķīnā tiešām internetu atslēguši???

Uzzināt tiešām, kā augstāk raksta, internetā būs dažu minūšu jautājums. Izdeklarēt gan būs liels piņķeris (paldies partijai un valdībai, saule bez viņiem neuzaust). Un jādara būs dzīvokļa īpašniekam, varbūt notariāli pilnvarota persona arī derēs.
··· Dzīvesvietas deklarēšana: Kā noskaidrot, cik cilvēku ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu