Izsolē nopirkta kopīpašuma domājamā daļa.
Ko tālāk, ja otrais kopīpašnieks nepiekrīt tālākai pārdošanai vai meža izzāģēšanai. Vēlas to saglabāt kā mantojumu nākamajām paaudzēm. Arī dalīt negrib, jo patiesībā tik mazu platību nav jēgas.Ko izsoles vinnētājs vēl var darīt?
VIZUAALAAmaaksla (2015-03-04 12:31) Domājamās daļas jāpārvērš reālās daļās, tad- pēc izvēles.
ALCORA (2015-03-04 12:41) dalīšana dikti dārga. Vai var piespiest maksāt par dalīšanu arī to kopīpašnieku, kurs ir pret dalīšanu? Un ja sadalot 1 daļa ir labāka nekā otra, vai izsoles vinnētājs var izvēlēties labāko?
aroganis (2015-03-04 13:09)
1
Atstāj nākamajām paaudzēm. Vai arī atsedz rietumu daļu, lai vējš var ieskrieties un nopūst atlikušo.
Vai atcērt saknes, vai aplej saknes ar ķīmiju...........
Vilkabele (2015-03-04 13:23) Maza jēga barot suni, ja vilks jau aitās. Piespiest dalīt var ar tiesu, ja sadale vispār ir iespējama platības dēļ. Dalot nekādas "labākās daļas" nav. Ja katram 1/2, tad arī dala maksimāli līdzīgi arī vērtības ziņā. Tāpēc man labāk patīk Jogas ieteikums. Vēl variants - uzdāvini kādam, tikai neaizmirsi samaksāt valstij nodokļus!
StacyQ (2015-03-04 13:39) Loģiski, ka otrs negrib tālāk pārdot vai izzāģēt. Piedāvā atpirkt tavu daļu. Piedāvā nopirkt otra daļu. Ej uz tiesu un prasi kopīpašuma izbeigšanu un tas ietver vairākas iespējas, dalīšanu, izsoli, vienam otra daļas kompensēšanu. Vēl tiesā var prasīt lietošanas kārtības noteikšanu.
mikelitis (2015-03-04 13:39) 3 nevajag tādus īpašums pirkt vienas problēmas un izdevumi,pats nelaimīgs un citi nav priecīgi
ALCORA (2015-03-04 14:37)
1
Es arī nepirktu, bet ir firmas, kuras pērk. Acīmredzot cer ko vinnēt, vai citādi līstu kopīpašumā.
Kā var caur tiesu panākt kopīpašuma izbeigšanu? Tā pati dalīšana vien būs. Ja izsoli, tad kuru daļu izsolīs, ja īstais saimnieks negrib pārdot.
Ziniet, ar mežu tā mēdz būt, ka visa platība nav vienādi vērtīga. Vismaz šinī gadījumā tā ir. Citos varbūt abas puses vienvērtīgas.
" Maza jēga barot suni, ja vilks jau aitās"- tas ir kā?
"Vēl variants - uzdāvini kādam, tikai neaizmirsi samaksāt valstij nodokļus"- pastāsti, cik īpašumus esi jau uzdāvinājusi, tikai tad sekosim Tavam piemēram.
"Atstāj nākamajām paaudzēm"- tāda doma bija, bet ir cilvēki, kuriem interesē tikai šodiena.
StacyQ (2015-03-04 20:31)
Firmām ir zināmas shēmas un savi juristi, kuri tiek galā ar kopīpašuma jautājumiem. Tā tikai privātpersonai tas ir kā zobusāpes.
Kopīpašuma izbeigšana ir arī tad, kad visu īpašumu pārdod un naudu sadala uz pusēm.
made_in_heaven (2015-03-04 23:29)
ar to ir jārekinas ,ka tados varintos lien iekšā..pat pa limonadi ,ja paņem..
vai ta nepietiek normalu variantu...
Emma45 (2015-03-04 23:47)
Te laikam lasa pa diagonāli, ja nesaprot, ka ne jau ALKORA ir tas pircējs.
Stacy gan jau taisnība, normals cilvēks protams nepirktu, jet ja spēcīgi juristi,var pat piespiest parakstīt dāvinajumu. Vilkābele laikam tadēļ dāvinaja.
StacyQ (2015-03-05 12:43) Ja kopīpašuma daļu dāvina, tad to var darīt kam grib, bet ja pārdod, tad pārējiem kopīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības. Ja grib pārdot kādam konkrētam, tad vispirms daļu vajag uzdāvināt, tādējādi ielaižot kopīpašumā un pārējo var pārdot uz pirmpirkuma tiesību pamata. Ja firma lien kopīpašumā, kur otra daļa pieder kādam parastam lauku cilvēciņam, tad lai arī visiem tiesības vienādas, firma to cilvēciņu iespiedīs stūrī un panāks savu.
erucanob (2015-03-05 20:40)
StacyQ-galīgi nesaprotu, kādēļ Alcoram būtu kaut kas kaut kam jādāvina?Kur tu ķēri, ka grib pārdot? Es izlasīju,ka tieši otrādi, vēlas nekustināt un atstāt mazbērniem.
Izsoles vinnētāja firma pieliks nazi pie rīkles jebkuram, lauku večukam vai pilsētas pašpuikam, cerībā ka šefs varēs nopirkt vēl vienu Leksusu, sievai, mīļākajai vai meitai.
StacyQ (2015-03-05 21:24)
erucanob, par dāvināšanām minēja citos komentāros, tādēļ pieminēju, kā opciju.
Tam kurš kopīpašumu vēlas saglabāt mazbērniem, gribēt var, bet ja kopīpašumā ienāks agresīva firma, tad var gadīties ka nazis pie rīkles (tēlaini runājot, bet varbūt arī reāli). Arī tad, ja vēlas saglabāt mežu, bet otra puse saka, kamon čalīt, izzāģējam, vai arī ejam uz tiesu un es panākšu ka paliks bez meža.