Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

Nekustamā īpašuma nodokļa taisnīga sadale kopīpašumā ar dažādiem lietošanas mērķiem. (3)
Rīgā, daudzdzīvokļu nans, kurš ir kā kopīpašums ar lietošanas tiesībām īpašniekiem uz nodalītu kopīpašuma daļu. Ēkā īpašumiem ir arī dažādi lietošanas mērķi (komerc, dzīvojamais, grausts) par kuru ir atbilstoša NIN likme. Interesē...
Nesen parādījās ziņa, ka valsts budžetā atkal trūkst cik tur miljoni. Tas nozīmē, ka nākamgad vēl straujāk palielinās zemes kadastrālo vērtību. Turaties, krājiet naudu, brauciet zemenes lasīt, kamēr sezona. lai lielākā NIN maksātāji kompensētu dzīvojamā fonda īpašniekiem pārmaksāto daļu.

Pārmaksāto vai nesamaksāto?
Cik nu praksē sanāk saskarties, viss ir elementāri vienkārši - pirmkārt, katrs maksā tikai un vienīgi par sevi - pieder tik un tik daļas tāda vai šitāda kopīpašuma, kam ir tāds un šitāds nodoklis, maksā tikai atbilstošo savām daļām procentu un guli mierīgi. Ja ir kolhozs un kaut kam nav atsevišķas daļas izdalītas, tad izdala uz īpašnieku skaitu un atkal guļ mierīgi. Tieši tāpat arī ar ienākumiem no komerctelpu iznomāšanas utml. (to daļu, kas paliek pāri no kopējā īpašuma remontfonda vaikānutonosauc), sadala līdzīgi un ieliek savos maciņos. Un nevienam neko nav jākompensē. ··· Nodokļi: Nekustamā īpašuma nodokļa... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Uzturlīdzekļi, 108 eiro, vai ir iespējams pārskitīt bērnam pirms nodokļu apmaksas? (4)
Ir jāmaksā bērnam uzturlīdzekļi, tā tad tie ir 108 eiro. Tā kā ir maza alga, tad vēlos ietaupīt katru eiro, un nesaprotu vai tie 108 eiro ir jāpārskaita no algas pēc nodokļu apmaksas, vai var arī pārskaitīt pirms nodokļu apmaksas, kaut...
Dzīve ir nežēlīga, bet nāksies samaksāt gan nodokļus gan uzturlīdzekļus, nodokļu atlaides par apgādājamo saņems tas, pie kura bērns... nodokļi ir pirmās kārtas maksājumi (no darba algas), tātad, tos apiet nesanāks.
ja uzturlīdzekļi ir piespriesti, tad arī tos apiet nesanāks nekā. ir noteikts (ne visos gadījumos), ka "jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzināmie maksājumi 50% apmērā no MK noteiktās minimālās mēneša darba algas valstī" (šogad tas ir 180 eur).
vienīgais, ko var mēģināt darīt - iet uz instancēm, iesniegt izziņas no "sociem" par algas apmēru un varbūt izdosies panākt samazinājumu.
lai gan bērns nav vainīgs, ka vecākam ir tāda alga, kāda tā ir - ēst viņš grib neatkarīgi no tā
´´Tikai uzņēmēji var maksāt nodokļus no tā,kas palicis pāri pēc visiem tēriņiem. Bet pat iepērkoties PVN viņiem nav jāmaksā.´´

Nevajag rakstīt muļķības...
Redzams uzņēmējs neesi bijis. Vai nav gadījumā tā, ka uzņēmēji maksā sociālo nodokli par darbiniekiem papildus algai un PVN no visa ko pārdod? atskaitot nost to, kas ir samaksāts iepērkot. Un pēc visiem šiem nodokļiem vēl papildus maksā uzņēmuma ienākuma nodokli. Salda dzīve varētu būt vienīgi ierēdņiem un monopoliem, tiem varētu būt labi...
Dzīvojam taču demokrātiskā valstī. Likumi par labu tiem,kas tos izdevuši. Tikai uzņēmēji var maksāt nodokļus no tā,kas palicis pāri pēc visiem tēriņiem. Bet pat iepērkoties PVN viņiem nav jāmaksā. Tā ka mūsu valsti būtībā uztura tikai trūcīgākā tautas daļa. Tāpēc arī tik lieli nodokļi un tāda nabadzība. ··· Nodokļi: Uzturlīdzekļi, 108 eiro, vai ir... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Darba devējs nemaksā socialo nodokli pirms pensijas (1)
Uznemums no 2014.g augusta ieturot no manis kā darba ņēmeja soc.nodokli to nepārskaita manai soc.apdrosināšanai pie kam 2015.g aprīļa beigās sasniegšu pensijas vecumu ,kas ieviesīs neskaidrības pensijas aprēķinā.Uzņēmumam ir problēmas...
manuprāt,jāgriežas steidzami VID, kā arī vISĀ ar savas darba algas ieturējuma uzrā´dijumu,kur var rezēt kādi,cik,par ko nodok
li ieturēti,ā arī -darba vietāpaprasi izziņu par sociālā nodokļa nomaksu,-priekšpensijas,=/bet ieprieš laikam jāpaonsultējas ar kādu juristu,jo var laikam darba dev
ejs Tevi izmest uz ielas/,-ir arodbiedrībā-juristi, var avazanīt un prasīt,ko,kā darīt. vispār jau mūsu valstī bieži [irms pensijas cilvēkam tādi nodarot,samazina pensiju būtisk,jo pietrīkst pensijai diātā laikā/ja nav soc.nod.-darba laiku neieskaita pens.maksājamā laikā,kā arī samazina pensiju/.alsts mērogā to dara,-izmetot pirmspenijas cilēkus 10gus ātrāk uz ielas-valsts politika jau 25 gadus!
··· Nodokļi: Darba devējs nemaksā socialo... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Atskaite "pašnodarbinātā ziņojums" jādod, ja nav jāmaksā VSAOI? (1)
nav jāmaksa VSAOI vai atskaite jādod 2014.gada?
Ja nav jāmaksā VSAOI, tad pašnodarbinātā ziņojums nav jāiesniedz. ··· Nodokļi: Atskaite "pašnodarbinātā... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Piespiedu nomniekiem nebūs jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis par zemi (17)
"No 2015. gada 1.janvāra dzīvokļu īpašniekiem, kuru māja atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes, vairs nebūs jākompensē nekustamā īpašuma nodokļa par zemi maksājums." tā vēstīts Saeimas pēdējā - galīgajā lasijumā. Līdz ar to man...
tad, ja viņu māja ir uz svešas zemes, lai izpērk, tad būs par ko maksāt:) Priecājies. Tev tagad nebūs jāmaksā par zemi uz kuras dzīvo. Tikai jautājums,vai zemes īpašniekam dikti gribēsies maksāt pasakaini dārgo zemes nodokli kuru viņš nevar izmantot. Baidos,ka iesūdzot kaut vai Strazbūrā,dabūs atļauju nošķūrēt to būdu un uzcelt savu.
Manuprāt jāmaksā tam, kurš izmanto.
Zemes nomas maksu neviens nav atcēlis, to tāpat būs jāmaksā. Nevarēs prasīt to sadaļu, kas saucās kompensācija par nekustamā īpašuma nodokli. Respektīvi lai viss būtu pēc likuma zemes īpašnieks zemes nodokli maksās pats, bet pacels nomas maksu. Tie paši vēži citā kulītē. postkomunisms arī ir genocīds, loģiski jāpiestrādā, hefny, jaaturpina iesāktais! Citādi tauta atkopsies tik talu, ka vidusslāni ataudzēs, sāks par gudru palikt.... Rīgā, diemžēl, Latvijai atgūstot neatkarību, LNNK in TB valdīšanas laikā, zemi zem daudzzīvokļu mājām šad tad izdevās privatizēt 3. personām, apejot iedzīvotāju pirmpirkuma tiesības. ··· Nodokļi: Piespiedu nomniekiem nebūs... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kur paliek nodokļi nedeklarētam cilvēkam? (5)
Šodien uzzināju, ka ar tiesas spriedumu esmu izdeklarēta jau janvāra mēnesī. Strādāju un nodokli no algas atvelk regulāri. kur paliek manis maksātie nodoklļi, ja neesmu nekur deklarēta????
Taa deklareeshanaas vispaar bardaks, cik sapratu - 2 kantori un savaa starpaa praktiski nesaistiiti - piem. Riigaa Latgales priekshpilseetas eekaa abi darbojaas - gan iedziivotaaju regjistrs, gan pashvaldiiba, bet nesadarbojaas ne pa gramu - kameer tiiri fiziski neaiziesi uz vienu un otru, lai tie raksta savas depeshas cik uziet! Tavaas interesees, protams, aiziet un visu nokaartot, bet sodu gan atsakies maksaat, vismaz noraadi tiem birokraatiem - iedziivotaaju kalpiem, vinju vietu! AFAIK pēdējā deklarētajā pašvaldībā... Vispār šķiet, ka var kaut kādu sodu uzlikt, ja nav deklerētas dzīves vietas, bet nezinu vai tas tiek praktizēts ar. Tas šajā gadījumā šķiet varētu būt būtiskāks... Janisb ir taisnība, IIN aiziet uz to pašvaldību, kurā pēdējā deklarēta dzīvesvieta. Neuztraucies, tāpat valsts to naudiņu notrieks :) ··· Nodokļi: Kur paliek nodokļi nedeklarētam... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nekustamā īpasuma nodoklis (31)
Ir leilas ziepes. Bija tā, ka dzīve bija tik superīga un jāmaina dzīvesvieta A uz daudz labāku dzīvesvietu B. Lai to izdarītu bija jāpārdod dzīvesvieta A. Īpašumā ta ir jau sen, bet nebija ierakstīta zemesgrāmatā, to izdarīt tā kā īsti...
Iespējams, ir kāds apvedceļš, lai no nodokļa izvairītos, bet pateikt no zila gaisa to laikam nevarēs. Ja summas ir tik lielas, ieteiktu nepažēlot latus divdesmit un vērsties pie īpašumu lietās pieredzējuša jurista, vēlams, pēc atsauksmēm no cilvēkiem, kam ir atrisinātas līdzīgas problēmas. Kas tas par štruntīgu īpašumu(A),kuram NĪ nodoklis 4500 Ls?
Un ja kas,trūkstošos 4500 jaunajam labajam īpašumam var paņemt kredītu,nav taču miljons.
Es saprotu nav maksaats iipashuma nodoklis?Tad neko.... Kameer nebuus nomaksaats nodoklis,nevar ne paardot ,ne mantot. Kas tas par nodokli, ko VID prasa par pārdoto īpašumu - ienākumu nodoklis? Vajag diebt pie jurista un formēt papīrus nākamā īpašuma iegādei, lai VID redz, ka neesi pārdevis un tagad nesēdi uz naudas maisa, bet, ka investē attiecīgi tālāk. ··· Nodokļi: Nekustamā īpasuma nodoklis lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Nodokļu atgriešana. (12)
Nav noslēpums,ka daļa Latvijas pilsoņu bija spiesti darba meklējumos pamest Dzimteni.Kāda daļa no šīs daļas ir iekārtojušies ārzemēs tīri labi,ar bērniem un mazbērniem,krāj stāžu pensijai utt un atpakaļ atgriezties nedomā.Loģiski būtu ka...
Ja Tava jaunā valsts ir noslēgusi līgumu ar Latviju, viss Tavs darba stāžs tiks ņemts vērā. Un iemaksātie nodokļi arī. Precīzu info Tev sniegs VSAA.
Ja līguma ar valsti nav tad neko. Palobē savas valsts parlametu šādu līgumu noslēgt.
Valsts pensiju fondos iemaksāto naudu neatmaksā nevienā valstī, tā ka neiespringsti. Savukārt 3. līmeni izņemsi, kad sasniegsi pensijas vecumu.
Viens paziņa strādāja PSRS un tagad pensiju saņem no trīss valstīs aprēķināto. Nodokļi tiek izmantoti arī izglītības sistēmā, drošības u.c. nodrošināšanai - kad šie cilvēki dzīvoja Latvijā, tad izmantoja šos pakalpojumus, tā kā... valsts no savas puses tad viņiem varētu izsniegt rēķinu par sabiedriskajiem pakalpojumiem, ja jau nodokļus atpakaļ prasīs maksāt. :) Pensijas sakarā visu jau pateica wolands. Tèma jau itkà logjiska, bet... Piem, ja esi Shveicè, un iestàjas pensija, vai bùsi tik drosmìgs smìdinàt turienes ierèdnjus ar sheit iekràto ´milzu kapitàlu´? ko nu vairs, kā ir tā jādzivo ··· Nodokļi: Nodokļu atgriešana. lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nodoklis ogotājiem, sēņotājiem, tēju vācējiem un vīngliemežu lasītājiem (33)
Tad nu ogotāji, sēņotāji, tēju vācēji un vīngliemežu lasītāji - vai esat morāli nobrieduši maksāt valstij viņas tiesu? Vai arī nemaz tik daudz salasīt/ievākt/novākt nespējat? Godīgi atzīsieties? Jeb valsts lai iet bekot?
Nafig man pārdot. Es sev tikai lasu un atdāvinu draugiem to, ko pašai negribas. Uz tādu summu meža veltes domāju nesavākšu..jebkurā gadijumā kurš tad kontrolēs, kurš ko un cik daudz...
Domāju, ka nākotnē būs jāpērk 1as dienas vai sezonas atļaujas ogotājiem, sēņotājiem...līdzīgi kā makšķerniekiem...
Laiks rādīs...
Lielākie un ašākie lasītāji ir džauri. Un viņu 10 bērnu ģimenes nodos katrs uz sava vārda, ka nemetas. Un viņi jau nodod ne tikai iepirkšanas punktos, bet tirgū arī. Jūs pērkat no mīlīgas tantiņas, pat nenojaušot, ka ogas nāk no KraučPaučPutrašēvič klana. manuprāt, peļņa no meža veltēm ir tāds kā motora remonts caur izpūtēju. cik litru melleņu jāsalasa, lai 3 000 eir?
no trešās puses, riebj šitie profesionālie lasītāji ar mašīnītēm. pēc tam uz tā krūma neaug ne mellenes, ne brūklenes. gandrīz labi, ka ērces izretina viņu skaitu
Visiem lasītājiem un sēņotājiem novēlu salasīt tos 2999 evrikus. Un lai romēni ar lasa. Un katram - to pašu summiņu. Man nav žēl! ··· Nodokļi: Nodoklis ogotājiem, sēņotājiem,... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
LV rezidents nodarbinats pie nerezidenta (5)
Situcija. Uznjemums registrets cita valsti. Darbiniekam tas skaititos ka ““Latvijas rezidents ir nodarbinats pie arvalstu uznjemuma , nerezidenta““. Kas ir negativie aspekti sadai sadarbibas formai? Saprotu, ka darbiniekam pasam...
Kaut nav sīkāku paskaidrojumu, bez augstāk minētajām vēl ir situācijas, ka vienīgais, kas atrodas un strādā Latvijā, ir darba ņēmējs. Uzņēmums - ārvalstnieks, reģistrēts ārvalstī (LV filiāles vai citas LV juridiskas personas nav), pakalpojums tiek sniegts ārvalstu klientiem. Fineses ar nodokļu likumdošanu nezinu, kaut ar ko līdzīgu šad tad potenciāli sanāk saskarties, kaut klasiskajā variantā man tie ir tikai ārvalstu klienti, kam ar LV nav nekāda sakara izņemot manu personu. Nodokļu grāmatiņa jau vispār vairs neeksistē.
Nodokļi jāmaksā kā tanī valstī paredzēts. Dabiski, ka par tur nostrādāto laiku LV Tev pensiju nemaksās, tikai rēķinās no tiem nodokļiem ,kurus maksāsi no 2. darba, kurš LV.
Kāda atšķirība kur uzņēmums reģistrēts? Ja saimnieciskā darbība tiek veikta LV, td arī nodok;lus uzņemums maksā LV. Tā ka ja Tev ir normāls darba līgums, tad nevajadzētu būt problēmām ar slimības lapām utt. Kas tev ir iestāstījis ka tev pašai ir jāmaksā par sevi nodoklis? Tevi uzņēmumā nodarbina kā IK, vai kā vnk darba ņēmēju? Paskaidrojums ir galīgi neskaidrs lai šite varētu ko jēdzīgu izlobīt. Zvani uz VID, VSAA un prasi tur. Izlasiet metodisko materiālu "Iekšzemes darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka" https://www.vid.gov.lv/lv/informativie-un-metodiskie-materiali-17 Ja darba līgums ar ārvalstnieku, kurš nodokļus pats neietur, tad IIN un VSAOI jāmaksā pašam. Tam nav sakars ar to, ja vēl cits algotais darbs Latvijā. Es kā VID darbinieks iesaku vērsties tur, Jums izskaidros. Katrā ziņā, tad pašam līgumu jāreģistrē VID,- IIN maksā katru mēnesi, VSAOI pa ceturkšņiem un līdz sekojošā gada 1.februārim pašam jāiesniedz VID paziņojums par fiziskai personai izmaksātām summām kā arī nākamgad gada ienākumu deklarāciju. Sociālais nodoklis, ko maksā Latvijā, protams nākotnē ietekmēs Jūsu pensijas apmēru. Latvijā IK un pašnodrbinātais maksā sociālo no minimālās algas, bet darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka lielāku likmi no visas saņemtās algas. ··· Nodokļi: LV rezidents nodarbinats pie... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu