Dzīvokļa īres līguma laušana.

Es īzīrēju savu dzīvokli. Ir izmainījusies situācija un ir nepieciešams lauzt noslēgto īres līgumu. Ļoti vajadzētu dzīvokļa īres līguma līguma pārtraukšanas/laušanas paraugu. Nekur nevaru tādu atrast.
Vai var kāds palīdzēt/ieteikt/ norādīt kur meklēt. Varat rakstīt arī privāti.

Maverick  1 2 Vispirms izlasi īres līgumu - tur jābūt aprunātai līguma laušanas kārtībai.
Da i nekāds "līguma laušanas līgums" manuprāt nepastāv, jāriīkojās esošā līguma un Civillikuma ietvaros.

Maverick      Ja ir tāds punkts - tad nekādu problēmu !
Ja gribi "oficiāli" - uzraksti paziņojumu, norādot visus "rekvizītus" un aizsūti ierakstītā vēstulē, vai vēl labāk - noķer personīgi un liec parakstīties uz otra eksemplāra !

Spameris      ->lady_winter: Jā tieši tā, "nosacīti" brīvā formā, vēlams ievērojot labas lietvedības pamatprincipus. Nu tobiš katram dokumentam sevī jāietver kādas noteiktas "sastāvdaļas", piem., dokumenta nosaukums (vienošanās, brīdinājums, utt.), vieta, datums, vienas puses rekvizīti, otras puses rekvizīti, līguma punkts, uz kuru atsaucies rakstot šo uzteikumu, utt., utjp.

alvisvito      Šāds līigums nepastāv, jo šī darbība ir iepriekšējā līguma laiušana, ceru, ka to esi normāli noslēgusi? Jāraksta vislabāk apdrošinātā vēstulē, lai var aprakstīt tās saturu, jādod laiks izvākties u.t.t. NAv sarežģīti ...

Lucy      Skatoties cik juridiski tas noformēts.
Manai paziņai bija tāds gadījums,ka saimnieks gribēja laust līgumu,figu,nekas nesanāca,caur tiesu sievietepanāca, nodzīvoja visu norunāto līguma laiku.
Tikai un vienīgi pa labam tādas lietas jākārto!

upis      Tā ir vienošanās, kurā brīvā formā to visu atrunā. Ja ir nepieciešamība, tad var parakstus apstiprināt notariāli.

Klikosheit    1 Līguma uzteikšanas kārtība parasti ir norādīta līgumā, bet ja nav, tad vispārējā kārtībā, saskaņā ar likumu par dzīvokļa īri..
Savukārt, ja abas puses ir vienojušās par īres attiecību pārtraukšanu, tad uz tā paša īres līguma to var arī uzrakstīt...datums, vieta, mēs tādi un tādi ar šo brīdi pārtraucam mūsu starpā pastāvošās īres attiecības, savstarpēju pretenziju nav, norēķini veikti, telpas atbrīvotas...paraksts

no_thing    1 http://www.likumi.lv/doc.php?id=56863 palasi te IX nodaļu, tur rakstīti izbeigšanas (laušanas) pamati.
Bet ja vienojas, tad mierīgi uzraksti vienošanos par īres līguma izbeigšanu. Puses vienojas izbeigt dzīvokļa (adrese ....) īres līgumu. Līguma izbeigšanas diena ir ... Dzīvokļa saņemšanas brīdī dzīvoklī ir .... (uzskaitīt, kas tur ir). Pusēm nav/ir savstarpēju pretenziju saistībā ar dzīvokļa (adrese ....) īres līgumu. Vēl kaut ko var uzrakstīt

mele_mele_kartupele    1 Izrunājies ar īrniekiem sākumā pa labam, nevis sūti plikus papīrus. Pazvani, un pabrīdini, pēc tam var arī uzrakstīt papīru- tādu kā vienošanos, ka neviens nevienam neko nav parādā- apskatīties, vai dzīvokļa iekārta nav bojāta un pārbaudi, vai visi rēķini ir samaksāti. Parasti ļauj vēl mēnesi nodzīvot. Ja ievācoties īrnieki maksāja Tev drošības depozītu, tas jāatdod.

joens      Uz beigām jau sāk arī saprātīgi ieteikumi parādīties :)

Tā kā LV likumdošana īres jautājumos viennozīmīgi ir īrnieka pusē, prātīgākais risinājums ir tikai savstarpēji komunicējot un vienojoties. Ja īrnieks ietiepjas, tad efektīvs ir tikai beisbola nūjas likums.

Zelta_rokas    1 Vispirms pazinjo mutiski! tas buus daudz cilveeciigaak, kaa gaazties virsuu ar liguma laushanas liigumu (pazinjojumu)!

riks      kā jurists juristam - zolīdā līgumā 1-mēr rakstīts, kad tas beidzas, ja to nepagarina vai, ka tas tas turpinās mūžīgi mūžos, ja vien viena no ½-ēm to nesadomā pārtraukt, bla, bla, bla, ļeru, ļeru.

Jason      Šāda līguma veida nav, neatradīsi.
Ja līgumā ir paredzēti līguma laušanas nosacījumi, tad jārīkojas saskaņā ar tiem. Ja tu vēlies tieši līgumu, tad jāatgādina, ka līgums ir divpusēja vienošanās. Un gadījumā, ja otra puse ir gatava ko tādu parakstīt, tad praksē parasti iztiek ar rakstisku vienošanos par līgumattiecību pārtraukšanu.
2012-03-02

ar_mani      Varbūt kādu sarūgtināšu, bet- dz.telpas īres līguma izbeigšanas nosacījumi ir atrunāti likumā "Par dzīvojamo telpu īri", kura 28. pants nosaka,ka : Dzīvojamās telpas īres līguma izbeigšana pēc izīrētāja iniciatīvas
Dzīvojamās telpas īres līgumu pēc izīrētāja iniciatīvas var izbeigt tikai šajā likumā paredzētajos gadījumos. Ja īrnieks pēc izīrētāja prasības neatbrīvo dzīvojamo telpu, viņu kopā ar ģimenes locekļiem var izlikt tiesas ceļā.
Var jau mēģināt vienoties ar tiem īrniekiem mierīgā ceļā,bet,ja viņi nebūs ieinteresēti dzīvokli atbrīvot-nosacījumus lasiet tālāk šajā likumā.
2012-03-03

Laila_Laila      Līguma laušanas kārtību vispirms jau paredz paša līguma nosacījumi. Tātad Jums jāizlasa līgumā, kādā kārtībā Jūs varat uzteikt līgumu. Ja līgumā šādu nosacījumu nav (tā gan nedrīkstētu būt), tad Jums jārīkojas saskaņā ar likumu Par dzīvojamo telpu īri (nosacījumi ir atkarībā no situācijas). Pati līguma uzteikuma forma ir kā paziņojums, kurā jānorāda, pamatojoties uz ko un kad vēlaties lauzt līgumu (rakstāms brīvā formā kā iesniegums, lūgums, pieprasījums, uzteikums u.t.t.). Ja vēlaties precīzāku informāciju, lūdzu sazinieties ar mani personiski. Lai veicas! 2012-03-05

Līdzīgi jautājumi
Ires liguma lausana (20 atbildes)Dzivo bez ires liguma (19 atbildes)Ires liguma partrauksana (4 atbildes)Dzivokla ires termina beigas (11 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu