Kā dabūt īpašumu ar mazākiem zaudējumiem - saņemot dāvinājumu, mantojumu vai nopērkot?
Rivigno (2015-10-08 07:38)
Dāvinājumā un mantojumā nebūs nepieciešama pirkuma summa. Pirkuma līgumā būs nepieciešama pirkuma summa,vai arī, ja tā noteikta zemāka par kadastrālo vērtību, nodevas tiks aprēķinātas no augstākās summas ( kadastrālās vai pirkuma).
Tālāk skatāmies valsts nodevu apmēru. Ja dāvinājumā 3% , pirkumam 2% (starp radiniekiem 0.5%) ,mantojumam zemāk. Pirkums un dāvinājums ir drošāks ka īpašumu saņemsi un tas ir ātrāk noformējams process. Mantojumā paies laiks un var atklāties dažādi šķēršļi.
Ja darījums ir starp radiniekiem, izvēlētos likuma līgumu, sevišķu vērību pievēršot līguma nosacījumiem par pirkuma maksas apmēru un samaksas nosacījumiem.
euromens (2015-10-08 11:08)
1
maiņas ligums - dāvinājuma priekšrocības un pirkuma liguma spēks, var mainīt zirgu pret sērkociņu kastīti, nodevas pēc kadastra, kustamo mantu vērtē lombardi, vai pec tirgus vert.
ir maiņa ar piemaksu.
falko_1967 (2015-10-08 18:05) daavinaashana nav drosha.daavinaataajs driikst paardomaat.
Tinte (2015-10-08 19:58) Ja īpašniekam ir vairāki neatraidāmie potenciālie mantinieki, bet viņš savu īpašumu grib atstāt tikai vienam, tad pirkuma līgums. Un lai pats nepaliktu nākotnē uz ielas (kas nav nemaz tik reta situācija), tad pirkuma līgumu ar nosacījumu, ka bez viņa piekrišanas jaunais īpašnieks to nedrīkst ne dāvināt, ne pārdot, ne ieķīlāt, ne izīrēt (ja tā ir māja vai dzīvoklis, kurā tagadējais īpašnieks plāno dzīvot līdz mūža galam), kā arī, ka viņam ir tiesības tajā dzīvot līdz "pēdējai stundiņai".
Samila (2015-10-10 21:27)
1
Visdrošāk īpašumu atsavināt ir pirkuma darījumā. Punkts.
kaut gan jāskatās arī no situācijas. Piemēram, manā un manu vecāku gadījumā būtu pilnīgi vienalga kurš no visiem darījuma veidiem.
Vai var pardot ipasuma dalu, ja viens ir nokartojis zemes gramatu bet parejie neliekas ne zinis? (3)
Vai zemes ipasumu parrakstot, ka davinajumu delam tiek aplikts ar nodokli, nodevam? (8)
Vai pastav noilguma laiks mantojuma tiesibam, ja viens maksa, bet otrs ne? (5)
Nekustama ipasuma domajamo dalu pardosana bez otra ipasnieka piekrisanas (22)