Radniecības pakāpe

zinātājiem!mantojuma lietā-ir arī testaments(pusbrāļa meitai)-kādā radniecības pakāpē mantojuma atstājējai ir viņas pusbrāļa meita?citu tuvinieku nav!zināt vajadzētu sakarā ar nodevas maksu notāram-viņš pieprasa tādu,kā ne radiniekiem-maksimālo!

Vilkabele    1 Neredzot dokumentus, trešā. Bet, kas zina, ko prasa notārs un kāpēc.

veejpuuta      Notāram jau par pakalpojumu takse viena ,radinieks vai nē.Valsts nodeva mainās atkarībā no radniecības pakāpes.

joens  1   Izskatās pēc trešās pakāpes (brālis vai pusbrālis ir 2.pakāpe, viņa bērns nākamā - trešā). Tas no Civillikuma. Bet notāru darbību (pakalpojumu maksas) regulācijā pusbrāļi neeksistē, skaitās, kā jebkura persona no ielas.

tiu      Vējpuuta, nu taču ne jau to jautā!
Notārs sastāda nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai, kurā atbilstoši radniecības pakāpei norāda valsts nodevas apmēru. Brālis ir otrā radniecības pakāpe un atbilstoši nodeva ie 0,5 % no mantojuma vērtības. Par brāļa meitu nezinu. Ja trešā, tad visi 25%
Jāpalasa rūpīgāk Mantojuma tiesības.

tiu      Rekādu atradu:
! 1. šķirā manto – bērni, mazbērni, mazmazbērni...
2. šķirā manto – vecāki, vecvecāki, īstie brāļi un māsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo māsu un brāļu bērni;
3. šķirā manto – pusbrāļi, pusmāsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo pusmāsu un pusbrāļu bērni;
4. šķirā manto – pārējie sānu radinieki (brālēni, māsīcas...)

Samila      3x izlasīju un neko neaspratu... pārskatīju arī MK noteikumus par valsts nodevām, notāru taksēm u.c., kas tā par likmi 25% domāta?

hefny      lai kā, pietiekami tiešs asinsradinieks ,pa mātes vai tēva līniju.sanāk,ka radinieks/kaut trešā šķira,bet tomēr ne brālēns/māssiča,kas ir tā 4. šķira/.loģiski domāj, bet vajag tomēr kaut piezvanīt kādam juristam,vai ir jau arī kautkādi bezmaksas info,kaut Univeritātē vai citur.

tiu  1   25 vai pareizāk 24% ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis:

"Nodokļa likme

24% ienākumam no algota darba un ienākumam no saimnieciskās darbības, kā arī citiem ienākuma veidiem, ja tiem likumā nav noteikta cita nodokļa likme"

Varbūt tomēr jāmeklē gudrāks notārs, jo normatīvajos dokumentos reizēm ir pretrunīgi teksti:

"26. Mantojuma rezultātā gūtais ienākums ar nodokli netiek aplikts. Izņēmums ir autoratlīdzība (honorārs), kuru izmaksā autortiesību mantiniekiem, kas ir ar nodokli apliekams ienākums. Autoratlīdzību (honorāru), kuru izmaksā autortiesību mantiniekiem, apliek ar nodokli ienākuma izmaksas vietā."

Un iespējams, ka tomēr tas ienākuma nodoklis nav jāmaksā, jo tur ir visādi gadījumi. Vajag tādu juristu, kas ir specializējies šajos jautājumos.

Momo      notāri vispār nav īpaši gudri. ar to ir jārēķinās. ir dzirdēti daaaudz reāli gadījumi, kad notāra muļķības dēļ aiziet gar degunu gan lielas summas, gan mantojumi, gan arī citas lietas. dažbrīd šķiet, ka viņi prot tikai ieskatīties attiecīgos reģistros par maksu un salīdzināt pasē esošo foto ar atnākušās personas ģīmi un to notariāli apliecināt. vislabākais ir aiziet pie advokāta vai jurista, pēc tam pie notāra. tas mēdz būt lētāk.

_sieviete_      Nesaprotu, kāpēc cilvēkiem nejuristiem vispār jābāžās viedokłos. Aizej pie tā paša vai cita notāra un tev izskaidros, kurā mantotāju škirā tu ietilpsti un pēc kādiem kritērijiem tiek puemērota nodeva. To zin katrs notārs (bet ne katrs jurists) un vińi nevar to interpritēt pēc sava prāta. Ja nu kurai profesijai ir kontrole un pārbaudes, tad nu šiem ir. tici man, nu nekāda 0, 75 % nepastāv.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu