Īre

īre foto attēls

Īre - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa īre ar izpirkuma tiesībām (14)
Dzīvoklis mazpilsētā ne sevišķi tālu no Rīgas (nav Jēkabpils). 6.500 cena. Taču pircējam vienlaicīgi citi ļoti lieli izdevumi. Kā tas būtu-īrēt ar izpirkuma tiesībām? 37 kvadrātmetri ar īri 20 eiro, par siltumu nav zināms, bet nu -tad...
Sākumā ir jāatrod tāds dzīvokļa īpašnieks, kurš šādi grib tikt vaļā no sava dzīvokļa, un tad līgumā jāvienojas par spēles noteikumiem. Tikai mūsu zemē tas nav izplatīts.
Kā līdzīgs risinājums varētu būt kredīta paņemšana bankā un dzīvokļa iegāde. Varēsi uztvert bankai veicamos ikmēneša maksājumus kā īresmaksu ar izpirkumu rezultātā. ;)
Mans dēls tā pārdeva dzīvokli. Pircēji negribēja ņemt kredītu , gribēja pa daļām nomaksāt. Pie notāra slēdz līgumu, par cenu vienojas, vienojas par laiku līdz kuram jābūt visam samaksātam. Kolīdz izdarīts, notārs dod atļauju kārtōt zemesgrāmatu. 4 g laikā jaunie īpašnieki tika pie dzīvokļa, nemaksājot bankai otra dzīvokļa cenu.
Viss iespējams.
Nebija bail, jo pie notāra tiek noslēgts tāds spec līgums.
Kad visa summa pārdevējam pārskaitīta, pircējs iet ar bankas izdrukām pie notāra, tas dod atļauju izņemt zemesgrāmatu.
Līgumā bija smalki atrunātas dažādas pozicijas- gan kas dod drošību pircējam, gan pārdevējam. Šādos gadijumos vajaga ļoti labi izvērtēt nomaksas laiku un iespējas, labāk uzlikt kādu rezerves termiņu uz priekšu, lai var samaksāt sarunātajā laikā. Jo ja pircējs neizdara , tad līgumu var lauzt , pārdevējs dzīvokli var pārdot nākošajam. Atgūt naudu , tad jātiesājas.
Viss notiek saskaņā ar likumdošanu - Skat CL un apakšlikumus ! Un ej pie notāra ! Sarunaa ar iipassnieku par visu, par cenu, par terminniem , uzrakstiet abi kopaa kontraktu, notaars apstiprina, un viss. ··· Īre: Dzīvokļa īre ar izpirkuma... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Īrnieks pameta dzīvokli, bet atstāj mantas. (6)
Īrniekam beidzas līgums, vienojamies par viņa pamešanu no dzīvokļa. Dzīvokli viņš pameta, bet atstāja mantas (drebēs, televizoru, ledusskapi), bija dota nedēļa lai savāktu mantas. Mantas nav savāktas un jau 2 nedejas telefons izsegts, ko...
Sapakot un izlikt pie miskastes. Ja šāds punkts ir īres līgumā, tad mierīgi. Kā viņš pierādīs, ka tās ir viņa mantas? Tu mierīgi vari nelaist savā dzīvoklī svešos un viss kas ir tavā dzīvoklī ir tavs. Vēl jo vairāk, ja esi devusi nedēlu laika visu aizvākt. Ja viņš nesavāca, tātad viņam to nevajag. Ja vēlāk prasīs pasaki, ka izmeti, jo jaunus īrniekus ielaidi un viss. Tev nav ienākums glabāt un sargāt viņa mantas, pats vainīgs, ka pamet kur pagadās. Bija dota nedeelja savakt mantas (mutiski) vai taads punkts ir Liigumaa?

TV un ledusskapi atsaat sev lietoshanaa...aciimredzot, ka Tev sho prieshmetu nebija dziiiivoklii.
Dreebes es ari veel pietureetu,lai parliecinatos, ka tieshaam nenaaks pakalj...

Jaaskataas, kaa Tev noformuleeta Liigumaa ievaakshanas/izvaakshanaas. Vai ir atrunaatas dziivoklii esosho priekshmetu skaits ....
Var sanaakt, ka vinhs piesien Tev bumas par sveshas mantas piesavinaashanos...
Bet Tu vari arii uzstaat, ka taas vispaar ir Tavas mantas (leduskapis, TV)....viss skatoties cik smalks Tev Liigums un cik siiki tur viss aprakstiits...un, kas pa tipu ir tas iirnieks? :-)
Tricky situeishn :-)
Īrnieki parasti ar saimnieka mantām neceremonējas. Manējās/ ledusskapi, dīvānu un citas mēbeles ievācoties īrnieki sameta neapkurināmā garāžā, vēlāk skaidrojot- a nem ņe neda./ Bet kas attiecas uz viņu īpašumu, ir ļoti sensitīvi. Tādēļ juridiski pareizi jānoformē līgumi, kuros jāiekļauj visneiedomajamākie varianti. Ja izliksi pie miskastes, teorētiski, pēc īres līguma beigām, būtu pareizi, bet kad viņš atjēgsies, noteikti draudēs un liks sapirkt jaunas un dārgas vietā, jo tās bija ĪRNIEKA mantas un po, ka tu nevarēji ielaist jaunus īrniekus un cieti zaudējumus. pie miskastes, ja passai nevajag.Bez cermonijaam. Cilveeks varbuut.....karoti nolicis, a Tu te gaidi...kad leduskapi savaaks :( ··· Īre: Īrnieks pameta dzīvokli, bet... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Dzīvokļa īres termiņa beigas (11)
Sveiki! īres līgums beigsies pēc 1,5 mēnešiem. Dzīvokļa saimniece dzīvokli vēlas pārdot. Vai man ir jāatļauj māklerim fotografēt dzīvokli ar man piederošajām personīgajām mantām, mēbelēm, sadzīves tehniku? Vai man ir pienākums izbrīvēt...
Interesanti, un kā Tu domāji? Saimnieks gaidīs kamēr Tu izvāksies, tad vēl nedēļu berzīs un pucēs netīros kaktus, mazgās netīros logus, tad tik bildēs, liks sludinājumu un vedīs potenciālajiem pircējiem rādīt. Galvenais izdabāt īrniekam, tas nekas ka pašam zaudējumi.Un kā Tu jaunajā īresvietā,arī neskatīsies, mēnesi karāsies gaisā, kamēr iepriekšējie sensitīvie īrnieki izvāksies? Jeb maksāsi īri, kaut vēl dzīvokli neesi redzējis? Var sabildēt bez Tavām mēbelēm, ja kas. Tu droši vien arī negribētu uz pāris mēnešiem apturēt savu biznesu un ciest zaudējumus, tādēļ vislabāk cilvēcīgi vienoties ar izīrētāju, ko lai fotografē, ko ne. Un neaizmirsti pirms bildēšanas smuki visu sakārtot, grīdu izmazgāt.
Ja žēl savu aizkaru, lai saimniece atnes savus, tīrus.
Maribella, nu aizies uz VID, un? Dzīvoklis uz pārdošanu. Saimnieks ieliks īrnieku melnajā sarakstā, nākamais izīrētājs viņam pieliks tos 23% pie īresnaudas/ ierakstot līgumā kā vienu no izdevumiem, kā pie ābolu pārdosanas PVN, izdevumu/, VID papētīs īrnieka paša naudas plūsmu, vai viss legāli/ VID tā ar stukačiem darot/ un kam beigās sliktāk būs. Galvenais, kā dēļ, tikai tādēļ, ka īrniekam bail, ka viņa mēbeles kādā bildē tiks. Nu apsedz ar kādu lupatu, ja Tev viņas zagtas.
Mūsu īrnieku loģika ir dīvaina, dzīvo kā piekalts svešā īpašumā, kā prom jāiet, tā vajag kādus sūdus savārīt lai saimniekam paliktu atmiņā. Vai nav jocīga suga.
Maribella, labāk pastučī darba devējus, kuri algas aploksnēs maksā, apzogot darba ņēmēja vecumdienas.
Jā,ļauj fotogrāfēt!Ja īpašniece tirgos par augstu cenu, tad var tirgot vēl ilgi!Pēc tam, ja var vienoties, pagarini īres līgumu un vienojies par mazāku īres cenu, jo tev būs apgrūtinājums, vienmēr jāielaiž dzīvoklī mākleris ar pot. pircēju!:) Pēc Arāba teiktā sanāk, ja nav ierakstīts ZG, tad dzīvokļa īpašniece var darīt visu bez īrnieces klātbūtnes, vienalga, kas ir atrunāts īres līgumā!:)Tā kā veca ome, kad grib, tad nāk, izmazgā veļu, izžāvē, kamēr īrniece darbā utt.:)) ··· Īre: Dzīvokļa īres termiņa beigas lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Dzīvo bez īres līguma (19)
Man pieder dzīvoklis Jūrmalā, kurā dzīvo radiniece, kura atsakās noslēgt īres līgumu un par īri man nemaksā. Bija mutiska vienošanās no 2002.gada, kopš izpirku dzīvokli no valsts (privatizēju), ka viņa tur paliek dzīvot. Taču tagad viņa...
Ja Tavā dzīvoklī , īpašumā atrodas tur nedeklarēta persona, vai persona bez īres līguma... Sauc pašvaldības policiju, lai met viņu arā... Tur pat tiesu nevajag... :D To personu aizvedīs uz iecirkni, bet Tev tikmer janomaina dzīvoklim atslēga...!!! Ja to uzlauzīs tā jau bus ielaushanās Tavā īpašumā ar mantas bojāšanu... Visas vinjas pekeles pa logu ārā... Un viss...! Ja Tu privatizēji uz sava vārda un viņai nav īres līguma, tad uz policiju vai tiesu, jo viņai nav nekādu tiesību tur. Vot ja būtu beztermiņa īres līgums, ot tad gan būtu vāks, izlikt nebūtu iespējams vispār.
Es apbrīnoju tos, kuri uzskata ka var dzīvot cita īpašumā, nemaksāt, bojāt.
16:38
nedeklarēta? Es varu jebkur deklarēties, bet tas nedod tiesības tur dzīvot.
Varu to pašu pateikt, ko Nenotveramais - viss ir ļoti vienkārši - tas ir jāizdara, pēc tam, jau jāskatās pēc situācijas! pec tam ir kriminallieta par patvaribu. ··· Īre: Dzīvo bez īres līguma lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Īres līguma parauga izmantošana (10)
Es vēlējos uzzināt vai es drīkstu kā privātpersona, kura vēlās īrēt auto garāžu, ņemt citu garāžas īres līgumu un pieņemšanas/nodošanas aktu, ievadīt visus nepieciešamos datus, un izmantot citai garāžai?
Jā un piesakies VID , lai noskaita tev nodokli par gūto peļņu... Rakstisks līgums tam būs ka pierādījums. nē- kategoriski aizliegts!!!!!!!!!!!!! (joks)... Viss internets pilns ar dažādu līgumu paraugiem, protams, savadi līgumslēdzēju datus, Līguma priekšmeta datus, pušu atbildību, utt.utt.utt..visus citus datus... un miers. Tu taisies tajā garāžā dzīvot? Īres līgumus slēdz par dzīvojamām telpām. Visām pārējām ir nomas līgumi. Samila, pievērs uzmanību p i e z ī m e s gramatiskajam tvērumam. Tā ir blanketa norma, kas norāda uz to, ka jautājums par telpu izīrēšanu ir noregulēts citos normatīvajos aktos. Piezīmē nav pateikts, ka iet runa tikai par dzīvojamo telpu izīrēšanu, bet jebkurām telpām vispār. Savukārt citi normatīvie akti, uz kuriem šī piezīme norāda, regulē tikai un vienīgi dzīvojamo telpu īri. Tas nozīmē, ka CL ļauj šo jautājumu noregulēt likumam Par dzīvojamo telpu īri, kas faktiski pasaka, ka izīrēt var tikai dzīvojamās telpas. Garāža ir nedzīvojamā telpa, kura var tikt izmantota augļu gūšanai (plašākā nozīmē - jebkura labuma gūšanai). Panta komentāros ir norādīts, ka augļu ievākšana ir nomnieka tiesības nevis pienākums, un gadījumā, ja viņš šos augļus neievāktu, nomas līgums nepārvērstos par īres līgumu. I togo, mans viedoklis ir, ka garāžai ir piemērojami nomas līguma noteikumi. Tas saskan arī ar vispārpieņemto praksi. Svarīgākais:
- pušu dati,
- īres maksas apmērs un samaksas kārtība,
- termiņš un sekas, ja neatbrīvo savlaicīgi,
- atbildība par samaksas kavējumu un īpašuma bojāšanu, kā arī, ja īpašnieks traucē lietot īpašumu.

PS Visam, ko paraugā nesaproti - izmanto taustiņu "delete" ;)
··· Īre: Īres līguma parauga izmantošana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Skatoties no kaa iiree:

1) no privaatpersonas - te varbuut neprasiis neko, maksaa tik pikji un dziivo. Parasti gan panjem pases kopiju un Juus parakstat no interneta izprinteetu Iires Liigumu..

cita opera ir:
2) Agentuuras: te buus vajadziigs darba liigums, bankas konta izdruka (lai pieraadiitu, ka Tev pietiekami naudas, lai iireetu) atsauksmes no ieprieksheejiem izireetajiem, no darba deveeja utt.
Emma, Anglijaa cilveeki citaadi attiecas pret nodokljiem, jo Tavu nodoklju maksajums ir redzams visapkart, tie ir normaali celji, bezmaksas mediciina, labs sab.transports. Vislabākais dokuments ir nauda! Šķiet, ka arī Anglijā ... Emma45, neskrien gan, jo ja kaimini nostucis vinu, vins nostucis kaiminus😃...te sita sistema strada perfekti👍😉! ...man a pat ires liguma nav, katru menesi noskaitu saimniekam kepa un visi laimigi😃...nu, vienigi taxman varetu but 😠...😃 ··· Īre: Kādi dokumenti vajadzīgi... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Īres līguma laušana (20)
Labdien! Es īrēju dzivokli. Līgums noslēgts uz gadu. Bet tegad saimnieks nolēmis dzivokli pārdod un ir brīdinānis, ka mēneša laikā dzivoklis ir jāatbrīvo. Līgumā ir punkts, ka viņš var uzteikt līgumu, mēnesi iepriekš brīdinot par to. Bet...
Tagad pagriežam situāciju otrādi, Tu atradi citu, labāku, lētāku utt. dzīvokli. Šeit līgums uz gadu, bet ir arī atrunāts, ka mēnesi iepriekš brīdinot, īrnieks var aiziet ātrāk. Tu ziedosies un laidīsi garām to izdevīgāko variantu? Stipri šaubos. Līgumā taču ir tas atrunāts. Jeb Tu domāji, ka tagad tanī dzīvoklī esi ievācies uz mūžīgiem laikiem. Žēl ka šeit juristi neiegriežas un jāmokās mums, likumu nezinātājiem.
Bet, ja ir tāds likums kā saka JurisK, tad namīpašniekiem vajadzētu darīt šādi- slēgt līgumu uz ilgu laiku, un pat tad, ja īrnieks iet prom, likt maksāt visu atlikušo laiku līdz līguma beigu termiņam. Tas nekas, ka šis jau dzīvo citur. Un vēl var šādus līgumus noslēgt vairākus. Labs bizness sanāktu.
Nu un kas Tu tagad gribi teikt, ka saimnieks nevar savu dzīvokli pārdot??? Tiiri juridiski, cik atminu - ja liigums neatbilst likumam, tad liigums nav tiesisks. ··· Īre: Īres līguma laušana lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Īrnieks neatbrivo dzivokli (9)
kadas tiesibas ir dzivokla ipasniecei?
Ja elektriba ir uz Tava vaarda, tad paludz lai Latenergo atsledz to.

Parejais ir caur tiesu.
Tad jau dzīvokļu zagļiem nevajag bēgt, bet palikt dzīvot līdz tiesas spriedumam un tad tikai iet uz nākamo dzīvokli. Ja, un gāzi un ūdeni arī atslēdz. Pamuks pāris dienu laikā. Dzīvokļa īpašniecei ir tiesības neklausīgo īrnieku sūdzēt tiesā :) Lai tad tā nolemj, kad un kā īrniekam ir jāizvācas no dzīvokļa.
Domāju, ka policijas iesaistīšana nepalīdzēs. Viņiem nav tādas pilnvaras - bez tiesas lēmuma izlikt kādu no dzīvokļa (kaut sveša) :)
izsviež ārā, vislabāk kad nav mājās, izkrāmē mantas pagalmā un tad pazvana lai nāk savākt ··· Īre: Īrnieks neatbrivo dzivokli lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kādas tiesības ir īrnieka ģimenes loceklim īres dzīvoklī pārtraucot īres līgumu? (7)
Īres līgums ar galveno īrnieku par dzīvojamo telpu ir izbeigts un NĪ ir nodots ar aktu NĪ īpašniekam, bet otrā dienā ar prasību par lietošanas tiesību noteikšanu uz dzīvojamo telpu vēršas īrnieka ģimenes loceklis, kas ir palicis...
Pilnigi vienalga, kur un kāpēc. Dzīvesvietas deklarēšanas fakts pats par sevi nerada civiltiesiskas saistības, tas ir vajadzīgs, lai persona nepieciešamības gadījumā būtu sasniedzama valsts un pašvaldības institūcijām.Deklarācija nedod tiesības uz īpašumu, visi deklarētie locekļi un nelocekļi var iet ieskrieties neatkarīgi no faktiskas dzīvošanas vai nedzīvošanas tajā īpašumā. Cik zinu, tad īres līgumu slēdzot, tiek uzskaitīts konkrēto ģimenes locekļu skaits, kuri drīkst uzturēties dzīvoklī. Ja atbildīgais īrnieks ir pārtraucis īres līgumu, tad loģiski, ka viņa ģimenes locekļiem arī jāatbrīvo telpas. Ja vēļies tur dzīvot turpmāk, tad jāslēdz ar īpašnieku jauns īres līgums. Ļoti nekonkrēts jautājums. Kurš izbeidza un kāpēc izbeidza? Kāpēc aizmirsa "negalveno īrnieku"? Vai tā persona tiešām ir īrnieka ģimenes loceklis vai tikai deklarējies īpašumā? Deklarēšanās īres tiesības nerada, bet jebkurā gadījumā tam cilvēkam ir tiesības tiesāties. kādā gan veidā viņš savu ´prasību´ tev darīja zināmu? un kā uzradās,pa logu tvaika veidā ieplūda NĪ telpās? vai nīkst uz lieveņa un īd ar deklarācijas lapu rokā? ··· Īre: Kādas tiesības ir īrnieka... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Īrnieks vai izīrētājs? (34)
Padalieties, lūdzu, pieredzē! 2 gadus tiek īrēts dzīvoklis. Ik pa laikam ir problēmas ar santehniku. Tagad izbeidzās virtuves krāns (nevis sāka tecēt, bet izbeidzās pilnībā). Meistars saka, ka tas ir savu mūžu nodzīvojis un īrnieka vainas...
Krāni nav tik dārgi, lai ecētos. Tādus īrniekus, kas par nieka krānu ceļ brēku, es laikam neturētu ilgi. Kurš krānu lieto, tas arī pērk.
Vismaz pēc loģikas tā būtu. Bet mūsu īrniekiem liekas, ka viņiem visu jāpadod uz paplātes un izīrētāja peļņai jālīdzinās nullei. Vajadzētu padomāt, cik saimniekiem kaut vai kosmētiskais remonts izmaksā pēc īrnieku aiziešanas, jo nākošo taču neielaidīsi apskrambātās istabās.
Jaucējkrāns maksā 10 eiro.
Ja par tādu lietu rodas šaubas, ka tik Tu nepārmaksā, vai labāk nebūtu ņemt kredītu un pirkt dzīvokli pašai. Tad zinātu, kā tas ir. Vēl labāk to nopirkto izīrēt, vismaz uz gadu, tad es domāju ka no īrnieka par katru švīku pieprasītu samaksu, jo redz apskādēja īpašumu un kādam par to jāmaksā, izīrētajam vai īrniekam.
Nākamreiz vajag īres līgumā ierakstīt, ka izīrētājam Tevi ar tualetes papīru jāapgādā, citādi slaucīsi ar avīzēm un aizštopēsi kanalizāciju un ja nav elektrības kāda bojājuma dēļ, lai saimnieks Tev samaksā soda naudu kādu 600 € apmērā. Vel daudz ko var piemest klāt, lai segtu izdevumus par īrēšanu. Varēsi krietni nopelnīt.
Manā gadījumā saimniece samaksāja, bet var arī nemaksāt. Nu nepirks viņa krānu, ko darīsi? šai gadījumā Tev vairāk vajag. Līgumos ir parasti punkts par "saprātīgo nolietojumu", bet dzīvē ir kā cilvēki sarunā. Ja tas būtu Vācijā, tad īrnieks varbūt arī krānu nemainītu, bet soda nauda par krāna sabojāšanu būtu tāda, kura 5x pārsniedz krāna vērtību, jo tur tiešām izīrēšana ir bizness.
Būtu interesanti uzzināt, cik un par kādu dzīvokli autore maksa, tad mēs piemestu cik izmaksās kosmētiskais remonts tai dzīvoklī, nolietoto lietu nomaiņa.
Mēs ļoti naski sūtīt uz VIDu nodokļus maksāt,/ kaut tāda drosme būtu darba devējiem to pieprasīt/ bet kad es īrniekiem saku, ka gribu legalizēt, un jums būs jāmaksā tie 10% klāt, tad kaut kur tā vēlme momentā zūd. Interesanti, kāpēc . Laikam domā ka iznomātājiem jānodarbojas ar labdarību. Kāpēc man tas būtu jādara pret svešiem cilvēkiem, un beigās vēl jāpiemaksā pēc viņiem par nolietoto, sabojāto, sakopt visu netīrību ko parasti atstāj.
··· Īre: Īrnieks vai izīrētājs? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu