Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

Ja pārdodu īpašumu kurš iegūts mantojumā 1997gadā ir jāmaksā nodoklis? (11)
Ja īpašumā no tēva esmu mantojusi māju 1997gadā..un tagad ja vēlos to pārdot ,vai man būs jāmaksā kkāds nodoklis..un nēesmu nekad tur bijusi deklarēta..Paldies...
Lētāk par kadastra vērtību pārdot nevar! No kadastriālās vērtības arī jāmaksā nodoklis!
Dārgāk pārdot vari, bet tad starpību labāk aploksnē!
Rakstiski uzdodi savu jautājumu VIDam Būs jāmaksā nodoklis,izņēmums ir ja gada laikā nopērc citu līdzvērtīgu īpašumu,tad nodoklis nebūs jāmaksā... Pietiekami sena vēsture,lai būtu vērts precizēt VIDā-klausi Jurijam. Nodokļi un nodevas ir jāmaksā - notāram kancelejas nodeva un amata atlīdzība, valsts nodeva reģistrējot ZG (to parasti maksā pircējs) un vēl nodoklis VID no pārdošanas ienākumiem.
Mantošanas gadam un deklarēšanai te nav nekādas nozīmes.
Kas tas vispār par jautājumu ? Nazis>- taisnība.
··· Nodokļi: Ja pārdodu īpašumu kurš ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Nodoklis pret valsti pārdodot īpašumu (7)
Ja kāds jurists varētu sīkāk paskaidrot to sistēmu ar nodokļa samaksu
Ja īpašums pieder vairāk kā piecus gadus un vismaz gadu esi tajā deklarēts, KPN nav jāmaksā. Pazvani uz VID konsultatīvo tālruni. Izskaidros sīki un smalki.

Kapitāla pieauguma nodoklis - Pa lielam tas ir atkarīgs no tā, kā ieguvi, kad un vai pārdevējs ir deklarējies tajā īpašumā.
Zemesgrāmatas reģistrācijas nodoklis līdz 2%.
Negribu neko stāstīt. Kas par velti nāk, tam vertība nulle. Un nepateicība pasaules alga. Atkarībā, ko vēlies pārdot. Dzīvoklī jābūt deklarētam vismaz 12 mēnešus pēc kārtas, tieši pēdējo 5 gadu laikā, pirms tiek noslēgts pārdošanas līgums. Par rokasnaudu jāmaksā kapitāla pieaugums 20% no saņemtās rokanaudas summas, bet ja pie pārdošanas īpašums neapliekas ar nodokli, tad par rokasnaudu samaksāto japrasa atpakaļ. Mežā piedeklarēties nav iespējams. Jāzin, kas par īpašumu un kā tiki pie viņa - mantots vai pirkts. Esat taču dzirdējuši anekdoti. Sarkanie karo ar baltajiem. Darbība risinās mežā. Vienu dienu virsroku ņem vieni, otru dienu otrie. Trešā dienā atnāk mežsargs un izdzen visus naher baher. Ko ar to gribu teikt? Šo čatu moderators smuki nofrizēja. Tostarp arī manu komentu. Katram kaut kā jāizdzīvo 3. kara apstākļos, neizsaucot uz savu biznesu uguni, tāpēc, poņimaju i proščaju. Bet es gribu parunāt no cita rakursa. Vot tagad te žēlabaini saucieni, kur skriet, kam maksāt par SAVU īpašumu.(Nav konkrēti domāts uz čata ierosināju). Man jautājums-- kāda mārrutka pēc vispār nesāt un uzdāvinājāt šo vai citu īpašumu korporācijai? Kāda prāta aptumsuma brīdī? Ieķīlat sagribējāt? Zīda tapetes, ranilas jumtus uz psrs ķiegeļiem? Bankas seifā uz 25 gadiem iesprostot savu dvēseli. Kas bija par motivāciju? Bailes? Paklausība sistēmai? Kas no tā izmainās, registrēts vai nē? Kā mēs komunismā bez zg pārdevām, un haosa nebija??? ··· Nodokļi: Nodoklis pret valsti pārdodot ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
PVN maksa privātpersonai pērkot smago automašīnu (6)
Privātpersona grib pirkt auto no juridiskas personas. Vai privātpersonai jāmaksā PVN ?
Automobiļa kā jebkuras citas preces iegāde ir ar PVN apliekams darījums. Citiem vārdiem sakot, auto pārdevējs to pārdod pircējam par cenu, kurā ir iekļauts pievienotās vērtības nodoklis, un pēc tam šo saņemto nodokļa summu iemaksā valsts budžetā. Atkarībā no darījuma veida nodoklis var tikt maksāts vai nu automobiļa izcelsmes, vai iegādes valstī. Vienīgais darījums, kad PVN netiek piemērots visai pārdošanas cenai, bet īpaši noteiktā kārtībā no peļņas daļas, ir gadījumā, ja lietots automobilis bijis iegādāts no fiziskas vai juridiskas personas, kas nav reģistrēta kā PVN maksātājs. pareizi, maksā pircējs, jo pvn iekļauts cenā. bet to nedabū pārdevējs, bet gan finālā valsts. (ja viss rit, kā plānots:) Cik zinu-PVN maksā pārdevējs. Privātpersonai pērkot jebko no juridiskas personas jāmaksā PVN, iņemot Vizmonta minētos gadījumus... Ja juridiska ir PVN maksātājs , tad pārdodot preci (ari auto)darījums tiek aplikts ar PVN/ ··· Nodokļi: PVN maksa privātpersonai ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Nodokļi pērkot un pārdodot dzīvokli? (5)
Labdien, pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām, sastādījām līgumu un parakstījām, dzīvoklis iegādāts 2008. gadā par 50.000 tūkstošiem ar hipotēku, hipotekārais kredīts vēl spēkā 7gadus, reāli es maksāju uz ...
Tā, kā Tu dari, muļķīģi. Nopirkt vari dzīvokli ar visu atlikušo kredītu, pārņemt no bankas uzreiz, ja vien dod banka kredītu Tev. Citādi maksāsi piem. 6 gadus, ja nu pārdevējam ķieģels uzkrīt uz galvas, rezultātā ne Tev nauda, ne dzīvoklis, neko pierādīsi.Un nodokli maksā pārdevējs, Tevi tas neskar! ... pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām ...
Kas tas par dīvainu pasākumu ? Vai nu tu viņu pērc, vai nepērc - kādas vēl izpirkšanas tiesības ?
Nodoklis būs jāmaksā 100 punkti. Manā gadījumā, kad viss liecināja, arī notārs teica, ka nebūs, beigās izrādījās, ka tomēr bija. Pēc gada pienāca no VID aicinājums samaksāt parādu, pie tam ar lieliem soda procentiem.
Notāra konsultācija nav dārga, labāk aizejiet un pakonsultējaties, ņemt līdzi visus papīrus.
Pirms ko paraksti konsultējies ar neatkarīgu juristu, izklausās pārāk labi, lai nebūtu "apjājiens" Sanāk, ka pārdevējs nodarbojas ar labdarību, pat dziļos laukos ilgi jāmeklē īpašums, ko pārdod zem kadastra vērtības. Kur nu vēl Rīgā vai lielajās pilsētās. IIN maksā no pieauguma un tāds šajā gadījumā pārdevējam nav...
Par pašu darījumu, maksāt viņa kredītu, tur ir riski..
··· Nodokļi: Nodokļi pērkot un pārdodot ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kam jamaksa socialais nodoklis? (3)
Saprotu ka socialo nodokli maksa darba devejs. Vai man ka pakalpojuma sanemejam ir jamaksa sis nodokli? No Alojas Saimniekservisa atsutija meistaru man ireta dzivokli uzstadit udens skaititaju.Vai man par so darbu meistaram jamaksa ...
Nē nav - nepieņēmi taču to meistaru patstāvīgā darbā? Izskatās, ka autoram iedota tāme par veiktajiem darbiem un tur, protams, viss uzrādās, ne tikai socnodklis. Tas ir tikai gala summas atšifrējums, lai saprastu, cik tieši strādnieka boss ieliek kabatā un, ka tā nav lielākā kopsummas daļa. Ja iztirzājam tāmi, tad tur būs ne tikai soc. nodoklis, bet arī peļņa, neplānotie izdevumi, utt.. Pastāsti par situāciju konkrētāk, jo neticu, ka meistars atnāca, uzlika skaitītāju un nosauca konta numuru VSAA uz kura Tev jāpārskaita soc. nodoklis..... ··· Nodokļi: Kam jamaksa socialais nodoklis? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Mikrouzņēmuma nodibināšana un darbības uzsākšana (8)
Ja nodibina mikrouzņēmumu, vai jāsāk darbība uzreiz, vai var, piemēram, mēnesi veikalu neatvērt.
Kādu veikalu???? Mikrouzņemuma status ir izdevīgs tikai pakalpojuma sniedzējiem .. neviss veikalam... ??? Cilveekam, kursh uzdod shaadus jautaajumus, nevajadzeetu nodarboties ar uznjeemeejdarbiibu. Buus vilshanaas. Vajag pamaaciities pirms tam vairaak, uzzinaat, kaa ieguut info ne iepaziishanaas portaalos, bet iipashi tam paredzeetaas iestaadees utt utjp. Mikrouzņēmums nav komercsabiedrības forma, bet NODOKĻA MAKSĀŠANAS VEIDS! Nodokli maksā no apgrozījuma: ir apgrozījums - maksā, nav - nemaksā. Nodokļa pārskats gan katru ceturksni jātaisa, ir veikals (ķūlis) vaļā, vai ciet :D Var neatvērt, tikai īpašnieks jāpieņem darbā ar dibināšanas datumu Komentētāju zināšanai. Mikrouzņēmums ir uzņēmums kurā ir mazāk par 10 darbiniekiem un gada apgrozījums vai bilances kopsumma ir mazāka par 2 miljoni EUR. Un tam nav nekādas saistības ar nodokļa maksāšanas veidu vai uzņēmējdarbibas formu. Runājot par nodokļa maksāšanas veidu MUN maksātājs var būt jebkurš uzņēmums vai IK, kas atbilst kritērijiem un ir izvēlējies būt par šā nodokļa maksātāju Salidzinot kritērijus Latvijā mikrouzņēmums ne vienmēr varēs būt MUN maksātājs. ··· Nodokļi: Mikrouzņēmuma nodibināšana ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli un saņemt naudu ar vismazākiem nodokļiem? (10)
Dāvinājums? Pārdošanas līgums? Ģenerālpilnvara? Un ja ar ģenerālpilnvaru pārdod, tad naudu tā vienkārši var pārskaitīt sev? Vai tomēr jāsaņem kā mantojums vai dāvinājums? Cilvēks NAV radinieks!
Pareizi te atzīmēja- vispirms jānomušī īpašnieks un jānovilto paraksts. Gribas kautrīgi pajautāt, a ko pats īpašnieks nepārdod? Jau tavo, polietilēna maisā iesaiņots, jeb pagaidām vēl dzīvs?
Protams ka pilnvaru noteikti vajag, ne obligāti ģenerāl, labāk speciāli šī dzīvokļa pārdošanai un tur gan jau ka var ierakstīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu. Bet nodoklis būs milzīgs.
Jeb to dzīvokli īpašnieks grib atdāvināt tev, bet lai visas darbības veic tu? Te vajag skaidrot situāciju konkrētāk.
nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības /Ellochka/

Nē, pašvaldībai VIENMĒR NAV pirmpirkuma tiesības, vēl jo vairāk NAV, ja tiek pārdots dzīvokļa īpašums.
Vistuvāk ar skaidrojumu par situāciju ir Lele.
Nu oficiāli tu vari saņemt tikai procentu par starpniecības pakalpojumu kā mākleris, ja noslēdzat tādu līgumu. Bet ja cilvēks ir dzīvs un grib pārdot savu īpašumu un naudu atdot tev, tad tam cilvēkam nodokļi nav jāmaksā, ja īpašums ir vienīgais un bijis viņa īpašumā 5 gadus un vismaz pusgadu tur bijusi deklarēta viņa dzīvesvieta. Tad iegūto naudu var atdot tev skaidrā naudā un tālāk tā jau ir tava problēma kā un vai vispār viņu legalizēt.
Taču ja gribi kļūt par īpašnieku tam cita cilvēka īpašumam un mērķis ir mazāk valstij maksāt, tad pirkuma pārdevuma līgums ar samazinātu cenu, jo dāvinājumu var apstrīdēt un tas nedod tādas priekšrocības kā pirkums. Kas attiecas uz mantošanu, tad tāda iespējama tikai ja esi pirmās pakāpes radinieks un tas cilvēks nomirst. Vai arī, ja viņam nav tuvāku radinieku. Bet pēc miršanas vēl gads jāgaida, kura laikā visādi radinieki var pieteikties.
Ja saņem ģenerālpilnvaru, tad pircējs naidu var ieskaitīt darījuma kontā un tu no tā konta viņu pēc tam vari izņemt skaidrā naudā un tālāk domāt kā legalizēt. Varbūt nosaukt kā parāda atgriešana, bet par nodokļiem šajā sakarā interesējies vidā. ··· Nodokļi: Kā pārdot cita cilvēka ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts mikrouzņēmuma (SIA) īpašniekam un valsts iestādes darbiniekam (6)
Man radās interese par to vai es kā mikrouzņēmuma (SIA) īpašnieks, kāds esmu jau divus gadus un kā valsts iestādes darbinieks jau 5 gadus, aizejot no valsts darba varēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu? Un ja nē, vai tad ja es ...
Vispirms jāatdala mušas no kotletēm. Mikrouzņēmums ir nodokļa maksāšanas forma, tam nav sakara ar komercsabiedrības veidu. Ja esi SIA dibinātājs (īpašnieks), bet strādā algotu darbu citur, nevis savā SIA, vari saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja esi SIA valdes loceklis, neatkarīgi no tā, vai SIA veic/neveic saimniecisko darbību, strādā ar peļņu/zaudējumiem, valde saņem/nesaņem atlīdzību, uz bezdarbnieka pabalstu nevari pretendēt. Domāju, ka gala beigās varbūt arī spēsi izcīnīt Tev likuma kārtā pienākošos pabalstu. Tik pirms sākt ilgu un dārgu procesu ar monstru, ko sauc LV ierēdniecība, pavaicā sev - vai vērts, vai atmaksāsies? Varēsi, ja likvidēsi uzņēmumu vai pārrakstīsi to citam. Nē. Nevarēsi. Principa-jaatstaj Valdes locekla amats, tad nevajadzetu but nekadam problemam. ··· Nodokļi: Bezdarbnieka pabalsts ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
citāts no meklētāja: "Šā gada 20.12.2016. pieņemtajos grozījumos Mikrouzņēmumu nodokļa likumā (MUN likums) paredzēts, ka no 2017.gada mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 EUR būs 12%, savukārt MUN likme mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000 EUR būs 15%. Savukārt no 2018.gada MUN likme visam mikrouzņēmuma apgrozījumam būs vienāda – 15%."
ticēt.
Pagaidām 12%, ja būs ienākumi vairāk par 7000, taisīšu pārrēķinu ar 15% Mikrouzņēma nodoklis no apgrozījuma. Darbinieku skaitam nav nozīme. Vari saņemt algu EUR 720, parējo peļņu vari saņemt kā dividendes nomksājot vēl papildus IIN 10% apmērā. Tikai jāatceras, ka pirms dividendēm jāveido obligātas rezerves 25% apmērā, ja statūtu kapitāls ir zem 2800. ··· Nodokļi: Kadi bus nodokli jamaksa ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma nodokļa nomaksa pārdodamam īpašumam (4)
Vai pardodot dzivokli, jabut apmaksatiem par vissiem man piederosiem ipasumiem gada nodoklis vai tikkai par konkreto nek.ip. kuru es pardodu?
Tikai par to ìpashumu, kuru pàrdod! Tikai par pārdodamo. Par pārējiem nenomaksātajiem rēķinies ar soda %-iem. Jānomaksā nodoklis par pārdodamo īpašumu. ··· Nodokļi: Nekustamā īpašuma nodokļa ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu