Īre

īre foto attēls

Īre - jautājumi un diskusijas

Dzīvo bez īres līguma (19)
Man pieder dzīvoklis Jūrmalā, kurā dzīvo radiniece, kura atsakās noslēgt īres līgumu un par īri man nemaksā. Bija mutiska vienošanās no 2002.gada, kopš izpirku dzīvokli no valsts (privatizēju), ka viņa tur paliek dzīvot. Taču tagad viņa...
Ja Tavā dzīvoklī , īpašumā atrodas tur nedeklarēta persona, vai persona bez īres līguma... Sauc pašvaldības policiju, lai met viņu arā... Tur pat tiesu nevajag... :D To personu aizvedīs uz iecirkni, bet Tev tikmer janomaina dzīvoklim atslēga...!!! Ja to uzlauzīs tā jau bus ielaushanās Tavā īpašumā ar mantas bojāšanu... Visas vinjas pekeles pa logu ārā... Un viss...! Ja Tu privatizēji uz sava vārda un viņai nav īres līguma, tad uz policiju vai tiesu, jo viņai nav nekādu tiesību tur. Vot ja būtu beztermiņa īres līgums, ot tad gan būtu vāks, izlikt nebūtu iespējams vispār.
Es apbrīnoju tos, kuri uzskata ka var dzīvot cita īpašumā, nemaksāt, bojāt.
Varu to pašu pateikt, ko Nenotveramais - viss ir ļoti vienkārši - tas ir jāizdara, pēc tam, jau jāskatās pēc situācijas! 16:38
nedeklarēta? Es varu jebkur deklarēties, bet tas nedod tiesības tur dzīvot.
pec tam ir kriminallieta par patvaribu. ··· Īre: Dzīvo bez īres līguma lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Īres līguma parauga izmantošana (10)
Es vēlējos uzzināt vai es drīkstu kā privātpersona, kura vēlās īrēt auto garāžu, ņemt citu garāžas īres līgumu un pieņemšanas/nodošanas aktu, ievadīt visus nepieciešamos datus, un izmantot citai garāžai?
Jā un piesakies VID , lai noskaita tev nodokli par gūto peļņu... Rakstisks līgums tam būs ka pierādījums. nē- kategoriski aizliegts!!!!!!!!!!!!! (joks)... Viss internets pilns ar dažādu līgumu paraugiem, protams, savadi līgumslēdzēju datus, Līguma priekšmeta datus, pušu atbildību, utt.utt.utt..visus citus datus... un miers. Tu taisies tajā garāžā dzīvot? Īres līgumus slēdz par dzīvojamām telpām. Visām pārējām ir nomas līgumi. Samila, pievērs uzmanību p i e z ī m e s gramatiskajam tvērumam. Tā ir blanketa norma, kas norāda uz to, ka jautājums par telpu izīrēšanu ir noregulēts citos normatīvajos aktos. Piezīmē nav pateikts, ka iet runa tikai par dzīvojamo telpu izīrēšanu, bet jebkurām telpām vispār. Savukārt citi normatīvie akti, uz kuriem šī piezīme norāda, regulē tikai un vienīgi dzīvojamo telpu īri. Tas nozīmē, ka CL ļauj šo jautājumu noregulēt likumam Par dzīvojamo telpu īri, kas faktiski pasaka, ka izīrēt var tikai dzīvojamās telpas. Garāža ir nedzīvojamā telpa, kura var tikt izmantota augļu gūšanai (plašākā nozīmē - jebkura labuma gūšanai). Panta komentāros ir norādīts, ka augļu ievākšana ir nomnieka tiesības nevis pienākums, un gadījumā, ja viņš šos augļus neievāktu, nomas līgums nepārvērstos par īres līgumu. I togo, mans viedoklis ir, ka garāžai ir piemērojami nomas līguma noteikumi. Tas saskan arī ar vispārpieņemto praksi. Svarīgākais:
- pušu dati,
- īres maksas apmērs un samaksas kārtība,
- termiņš un sekas, ja neatbrīvo savlaicīgi,
- atbildība par samaksas kavējumu un īpašuma bojāšanu, kā arī, ja īpašnieks traucē lietot īpašumu.

PS Visam, ko paraugā nesaproti - izmanto taustiņu "delete" ;)
··· Īre: Īres līguma parauga izmantošana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Skatoties no kaa iiree:

1) no privaatpersonas - te varbuut neprasiis neko, maksaa tik pikji un dziivo. Parasti gan panjem pases kopiju un Juus parakstat no interneta izprinteetu Iires Liigumu..

cita opera ir:
2) Agentuuras: te buus vajadziigs darba liigums, bankas konta izdruka (lai pieraadiitu, ka Tev pietiekami naudas, lai iireetu) atsauksmes no ieprieksheejiem izireetajiem, no darba deveeja utt.
Emma, Anglijaa cilveeki citaadi attiecas pret nodokljiem, jo Tavu nodoklju maksajums ir redzams visapkart, tie ir normaali celji, bezmaksas mediciina, labs sab.transports. Vislabākais dokuments ir nauda! Šķiet, ka arī Anglijā ... Emma45, neskrien gan, jo ja kaimini nostucis vinu, vins nostucis kaiminus😃...te sita sistema strada perfekti👍😉! ...man a pat ires liguma nav, katru menesi noskaitu saimniekam kepa un visi laimigi😃...nu, vienigi taxman varetu but 😠...😃 ··· Īre: Kādi dokumenti vajadzīgi... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Īres līguma laušana (20)
Labdien! Es īrēju dzivokli. Līgums noslēgts uz gadu. Bet tegad saimnieks nolēmis dzivokli pārdod un ir brīdinānis, ka mēneša laikā dzivoklis ir jāatbrīvo. Līgumā ir punkts, ka viņš var uzteikt līgumu, mēnesi iepriekš brīdinot par to. Bet...
Tagad pagriežam situāciju otrādi, Tu atradi citu, labāku, lētāku utt. dzīvokli. Šeit līgums uz gadu, bet ir arī atrunāts, ka mēnesi iepriekš brīdinot, īrnieks var aiziet ātrāk. Tu ziedosies un laidīsi garām to izdevīgāko variantu? Stipri šaubos. Līgumā taču ir tas atrunāts. Jeb Tu domāji, ka tagad tanī dzīvoklī esi ievācies uz mūžīgiem laikiem. Žēl ka šeit juristi neiegriežas un jāmokās mums, likumu nezinātājiem.
Bet, ja ir tāds likums kā saka JurisK, tad namīpašniekiem vajadzētu darīt šādi- slēgt līgumu uz ilgu laiku, un pat tad, ja īrnieks iet prom, likt maksāt visu atlikušo laiku līdz līguma beigu termiņam. Tas nekas, ka šis jau dzīvo citur. Un vēl var šādus līgumus noslēgt vairākus. Labs bizness sanāktu.
Tiiri juridiski, cik atminu - ja liigums neatbilst likumam, tad liigums nav tiesisks. Nu un kas Tu tagad gribi teikt, ka saimnieks nevar savu dzīvokli pārdot??? ··· Īre: Īres līguma laušana lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Īrnieks neatbrivo dzivokli (9)
kadas tiesibas ir dzivokla ipasniecei?
Ja elektriba ir uz Tava vaarda, tad paludz lai Latenergo atsledz to.

Parejais ir caur tiesu.
Tad jau dzīvokļu zagļiem nevajag bēgt, bet palikt dzīvot līdz tiesas spriedumam un tad tikai iet uz nākamo dzīvokli. Ja, un gāzi un ūdeni arī atslēdz. Pamuks pāris dienu laikā. Dzīvokļa īpašniecei ir tiesības neklausīgo īrnieku sūdzēt tiesā :) Lai tad tā nolemj, kad un kā īrniekam ir jāizvācas no dzīvokļa.
Domāju, ka policijas iesaistīšana nepalīdzēs. Viņiem nav tādas pilnvaras - bez tiesas lēmuma izlikt kādu no dzīvokļa (kaut sveša) :)
ja nav dokumentu (līguma) sauc policiju ··· Īre: Īrnieks neatbrivo dzivokli lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kādas tiesības ir īrnieka ģimenes loceklim īres dzīvoklī pārtraucot īres līgumu? (7)
Īres līgums ar galveno īrnieku par dzīvojamo telpu ir izbeigts un NĪ ir nodots ar aktu NĪ īpašniekam, bet otrā dienā ar prasību par lietošanas tiesību noteikšanu uz dzīvojamo telpu vēršas īrnieka ģimenes loceklis, kas ir palicis...
Pilnigi vienalga, kur un kāpēc. Dzīvesvietas deklarēšanas fakts pats par sevi nerada civiltiesiskas saistības, tas ir vajadzīgs, lai persona nepieciešamības gadījumā būtu sasniedzama valsts un pašvaldības institūcijām.Deklarācija nedod tiesības uz īpašumu, visi deklarētie locekļi un nelocekļi var iet ieskrieties neatkarīgi no faktiskas dzīvošanas vai nedzīvošanas tajā īpašumā. Cik zinu, tad īres līgumu slēdzot, tiek uzskaitīts konkrēto ģimenes locekļu skaits, kuri drīkst uzturēties dzīvoklī. Ja atbildīgais īrnieks ir pārtraucis īres līgumu, tad loģiski, ka viņa ģimenes locekļiem arī jāatbrīvo telpas. Ja vēļies tur dzīvot turpmāk, tad jāslēdz ar īpašnieku jauns īres līgums. Ļoti nekonkrēts jautājums. Kurš izbeidza un kāpēc izbeidza? Kāpēc aizmirsa "negalveno īrnieku"? Vai tā persona tiešām ir īrnieka ģimenes loceklis vai tikai deklarējies īpašumā? Deklarēšanās īres tiesības nerada, bet jebkurā gadījumā tam cilvēkam ir tiesības tiesāties. kādā gan veidā viņš savu ´prasību´ tev darīja zināmu? un kā uzradās,pa logu tvaika veidā ieplūda NĪ telpās? vai nīkst uz lieveņa un īd ar deklarācijas lapu rokā? ··· Īre: Kādas tiesības ir īrnieka... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Īrnieks vai izīrētājs? (34)
Padalieties, lūdzu, pieredzē! 2 gadus tiek īrēts dzīvoklis. Ik pa laikam ir problēmas ar santehniku. Tagad izbeidzās virtuves krāns (nevis sāka tecēt, bet izbeidzās pilnībā). Meistars saka, ka tas ir savu mūžu nodzīvojis un īrnieka vainas...
Krāni nav tik dārgi, lai ecētos. Tādus īrniekus, kas par nieka krānu ceļ brēku, es laikam neturētu ilgi. Kurš krānu lieto, tas arī pērk.
Vismaz pēc loģikas tā būtu. Bet mūsu īrniekiem liekas, ka viņiem visu jāpadod uz paplātes un izīrētāja peļņai jālīdzinās nullei. Vajadzētu padomāt, cik saimniekiem kaut vai kosmētiskais remonts izmaksā pēc īrnieku aiziešanas, jo nākošo taču neielaidīsi apskrambātās istabās.
Jaucējkrāns maksā 10 eiro.
Ja par tādu lietu rodas šaubas, ka tik Tu nepārmaksā, vai labāk nebūtu ņemt kredītu un pirkt dzīvokli pašai. Tad zinātu, kā tas ir. Vēl labāk to nopirkto izīrēt, vismaz uz gadu, tad es domāju ka no īrnieka par katru švīku pieprasītu samaksu, jo redz apskādēja īpašumu un kādam par to jāmaksā, izīrētajam vai īrniekam.
Nākamreiz vajag īres līgumā ierakstīt, ka izīrētājam Tevi ar tualetes papīru jāapgādā, citādi slaucīsi ar avīzēm un aizštopēsi kanalizāciju un ja nav elektrības kāda bojājuma dēļ, lai saimnieks Tev samaksā soda naudu kādu 600 € apmērā. Vel daudz ko var piemest klāt, lai segtu izdevumus par īrēšanu. Varēsi krietni nopelnīt.
Manā gadījumā saimniece samaksāja, bet var arī nemaksāt. Nu nepirks viņa krānu, ko darīsi? šai gadījumā Tev vairāk vajag. Līgumos ir parasti punkts par "saprātīgo nolietojumu", bet dzīvē ir kā cilvēki sarunā. Ja tas būtu Vācijā, tad īrnieks varbūt arī krānu nemainītu, bet soda nauda par krāna sabojāšanu būtu tāda, kura 5x pārsniedz krāna vērtību, jo tur tiešām izīrēšana ir bizness.
Būtu interesanti uzzināt, cik un par kādu dzīvokli autore maksa, tad mēs piemestu cik izmaksās kosmētiskais remonts tai dzīvoklī, nolietoto lietu nomaiņa.
Mēs ļoti naski sūtīt uz VIDu nodokļus maksāt,/ kaut tāda drosme būtu darba devējiem to pieprasīt/ bet kad es īrniekiem saku, ka gribu legalizēt, un jums būs jāmaksā tie 10% klāt, tad kaut kur tā vēlme momentā zūd. Interesanti, kāpēc . Laikam domā ka iznomātājiem jānodarbojas ar labdarību. Kāpēc man tas būtu jādara pret svešiem cilvēkiem, un beigās vēl jāpiemaksā pēc viņiem par nolietoto, sabojāto, sakopt visu netīrību ko parasti atstāj.
··· Īre: Īrnieks vai izīrētājs? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Īrnieks nemaksā par dzīvokli (23)
Ko jūs ieteiktu darīt, ja īrnieki nemaksā par dzīvokli? Vienkārši izmest?
Līgums ir? Vienkārši izmest. Bez žēlastības. Būs tikai sliktāk. Aizej pa kluso un atgriez gāzes krānu! met ārā, tikai atceries,ka jānomaina atslēgas! NU ko lai saka, es ar nemaksātu ja būtu tada iespēja. Ja šamie taga zin mazliet savas tiesības un diezgan bezkaunīgi, tad var rasties sarezģījumi likumiska kārta izlikt. ··· Īre: Īrnieks nemaksā par dzīvokli lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Dzīvokļa īres parāds. (47)
Izveidojies dzīvokļa īres parāds: ne jau tāpēc, ka nevēlos maksāt, bet vienkārši nav par ko:(( Griezos sociālajā dienestā pēc palīdzības, atzina mani par mazdrošinātu personu, bet palīdzību nekādu nevarot sniegt, jo man paliek 40 ls pēc...
varbūt tomēr vispirms atslēgt internetu un TV? Atsakies no i-net pakalpojuma,būs par ko ūdeni nomaksāt!
Te jau palīdzību neprasi,griesies ar lūgumu sarkanajā krustā,tur tak pārtiku dala mazturīgiem ļaudīm un ir arī zupas virtuves:))
Var atslēgt, var! Un ko gan mēs tev te varam palīdzēt? a kapēc tu izvēlies dzīvot īrētā dzīvoklī?
Mājas īpašnieks var darīt, ko grib! nafig, tu tāda, nespējīgā, viņam esi vajadzīga?
Silto ūdeni var atslēgt, bet auksto nē, jo tad tas skaitās cilvēktiesību pārkāpums.
Apkuri atslēgs bez problēmām.
··· Īre: Dzīvokļa īres parāds. lasīt visu diskusiju (47 atbildes) –»
vai īzīrētājs drīkst? (24)
Noslēgts īres līgums uz nenoteiktu laiku,visus maksājumus veic apzinīgi un arī nomaksā vecus parādus.Mēnesi iepriekš kā teikts līgumā brīdina par aiziešanu no dzīvokļa,dzīvoklī citi īrnieki ar izīrētāja piekrišanu,īres līgumu nenoslēdz ar...
Ja šitā izpildās tad pirmā lieta vēstule uz vidu, ka deguns n gadus izīrēja dzīvokli un nemaksāja nodokļus. Dabūs tādu dupsi, ka seno īrnieku terorizēšana paliks optrajā plānā. Iesaku turpmāk parakstīt pieņemšanas-nodošanas aktu, ka puses līgumu uzskata par izbeigtu, telpas par atbrīvotām, un tām vienai pret otru nav nekādu mantiska rakstura pretenziju. Līgums uz nenoteiktu laiku... nu nu, bet būtībā līgums noslēgts ar pirmajiem īrniekiem, kuri jau prom un viņiem nav jāatbild par nākošajiem īrniekiem. Vai tad šis nepasaka visu: "Pēkšņi izīrētājs grib pārdot dzīvokli,īrnieki atstāj to..."? Tas kaut kā dīvaini ielaist īrniekus bez līguma. Izskatās ka tie ir iepriekšējā īrnieka protežē. kur probleema "iires masu" iekaseet no droshiibas naudas? ··· Īre: vai īzīrētājs drīkst? lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu