Pirkuma līgums ar nosacījumu, ka Pārdevējs var dzīvot šajā īpašumā līdz mūža galam
Labdien. Pirms 8 gadiem tēvs man pārdeva māju, kurā ir atrunāts punkts, ka viņš tur var dzīvot līdz mūza galam un es nevaru ne ieķīlāt, ne pārdot bez viņa piekrišanas. Pirms 3 gadiem tēvs apprecējās un jautājums ir-vai tas, ka viņš tur var dzīvot, attiecas arī uz viņa sievu? Vai viņš var apstrīdēt pirkuma līgumu?Skorbulsnak (2017-08-24 17:21) Uz viņa sievu tas neattiecas, jo dzīvokļa tiesība ir personālservitūts, individuāla tiesība...viņa sieva tur drīkst dzīvot tikai ar īpašnieka piekrišanu..
pasiivaa (2017-08-24 18:05) 2 cerams, ka mana mamma (83) nesadomās precēties un viņas laulenis neizdomās, ka var pārmantot viņas tiesības ...
Karmensita (2017-08-24 18:30) 1 kur sieva dzīvoja šos 3 gadus?
edding (2017-08-24 22:21)
1
4
Nu un ko tagad tēvam darīt? Atlikušo mūžu vientuļam nodzīvot, kā te oho vecie piepji mokās? Varbūt vēl priecāsies, ka ir aprūpētāja uzradusies, pašai nav jākopj, ptfu, pftu.
Dabiski, ja tur paliks tā atraitne, tad viņai tur nekas nepiederēs un tiesību dzīvot nebūs.
PS. Par cik ta pārdeva, dārgi? Jeb tikai pārrakstīja?
Vispār neiesaku cilvēkiem steigties ar dāvinājumiem, pārdošanām utt. Re kā vēlāk sanāk.
Agatem (2017-08-24 23:01) 2 2 Dīvains jautājums, tēvam kaut kur ir jādzīvo.....jeb jau ragutiņas gatavas, tik sniegs jāsagaida, kurā ziemā uzsnigs tā pavairāk:)))
Maribella15 (2017-08-25 09:40)
2
Kāpēc uzreiz tik negatīvi pret jautājuma autoru? Vai ziniet kādēļ tāds jautājums radies?!
Iespējams, ka viņai ar tēvu viss ir kārtībā gan tēva veselības ziņā, gan savstarpējās attiecībās. Bet problēmas sāk rasties dēļ tēva sievas, kura sākusi interesēties par mantojuma iespēju, kad vīrs nomirs. Un tādēļ autorei radās jautājums - vai pēc tēva nāves viņa atraitnei pārmantojas dzīvesvietas tiesības. Nē - nepārmantojas, bet cilvēciski var sarunāt, ka viņa turpina tur dzīvot, ja saglabājas normālas attiecības ar jautājuma autori.
antikrize (2017-08-25 10:29) 2 Kad lasu šādus bērnu jautājums, tad jāpiekrīt domai, dzīves laikā nekas nav bērniem jāatdod. /no sarunas ar pieredzējušu notāru/ Abām pusēm mierīgāka dzīve.
av2 (2017-08-25 10:42)
2
nesen lasiits annuks , par teemu , kad savaa 80 gadu jubilejaa teevs ar...vienu puutienu nopuuta vissas 80 sveciites, beerni...mazbeerni saprata, ka dziivoklis pilseetas centraa vinniem nespiid veel ilgi :(
Par jautaajumu, neee,jaunajai sievai nekas oficiaali nespiid. Bet tiiri cilveeciigi, ja reiz teevs ir izveeleejies ar ko buut kopaa laimiigs....nu nezinu....laikam jau dazziem labaak patiktu, ja vientullie vecaaki buutu...nelaimiigi liidz muuzza galam, a ?
euromens (2017-08-25 11:46) 2 bet kad tēvs jaunai sievai uzcirtīs tavu māsiņu vai brālīti, tas gan dzīvos kopā ar tēti
Nate (2017-08-25 11:53)
3
Antikrize, piekrītu notāram. 2 gadījumi no manu radinieču pieredzes.
Viena pārraksta dzīvokli mazmazbērniem/ tiesa, viņa bija domājusi, ka tikai pēc nāves tas pāries mazmazbērniem, un tikai kad vajadzēja kaut kādus īpašnieku parakstus, uzzināja, ka viņi jau sen kā nav īpašnieki/,tagad 90 gadīgs tantuks pusakls dzīvo viens pats, apdāvinātie radi pat nepiezvana, tikai palēnām par tantes naudu taisa tur remontus, lai kad šī mirs, jau otrajā dienā varētu izīrēt.
Otrs gadījums, māte pārraksta uz dēla vārda māju, ar tiesībām tur dzīvot.Dēls ar ģimeni dzīvo Īrijā, māja remontējama, tante pa ziemu dzīvoja dēla dzīvoklī, pa vasaru mājā. Dēls pēkšņi nomirst. Vedekla pateica, ka vairs nekādas dzīvošanas viņas dzīvoklī nebūs, lai pensionāre pati maina logus, mūrē krāsni. Kur lai viņa ņem naudu un kur garantija, ka pēc tam neizmet.
Tāpēc piekrītu, ka neko nevajag pirms laika pārrakstīt. Ja kādam kas likumīgi pienākas, dabūs.Bet rūpi tur tikai par bagātu večuku/vecenīti, ja viņam nekā nav, vecumdienas dikti skumīgas. Kā mana pirmā tante saka, man nevajag daudz, kaut tik piezvanītu, pajautātu ka man iet, es viniem neko nelūgtu, visu, ko vajag man sagādā aprūpētāja, citi radi un paziņas.