Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Mantinieku pieteikšanās un noilgums (11)
Ir divi mantinieki (bērni) viens ir oficiāli visus papīrus nokārtojis samaksājis otrs tikai pieteicies bet talak neko nedara jau vairak kā gadu. Ko darīt? Vai ir kāds noilgums kad beidzas vina tiesibas ja vins nekārto papīrus?
16:57
Aga, tikai ņemiet vērā, ka cena būs 10 x zemāka par tirgus ērtību. Tas ir gadījumā, ja vispār kaut ko samaksās.
Par zemi - ZG internetā viss redzams (par maksu). Var izrādīties, ka viņa nemaz nav īpašniece, bet, kā vieglāk sasniedzamai, rēķinu par nodokli sūta viņai. Ja ir pieteicies, tad viņam atņemt neko nevar./ kaut laikam, neskatoties ne uz ko, bērni ir neatraidāmie mantinieki un pat ja 1 negrib mantot, tad jāraksta atteikumu/ Mantojumu dalīs uz pusēm, noformē savu pusi un viss. Bet juristi paskaidros precīzāk. Man arī līdzīgs jautājums. Nesen kaimiņiene sūdzējās un nāca pie manis kā pie latviski runājošas, viņai esot švaki ar iztikšanu, bet vēl zemes nodoklis esot jāmaksā lai arī viņa vairs uz to dārziņu nebraucot. Vai varot kaut kā atteikties no tās zemes? Es vēl mēģināju viņai teikt lai pārdod, varbūt kādu naudiņu vēl dabūs. Bet viņa neesot vienīgā īpašniece, vēl tur esot kaut kāds radinieks Anglijā, kurš neliekas ne zinis un viņa arī nezinot kā viņu sameklēt. Bet nodokļus viņa viena maksā. Kā tad viņai rīkoties? Doties uz to vietējo pašvaldību un uzrakstīt atteikumu no īpašuma tiesībām? Vai arī vnk nemaksāt to nodokli un tad viņi viņai viņu konfiscēs? Viņa jau tur uzreiz par savu pensiju uztraucas, ka jau godīgs tantuks. Ko lai viņai iesaka? Varbūt viņa tikai domā, ka nav vienīgā, jo ja jau tas otrs nav licies ne zinis un nodokļus viņa viena maksā, tad varbūt tam otram nemaz nav nekādu tiesību? Joens, es neesmu nevienu dokumentu vēl skatījusi. Būs jāpajautā un jāpaskatās. Cik es no viņas sapratu, tad tas ir tāds kā zemes gabaliņš dārziņu kooperatīvā kaut kur Skultē laikam. Un es nemaz nezinu kā tiem dārziņiem ir ar tām zemesgrāmatām. Katram gabaliņam sava ZG? Un kā atteikties, ja tiešām čakars liels un tantei nav ko maksāt? Iesniegums vietējai pašvaldībai? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantinieku pieteikšanās un ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Mantojuma aplieciba, kustama manta, bankas konti (3)
Esmu mazdels, velos noformet mantojumu, vecmatei un dzives biedram bija noslegts fiktivs nekust. ipasuma pirk-pard. ligums. Abi divi nomira. Velos noformet mantojumu uz vecmates kustamo mantu, kas palika, jau skaitas dzives biedra ...
Pirkuma/pārdošanas līgumu apstrīdēt var tikai tiesā, un būs grūti pierādīt, ka tas ir bijis fiktīvs...
Visdrīzāk visi paraksti būs īsti, un un puses atzīt par nepieskaitāmām pēc nāves būs pagrūti, kā arī pierādīt līguma nepildīšanu...
Uz omes kustamo mantu gan jau ka vari pretendēt, ja pierādīsi radniecību un ja viņai nav bērnu, jeb tie nepiesakās vai atsakās no mantojuma. Dzīvokli gan jau dabūs omes vīra mantinieki, pēc abu nāves to vairs nekādīgi nepierādīsi ka fiktīvi pārdeva. ej pie tuvākā notāra un ierosini mantojuma lietu. Mantojumu atklāj tikai un vienīgi notārs, uz pamatojuma dokumentiem, kuri pierāda, ka esi likumisks mantojuma saņēmējs, jābūt pierādāmai radniecībai, kā aŗī pārbaudi Latvijas vēstnesī, vai mantojums jau nav izlsudināts, vai termiņi nav nokavēti. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma aplieciba, kustama ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Mantojums ārzemēs (15)
Vai kads var palīdzet atrisinat mantojuma tiesības Australija?Atlīdzība 50% no mantojamas summas
25% tagad uz vietas un palīdzēšu. Ak jā, kāda tad ir summa?? /apdomājas, neies tak kustēties dēļ sīknaudas/ Izklausās, ka kāds Nigērijas "mantinieks" ir iemācījies latviešu valodu.

Vai arī kāds latvietis mēģina apgūt "nigērijas mantinieka" arodu...
Ja citu tuvākas pakāpes radu nav, tu esi vistuvākais, tad dabūsi. Tur nav kā LV, ka pokuj, kas teikts testamentā, 75 % dabū neatraidāmie/ pat ja viņi veco cilvēku pametuši likteņa varā, pat ja kāds cits ir aprūpējis sirmgalvi/. Brauc, cīnies, mēs turēsim īkšķi. Varbūt tiksi deputātos, kā šķēle un citi savulaik. Varbūt var palīdzēt arī banku augstskolu bibliotekāri. Atliek tikai meklēt un maksāt.Un konsultēties. "pec kautkādiem vietejiem likumiem neesmu mantinieks".
Nu tad aizmirsti. Ja pēc Austrālijas likumiem tu neesi mantinieks, tad neesi.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums ārzemēs lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dzīvoklis nopirkts izsolē, bijušā īpašnieka mantinieki pretendē uz dzīvoklī esošo mantu!? (5)
Nopirkām dzīvokli izsolē, papīri sakārtoti jau,īrnieki izvākušies. Tagad varētu vākties iekšā, bet rodas problēma ar bijušā īpašnieka mantām,kas ir palikušas dzīvoklī - respektīvi, pirms saņēmām dzīvokli oficiāli ...
Kārtējais izsoļu dalībnieku uzmetiens. Ko īsti jūs tur tajā izsolē nopirkāt? Tas, ka bankām un tiesu izpildītājiem ne tikai detaļas neinteresē, bet arī pats NĪ (nelegālas pārbūves utt.), jau nevienam nav noslēpums. Teorētiski pirms ievešanas valdījumā telpām bija jābūt tukšām (vai arī aizpildījums ir izsoles priekšmets), bet Latvijā tas būtu eksotiski.

Lai cik tas izklausās fantastiski, piespiest tiesu izpildītāju visu to (lieko) mantu savākt.
Ja gribat sirdsmieru-uzticiet ZTI paglabāt.Tas gan maksās,bet kreņķu nebūs... Viņš sastādīs sarakstu ar to kas ir mantojams...
Ja jau priekšvēsture saspringta -var mēģināt pierādīt mantojuma sastāvā arī kādu reāli neesošu zelta podu... un varēsiet atmazgāties ilgi un dikti...
Dzīvokļa pieņemšanas aktu sastādījāt? Ar detalizētu visu dzīvoklī atrodošos iebūvēto (santehnika, virtuve, radiatori utt.) un brīvstāvošo (mēbeles, elektroierīces, grāmatas, apģērbi utt.) lietu uzskaiti. Ar tiesu izpildītāja parakstu un vēlams arī liecinieku parakstiem. Logi, durvis u.t.t. ir dzīvokļa aprīkojums, nevis bijušā īpašnieka mantas. Konteinerī, ja nevāc prom! ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Dzīvoklis nopirkts izsolē, ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai pastāv noilguma laiks mantojuma tiesībām, ja viens maksā, bet otrs nē? (5)
jau 7 gadus maksāju visus īpašuma nodokļus un ēku remontus,bet otrs mantinieks neliekas ne zinis.Gribētu zināt vai pastāv kāds noilguma laiks uz mantojuma tiesībām ?
Ja abi esat apstiprinājušies mantojuma tiesībās, tad nekāda noilguma vairs nav. Vari no otra piedzīt izdevumu, kas tiek maksāti par mantoto īpašumu, daļu. Nepastaav. Liidz muuzja galam abi buusit mantinieki, ja vien viens no jums nepaardos/neatdos otram savu dalju (tas iespeejams tikai labpraatiigaa celjaa, tiesa vai kaada cita instance, to nevar piespiest dariit). Pastaav metodes kaa var motiveet otru mantinieku paardot savu dalju, taas sheit neaprakstiishu. planer, nekautrējies, pastāsti gan. Interesanti un noderīgi būs arī citiem uzzināt. http://likumi.lv/doc.php?id=90221#p1068

P.S. vai tieshaam mantinieka statusaa var pavadiit 7 gadus, nekljuustot par iipashnieku ?
Neticami, autor, vai esi jucis ??? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai pastāv noilguma laiks ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kas manto īpašumu pēc vecāku nomiršanas? (10)
Nomiruši abi vecāki-tēvs nesen-, bijām trīs bērni ģimenē (es, brālis un māsa). Vecākais brālis ir miris, bet viņam ir trīs meitas. Vai viņām arī ir tiesības uz mantojumu?
Tava vecākā brāļa 3 meitas kopā no visa mantojamā īpašuma var dabūt 1/3 domājamās daļas.Situācija var mainīties,ja kāds no mantiniekiem atsakās pieņemt mantojumu u.t.t..Šis ir juridisks jautājums un labāk par šo jautājuma interesēties pie jurista(notāra). Internetā var atrast
juristu vietnes Latvijā,kurās klienti tiek konsultēti bez maksas.
Pèc sessiem mènessiem piesakàs pirmàs pakapes mantinieki un dala ìpassumu tik daĺàs cik esat màsas un bràĺi. Pirmā roka- bērniem..
Mazbērni pa tom...
Ņemot vērā, ka vecākais brālis ir miris, tad viņa meitas var pretendēt uz viņa daļu, jo ir automātiski nākamie mantinieki. Ja brālis būtu dzīvs, tad meitām būtu nākamā roka aiz viņa. varbūt ir TESTAMENTS ? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas manto īpašumu pēc ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Privatizēta dzīvokļa pārrakstīšana vīram pēc sievas nāves - kā notiek? (5)
Vīrs nav ierakstīts dzīvokļa inventarizācijas lietā un zemes grāmatā.
Viirs nav ierakstiits dziivoklja inventarizaacijas lietaa :)) Ar sievas miršanas apliecību ir jādodas pie notāra. Notārs visu pastāstīs konkrētāk. Nenotiek pārrakstīšana, bet mantošana. Ja kopīgi bērni, tad vīram un bērniem. Ja kopīgu bērnu nav, tad vienalga dala starp vīru un mirušā bērniem. Šos likumīgos mantiniekus nevar izslēgt pat caur testamentu, ir īpaši jāpierāda necienība saņemt mantojumu. Ja bērnu vispār nav, puse aiziet 2. šķiras mantiniekiem - vecākiem, brāļiem māsām, viņu bērniem, ja miruši, ja nav 2. šķiras, tad 3. (pusbāļi, pusmāsas, viņu bērni, ja miruši). Atliek cerēt uz apkārtējo godaprātu vai likumu nezināšanu - ka jāpiesakās 3. mēnešu laikā. Sīkāk visu izsvērs notārs, protams. jautājums, vai dzīvoklis tika iegādāts laulības laikā, lai vīrs tagad varētu gribēt pretendēt uz to , vai bija sievas īpašums jau pirms laulībām? Vispār jau vīrs, tāpat kā bērni, ir likumīgais mantinieks, kuru nevar izslēgt pat caur testamentu, ja vien nepierāda necienīgu utt. attieksmi. Nevar izslēgt nozīmē, ka var apstrīdet testamentu. Ja sievas pirmslaulības īpašums, tad mans iepriekš rakstītais, ja laulības laikā iegādats, tad kopīpašums, no kura vīram pienākas puse un tālāk dalīta tiek tikai 2. puse, no kuras vīram pienākas daļa. Ja par sertifikātiem laulības laikā privatizēts sievas ģimenes īpašums, tad var patiesāties, vai tas ir vai nav kopīpašums, vai vīrs pirkšanai ieguldījis arī savus sertifikātus vai naudu utt.. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Privatizēta dzīvokļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mantojums un parādi (12)
Es stajos mantojumā. Uz to grib pretendēt arī mana māsa, bet viņai ir lieli parādi bankā un kredītiestādes, viņa ir melnajā sarakstā. Vai viņai var atņemt mantoto mājas daļu? Es gan negribu zaudēt pus mājas viņas dēļ.
samaksa masai vinjas dalju, lai atdod paradus. maja bus tava un nekas nebus jazaude. Šo te "Ja mājai ir viena ieeja tad man domāt arī banka neko nevar." kaut kur kā dienas citātu var ielikt. Dārgā, banka var, pat ja tur tikai 1 istaba. Māsa skaitās pirmās pakāpes neatraidāmais mantinieks, atliks vien ar viņu kā vienoties, jo ar savu mantojuma daļu, kura viņai pienākas, viņa var rīkoties kā vēlas, neatkarīgi no tā, ko domā citi. Ja maasa praatiga, tad nepieteiksies mantot, jo kaada jeega, ja mantoto panjems sveshi, t.i. banka..iznjemot, ja vinja tieshaam veelas nokaartot paraadus shaadaa celjaa...
Tiesiibu zinjaa vinja protams ir taads pats - liidzveertiigs pirmaas shkjiras mantinieks, kuram pienaakas 1/2 domaajamaa dalja no visa mantojuma..
Buutu jaasaprot, kaads ir vinjas meerkjis, ieguut naudu paardodot mantoto vai arii veelme, jeb nepiecieshamiiba tur dziivot...ja dziivoshanai, tad var izdariit taa, ka nosleedzat vienoshanos, saskanjaa ar kuru, vinja neoiesakaas mantot, bet juus vinjai poieshkjirat dziivoklja tiesiibu mantotajaa maaja, liidz vinjas muuzha beigaam.
Ne tikai var atņemt, bet 100% ka atņems. Momentā tiks sarīkota izsole.
Nevar zināt, cik māja vērtīga, vai var sadalīt reālās daļās. No vienas puses var noformēt kā kopīpašumu, tad izsolē sākumcena būs mazāka.Un iespējams, ka Tu varēsi pārējos pārsolīt. Ja nespēsi, tad tūdi būs, jo ir tādi speci, kuri pērk domājamās daļas, tad ar šantāžu un draudiem panāk, ka otrais līdzīpašnieks par grašiem pārdod arī savu daļu, jo redz ka nekāda kopīga saimniekošana nesanāks.
Protams, vislabāk būtu ar māsu vienoties, lai viņa atsakās, jo tādām izsolītam mājām nekāda labā perspektīve nav. Bet kā jau teicu, jāzina cipari- māsas kopējo parādu summa un mājas vērtība.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums un parādi lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Pēc mantojuma sadales atradies testaments (5)
ir sadalīta zeme domājamās daļās starp mazdēlu un mazmazmeitu pēc likuma. Sadalīja tiesa. Ir ierakstīts zemesgrāmatā. 2016.gadā ir atradies vectētiņa testaments. Tagad jāsniedz prasība tiesvedības kārtībā. Kā to ...
Ja jau reiz ir sadalīts, tad sadalīts. Kas tur radu starpā ko dalīt vairs pēc tam? Tik iztērēsieties juristiem, valsts nodevām...
Ja nu baigi spiež, tad savā starpā visu izrunā un pārformē ZG papīrus, netērējot laiku un nebarojot juristus.
Pie zv. notāra jāiet, lai uzraksta prasības pieteikumu. Ja ir pazīstams jurists, tad var tam lūgt lai uzraksta visu kā nākas par lētāku samaksu. Iesniedz parasti pēc atbildētāja dzīvesvietas rajona tiesā. Latvijas likumu īpatnība, ka testaments ir tikai "otrās šķiras dokuments" mantojuma dalīšanā, pirmais ir neatraidāmie mantinieki. Vienīgais acīmredzamais labums - pie mantojuma daļas var tikt arī cilvēks, kas nav nekādos rados ar aizgājēju. Vispirms izvērtēt vai tas mantojums ir tā vērts. Jo izmaksas var sanākt lielas un process var vilkties ilgi, jo pārējie jau nebūs mierā un cīnīsies pretī, turklāt, ja kāds savu dau būs pārdevis tālāk, tad vispār nereāli atgūt. Vispār jau pēdējā griba ir un paliek pēdējā griba. Tiesa, testamentu var apstrīdēt, var pat vinnēt, cits jautājums, vai to par varas makti vajag. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Pēc mantojuma sadales atradies ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā atteikties no mantojuma? (10)
Vai un kādi dokumenti vajadzīgi, ja 2 māsas vēlas atteikties no savas mantojuma daļas (mājas) par labu trešajai. Vai laukos atteikumu var izņemt pie bāriņtiesas?
Mantojuma lietu ved notārs. Lai vispār kaut ko sāktu, ir jāierosina lieta pie notāra (jāiet pie notāra pēc aizgājēja dzīvesvietas) un jāraksta iesniegums par mantojuma lietas uzsākšanu. Notārs izsludina Latvijas Vēstnesī termiņu pieteikties visiem mantiniekiem, minimālais termiņš ir 3 mēneši. Notāram tāpat jāgaida vismaz tas minimālais termiņš. Un vispār vislabāk visu prasīt notāram - vajag vai neajag kādam atteikties vai peitiek ar to, ka nepiesakās. Euromens... nezinu gan, vai tik vienkārši. Es arī negribēju mantojumu, tik vienu... lai mani visi liek mierā, bračka man atnesa papīru, kuru man bija jāparaksta... ka atsakos. Kaut kāds paraksts tomēr prasīsies uzlikt... tikai vai to nokārtos pati, vai mantojumā ieinteresētā persona. tam parakstam uz bračkas papīra ir nulles vērtība, un ja tā paņem, atsviedīsi federi un tavi bērni var pieteikties uz mantojumu...tāpēc mantojuma saņemšanai ir procedūra, kad izsludina presē par mantojumu, gaida termiņu (laikam kādu pus gadu) kamēr visi var pieteikties (galvenokārt jau kreditori) un tad tik pieņem lēmumu par mantojuma saņemšanu...tā ka var gadīties, ja radiņš ir iedzīvojies parādos, tad var mantot viņa parādus neko, neviens/ pat ZTI vai banka/ nevar ar varu piespiest pieņemt mantojumu. Nekur nav jāiet un nekas nav jāatsaka....lai mantojuma saņēmēja piesakās uz mantojumu viena pati, un viss ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā atteikties no mantojuma? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu