Pirkuma līgums

Pirkuma līgums - jautājumi un diskusijas

Davinājums no tēva, kāds vislētākais variants? (14)
Tēvs grib dāvināt man savu dzīvokli, cik būtu vislētākais variants to visu nokārtot?
Ja ir citi potenciālie mantinieki, labāk pirkt. Tuviem radiniekiem visas nodevas u.c. maksājumi ir jūtami mazāki kā nesaistītām personām. Rokons: visus dāvinājumus var apstrīdēt, bet pirkums ir pirkums. Papīru kārtošanas ziņā nekas īpaši lētāks vai dārgāk nav. Drošāk gan. Pirkt lētāk kā dāvinājumu saņemt no pirmās pakāpes radinieka?? Tas man kaut kas jauns Ko nozīmē "vislētākais" variants? Valsts, kancelejas nodevas, notāra pakalpojumi ir jāmaksā visiem. Valsts nodeva par īpašuma tiesību zemesgrāmatā = 0,5% no īpašuma kadastrālās vērtības + kancelejas nodeva, notāra pakalpojumi = līdz EUR 100. Vai nu dāvinājuma līgumu sastādīs notārs vai kāds cits jurists, tad attiecīgi izmaksas par līguma sagatavošanu. Savukārt, slēdzot pirkuma līgumu, var nākties VIDam pierādīt, ka pirkuma summa tiešām ir samaksāta. Ja pirkuma līgumā uzrādīsi neadekvāti zemu pirkuma summu, tad tie citi iespējamie neatraidāmie mantinieki vienalga var apstrīdēt to pirkuma līgumu kā fiktīvu. ··· Pirkuma līgums: Davinājums no tēva, kāds ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pirkuma līgums ar nosacījumu, ka Pārdevējs var dzīvot šajā īpašumā līdz mūža galam (10)
Labdien. Pirms 8 gadiem tēvs man pārdeva māju, kurā ir atrunāts punkts, ka viņš tur var dzīvot līdz mūza galam un es nevaru ne ieķīlāt, ne pārdot bez viņa piekrišanas. Pirms 3 gadiem tēvs apprecējās un jautājums ir-vai ...
Nu un ko tagad tēvam darīt? Atlikušo mūžu vientuļam nodzīvot, kā te oho vecie piepji mokās? Varbūt vēl priecāsies, ka ir aprūpētāja uzradusies, pašai nav jākopj, ptfu, pftu.
Dabiski, ja tur paliks tā atraitne, tad viņai tur nekas nepiederēs un tiesību dzīvot nebūs.
PS. Par cik ta pārdeva, dārgi? Jeb tikai pārrakstīja?
Vispār neiesaku cilvēkiem steigties ar dāvinājumiem, pārdošanām utt. Re kā vēlāk sanāk.
Antikrize, piekrītu notāram. 2 gadījumi no manu radinieču pieredzes.
Viena pārraksta dzīvokli mazmazbērniem/ tiesa, viņa bija domājusi, ka tikai pēc nāves tas pāries mazmazbērniem, un tikai kad vajadzēja kaut kādus īpašnieku parakstus, uzzināja, ka viņi jau sen kā nav īpašnieki/,tagad 90 gadīgs tantuks pusakls dzīvo viens pats, apdāvinātie radi pat nepiezvana, tikai palēnām par tantes naudu taisa tur remontus, lai kad šī mirs, jau otrajā dienā varētu izīrēt.
Otrs gadījums, māte pārraksta uz dēla vārda māju, ar tiesībām tur dzīvot.Dēls ar ģimeni dzīvo Īrijā, māja remontējama, tante pa ziemu dzīvoja dēla dzīvoklī, pa vasaru mājā. Dēls pēkšņi nomirst. Vedekla pateica, ka vairs nekādas dzīvošanas viņas dzīvoklī nebūs, lai pensionāre pati maina logus, mūrē krāsni. Kur lai viņa ņem naudu un kur garantija, ka pēc tam neizmet.
Tāpēc piekrītu, ka neko nevajag pirms laika pārrakstīt. Ja kādam kas likumīgi pienākas, dabūs.Bet rūpi tur tikai par bagātu večuku/vecenīti, ja viņam nekā nav, vecumdienas dikti skumīgas. Kā mana pirmā tante saka, man nevajag daudz, kaut tik piezvanītu, pajautātu ka man iet, es viniem neko nelūgtu, visu, ko vajag man sagādā aprūpētāja, citi radi un paziņas.
Kāpēc uzreiz tik negatīvi pret jautājuma autoru? Vai ziniet kādēļ tāds jautājums radies?!
Iespējams, ka viņai ar tēvu viss ir kārtībā gan tēva veselības ziņā, gan savstarpējās attiecībās. Bet problēmas sāk rasties dēļ tēva sievas, kura sākusi interesēties par mantojuma iespēju, kad vīrs nomirs. Un tādēļ autorei radās jautājums - vai pēc tēva nāves viņa atraitnei pārmantojas dzīvesvietas tiesības. Nē - nepārmantojas, bet cilvēciski var sarunāt, ka viņa turpina tur dzīvot, ja saglabājas normālas attiecības ar jautājuma autori.
Kad lasu šādus bērnu jautājums, tad jāpiekrīt domai, dzīves laikā nekas nav bērniem jāatdod. /no sarunas ar pieredzējušu notāru/ Abām pusēm mierīgāka dzīve. nesen lasiits annuks , par teemu , kad savaa 80 gadu jubilejaa teevs ar...vienu puutienu nopuuta vissas 80 sveciites, beerni...mazbeerni saprata, ka dziivoklis pilseetas centraa vinniem nespiid veel ilgi :(
Par jautaajumu, neee,jaunajai sievai nekas oficiaali nespiid. Bet tiiri cilveeciigi, ja reiz teevs ir izveeleejies ar ko buut kopaa laimiigs....nu nezinu....laikam jau dazziem labaak patiktu, ja vientullie vecaaki buutu...nelaimiigi liidz muuzza galam, a ?
··· Pirkuma līgums: Pirkuma līgums ar nosacījumu, ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Pazaudēts oriģināls līgumam par zemes iegādi (6)
Pazaudēts orģināls pirkšanas un pārdošanas līgumam par zemes iegādi .Ir saglabājusies tikai kopija .Vai ir iespējams atjaunot orģinālu ?
Oriģinālu var nočiept otrai pusei.
Viss pārējais būs kopijas. Bet ja legāli iegūtas un apstiprinātas, tad būs OK.
Visi skaidri zin, ka tas līgums kaut kur iereģistrēts, tad jau problēmas nav. Bet, ja ir tikai līgums (notārs nav obligāta šāda līguma sastāvdaļa), bez tālākas procesēšanas, tad labāk meklēt otru līguma eksemplāru pie otras puses. Zemes gramata jabut registretam, tur ari var dabut izrakstu, ja ligums pirms 1992 tad var but arhiva. Pie tā paša notāra varētu būt.... ZG var dabūt apliecinātu fotokopiju ··· Pirkuma līgums: Pazaudēts oriģināls līgumam ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Līdz galam nenovests pirkums - kurš ir īpašnieks? (18)
Komisks un neskaidrs gadījums: kāds paziņa (fiz. persona) par kravas konteineru jūlijā samaksāja e-pastā atsūtīto rēķinu; preci, ar neparedzētu piemaksu par transportu, pēc laika atgādāja, novietoja paziņas ...
e-pastā atsūtīts rēķins un bankas izdruka par samaksas veikšanu ar šī rēķina nr., ir pietiekams pamats, lai konteiners varētu stāvēt pagalmā (līdzīgi kā veikalā čeks par desu). Manuprāt :) Es protams konteinerus nekad neesmu pirkusi, tādēļ grūti iedomāties kā tas dabā notiek, bet Civillikumu gan esmu lasījusi, un tur ir skaidri teikts, ka darījumu var noslēgt - rakstiski, mutiski, konkludentām darbībām un īpašums kļūst par Tavu, kad esi par to norēķinājies, ja vien nav nekustamais, kas jāreģistrē zemesgrāmatā. Viss! varēt jau var.... Cik sapratu, konteiners tika nopirkts. Ja tā, tad rēķins izrakstīts, apmaksāts. Neredzu problēmas no paziņas puses.
Vainīgs pats pārdevējs, vajadzēja skatīties ātrāk.
Protams, ka zaudējumi būtu jāsedz pārdevējam.
Es tik nesaprotu, kā var nebūt dokumentu? Ja to nav, tad teorētiski pārdevējs ir joprojām konteinera īpašnieks. Nogaidīs laiku un pateiks - viss, nauda beidzās, konteinera nomas maksas termiņš beidzies, atdod. Un kā paziņa puetādīs, ka konteineru ir pircis, ne nomājis? ··· Pirkuma līgums: Līdz galam nenovests pirkums - ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Vai pirkuma līgumu var anulēt bez tiesas, neatmaksājot pirkuma līgumā minēto summu? (3)
Ir pienākusi tikai informatīva vēstule no advokāta, ka līgums tiek anulēts, pārmērīgu zaudējumu dēļ.
Skaties, kas rakstiits pashaa Liigumaa? Parasti Liigumos ir iekljauts punkts, kas notiek, ja Liigums netiek pildiits... Tikai tā, kā teikts līgumā. Cik man ir bijusi darīšana, tad šādos gadījumos parasti zaudē vismaz rokasnaudu, citādi sačakarē pārdevējam visu padarīšanu un mierīgi aiziet. Savstarpēji vienojoties var visu ko, taču, ja vienošanās nav un kāda puse nav mierā ar otras puses viedokli, tad risinājums jāmeklē būs tiesā. Ja cēstulē ir tikai frāze "pārmērīgi zaudējumi" tad ar to, bik par īsu, prasās plašāku skaidrojumu, kāda iemesla pēc zaudējumi radušies, bez tam, ja pārdevējam līguma izpildē ir radušies kādi zaudējumi, pircējam tie būtu jāatlīdzina. ··· Pirkuma līgums: Vai pirkuma līgumu var anulēt ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu