Dzīvo bez īres līguma

Man pieder dzīvoklis Jūrmalā, kurā dzīvo radiniece, kura atsakās noslēgt īres līgumu un par īri man nemaksā. Bija mutiska vienošanās no 2002.gada, kopš izpirku dzīvokli no valsts (privatizēju), ka viņa tur paliek dzīvot. Taču tagad viņa sāk tiesas procesus pret manu ģimeni un nevēlos, ka viņa izmanto manu īpašumu un tai pat laikā kaitē mums. Ko es varu darīt, ja viņa atsakās komunicēt un noslēgt oficiālas saistības?

tasteitslow  1   nopērc šampanieti un sevi apsveic. tu esi laimējusi lielisku iespēju bojāt savus nervus vēl pāris gadus. meklē juristu, kas specializējas īres tiesībās.

derevnja10      Mūsdienās visam papīrs vajag. It sevišķi, ja darījums ar radiniekiem. Skola maksā naudu, tā man kādreiz ome mācīja. Gudrs advokāts, vienīgā izeja.

Nenotveramais  3 10 Ja Tavā dzīvoklī , īpašumā atrodas tur nedeklarēta persona, vai persona bez īres līguma... Sauc pašvaldības policiju, lai met viņu arā... Tur pat tiesu nevajag... :D To personu aizvedīs uz iecirkni, bet Tev tikmer janomaina dzīvoklim atslēga...!!! Ja to uzlauzīs tā jau bus ielaushanās Tavā īpašumā ar mantas bojāšanu... Visas vinjas pekeles pa logu ārā... Un viss...!

edding    7 Ja Tu privatizēji uz sava vārda un viņai nav īres līguma, tad uz policiju vai tiesu, jo viņai nav nekādu tiesību tur. Vot ja būtu beztermiņa īres līgums, ot tad gan būtu vāks, izlikt nebūtu iespējams vispār.
Es apbrīnoju tos, kuri uzskata ka var dzīvot cita īpašumā, nemaksāt, bojāt.

edding  2 2 16:38
nedeklarēta? Es varu jebkur deklarēties, bet tas nedod tiesības tur dzīvot.

Es_Jau_Naaku    1 Varu to pašu pateikt, ko Nenotveramais - viss ir ļoti vienkārši - tas ir jāizdara, pēc tam, jau jāskatās pēc situācijas!

tasteitslow  3 1 pec tam ir kriminallieta par patvaribu.

sandra111      tikai civillieta tiesa.

Nenotveramais      edding. Pašvaldības policija nedrikst Tev likt atstat oficiāli deklarētu dzīvesvietu bez pamata.. ir Tev tiesības tur dzīvot vai nav :D

joens      Ja cilvēks dzīvo kopš 1966.gada, tad pilnīgi noteikti ir īres līgums, visticamāk, padomju dzīvokļa ordera izskatā. Un tas ir sīkums, ja to papīru tagad jāmeklē pa arhīviem, kas nemaina lietas būtību - beztermiņa īres tiesības.

Es_Jau_Naaku  1   Kāda krimināllieta par patvarību? Tu ko? Mans īpašums - es saimnieks. Tad jau tai dzīvoklī esošai radiniecei var šo piemērot - kāpēc bez dzīvokļa īpašnieces atļaujas , uzturas dzīvoklī?? Tas, ka deklarējies (varbūt), vēl nenozimē, ka var cita īpašumā dzīvot!!!

Nate      joens, bet InKala ir privatizējusi šo dzīvokli, vai tad 1966. gada beztermiņa īres līgumam ir juridisks spēks? Tad jau denacionalizēto māju īrniekus nevienu nevarēja izlikt.

zebs      Domāju, to var atrisināt tikai tiesas ceļā un policija tur neko nevar izdarīt. Radinieces dzīvoklī taču neievācās patvarīgi, vai ne? Bet jau tur dzīvoja un turpināja dzīvot ar īpašnieces piekrišanu - ja uzreiz pēc privatizācijas neizlika laukā no dzīvokļa.
Svešs vai radinieks - ja runa par īpašumiem, visur jābūt pretī papīriem. Sameklēt tagad lieciniekus, kuri var apstiprināt, kāda jums bijusi noruna pirms gadiem ...

shining      Nate: tāpēc jau ar tiem pirmsprivatizācijas iedzīvotājiem bija matu plēšana.
Šajā gadījumā, ja ir īres līgums (pat automātisks, kā joens minēja - man gan nav pārliecības, vai kaut kas tāds pastāv, ja vien ne īpašnieka neziņa/nolaidība), tad par pamatu izlikšanai varētu būt nemaksāšana - parāds, kaut kā tas jāaprēķina (piem. NĪN+komunikācijas+amortizācija+peļņa+..), un, jāuzraksta viņai pāris ierakstītas vēstules ar saņemšanas apstiprinājumu, kurās jāaicina parādu apmaksāt, un tad, nereaģēšanas gadījumā, jāsūdz civiltiesā. Situācijā droši vien no svara arī babulenes attiecības ar ēkas juridisko turētāju, apsaimniekotāju - vai tur tiek maksāts vai nē.
Ja īres līguma nav, tad minētajai personai tur nav juridiska pamata pamata atrasties, jo deklarēšanās nedod pilnīgi nekādas tiesības - deklarētā vieta ir adrese uz kurieni sūtīt pavēstes, un, pēc deklarēto skaita īpašumā nosaka NĪN lielumu. Ja pēdējais sit īpašniecei pa kabatu, tad tantuks jāizdeklarē, kas paņems laiku, un to var gadīties atkārtot, ja viņa pēc tiesas iedeklarējas atpakaļ - šis statuss pašai īpašniecei regulāri jāčeko.
Ja pašai nav iekšas to veikt, tad jāalgo speciālists.

Nate      shining viedoklis
Un ja nu tur komunālie ir nomaksāti, ko tad?
Nemaz nezināju, ka NĪN atkarīgs no deklarēto personu skaita. Domāju ka no kadastrālās vērtības un īpašuma kvadrātmetriem. Jā, un vēl laikam atkarīgs, par cik tajā rajonā pārdota kāda villa vai būcenis. Šis ir ekselents etalons nodokļa noteikšanai.

Postremo      vot to es saprotu , "bez tabu" drauds ;))
Man bija liidizigi. Bet atrisinaajaam civilizeeti, radinieks nopirka no manis to dizivokli.

StacyQ      Tiesā jāprasa īres līgumu slēgt piespiedu kārtā, bet ja persona atsakās, tad izlikšana.

Nate      Ieliec dzīvokli uz pārdošanu. Pārdod un nopērc citu vietā.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu