Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

Vai fiziskai personai jāmaksā PVN pērkot lietotu auto autoizsolē no ES? (13)
Fiziskā persona vēlas pirkt lietotu auto autoizsolē pie latvijas juridiskas personas, kura ved lietotus auto no ES valstīm. Vai tai fiziskai personai būs nepieciešams maksāt Latvijā PVN, vai ja tā fiziska persona pārdos šo auto ...
Ja pārdevējs ir PVN maksātājs Latvijā, tad pircējam ir jāmaksā PVN. Tapēc jau taisa tās karuseļu shēmas ar mašīnu 3 kāršu pārdošanu uz Lietuvu vai Igauniju un atpakaļ, lai samazinātu mašīnas cenu, un tad to nopirktu par krietni zemāku cenu ar PVN. Tas ir tikai mans viedoklis. pērkot no juridiskas personas privātpersonai nāksies vien maksāt... Ar lietotu auto nevar dot viennozimigu atbildi. Iespējami dažādi varianti. Un walmets jau veikalā maizei ar PVN nemakšā. Nu kruts vecis... Es tikai nesaprotu šito ārprātu pirkt lietotu auto izsolē. Esmu uz pāris tādām aizgājis (ne LV) un nonācis pie secinājuma- lētāk un vienkāršāk ir pirkt placī. Var par cenu pakaulēties un nav nekādu zamaročku. Izsolē ja vēl ir citi gribētāji, tad cenu uzskrūvēs līdz nejēgai. Ir dzirdēti pat gadījumi kad par lietotu skrūvju spaini uzdzen pat līdz 80% no jauna vērtības. Tas jau ir stipri pārmaksāts pat par gadu vecu auto. Ja rēķina pēc amortizācijas ka pirmajā gadā tas zaudē 40% no savas vērtības.
Jā piekrītu ka Rumbulā placī pirkt ir tas pats kas kaķis maisā, bet to izsoļu rīkotāji arī nav nekādi muļķi un dara visu ko grib lai tikai cenu dabūtu lielāku. Tur ar var ieberzties pat ne sliktāk Rumbulā.
Aizbrauciet uz kādu no Rumbulas auto plačiem, gan jau tur par 5 eiro nokonsultēs, ka apiet pvn. ··· Nodokļi: Vai fiziskai personai jāmaksā ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Nodoklis pārdodot nekustamo īpašumu (4)
Cik sapratu, ja es pardodu nekustamo ipasumu, ir jamaksa 15% nodoklis no starpibas kad nekustamo ipasumu pardod dargak neka nopirkts. Bet ja ipasums bus pardots letak neka nopirkts, cik bus jamaksa nodoklis. Ipasums pieder vairak neka ...
Tad Tev VID piemaksās :) edding, būtu jau forši, varētu biznesu uzsākt :DDD Ja pārdots lētāk nekā nopirkts kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Edding labs humors, bet ja jautājuma uzdevējs pārdošanas cenu pazeminās nepamatoti, tāpat VID mierā neliks. Arī gads neko nenozīmē, jo, lai neapliktu jābūt vismaz 60 mēnešiem un 12 mēnešus deklarētam vai 60 mēnešus vienīgajam nekustamajam īpašumam (plus visādas nianses). ··· Nodokļi: Nodoklis pārdodot nekustamo ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai jāmaksā sociālais nodoklis, ja nav ieņēmumu? (7)
No 2017 gada stājas spēkā izmaiņas - samazinās MU nodoklis, bet būs jāmaksā minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. Bet, ja konkrētā mēnesī - nav bijusi ieņēmumu, ko tad? No kā lai maksā? Man uzņēmuma ...
MUN maksātājiem jāmaksā, bet var pāriet uz vispārējo režīmu un strādāt bez darbiniekiem, ja ienākumi nepārsniegs 5 min. algas nebūs soc iemaksas jāveic. VIDā jābūt informatīvajam tālrunim konsultācijām - domāju, ka jāvēršas tur. Nav jēgas cepties maksāsi tāpat. Aha un ja vajadzēs slimības lapu tad arī būs nullītes kontā. Geisha, ir daudz gadījumu, kad cilvēkam ir vairākas darba vietas un gaidīt, kamēr vids atmaksās pārmaksāto ir tā kā ir. ··· Nodokļi: Vai jāmaksā sociālais ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas ...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Nodokļi: Ar mājas iegādi saistītie ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Atvieglojumi 1. grupas invalidiem (5)
Pirms 30 gadiem tēvs nopirka māju un zemi, kurā ir arī mežs. Tā māja nav apdzīvojama, tagad aramzeme ir apmežojusies. Tēvs ir 1. grupas invalids, bet nekadu atvieglojumu vinam nav, jo novada pasaka, ka vins ir piedeklerets otra ...
Ja aramzemi noformē kā mežu- nodoklis nulle eināru kādu laiku (lapu koku mežam līdz 20 gadiem), tik vien kā izziņa pagastā ka apmežojums nav pretrunā teritorijas plānam un gājiens līdz Valsts meža dienestam ar apmežošanas pārskata iesniegšanu.
Nākošais līmenis jau protams ir ES naudas piesaistīšana. Bet ja konsultācijas meklē šeit, nevis LAD, VMD, pagastā, jau par kaut ko liecina:(
Lai zemi ar māju pārdod un naudu noliek nebaltām dienām. Mūsu valstī daudz kas ir netaisnīgi... ja grib atvieglojumus, tad jā Aizlaizh postaa zemi, neko nedara ar maaju - ljoti taisniigi! Ja jau nevajaga - lai paardod, lai gan neieteiktu, diez vai nedaudz lielaaki maksaajumi paarsniegs zemes cenu kaapumu. Paardos - nauda veertiibu zaudees aatraak. Atvieglojumus novads VAR piešķirt, jāskatās viņu saistošie noteikumi par to, kam un kādus atvieglojumus dod. Daudzos novados un pilsētās invalīdiem tādi ir. Taču, ja ir apmežojusies lauksaimniecības zeme, tad par to nevis atvieglojumus, bet gan papildu maksājumus kā par nekoptu zemi var dabūt. Tāpēc jāapsver, ko darīt. ··· Nodokļi: Atvieglojumi 1. grupas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
PVN lietotai automašinai no Vācijas (8)
Kā aprēķina PVN lietotai automašinai kas nopirkta caur izsoli Vācijā?Vācijā īpašnieks bija fiziska persona, pārdevējs juridiska persona, Latvijā pircējs auto placis, kas konkrēto auto tālāk pārdod fiziskai personai. Itkā ...
Ja mašīnu no juridiskas personas Vācijā, kas ir PVN maksātājs, pirks autoplacis, kas ir Latvijas PVN maksātājs, tad pirkuma dokumentā PVN būs 0%. Bet pārdodot auto tālāk, tā vērtība jau apliksies ar pVN 21%.

Stāsts būs citāds, ja pārdevējs vai pircējs nav PVN maksātājs.
Var pirkt ar PVN, var bez PVN. Latvijas PVN aprēķins katrā gadījumā savādāks (otrajā ir klasisks imports ar nelielu EU iekšējās likumdošanas piešprici, par pirmo lai starptautisko operāciju grāmatveži izsakās vai jāpiemaksā PVN starpību). Vai vietējais darījums (pirkums + pārdevums) skatāms obligāti kopā, arī pie grāmatvežiem, man neizskatās loģiski, ja vien autoplacis nav oficiāli starpnieks nevis veikals. Lūk, par to starpību gan varētu nebūt tik viennozīmīgi. Un tieši kāda starpība izmantojama aprēķiniem (PVN likmes DE un LV atšķirīgas, pie mums vēl akcīze nāk klāt). Vajadzīga darījuma konkrētība. 1.Pārdevējs nopirka no fiziskas personas bez pvn(Vācijā).
2.Pārdevējs DE pārdeva autoplacim LV pvn reversā, ja abi PVN maksātāji.
3.Autoplacis pārdod Latvijā = apliekama realizācija.
Bet iespējams, ka var aplikt starpību, ja noformē dokumentus citādāk.
Šeit Latvijā plači maksā no starpības, jo viņi pieņem auto komisijā, nevis nopērk.
Redzu pretrunu - EK direktīva par nulli, bet maksāt no starpības. Kādas?

Bez speciāla treniņa (apmācības) to 138.pantu (un pārējos arī) izlasīt nav iespējams.
··· Nodokļi: PVN lietotai automašinai no ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Soda nauda par zemes nodokli. (7)
Ir parāds par zemes nodokli.Pašvaldība iesūdzēja tiesā.Tagad maksāju tiesu izpildītājam katru mēnesi.Atnāca jaunais zemes nodokla reķins,ka uz 10.02.2016 soda nauda sastāda 190 Eur.Ja tiesa ir notikusi,vai soda nauda turpina ...
:(- Kā var būt tik absurda tautas izspiešana no tautas ´kalpu´ puses- soda nauda par naudas nemaksāšanu par zemes gabalu- uz kuras stāv Tevis pirkta māja, kuru tu nopērc tādu- kāda tā ir- tā tak nekarājas gaisā... Tad jau aizdomāsies tie tautas ´kalpi´ arī līdz britu stulbuma pakāpei- ka jāmaksā par sava nopirktā televizora un datora lietošanu- labi vēl, ka ne par sava nopirktā tualetes poda sviras lietošanu, sava nopirktā tostera atslēgšanu no vēl neapmaksātās elektropiegādes, sava nopirktā pulksteņa rādītāju uzstādīšanas sev vajadzīgajā rādījumā, un nopirktās vannas aizbāžņa lietošanu- par gadu, vai ceturksni..:D by the way - soda nauda nevar būt lielāka kā pamatparāda summa, tas tāds neiks, bet to bieži palaiž garām, kad soda % aprēkins pārsneidz pamatparādu pat 2 un reizes. Tad tai pašā tiesā var apstrīdēt un pieprasīt pārrēķinu. Rēķinus jāapmaksā savlaicīgi, mazāk būs izdevumu(ir darba pieredze). Tiesa var būt vienu reizi, piedzīt pēc izpildraksta var vairākas reizes(ja maina darbu, tātad būs jauns parāda piedziņas izpildraksts uz atlikušo parāda summu+tiesas izdevumi(valsts nodeva)+30% no p/summas tiesu izpildrakstu piedzinējam/juridiskai personai). Beigās var sanākt, ka parāda summa būs krietni mazāka par "soda naudu". Un tā, cien.ligona, 10. gadus. Atradīs jebkurā valsts kaktiņā.Un tad vēl nopublicēs neta dzīlēs, nedabūsiet nedz kredītu, nedz ko kredītā, iespējama negatīva attieksme nākamajam darba devējam u.t.t., ja raks dziļāk.
Reizēm var sarunāt ar privātu(kaimiņu tante Līze) naudas aizdevēju novilcināt, vai atlikt parāda atmaksu, nekā būt parādā oficiālajām iestādēm(uzņēmumi, valsts kase, bankas)
Teorētiski ar spriedumu soda naudas aprēķinam, tāpat kā nokavējuma % aprēķinam, bija jāapstājas, vajag pārlasīt vēlreiz sprieduma nolemjošo daļu un atkarībā no tur rakstītā domāt par pretenzijas rakstu pašvaldībai.
Muļķības par n-tajem izpildrakstiem, jebkuram spriedumam izsniedz tikai vienu izpildrakstu, dublikātu iedos vien gadījumā, ja iepriekšējais neatgriezeniski nozaudējies. Parāda piedziņa nenotiek tikai caur darba vietas informēšanu vai bankas kontu bloķēšanu, arī piedziņas lietai esot pie ZTI ir iespēja vienoties par labprātīgu parāda atmaksu.
Vienoties var vienmēr, rakstiski sastādot vienošanos par parāda atmaksu.Bet tiesas izdevumi(valsts nodeva) būs jāatmaksā jebkurā gadījumā. ··· Nodokļi: Soda nauda par zemes nodokli. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nodokļi mikrouzņēmumam (8)
Lūdzu, palīdziet! Pēdējos divus gadus biju pašnodarbinātās statusā un nodokļos maksāju 25%. To samaksu es veicu vienu reizi gadā kaut kad maijā par iepriekšējo gadu. Bet pagājušā 2015.gada decembra sākumā es ...
visus šos savus neskaidros jautājumus e-pastā raksti VID -am ; viņu pienākums ir visu paskaidrot. Kas tad kaitēja pašnodarbinātajam? Vai tikai VID nebija tas,kas pierunāja mainīt statusu? Par 2015.gadu līdz 1.jūnijam ir jāiesniedz atskaite, un atkarīgā no apgrozījuma būs vai nu jāsamaksā "slinkuma nodoklis" vai lielāks, ja būs bijusi atbilstoša peļņa. Radās gan jautājums vai grāmatvedību esi kārtojusi līdz šim ?
Arī MUN maksātājam ir jāuzskaita gan ienākumi, gan izdevumi, atskaites jāiesniedz tādos pašos termiņos kā atskaite par VSAOI iemaksām, proti ceturtā mēneša 15ais datums, līdz tam arī jānomaksā aprēķinātais nodoklis.
Visas atskaites var atrast, sastādīt un iesniegt EDS sistēmā.
Kas attiecas uz mikrouzņēmuma nodokli, tad tas ir jāmaksā un atskaite EDS sistēmā jāiesniedz līdz 15. aprīlim, jūlijam, oktobrim un janvārim (nākamajā gadā) - tātad ik pēc 3 mēnešiem. Kopā par gadu nekas nav jāmaksā un nekāddas atskaites jāsniedz.
Lai to izdarītu, ir jāuzskaita ieņēmumi un izdevumi un attiecīgi jāiegrāmato (tur gan pirmo reizi vajadzētu kāda grāmatveža padomu). Pati atskaites iesniegšana arī nav īpaši sarežģīta, viss notiek internetā, veidlapa tur ir atrodama, bet arī pirmo reizi aizpildot, vajadzētu, lai kāds parāda.
Nejauc ienākumus, ko esi guvusi kā MU 2016. g, ar 2015 g peļņu. Par pēdējo maksā nodokļus kā līdz šim. MU par katru cetursni iesniedz EDS sistēmā atskaiti. Būs jāieraksta ceturkšņa kopējīe ieņēmumi un atsevišķās ailītēs ienākums (alga) par katru ceturkšņa mēnesi, kas mēnesī nevar pārsniegt 720 eiro. Cik saprotu, pārsniegšana nedraud :) Tuvākais laiks ir no 1. līdz 15. aprīlim (par janv, feb, martu). Tā pati EDS sistēma aprēķina nodokli, ko tu pārskaiti valstij. Jādomā VID tev iedeva kodu pieejai EDS sistēmai. Vēl iesaku atvērt atsevišķu kontu MU ieņēmumiem. Un no tā pārskaiti ienākumu (algu) uz privāto kontu un nodokli valstij. ··· Nodokļi: Nodokļi mikrouzņēmumam lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Īpašuma pārdošana ar nenomaksātu nekustamā īpašuma nodokli (7)
no kura laika var pārreģistrēt uz citu īpašnieku īpašumu , ja nav nomaksāts nekustamā īpašuma nodoklis??? šodien paliku bez balss skaidrojot to klientam, ka tas nav iespējams. jeb es ko nezinu?
VID nav nekāda sakara ar nekustamā īp.nodokli, to administrē pašvaldību ieņēmumu pārvalde. Lai mainītu īpašnieku zemesgrāmatās nedrīkst būt ne.īp. Nodokļu parāda un nodoklim jābūt nomaksātam par visu kalendāro gadu. nu lai tas cilvēks aiziet un pamēģina piereģistrēt, tad redzēs, kam taisnība Pāris gadus atpakaļ nevarēja. Varbūt kas mainījies... Ar tiesas lēmumu atņemtais īpašums, kuram ir nenomaksāts īpašuma nodoklis, jaunajam īpašniekam tiek bez parādiem, bet vecajam tas ir jānomaksā! Lai nomaksātu parādus ir domāta pirmā iemaksa....:) Nebūs pašbvaldības atteikuma no pirmpirkuma tiesībām. Un darījuma arī! :) ··· Nodokļi: Īpašuma pārdošana ar ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Vai var piedzīt zemes nodokli cita persona par domājamās daļas zemes lietošanu? (6)
Vecmāmiņai ir dzīvoklis ar domājamo zemes gabalu,kuru ieradīja viņai dzivokli iegādājoties.Ta savus 10 gadus vina šo zemi apstrādāja.Kaut kādā laika posmā majas iedzīvotāji arī vecāmāte privatizēja dzīvokĺļus.Bet ...
Kā tad ir zemesgrāmatā ierakstīts? Pašvaldība piestāda rēķinus katram īpašnieka, tai skaitā par zemes domājamām daļām. Lai viņi tiesājas, ja grib un prasa zemes gabala pārdali, kāda Tev tur daļa, nesaprotu? Aizej uz pašvaldību un noskaidro, vai par Tavu nākamo dāvinājumu visā tā apjomā visi nodokļi ir nomaksāti un dzīvo tālāk laimīgi.

PS Man arī šķiet, ka daudz kas nav taisnīgi... nu un? No manās domāšanas jau nekas nemainās.
Pārāk maz informācijas, lai atbildētu jebko. No kaimiņu teiktā ir nojausma, ka viens ir to zemi prihvatizējis, tikai pagaidām vēl lieto visi. katrs dzīvoklis maksā par domājamo daļu, ja tam dzīvoklim ir iepaticies tieši iestrādātais gabals tas ir saprotams, kurš gan gribēs rušināties pa domājamās daļas gružiem.
Vai šis jautājums ir aktualizējies tikai tagad kad tika noformēts dāvinājums? Īpašnieku maiņa, ir iespēja dabūt sev ko labāku, nu tāds variants izskatās.
Ja jau jūs maksājāt regulāri par domājamo daļu tad kāds varētu būt pamatojums vēl ko papildus pieprasīt?
īpašuma tiesības un pienākumi.Nodoķli ir jāmaksā...Kā tiec galā ar lietotāju ,nevienam neinteresē.. Ja pareizi sapratu, tad nodokli par zemi maksājat atbilstoši kopīpašuma daļai, bet lietojat lielāku zemes gabalu. Ja dzīvokļa īpašumiem un zemei nav sadalīta lietošanas kārtība (līgums, zemesgrāmata), tad nekādas manas-tavas zemes nav. Viss ir kā komunismā - visiem! Tāpēc viens kaimiņš no vecmammas neko prasīt nevar. Jāparasa visiem citam pret citu. Un, ja vecmamma maksā nodokli par 10 eiro, bet lieto zemi par 15 eiro, tad labākajā gadījumā prasīt var tikai tos piecus. Diezgan nereāla tiesāšanās, taču potenciāls kašķis paaudžu paaudzēs varētu sanākt. ··· Nodokļi: Vai var piedzīt zemes nodokli ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu