Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Ja esmu saņēmis mantojumu uz inventāra tiesību pamata vai kreditori uz to pretendē? (10)
Ir jāsaņem mantojums (māja) no aizgājēja, kurai ir neizmaksāta hipotēka (esmu gatavs turpināt maksājumus), bet man ir lieli parādi, ko ne tuvākā ne tālākā nākotnē nenosegšu. Vai Tiesu izpildītājs var vērsties pret pienākošo mantojumu...
Tu ar savu mantojumu būsi garšīgs kumosiņš visiem!!! es arii gribu pili juras krastaa, un Bentley , un elioopteri utt. Bet nevaru.
Muusdienaas daudzi grib vissu ko, un tuuliit. Bet tas taa nessancee. Maacies.
Mantojamo maaju pat...neieraudziisi.Kreditori savaaks , un veel uzvaariisies pamatiigi.
Kreditori var pieteikties. Par parādiem būs jāatbild ar saņemto mantojumu. T.i.ar inventāra tiesību Jūs esat pasargājis savu mantu. Nu ja mantojums liels un ar to var nosegt gan mirušā, gan vismaz daļu savu pārādu, tad vērts to mantojumu pieņemt. Ja nē - lieka ķēpa, papīru kārtošana un naudas maksāšana. Ne tikai var, bet arī to darīs, labāk atsakies no mantojuma un bankrotē... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja esmu saņēmis mantojumu uz... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kas manto īpašumu pēc vecāku nomiršanas? (8)
Nomiruši abi vecāki-tēvs nesen-, bijām trīs bērni ģimenē (es, brālis un māsa). Vecākais brālis ir miris, bet viņam ir trīs meitas. Vai viņām arī ir tiesības uz mantojumu?
Tava vecākā brāļa 3 meitas kopā no visa mantojamā īpašuma var dabūt 1/3 domājamās daļas.Situācija var mainīties,ja kāds no mantiniekiem atsakās pieņemt mantojumu u.t.t..Šis ir juridisks jautājums un labāk par šo jautājuma interesēties pie jurista(notāra). Internetā var atrast
juristu vietnes Latvijā,kurās klienti tiek konsultēti bez maksas.
Pèc sessiem mènessiem piesakàs pirmàs pakapes mantinieki un dala ìpassumu tik daĺàs cik esat màsas un bràĺi. Pirmā roka- bērniem..
Mazbērni pa tom...
Ņemot vērā, ka vecākais brālis ir miris, tad viņa meitas var pretendēt uz viņa daļu, jo ir automātiski nākamie mantinieki. Ja brālis būtu dzīvs, tad meitām būtu nākamā roka aiz viņa. varbūt ir TESTAMENTS ? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas manto īpašumu pēc vecāku... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Neronam taisnība...:D :D :D ...varēt jau var jebko, tā pat kā gribēt...jautājums vai dabūs, šajā gadījumā - NĒ... citos gadījumos, kā kārtis kritīs..:D Ja mazbērns ir tēva (kurš pieteicis) bērns, tad nevar.
Ja mazbērna vecāks, kurš ir vectēva bērns, ir miris, tad šis mazbērns kopā ar saviem brāļiem un māsām) var pieteikties uz viņuu vecākam pienākošos daļu uz pārstavības tiesību pamata.
Var CL 405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks. Pieteikties jau var, tikai dabūt jau ....:(
Jautājums bija, Vai var pieteikties:)
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai mazbērns var pieteikties... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu (6)
Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad likumiskā ceļā. Bērna...
Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.
Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz. praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē. Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse.. Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums starp nepilngadīgu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
ja atdeva tumšā astūrītī bez pierādījumiem, nu tad sorre, nākošreiz dod gaismā ar pierādījumiem. Vispirms ir mantojums jāpārņem un tad var kaut uz tiesu iet, kas tur nesaprotams? Bet par tiem tumšajiem kaktiem nelīdzēs, ja nevar pierādīt, tad maksā vēlreiz. Var atgūt, ja vien ir kādi pierādījumi aizdevuma izsniegšanai.
Manto visas saistības gan finasiāli pozitīvās gan negatīvās...
Var, bet vispirms ir jānokārto visas mantojuma lietas. Var arī atteikties no kādām lietām, parasti to dara ja aizgājējs pats ir kādam parādā lielas un grūti pavelkamas lietas. Bet tas aizdevuma papīrs vispirms notāram jāuzrāda. Katrā gadījumā kamēr nav mantojuma apliecinošu dokumenta mantotājam, var iepauzēt ar tiem maksājumiem. Ja tāda dokumenta nav, tad var sūtīt pa skuju taku. Bet par tiem tumšajiem kaktiem nelīdzēs, ja nevar pierādīt, tad maksā vēlreiz...
Katru dienu nāks klāt vel kāds aizdevējs un stāstīs par koferiem. Visiem centīsies atmaksāt?
Aizdevējam jāpierāda, kā ir aizdevis . Un tad tikai caur tiesu, jo jāpierāda, kā RASPISKA ir iegūtā likumīga ceļā, ne tumsā kaktā rakstīta pēc aizdevuma saņēmēja aiziešanas viņsaulē. Vienkārši hemoroīds, bet mani tā izmācīja dzīve. Ne mācēju pierādīt naudas aizdošanu, naudu mantotajās staigā svilpodamas.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja aizdevuma sniedzējs ir... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Miris laulātais, mājas daļa sadalīta starp laulātajiem (5)
Vai ir jāpiesakās gada laikā uz mirušā laulātā mājas daļu, ja manta bijusi sadalīta, vai arī otram laulātajam viņam pienākošā pēc likuma īpašuma daļa tiks piešķirta automātiski
sagribēji- automātiksi... tās ir naudas lietas... lielas, piņķerīgas..gribi mantu, ej pie tuvākā notāra. protams Šādā jautājumā man; par laimi; pieredzes nav, tikai vispārēja nojauta:
1. automātiski nekas piešķirts netiek (būtu nepieciešami dažādi dokumenti, vizītes utml.)
2. ja manta dalīta, tad varētu būt arī testaments, kur norādīts, kā rīkoties ar mirušā laulātā daļu
Secinājums: pat ´labākajā´ gadījumā varētu būt jārēķinās ar pavisam neparedzētiem izdevumiem.
Manta sadalīta - ko tas reāli nozīmē, no tā tad tālāk vadīties.

Jāpiesakās gan (automāta nav) un jāapzin citus potenciālos mantiniekus (parasti tikai mirušā bērnus), jo mirušā daļu dalīs starp visiem. Pieteikšanās parasti pie mirušā deklarētajai adresei tuvākā notāra.

Piņķeri var būt un var nebūt, bet laiku tas prasa un vismaz mazu naudiņu arī (lielāka šajā gadījumā varētu nebūt aktuāla, bet precīzāk zinās notārs).

Problēmas var rasties, ja NĪ dokumenti nav sakārtoti atbilstoši likumdošanas prasībām.

Ar nereģistrētu kustamo mantu problēmas var būt tikai tad, ja kāds no mantiniekiem jūtas apdalīts.
Kopīpašums, laulāto īpašums un mantojums ir trīs dažādas lietas.

Zemesgrāmatu apliecība dos pilnīgu pārliecību šajā jautājumā, ja tur Tava vārda nav, bet ir mantojuma atstājēja - Tava laulātā vārds, tad naski pie notāra!

Pieņemsi mantojumu un tad ar Mantojuma apliecību atkal naski uz zemesgrāmatu, lai ierakstītu sevi kā īpašnieci / īpašnieku.

Tikai tā.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Miris laulātais, mājas daļa... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā notiks mantojuma sadale? (12)
Situācija tāda, šogad nomira tēvs,kuram bija divas laulības.pirmajā laulībā 2 bērni jau pilngadīgi, orraja 3 nepilngadigi! Mantošana notiks pēc likuma! Mantojuma lietas ved tagadējā laulātā! Mantojums ir atstāts samērā liels! Kā arī...
Mantojuma lietu ved notārs, nevis laulātā. Pie šī konkrētā notāra arī jāgriežas ar šiem jautājumiem. Viss tiks sadalīts kā noteikts civillikumā. Šeit ir tikai tukša papļāpāšana. "galu galā tā bij tēva nopelnīta manta, ne bērnu...LAI VEICAS.."
Es tā gluži neteiktu. Cik Latvijā nav tādu "tēvu", kuri savus pirmos bērnus pamet kādas jaunas mārdzas dēļ. Pamestā sieva kuļas kā māk, ne izglītību iedot bērniem, ne sapucēt.
Tad kāda mārrutka pēc pamestajiem bērniem būtu no savas daļas jāatsakās. Ja šis nav tas gadījums, tad protams, pardon.
Un kas tas par sarakstu? tad jau jebkura atraitne var sastādīt sarakstu un neko neviens vairs nevar dabūt, kaut likumīgi pienākas?
Pastāstiet, kurš zina, kā tas ir? Diez vai kāds pretendē uz tēva uzvalku vai sērojošās atraitnes galda piederumiem. Bet pateikt ka mašīnas un mājas ir manas, ne vīra diez vai var, ja nav papīru.
ja pēc likuma, tad pēc likuma. kā jau te minēja.
galvenais nepazaudēt godaprātu un cilvēcību. tie trīs taču ir nepilngadīgi, tātad vēl uz kājām noliekami.
un ja baigi kremt, tad padomā, ka, ja vecumdienās nokļūsi pansionātā un nespēsi par sevi samaksāt, tad paprasīs arī no pusmāsas vai pusbrāļa. :)
Laulībā ir divi, no kuriem (ja nav laulības līguma) pamatā viss pieder uz pusēm. Ja viens nomirst, mantojums atklājas tikai uz pusi mantas. Pēc rakstītā sanāk, ka laulene tagad raksta sarakstu ar to mantu, kas it kā pieder viņai. Ja to izdalīs no mantojuma masas, tad mantu no tā saraksta neviens nedalīs. Dalīs tikai to, "kas paliks pāri". Tā kā bērnu skaits ir vairāk kā 4, tad laulene no tās atlikušās puses saņems 1/4 daļu, pārējo dalīs bērni. Bet tas tikai tā, nezinot lietas apstākļus. Ja nekļūdos, tad šajā gadījumā, pārdzīvojušais laulātais pēc Civillikuma mantos ne mazāk kā 1/4 daļu no visa mantojuma, bet 3/4 savā starpā sadalīs bērni (visi 5, neatkarīgi no pilngadības vai ne pilnagdības). ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā notiks mantojuma sadale? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Īpasuma nostiprināsana Zemesgramatā (15)
Es no tēva mantoju dzivokli,visi dokumenti,kuri attiecās uz mantoaanu ir nokārtoti,mantojuma apliecība atliek tikai nostiprināt ipašumu Zemesgramatā. Vai es varu ipašumu uzreiz reģistrēt uz dēla vārda ZG vai tomēr vispirms janostiprina...
ja Tev 29 gadi, tad neticu ka bērns ir pilngadīgs.
Bet ja gadi meloti, es silti neiesaku kaut ko kaut kādu jūtu vadītai ko reģistrēt uz cita vārda. Nav svarīgi, dēls, meita, māte, brālis. Dzīvē esmu saskārusies ar tādiem fokusiem, ka secinu, nevajag steigties. Nekad.
ja ar Tevi kas atgadās, dēls ir neatraidāmais mantinieks, Tu atraitne, tātad dzīvoklis iegūts neesot laulībā. Adoptē mani un rakstam dāvinājuma līgumu.......... Mantoji Tu, nevis dēls 29 gadi, jā, tas jau nebūtu nekas, bet anketā vēl ir ieraksts - Nav bērnu, nākotnē bērnus nevēlos

Tā vēl būtu pusbēda melot par sevi, bet ja bērns ir nepilngadīgs, tad nemaz tik viegli nebūs. Vajadzēs vēl papildus kaudzi papīru un atļauju no instancēm.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Īpasuma nostiprināsana... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Mantojuma pieteikums. (16)
Kā mums ar maasu riikoties. .ja mūsu mirušā tēva brālis slepus pārdevis mūsu mirušo vecvecāku zemi? Dalot ienākumus ar mūsu māsīcu - savu meitu. Vai mēs ar māsu nevaram ko pieprasīt savu mantojuma daļu vai anulēt so darījumu? Tēva brālim...
euromens, kā viņas varēja pārdot to, kas nepienākas. Pirmais mantinieks taču ir dēls, nevis mazmeitas. Labākais ko varat dabūt ir attiesāt savu daļu no iegūtās naudas ... bet ja ir iestājies noilgums, tad neko. Neviens jau jums nebija liedzis pieteikties uz šo zemi savlaicīgi un pašām pārdot 1.pakāpes mantiniekiem ir mantojuma tiesības ,cik saprotu ,tad šajā gadījumā tie bija Jūsu tēvs un viņa brālis jaa, arii man ir liidziiga pieredze, ko neapspriediissu seit. Cilveeki deell iipassuma/naudas ir ar mieru iet paari liikkiem. It sevisskki tuvi radinieki.Man to nekad nesaprast.Kaa var buut kas svariigaaks par passu cilveeku/labaam attieciibaam, ggimenes miilestiibu ? Radinieki natuura uzvedaas taa , it kaa vareetu ....liidzi ko panemt :( Pretiigi.
Jaa, ir noilgumi. Notaars vissu paskaidrs par to...aizgaajusso vilcienu.
Pirmo reizi dzirdu, ka mantinieki var pieteikties mēnesi. Manu radu gadījumā banka uzradās kā mantiniece pēc 3 gadiem.
Cik noprotu no situācijas, tad tas otrais dēls tur mūžu dzīvojis, aprūpējis vecotēvu, aris zemi, bet kad pārdeva, uzreiz uzradās mantinieces. Man tā kā neērti būtu. Mana ome arī dabūja krietnu kompensāciju par zemi, bet visu naudu atdeva pēdējai meitai,/ un viņas dēlam/ kurai bija cits tēvs, ne mūsu vectēvs, kurš to zemi savā laikā pirka. Nu bet ko tagad. Iet nīsties ar radiem? Un dzīvē mums tiem, kuri neko nedabūja, klājas Paldies Dievam labāk.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma pieteikums. lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Vai iespējams mantot individuālā komersanta statusu? (5)
Labdien! Manam nelaiķim vīram bija individuālā komersanta statuss, proti, UR izdota komersanta reģistrācijas apliecība. Komerclikumā neatradu skaidrojumu, vai/kā var mantot individuālā komersanta statusu.
Jūs šo statusu mantot nevariet, tas tiek piešķirts konkrētai fiziskai personai. ne,nevarat. Statusu nevar, mantu var ;) Ir jau arī vēl citi vienkārši varianti- piemēram pirkt patentu,var arī pa mēnešiem, individuālā darba darītājs.
Skatoties, kāds ir darbības veids?
Individuālo komersantu (IK) nemanto. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai iespējams mantot... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu