Radniecība

Radniecība - jautājumi un diskusijas

Laikam jau kā DanaL saka, bet, uzmetot acis likumam, es personīgi īsti neiebraucu...

211. (..) Īsti brāļi un māsas atrodas otrajā radniecības pakāpē, tēva vai mātes brālis ar brāļa vai māsas meitu un tēva vai mātes māsa ar brāļa vai māsas dēlu — trešajā, brālēni un māsīcas — ceturtajā radniecības pakāpē utt.

213. Radniecība brāļu un māsu starpā ir vai nu pilnīga, vai nepilnīga. Tā uzskatāma par pilnīgu, kad brāļi un māsas cēlušies no vieniem un tiem pašiem vecākiem, un par nepilnīgu, kad viņi cēlušies no viena tēva, bet no dažādām mātēm, vai otrādi — no vienas mātes, bet no dažādiem tēviem; pirmajā gadījumā brāļus un māsas sauc par īstiem brāļiem un īstām māsām, bet otrajā — par pusbrāļiem un pusmāsām.

Nez kas vēl būtu jāņem talkā lai tiktu skaidrībā?

"Nu nebūtu prāta darbs pusbrālim apprecēt pusmāsu" - mazāk ziepenes vajag skatīties, bet lasīt iemācīties un tad arī ar likumdošanu varēs iepazīties :)
3.pakāpes Sanāk otrā radniecības pakāpe.

/.. Ņemot vērā no_matter komentāru.../
Ebrejiem tautība skaitās pēc metes. Otrā radniecības pakāpe. Jo ja nav kopīgs radinieks, no kura mantot, tad jau pārējais ir nesvarīgs. Tādēļ mantojuma lietās pusbrāļiem 100% ir 2.pakāpes radniecība. ··· Radniecība: Kādas pakāpes radinieki ir ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Brāļa dēla dēls - radniecības pakape (4)
Brāļa dēla dēls - kāda ir radniecības pakāpe mantošanas likuma izpratnē?
Viss atkarīgs no tā, kas ir mantojuma atstājējs. Atbildot pēc būtības, proti, to, ka jautājumā ir minēts "brālis", tad tā ir sānu līnijas 3 pakāpe. Sānu līnija manto, ja nav lejupējo un augšupējo mantinieku un laulāto. Pēc loģikas vispirms manto tuvākais radinieks - tātad brālis. Ja pašam(-ai) atvašu nav. Mazdeels pretendee uz vecteeva mantu, teetis miris? Nu tad vinss ir teeva vietaa.....dalaas ar pareejiem:) Guntis Ulmanis jau arī bija brāļa dēls Kārlim ,ar uzvārdu Rumpītis (audžuvecāku).. ··· Radniecība: Brāļa dēla dēls - ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Radniecības pakāpe (12)
zinātājiem!mantojuma lietā-ir arī testaments(pusbrāļa meitai)-kādā radniecības pakāpē mantojuma atstājējai ir viņas pusbrāļa meita?citu tuvinieku nav!zināt vajadzētu sakarā ar nodevas maksu notāram-viņš pieprasa ...
Neredzot dokumentus, trešā. Bet, kas zina, ko prasa notārs un kāpēc. Notāram jau par pakalpojumu takse viena ,radinieks vai nē.Valsts nodeva mainās atkarībā no radniecības pakāpes. Vējpuuta, nu taču ne jau to jautā!
Notārs sastāda nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai, kurā atbilstoši radniecības pakāpei norāda valsts nodevas apmēru. Brālis ir otrā radniecības pakāpe un atbilstoši nodeva ie 0,5 % no mantojuma vērtības. Par brāļa meitu nezinu. Ja trešā, tad visi 25%
Jāpalasa rūpīgāk Mantojuma tiesības.
Rekādu atradu:
! 1. šķirā manto – bērni, mazbērni, mazmazbērni...
2. šķirā manto – vecāki, vecvecāki, īstie brāļi un māsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo māsu un brāļu bērni;
3. šķirā manto – pusbrāļi, pusmāsas un pirms mantojuma atstājēja mirušo pusmāsu un pusbrāļu bērni;
4. šķirā manto – pārējie sānu radinieki (brālēni, māsīcas...)
3x izlasīju un neko neaspratu... pārskatīju arī MK noteikumus par valsts nodevām, notāru taksēm u.c., kas tā par likmi 25% domāta? ··· Radniecība: Radniecības pakāpe lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Asinsradniecība (10)
Mans tetis ar mana drauga teti ir braleni, vai mes vinu berni skaitamies asinsradinieki?
Aristokrātu noslēgtajā vidē kādreiz ļoti izplatīta parādība, taču tagad, kad uz pasaules ir vairāk nekā 7miljardi cilvēki, un var brūtgānu meklēt kaut vai Jaunzēlandē, tā jau ir izlaidība kvadrātā, ja "stāv" uz radinieku. Jā, otrās pakāpes brālēns un māsīca. Incests. Cieti! :D Lai tā precīzi uzzinātu, jātaisa DNS, ar oho nepietiks... pēc likuma - radinieki ir visi tie, kam kopīgs sencis, jūsu gadījumā kopīgi ir vecvecvecāki. Ja aprecēsieties, tad vienlaicīgi gan būsiet, gan nebūsiet radinieki, jo laulātais nav radinieks! Ja esat braleni vai masicas, tad veidot sava starpa gimeni var, bet tomer pastav mazs risks.
Kad varetu iegut kadu kaiti, genetisku. Bet varetu, nevis kad var.
Launak, ja esat pusbralis vai pusmasa, tad gan nav velams kopoties.
Vel trakak ir ja esat vienu vecaku berni. Ir ari tadi gadijumi bijis.
Bet bralenu masicu gadijuma risks nav liels un nakama paaudze tas jau vairak plok.
Tak vaig saprast, kad cilveca jau sen ir sajaukusies sava starpa. Un ir jau cilveki, kas dzivo kopa, nemaz nezinot kad ie tuvu radniecibas. It ipasi tas var notikt ar valsts atnemtiem berniem, kurus izskir varmacigi vienu no otra un pecak noslepumo izcelsmi vinu.
··· Radniecība: Asinsradniecība lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu