Kā notiks mantojuma sadale?

Situācija tāda, šogad nomira tēvs,kuram bija divas laulības.pirmajā laulībā 2 bērni jau pilngadīgi, orraja 3 nepilngadigi! Mantošana notiks pēc likuma! Mantojuma lietas ved tagadējā laulātā! Mantojums ir atstāts samērā liels! Kā arī tagadējā sieva ir iesniegusi iesniegumu par pardzivojosa laulata mantas izdalisanu, kur ir sarakstits bez maz vai viss mantojums! Vai tas nozīmē,ka viņa var iegūt to visu sarakstīto vai tikai 1/2 no ta sarakstita saraksta un tad atlikušo var mantot bērni vai kā tas izpaužas? Un kādēl sieva vēl var iegūt ceturto dalju no otras puses mantojuma,ja berni no pirmas laulibas nav vinjas berni,kas piesakās mantojumā! Absurds!

Karmensita (2016-12-29 16:43)    1 ohoho

konsultējies ar juristu

Efficient (2016-12-29 16:51)  1 2 Ja nekļūdos, tad šajā gadījumā, pārdzīvojušais laulātais pēc Civillikuma mantos ne mazāk kā 1/4 daļu no visa mantojuma, bet 3/4 savā starpā sadalīs bērni (visi 5, neatkarīgi no pilngadības vai ne pilnagdības).

Momo (2016-12-29 17:30)    2 ja pēc likuma, tad pēc likuma. kā jau te minēja.
galvenais nepazaudēt godaprātu un cilvēcību. tie trīs taču ir nepilngadīgi, tātad vēl uz kājām noliekami.
un ja baigi kremt, tad padomā, ka, ja vecumdienās nokļūsi pansionātā un nespēsi par sevi samaksāt, tad paprasīs arī no pusmāsas vai pusbrāļa. :)

joens (2016-12-29 17:56)    1 50% kopdzīvē iegūtā jau tagad pieder otram laulātajam (ir nianses, kā arī laulību līgums var gadīties). Dala pārējo starp mantiniekiem.

edding (2016-12-29 18:15)  2 1 Kas tā par mantas izdalīšanu. Man šķiet, ka tikai laulību līgumā var noteikt, kas kuram pieder un kā dalīt. To noslēdz abiem dzīviem esot.
neatraidāmie mantinieki ir laulātais un bērni. Tātad, te teorētiski būtu jādala uz 6 vienādām daļām. Ja nav testamenta un laulību līguma.
Joen, vai tad bērni ir zemākas pakāpes mantinieki? Ja tā, tad puse sanāk sievai,otro pusi dalīs uz 5?Jeb uz 6, sievai vēl daļa būs?

mellene_x (2016-12-29 19:04)    1 visu nosaka, bija nebija laulību līguma, un cik daudz mantas piederēja mantojuma atstājējam pirms apprecējās..jo kopdzīvē´ iegūtā manta, jau puse pieder laulenei, un viņa + visi bērni manto vīŗa otru pusi, vienādās daļās( katram 1/6)...kaut kā tā... piesakies pie notāra, kurš veda mantojuma lietu un viņš, saskaņā ar mantojuma lielumu, izstāstīs precīzi...Galvenais stulbam nepalikt, skrienot pakaļ mantai... galu galā tā bij tēva nopelnīta manta, ne bērnu...LAI VEICAS..

Vilkabele (2016-12-29 19:07)    2 Laulībā ir divi, no kuriem (ja nav laulības līguma) pamatā viss pieder uz pusēm. Ja viens nomirst, mantojums atklājas tikai uz pusi mantas. Pēc rakstītā sanāk, ka laulene tagad raksta sarakstu ar to mantu, kas it kā pieder viņai. Ja to izdalīs no mantojuma masas, tad mantu no tā saraksta neviens nedalīs. Dalīs tikai to, "kas paliks pāri". Tā kā bērnu skaits ir vairāk kā 4, tad laulene no tās atlikušās puses saņems 1/4 daļu, pārējo dalīs bērni. Bet tas tikai tā, nezinot lietas apstākļus.

mellene_x (2016-12-29 19:11)    1 nja,.. par to bērnu skaitu aŗī īsti nezinu, pilngadīgi ietilpst tajos "vairāk kā četri" vai nē... slinkums meklēt..kā arī vēl nianse Ja mantojums ir tik mazs, ka to sadalot nav iespējams uzturēt nepilngadīgos bērnus, tad pārdzīvojušam laulātam ir tiesība pārvaldīt un lietot visu nedalīto mantojumu, bet laulātam no visa mantojuma ienākumiem jāsedz vispirms uzturlīdzekļi bērnam (179.p.).

edding (2016-12-29 19:18)  1 3 "galu galā tā bij tēva nopelnīta manta, ne bērnu...LAI VEICAS.."
Es tā gluži neteiktu. Cik Latvijā nav tādu "tēvu", kuri savus pirmos bērnus pamet kādas jaunas mārdzas dēļ. Pamestā sieva kuļas kā māk, ne izglītību iedot bērniem, ne sapucēt.
Tad kāda mārrutka pēc pamestajiem bērniem būtu no savas daļas jāatsakās. Ja šis nav tas gadījums, tad protams, pardon.
Un kas tas par sarakstu? tad jau jebkura atraitne var sastādīt sarakstu un neko neviens vairs nevar dabūt, kaut likumīgi pienākas?
Pastāstiet, kurš zina, kā tas ir? Diez vai kāds pretendē uz tēva uzvalku vai sērojošās atraitnes galda piederumiem. Bet pateikt ka mašīnas un mājas ir manas, ne vīra diez vai var, ja nav papīru.

Bibine (2016-12-29 21:16)      Nu šā vai tā, bet visi bērni skaitās neatraidāmie pirmās pakāpes mantinieki. Ja nav noslēgts laulības līgums, tad tikai tiesa var lemt par viņas vēlmēm - izdalīt vai neizdalīt.

sau_le (2016-12-29 22:03)    5 Mantojuma lietu ved notārs, nevis laulātā. Pie šī konkrētā notāra arī jāgriežas ar šiem jautājumiem. Viss tiks sadalīts kā noteikts civillikumā. Šeit ir tikai tukša papļāpāšana.

av2 (2016-12-30 03:51)      ja tik daudz to iesaistiito, tad tikai peec likuma. Jo pat ...divi radenieki nevar normaali sarunaat neko. Ssitajaa jomaa man ir...zosaada. Kaapeec pasaulee ir cilveeki, kuru ir paarliecinati, ka apccakareet saveejos ir ok, to man ir gruuti saprast.Laikam jau..liidzi ko pannemt rikteejaas, a? :)) Man personiigi labas attieciibas, draugi ir...miljons reizzu svariigaaka, nekaa pagruus kadu deell naudas . Vot taa iRa.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu