Ja esmu saņēmis mantojumu uz inventāra tiesību pamata vai kreditori uz to pretendē?

Ir jāsaņem mantojums (māja) no aizgājēja, kurai ir neizmaksāta hipotēka (esmu gatavs turpināt maksājumus), bet man ir lieli parādi, ko ne tuvākā ne tālākā nākotnē nenosegšu. Vai Tiesu izpildītājs var vērsties pret pienākošo mantojumu (māju).

janisb (2017-02-04 18:03)      Ne tikai var, bet arī to darīs, labāk atsakies no mantojuma un bankrotē...

Sar_ma (2017-02-04 18:34)    1 Kreditori var pieteikties. Par parādiem būs jāatbild ar saņemto mantojumu. T.i.ar inventāra tiesību Jūs esat pasargājis savu mantu.

janisb (2017-02-04 19:04)      =>Sar_ma Inventāra tiesības pasargā no negaidīti uzpeldējušām mirušā saistībām, nevis no mantinieka parādiem. Šajā gadījumā finanšu problēmas ir mantiniekam nevis mirušajam. Pie tam maz ticams ka šajā gadījumā banka pārslēgs hipotēkāro kredītu uz mantinieku, visdrīzāk pieprasīs atmaksāt atlikušo summmu uzreiz, nekāds "turpināt maksājumus" nēbūs iespējams...

onslovs (2017-02-04 19:05)    3 Tu ar savu mantojumu būsi garšīgs kumosiņš visiem!!!

lietuviete1 (2017-02-04 19:34)    1 Nu ja mantojums liels un ar to var nosegt gan mirušā, gan vismaz daļu savu pārādu, tad vērts to mantojumu pieņemt. Ja nē - lieka ķēpa, papīru kārtošana un naudas maksāšana.

La_Bella (2017-02-04 20:01)      Ar inventarizācijas lietu pieņem mantoto lietu, un saistības nesaistot savu mantu.
Tas attiecas uz savu mantojumu. Ja ir savi parādi tad pieņemsi mantojumu un visiem ķepa virsū kā nespēsi bosegt savas kredītsaistības

Marija_Anna (2017-02-04 21:01)      Nesaprotu , kā var apņemties maksāt par saņemto mantojumu , ja jau ir pašam saistības , kuras nav iespējams veikt. Pie tam par mantojumu jāsamaksā diezgan arī valstij.
Jāsamēro tomēr finanses.

Postremo (2017-02-05 07:39)    3 es arii gribu pili juras krastaa, un Bentley , un elioopteri utt. Bet nevaru.
Muusdienaas daudzi grib vissu ko, un tuuliit. Bet tas taa nessancee. Maacies.
Mantojamo maaju pat...neieraudziisi.Kreditori savaaks , un veel uzvaariisies pamatiigi.

Snowagain (2017-02-06 11:30)      Protams, ka ZLTI un visi pārējie, kam esi parādā, tūlīt vērsīs piedziņu uz māju.
Ieteikums - bankrotē, un tad piesakies, vai aizmirsti šo visu. Domāju, ka banka, kā jau iepriekš minēja, nemaz nedos iespēju Tev šo māju mantot, būs ultimatīvs piedāvājums - samaksā atlikušo vērtību uzreiz vienā maksājumā, vai esi brīvs. Tavā gadījumā parādiem bankas neceremonēsies.
Nākošais solis - nesaprotamā kārtā Tu esi sadabūjis naudu, un māju izpircis no bankas (kam es ļoti neticu, jo ZLTI skatās Tavus bankas kontus, bet ja skaidrucis, tad nākošā dienā Tev uz kakla būs VID, ar krimināllietu), nākošajā minūtē no ZLTI puses būs virsū liegums, un māja aizies pa kadastrālo vērtību Tavu parādu segšanai.
Piedod, bet neredzu es perspektīvu...

kasteeste (2017-02-07 09:47)      Neizpratu, kaapeec tika piemineeta inventaara tiesiiba..vai nu viss jautaajums ir feiks vai arii kaut kas neskaidrs..
Inventaara tiesiiba noziimee to, ka mantinieks irr pasargaats no mantojuma atstaajeeja paraadiem, taadaa veidaa, ka gadiijumaa, ja mantojuma atstaajeea paraadi paarsniedz mantojuma veertiibu, tad mantinieks neeatbild ar savu mantu..tikai ar mantoto..apmeeram taada taa buutiiba...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu