Mantojums (mantojuma tiesības)

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Vai vīra meita būs kandidāte uz mantojumu? (21)
Apprecējos ar vīrieti 2 gadus atpakaļ, kopīgu bērnu mums vēl nav, bet vīram ir 10 gadus veca meita no iepriekšējām attiecībām. Laulības laikā iegādājāmies māju, bet māja ir uz vīra vārda. Vai vīra meita varēs ...
Protams, bērns ir neatraidāmais mantinieks. Vai cienījamā dāma piedalījās mājas pirkumā ar savām finansēm?
Jeb dala vīra naudu, kā savējo un uzskata, ka viss vīra nopelnītais viņai pienākas.
Domāt gan vajag vienmēr. Un zināt kas un kā nekad nenāk par sliktu. Man rados ir 2 gadījumi, kad pārsteidzās, tagad kož elkoņos, bet par vēlu.
Jā, meita būs neatraidāmais mantinieks, tāpat kā sieva. Pat ja būs testaments, tam nebūs nekādas nozīmes, vienalga dabūs savu daļu.
Tāpēc pirms precēties ar vīrieti, kuram ir bērni, bet tev nav, ir muļķīgi. Vienmēr saku, jāprecas līdzīgiem, visās jomās, tad būs mierīgāk. Tagad protams obidna, ka tam svešajam bērnam pienākas tikpat cik Tev, kaut mantā ieguldīta arī Tava nauda.
Meita varēs pretendēt uz daļu no vīram piederošajām domājamām daļām. Meitai būs lielākas tiesības uz mantojumu. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai vīra meita būs kandidāte ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Mantojuma atņemšana (16)
Vai var iesniegt mantojumam ja ir nomirusi vecmate un ir dzīvs dels dzerajs, bet grib iesniegt teva deli, vecmate mazdeli lai maja netiktu nodzerta
Ja dēls dzērājs pieņem mantojumu, tad pārējie stāv pie ratiem. ja statusam nebūtu nekādas nozīmes, tad jau jebkurš varētu pieteikties uz šo mantojumu... vēl vajag pierādīt, ka tie ir mazdēli, nevis atnāca un paziņoja - mi dva brata akrobata Epifānija, pri čom te autores statuss un kam viņa pieder, runa taču ir par mazdēliem, kuri grib apejot tēvu-dzērāju dabūt māju sev.
Protams, ka vislabāk sarunāt ar veco pa labam, varbūt pat piekritīs. Ir jau viņam arī skaidrās dienas, es domāju.
Ja ir pilnīgs plencis un nerunājams, tad varbūt var "virzīt" šo personu nepieskaitāmības izvērtēšanai, tikai tas arī pašiem uzliek atbildību par tā ierāvēja turpmāko ikdienu - tāds koks ar diviem galiem. Katrā gadījumā der palasīties likumus arī par šo tēmu. Dēls, lai arī kāds tas nebūtu,ir pirmās pakāpes mantenieks.Vēl tādi var būt vīrs un pārējie bērni. Visi pārējie ir otrās pakāpes mantenieki.
Vispirms jānoskairo, ko dēls ar māju taisās darīt. Var pidāvāt naudu pēc mājas kadastrālās vērtības, ja dēls notariāli atsakās no mantojuma.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma atņemšana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma? (12)
Tetis miris. Kopa esam 3 berni . Es no teta pirmam attiecibam un 2 no otram. Tagad dzirdu ka maja ir pardota. bet ka var pardot, ja es neesmu atteikusies no savas dalas.
Ja jau pārdeva, tad pārdeva īpašnieki, kuriem uz rokas ir Zemesgrāmatas akts...
Saprotu, ka tēti ļoti mīlēji un rūpējies par viņu, ja nezini, ka viņš jau miris un atstājis mantojumu, kurš Tev jāpieņem, jāiet uz tiesu vai pie notāra un jānokārto sev.
Tagad pēc jauniem noteikumiem ir tā saucamie "neatraidāmie mantinieki", šajā gadījumā bērni. Nešķiro - no pirmās vai no piektās laulības. Ar dzimšanas apliecību ir jāiet pie notāra un šiis jautājums ir jāsāk risināt. Ekonomikas policija mantojuma lietas neizkata, kriminālpolicija tikai tad ja ir noticies kaut kas krimināls, bet visus strīdus izšķir tiesa Cik sen tēvs ir miris? Kādēļ nepiesakies uz mantojumu? sava daļa viņai radīsies, pēc mantojuma pieņemšanas pēc tiesas vai notāra....ja viņa nepieteicas, tad mantojumu sadala starp tiem, kuri pieteicās, jo bij sludinājums LV vēstnesī...
tagad viņa teoretiski var tiesāties ar pārdevējiem par it kā savu daļu, pierādīt kāpēc nepieteicās (ka nezināja, bij piesieta pie gultas, nevarēja aiziet uz tiesu, aizsietu muti, lai nesauktu palīdzību un aizsietām acīm un ausīm, lai neredz kam palūgt palīdzību) un labvēlīgā tiesas gadijumā saņemt lēmumu par savu daļu naudas no darijuma, ja pārdevēji to labvēlīgi samaksās...ja ne, tad atkal tiesa...ar piedziņu no ieņēmumiem....čakars līdz mūža galam
Ja mājās pēdējais īpašnieks nebija tēvs, tad pārdot to bija pavisam vienkārši. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā var pārdot māju, ja ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Gribu novēlēt bijušai sievai, ne mūsu dēlam (10)
Man bija jābrauc strādāt citā pilsētā, sieva negribēja izbraukt no Rīgas, tikai tāpēc bija šķiršanās. Dēls man nav palīgs, bet klusais naudas izspiedējs, tāpēc gribu -sievai. Vai tas ir iespējams?
Bērnos mēs investējam. Protams, ka bērni ir mūsu mīļie jaukie teroristi, izspiedēji. Pēdējo kreklu atdosi bērnam. Tā tas ir bijis ir un būs. Neaspratu ko gribi novēlēt bijušajai sievai? Naudas kontu, nekustamos īpašumus, kustamo mantu, savas nonēsātās krosenes vai veiksmi? Protams, ka ir iespējams novēlēt. Aizej pie notāra un novēlē viņai visu ko vēlies. Ko novēlēt? Labu rītu vai varbūt mantojumu? Mantojumu vari novēlēt ar testamentu, bet dēls Tev ir neatraidāmais mantinieks. Tātad Tu vari viņu apdalīt (ja nekas nav mainījies pēdējos gados) par 50%. Vai arī ir nepieciešams viņu "atstumt" no mantojuma - gadījumus vari paskatīties Civillikumā (taču tas nav pārāk drošs variants, tiesas var neņemt vērā, ja nebūs pārliecinoši fakti).
Ir vēl kāds variants - vari ar savu šķirto sievu noslēgt mantojuma līgumu: viņa Tev kaut ko tur izdara, bet Tu viņai kā atlīdzību pretī mantojumu.
dīvaini.. vai Laulību līgumu. Jā, ir iespējams! ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Gribu novēlēt bijušai ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma (dzīvokļa) pārrakstīšana. (5)
Mana māte bija vienīga dzivokļu īpašniece. Vīņa nomīra janvārī. Es esmu vienīgais viņu dēls tā tad vienīgais tuvais radinieks. Kā man rīkoties lai parrakstīt īpašumu uz sevī?
jāiet pie notāra ar miršanas apliecību un dzimšanas apliecību un jāpiesakās uz mantojumu. https://www.latvijasnotars.lv/lv/notary/profiles/ Nav nekāds pusgads jāgaida.
Papildinot Sarkano Aveni - pie notāra līdzi ņem arī zemesgrāmatu apliecību. Ja ir arī kādi naudas līdzekļi kādā bankā, tad arī par to notāram jāsaka.
Katram sava pieredze . izdevums Latvijas vestnesi bus jaapmekle. vari pusgadu ipasi nesteigties . Ja Tu esi vienigai un pirmas pakapes mantinieks. Bet iespejams var pieteikties ari kadi citi radi . Viss caur notaru ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ja esmu saņēmis mantojumu uz inventāra tiesību pamata vai kreditori uz to pretendē? (10)
Ir jāsaņem mantojums (māja) no aizgājēja, kurai ir neizmaksāta hipotēka (esmu gatavs turpināt maksājumus), bet man ir lieli parādi, ko ne tuvākā ne tālākā nākotnē nenosegšu. Vai Tiesu izpildītājs var vērsties pret ...
Tu ar savu mantojumu būsi garšīgs kumosiņš visiem!!! es arii gribu pili juras krastaa, un Bentley , un elioopteri utt. Bet nevaru.
Muusdienaas daudzi grib vissu ko, un tuuliit. Bet tas taa nessancee. Maacies.
Mantojamo maaju pat...neieraudziisi.Kreditori savaaks , un veel uzvaariisies pamatiigi.
Kreditori var pieteikties. Par parādiem būs jāatbild ar saņemto mantojumu. T.i.ar inventāra tiesību Jūs esat pasargājis savu mantu. Nu ja mantojums liels un ar to var nosegt gan mirušā, gan vismaz daļu savu pārādu, tad vērts to mantojumu pieņemt. Ja nē - lieka ķēpa, papīru kārtošana un naudas maksāšana. Nesaprotu , kā var apņemties maksāt par saņemto mantojumu , ja jau ir pašam saistības , kuras nav iespējams veikt. Pie tam par mantojumu jāsamaksā diezgan arī valstij.
Jāsamēro tomēr finanses.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja esmu saņēmis mantojumu uz ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Neronam taisnība...:D :D :D ...varēt jau var jebko, tā pat kā gribēt...jautājums vai dabūs, šajā gadījumā - NĒ... citos gadījumos, kā kārtis kritīs..:D Ja mazbērns ir tēva (kurš pieteicis) bērns, tad nevar.
Ja mazbērna vecāks, kurš ir vectēva bērns, ir miris, tad šis mazbērns kopā ar saviem brāļiem un māsām) var pieteikties uz viņuu vecākam pienākošos daļu uz pārstavības tiesību pamata.
Var CL 405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks. Pieteikties jau var, tikai dabūt jau ....:(
Jautājums bija, Vai var pieteikties:)
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai mazbērns var pieteikties ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu (6)
Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad ...
Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.
Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz. praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē. Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse.. Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums starp nepilngadīgu ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
ja atdeva tumšā astūrītī bez pierādījumiem, nu tad sorre, nākošreiz dod gaismā ar pierādījumiem. Vispirms ir mantojums jāpārņem un tad var kaut uz tiesu iet, kas tur nesaprotams? Bet par tiem tumšajiem kaktiem nelīdzēs, ja nevar pierādīt, tad maksā vēlreiz. Var atgūt, ja vien ir kādi pierādījumi aizdevuma izsniegšanai.
Manto visas saistības gan finasiāli pozitīvās gan negatīvās...
Var, bet vispirms ir jānokārto visas mantojuma lietas. Var arī atteikties no kādām lietām, parasti to dara ja aizgājējs pats ir kādam parādā lielas un grūti pavelkamas lietas. Bet tas aizdevuma papīrs vispirms notāram jāuzrāda. Katrā gadījumā kamēr nav mantojuma apliecinošu dokumenta mantotājam, var iepauzēt ar tiem maksājumiem. Ja tāda dokumenta nav, tad var sūtīt pa skuju taku. Bet par tiem tumšajiem kaktiem nelīdzēs, ja nevar pierādīt, tad maksā vēlreiz...
Katru dienu nāks klāt vel kāds aizdevējs un stāstīs par koferiem. Visiem centīsies atmaksāt?
Aizdevējam jāpierāda, kā ir aizdevis . Un tad tikai caur tiesu, jo jāpierāda, kā RASPISKA ir iegūtā likumīga ceļā, ne tumsā kaktā rakstīta pēc aizdevuma saņēmēja aiziešanas viņsaulē. Vienkārši hemoroīds, bet mani tā izmācīja dzīve. Ne mācēju pierādīt naudas aizdošanu, naudu mantotajās staigā svilpodamas.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja aizdevuma sniedzējs ir ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Miris laulātais, mājas daļa sadalīta starp laulātajiem (5)
Vai ir jāpiesakās gada laikā uz mirušā laulātā mājas daļu, ja manta bijusi sadalīta, vai arī otram laulātajam viņam pienākošā pēc likuma īpašuma daļa tiks piešķirta automātiski
sagribēji- automātiksi... tās ir naudas lietas... lielas, piņķerīgas..gribi mantu, ej pie tuvākā notāra. protams Šādā jautājumā man; par laimi; pieredzes nav, tikai vispārēja nojauta:
1. automātiski nekas piešķirts netiek (būtu nepieciešami dažādi dokumenti, vizītes utml.)
2. ja manta dalīta, tad varētu būt arī testaments, kur norādīts, kā rīkoties ar mirušā laulātā daļu
Secinājums: pat ´labākajā´ gadījumā varētu būt jārēķinās ar pavisam neparedzētiem izdevumiem.
Manta sadalīta - ko tas reāli nozīmē, no tā tad tālāk vadīties.

Jāpiesakās gan (automāta nav) un jāapzin citus potenciālos mantiniekus (parasti tikai mirušā bērnus), jo mirušā daļu dalīs starp visiem. Pieteikšanās parasti pie mirušā deklarētajai adresei tuvākā notāra.

Piņķeri var būt un var nebūt, bet laiku tas prasa un vismaz mazu naudiņu arī (lielāka šajā gadījumā varētu nebūt aktuāla, bet precīzāk zinās notārs).

Problēmas var rasties, ja NĪ dokumenti nav sakārtoti atbilstoši likumdošanas prasībām.

Ar nereģistrētu kustamo mantu problēmas var būt tikai tad, ja kāds no mantiniekiem jūtas apdalīts.
Kopīpašums, laulāto īpašums un mantojums ir trīs dažādas lietas.

Zemesgrāmatu apliecība dos pilnīgu pārliecību šajā jautājumā, ja tur Tava vārda nav, bet ir mantojuma atstājēja - Tava laulātā vārds, tad naski pie notāra!

Pieņemsi mantojumu un tad ar Mantojuma apliecību atkal naski uz zemesgrāmatu, lai ierakstītu sevi kā īpašnieci / īpašnieku.

Tikai tā.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Miris laulātais, mājas daļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu