Mantojuma sadale

Lasot CL īsti līdz galam neSaprotu-kā notiek mantojuma sadale pēc radniecības pakāpēm. Piemēram-ja vīram ir sieva un 2 nepilngadīgi bērni un daļa mantojuma ir iegūta pirms laulībām, viņam arī ir māsas un brāļi. Kā proporcionāli notiek mantojuma sadale? Saprotu, ka katrs gadījums ir individuāls, taču kā sadala vairākumā gadījumu, ja uz mantojumu arī vēlas pretendēt mantkārīgie brāļi?
Paldied jau iepriekš!

S13 (2016-01-22 14:36)    2 Brāļiem nav nekādu tiesību uz mantojumu, ja mirušajam ir sieva un bērni.
405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks.
404. Mantošanas kārtības ziņā izšķir četras likumisko mantinieku šķiras:
1) pirmā šķirā manto, bez pakāpju tuvuma izšķirības, visi tie mantojuma atstājēja lejupējie, starp kuriem, no vienas puses, un mantojuma atstājēju, no otras puses, nav citu lejupējo, kam būtu tiesība mantot;
2) otrā šķirā manto mantojuma atstājēja pēc pakāpes tuvākie augšupējie, kā arī mantojuma atstājēja īstie brāļi un māsas un pirms viņa mirušo īsto brāļu un māsu bērni;
3) trešā šķirā manto mantojuma atstājēja pusbrāļi un pusmāsas un pirms viņa mirušo pusbrāļu un pusmāsu bērni;
4) ceturtā šķirā manto pārējie pēc pakāpes tuvākie sāņu radnieki, neizšķirot pilnīgo radniecību no nepilnīgās.

S13 (2016-01-22 14:38)    3 393. Laulātais saņem bērna daļu, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir mazāks par četriem, bet, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir četri vai vairāk, — ceturto daļu.

guns21 (2016-01-29 23:10)      Brāļiem nav nekādu tiesību, ja ir bērni. Jūsu gadijumā: laulības laikā iegūtā manta dalās 3 daļās līdzīgi, bet to mantas daļu, kas iegūta pirms laulības manto bērni līdzīgās daļās.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu