Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Nekustamā īpašuma pārmantošana. (9)
Man ir 2 bērni. Vēlos dzimtas māju nodot mantojumā vecākajam bērnam. Gribu lūgt padalīties pieredzē, kā labāk sakārtot šīs mantojuma lietas.
Ja gribi bērnus sanaidot, tad tā arī dari. Varu minēt vismaz 3 piemērus iz dzīves, kad mantojuma dēļ tuvinieki kļust par svešiniekiem (pēc tam kad kārtīgi izvillojušies pa tiesām). Noslēdz uztura līgumu - Tu viņam māju, viņš Tev uzturu. Neatņemamās daļas tiesīgie - Tavi pārējie bērni nevarēs uz to pretendēt. Ir neatraidāmā daļa arī jaunākajam bērnam. Ar testamentu var minēt iemeslu kāpēc jaunāko izslēdz no tā (bet jābūt juridiski nopietnam). Vienkāršākais ir dzīves laikā mājas uzdāvināt vecākajam ...

... tik skaties ka pēcta nesanāk kā raksta grāmatās. Jāiet uz nabagmāju vai dzīvot pie jaunākā ...
Pēc Civillikuma tādas lietas nav iespējams. Ja gribi rakstīt testamentu un noteikt kas ko mantos nāksies manīt pilsonību. visnormaalaakie cilveeki paliek par siveeniem, kad jaadala iipassumi. Zinu lloti daudzus , kur..maasa vairs nerunaa ar maasu utt. Pretiigi. Taa kaa...uz vinnpasauli ko taisiitos pannemt liidzi. :(((
Realli izstriipot nevienu nevar no mantojuma, bet zinu, kur izdarija taa, kad uzdaavinaaj deela deelam (mazdeelam ) kameer veel bija dziivs. Un peec tam, neko vairs izdariit paareejie deeli nevareeja. Kaarteejais kasskkis iznaaca...muzza garumaa.
Nekad nesapratiissu mantrausiigus cilveekus, kas iet paari pat savejiem, lai tiktu pie kautkaada karota labuma. Pretiigi, negodiigi cilveeki , kuri tiessam laikam rikteejaas ko...."liidzi pannemt" :(
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nekustamā īpašuma pārmantošana. lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mantojuma kartiba, ja ir vairakas laulibas (9)
Labdien, gimenes ipasums ir iegadats laulibas laika, kura dzimusi 2 berni. Viram ta ir 2.lauliba, bet no pirmas ir pilngadigs berns. Ipasums ir registrets uz vira varda, bet iegadats ar 2.sievas 50% dalibu. Ka dalas mantojums sai gadijuma...
Tātad:
1) esošā sieva piesakās uz pārdzīvojuša laulātā mantas daļu t.i. uz īpašumu, kas iegādās laulības laikā par abu kopīgiem līdzekļiem. Jāņem vērā, ka zvērinātam notāram jāiesniedz dokumenti, kas apliecina iegādi par kopējiem līdzekļiem;
2) esošā sieva piesakās mantot pēc likuma;
3) esošā sieva nodrošina bērnu tiesības (t.i. ja viņi nepilngadīgi) un proti, lūdz bāriņtiesai izlemt vai mantojums pieņemams nepilngadīgo bērnu vārdā.
Ja pieņemam, ka mantojumā ir tikai pieminētais īpašums un notārs izdala pārdz.laulātā mantas daļu, t.i. 1/2 daļu, un ja pieteikušies visi trīs bērni, tad atlikušo 1/2 manto visi četri mantinieki, kā rezultātā esošajai laulātajai 1/2+1/8=5/8, bērniem pa 1/8 (t.i. pa 1/4 no 1/2)
Vai, tak 3 bērni, tad otri 50 dalās 4 daļās, sievai un trim bērniem, ja 4 vai vairāk, tad tikai bērniem. 50% sievai, otri 50% sadalās trim bērniem, ja vien nav pierādams tas, ka nekustamais īpašums ir laulātā atsevišķa manta( ierakstīts zemes grāmatā). Tātad
Pārdzīvojušais laulātais, lai pretendētu uz mantojumu,sagatavo sekojošus dokumentus:
1.Mantojuma atstājēja miršanas apliecību
2.Pierādījumus par mantojuma atstājēja pēdējo dzīves vietu
3.Pierādījumus, kas apstiprina tiesības mantot(Pase, laulības apliecība)
4.Mantojamās mantas sarakstu ar novērtējumu
5.Ziņas par visiem zināmajiem mantiniekiem
6. Dodas pie zvērināta notāra, kurš sagatavo mantošanas iesniegumu, to potenciālais mantinieks paraksta, izsakot gribu pieņemt mantojumu.
Tālāk notārs veic likuma kārtībā noteiktās darbības
Ne gluži, 2 un 4 nav nepieciešami.
1) Dzīvesvietu zv.not. skatās elektroniski pēc Iedzīvotāju reģistra;
2) Nekustamās mantas vērtību zv.not. skatās elektroniski pēc Kadastra reģistra;
3) kredītiestādēm (bankām) ziņas par kontiem / naudu pieprasa zv.not.;
4) Ja ir kāda kustama manta, piem. auto, tad sertificēta kustamās mantas vērtētāja novērtējumu zv.not. iesniedz vēlāk, jau mantojuma lietas izskatīšanas gaitā.
P.S. protams ir vēl nianses, kas jāņem vērā. Piemērām, ja tiek prasīta pārdzīvojuša laulātā mantas daļa, jāiesniedz dok. kas apstiprina, ka tā iegūta kopīgi.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma kartiba, ja ir... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nav testamenta, bet viens mantinieks atteicies no īpašuma. (9)
Dzīvoju mājā, kas pieder manai mātei. Divus gadus atpakaļ bijām pie notāra, kur mans brālis ar savu parakstu atteicās no mājas (mātes nāves gadījumā)par labu man. Jautājums- ja mamma nomirst vai manam brālim nebūs nekādu tiesību uz māju,...
Lai māate dziivo veel 100 gadu..mantiniekiem par spiiti.... Man domāt, ka notikusi skriešana lokomotīvei pa priekšu. Ja atteikumu raksta tad, kad mantojuma pieņemšanas process ir sācies, tad gan viss notiek. Kā jau te joens teica tu mēģini skriet pa priekšu vilcienam. Nav variantu kā atteikties no mantojuma pirms mantojuma procsa uzsākšana un ari testaments tev nepalīdzēs. Tā pat brālis varēs pretendēt uz savu daļu. Vienīgais variants sarunāt un noticēt "uz goda vārda´.

-----
antrakat: Lai māate dziivo veel 100 gadu..mantiniekiem par spiiti....
----
Tik tā māja pa tiem 100 gadiem sabruks, jo neviens par viņu nerūpēsies.
Ja pie notāra māte ar brāli noslēguši līgumu par atteikšanos no mantojuma, tad brālis nemantos pēc mātes nævest. CL 766. Un turpm.panti. Tev var līdzēt tikai Uztura līgums. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nav testamenta, bet viens... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Dzīvokļa mantojums un papildus dokumenti (7)
Dzivoju dzīvokli kas pieder vecmātei. Pēc viņas nāves to itkā iemantos mana māte. Bet ar atrunu kā puse pederēs brālīm ja viņa to gribēs pardot. Kā to var uzzināt kas tieši ir rakstīts dokumentos par konkrētu dzīvokli? Kāda ir summa un vai...
1) Vecāmāte jebkurā brīdī var uzrakstīt jaunu testamentu nemeklējot veco.
2) Brālim pienākas puse neatkarīgi no tā, kas rakstīts testamentā jo tā nosaka Civillikums. Testamentam LV vispār ir ļoti nosacīta nozīme; kas kuram pienāks nosaka likums un mantojuma atstājam gribai šinī gadījumā nav nozīmes.
Apskaties Zemesgraamatu (onlinaa)...tur viss rakstiits, kam pieder un vai ir uzliek ti kaadi apgruutinaajumi. Pēc vecmāmiņas nāves mantinieki ar miršanas apliecību dodas pie notāra, kurš uzsāk mantojuma lietu. Tad notārs nosaka, cik ilgā laikā var pieteikties mantinieki. Ja dzīvoklis ar testamentu ir novēlēts vienai personai, tad pārējie likumiskie mantinieki ir tiesīgi izprasīt no saņēmēja mantinieka neatņemamo daļu, t.i., pusi no tā, ko katrs būtu mantojis pēc likuma, ja nebūtu testamenta (vai citu dok.). Likumiskie mantinieki ir laulātais un lejupējie (bērni, mirušo bērnu vietā - iestājas viņu bērni vienādās daļās), tāpēc neatņemamā daļa var būt arī mazāka par 1/4. Neatņemamā daļa izmaksājama nekavējoties pēc mantojuma lietas izbeigšanas monetārā vērtībā (naudā). Pēc neatņemamās daļas izmaksas mantinieks var brīvi rīkoties ar nekustamo īpašumu pēc saviem ieskatiem - var tirgot kaut par miljonu, nekas vairs nebūs citiem jāatdod.

Zemesgrāmata.lv var par nelielu naudiņu apskatīt patreizējo nekustamā īpašuma tiesisko statusu un visus tā apgrūtinājumus (piem., dāvinājums, servitūti, kredīti u.c.). Ja ir dāvinājums ar uzlikumu - tas nozīmē, ka dāvanas saņēmējs, pārkāpjot šo dāvinātāja uzlikumu, var zaudēt savu dāvanu.
Vienīgais veids kā izvairīties no nekustamā īpašuma dalīšanas pēc mantojuma - noslēdziet ar vecmāmiņu UZTURA LĪGUMU. Īpašumtiesības uz NĪ šajā gadījumā tiks pārreģistrētas uz Jūsu vārda pirms vecmāmiņas nāves, bet Jums būs pienākums uzturēt un rūpēties par vecmāmiņu līdz viņas nāvei. Ja jūs nepildīsiet uzturēšanas pienākumu - vecmāmiņa būs tiesīga atkāpties no Uztura līguma un pārreģistrēt savu NĪ atpakaļ. Pēc nāves - neviens vairs nevarēs pretendēt uz dzīvokli, arī neatņemamās daļas tiesīgie.
Neko nemuldies, ja nezini....
Ja mamma visu novēl vienam dēlam , tad otram paliek tikai viena ceturtā , kā naatdalāmajam mantiniekam..
Tad jau vecāmāte testamentu taisījusi, ja tādi nosacījumi. Un ja viņa šobrīd pie veselības, tad par testamentu jau nu gan jāatceras. Un viņa vēl 100 reizes var rakstīt savu pēdējo gribu. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Dzīvokļa mantojums un papildus... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Pieteikšanās uz mantojumu (14)
Mirusi māte, bet mājā vēl dzīvo viņas vīrs. Gribu pieteikties uz mātes mantojamo daļu, zemi, māju. Cik ilgā periodā vajag pieteikties uz mantojumu?
Drīkst arī nepieteikties..bet ja pieteikties, tad atļauts sākot ar nāves dienu..nav nekādu ierobežojumu..
Kas attiecas uz iepriekšējiem komentiem, tad mātes vīrs kā pārdzīvojis laulātais var pretendēt tikai uz laulības laikā par par abu laulāto kopīgiem līdzekļiem un ar otra laulātā palīdzību iegūtu mantu, kas ar dokumentiem jāpierāda mantojuma lietas ietvaros..ja pierādījumu nav, tad nav arī pārdzīvojuša laulātā daļa un manto viņš vispārēja kārtībā, proti, ja esat tikai divi mantinieki un abi piesakaties, tad katrs nomantos 1/2 domājamo daļu..pēc apstiprināšanas mantošanas tiesības mantojumu mantiniekiem vienojoties drīkst sadalīt noslēdzot atbilstošu līgumu..
Termiņš 1 (viens) gads nav atcelts..piemēram, ja mātes vīrs pieteiksies viens pats, tad noslēdzoties gadam, viņš arī tiks apstiprināts mantošanas tiesībās, bet tiek, kas nepieteikušies, paliks bez mantojuma..
16:05
Cik pieredzēts starp maniem paziņām, tad pat pēc gadiem 4 var pieteikties. Varbūt ne visi, bet kaut kādi kreditori noteikti. Tagad laikam vairs nav nekādu termiņu.
Mammas vīrs mantos pusi un vēl daļu no atlikušās puses. Gada laikā no mātes nāves, ja nav publikācijas Latvijas vēstnesī, kur ir norādīts termiņš, kurā jāpiesakās mantiniekiem. P.S. pieteikties var pie jebkura notāra..taču mantojuma lietu skatīs pēc mantojuma atstājēja pēdējas dzīvesvietas..vai ja tā nav zināma, tad pēc galvenās mantojamās mantas, piem. nekustamā īpašum atrašanas vietas... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Pieteikšanās uz mantojumu lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai tēvs var pārrakstīt savu mirušo vecāku īpašumus savai meitai? (3)
Bērna tēvam nesen miruši abi vecāki, kuriem pieder nekustamais īpašums un vēl nav pārformēti uz tēva vārda. Vai var vecvecāku īpašumu formēt uz mazmeitas vārda un uz kādiem noteikumiem tēvs var pārrakstīt mantojamos īpašumus savai meitai.
Ja tēvs bija vienīgais bērns saviem vecākiem un viņam pašam ir tikai viens bērns, tad tas ir iespējams, tikai ne kā pārrakstīšana, bet tēvs atsakās no mantojuma un manto meita, savukārt, ja viņš nav bijis vienīgais bērns, tad mantojums dalās ar pārējiem brāļiem,māsām vai to pēctečiem, ja viņi miruši. Ja ir vienīgais bērns, bet pašam ir vairāki bērni, tad pareizākais ir mantot pašam un pēc tam to dāvināt meitai, jo no mantojuma nevar atteikties par labu kādam, var vienkārši atteikties, attiecīgi, ja pašam bērnu vairāk, tad atteikšanās gadījumā pretendēt var visi viņa bērni. Piekrītu Nāriņai-- var sarunāt... Mana māsa mantoja vectēva īpašumu. Vienkārši sarunājām ģimenē tā un viss, notārs nokārtoja to. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai tēvs var pārrakstīt savu... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Nodokļi pērkot mantotu dzīvokli (7)
Es vēlos iegādāties blakus esošo dzīvokli, bet sazinoties ar tā īpašniekiem es saskāros ar nepatīkamu lietu. To dzīvokli viņi ir mantojuši, nepilnus divus gadus tas dzīvoklis viņu rīcībā. Un cik no viņas sapratu, kad nodoklis būšot...
Nav skaidrs par kādu nodokli iet runa? Zemesgrāmatu mājas lapā informācija... par mantošanu - notāru, par iekākumiem - VIDā. Hmm, es tikko kā palasoties sagramstīju ko nedaudz citu mantošanas gadījumā. Ieteiktu skaidrot vēl, tur ir kaudze variāciju. Pēc dāvinājuma saņemšanas cik gadus jābūt deklarētam dzīvoklī? Piemirsu - gads, trīs, pieci...? Tā nav tikai starpība starp mantojuma vērtību un pārdošanas cenu, mīnuso nost arī NĪ koroborēšanas izdevumus, uzturēšanas izdevumus. Taču nodoklis ir pārdevēja, ne pircēja problēma, vismaz nodokļa nomaksa. Nav vienkāršas atbildes. Ja mantotāji ir tuvi bijušā dzīvokļa īpašnieka radinieki un dzīvoklis ir bijis ilgāk par 5 gadiem reģistrēts ZG un bijusi viņa deklarētā dzīvesvieta, tad IIN nav jāmaksā. Bet precīzāk uzzināt pie speciālistiem. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nodokļi pērkot mantotu dzīvokli lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Mantojuma sadale (3)
Lasot CL īsti līdz galam neSaprotu-kā notiek mantojuma sadale pēc radniecības pakāpēm. Piemēram-ja vīram ir sieva un 2 nepilngadīgi bērni un daļa mantojuma ir iegūta pirms laulībām, viņam arī ir māsas un brāļi. Kā proporcionāli notiek...
393. Laulātais saņem bērna daļu, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir mazāks par četriem, bet, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir četri vai vairāk, — ceturto daļu. Brāļiem nav nekādu tiesību uz mantojumu, ja mirušajam ir sieva un bērni.
405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks.
404. Mantošanas kārtības ziņā izšķir četras likumisko mantinieku šķiras:
1) pirmā šķirā manto, bez pakāpju tuvuma izšķirības, visi tie mantojuma atstājēja lejupējie, starp kuriem, no vienas puses, un mantojuma atstājēju, no otras puses, nav citu lejupējo, kam būtu tiesība mantot;
2) otrā šķirā manto mantojuma atstājēja pēc pakāpes tuvākie augšupējie, kā arī mantojuma atstājēja īstie brāļi un māsas un pirms viņa mirušo īsto brāļu un māsu bērni;
3) trešā šķirā manto mantojuma atstājēja pusbrāļi un pusmāsas un pirms viņa mirušo pusbrāļu un pusmāsu bērni;
4) ceturtā šķirā manto pārējie pēc pakāpes tuvākie sāņu radnieki, neizšķirot pilnīgo radniecību no nepilnīgās.
Brāļiem nav nekādu tiesību, ja ir bērni. Jūsu gadijumā: laulības laikā iegūtā manta dalās 3 daļās līdzīgi, bet to mantas daļu, kas iegūta pirms laulības manto bērni līdzīgās daļās. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma sadale lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ja mantojums vēl nav nokārtots, vai iespējams to izīrēt? (10)
Vai iespējams tajā deklarēties, lai nebūtu jāmaksā 7x lielāks īpašuma nodoklis? Kurš maksās notāra un valsts nodevas, ja mantinieki beigās būs vairāki?
10:52
Es pat teiktu vairāk, var jebkurš, bez saimnieka ziņas piedeklarēties kur sirds kāro. Ar pirkstu Rīgas kartē, un neizejot no mājām, čik un piedeklarējies. Kur vel uz pasaules tāda lafa?
Kāda burvīga iespēja visādiem iebraucējiem, migrantiem un bēgļiem! Visi tukšie dzīvokļi tiks aizpildīti, tikai nodokļu gan nebūs, velti Nils priecājas.
Neesmu nekur dzirdējis ka nodokļi kautkāda iemesla dēļ ir 7x lielaki tikai tāpēc ka neviens nav deklarējies konkrētā vietā. Izīrēt var tikai nelegāli, ar izejošām sekām. Ja mantinieki ir vairaki, katrs maksā savu daļu.
Un vispār aizej pie notāra, tur tāpat ir jāiet mantojums pieteikt, un noiskaidro. Te tev būs tikai viena tante teica un nekas vairak.
Izīrēt var mēģināt bez līguma, bet tā ir laimes spēle. Manuprāt, ja mantinieki būs vairāki, nodeva būtu jāsadala savā starpā, līdzvērtīgi mantotā īpašuma daļām. NI nodokļu rēķini par šo gadu jau izsūtītiun neko grozīt nevarēs. Šogad. Ir iespejams, tik janorada deklaresanas pamatojums. Nodevas u.c. maksajumus mantinieki veiks solidari.
edg, mineta problema skar pasreiz skar tikai ridziniekus un tikai tadus, kam ir vairak par vienu nekustamo "uz deguna".
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja mantojums vēl nav nokārtots,... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kas nepieciešams lai pārņemtu mantojuma tiesības? (18)
Situācija sekojoša-vīra vecmamma nomira jau vairākus gadus atpakaļ, kā mantinieku testamentā atstājot mazdēlu un meitu. Testaments nozaudēts, neviens īpaši par to lietu neinteresējās un pa šo laiku ir piedzimusi vēl vīram māsa,kas arī ir...
Ja nav testamenta vai tas nav pareizi noformēts, mantos vecmāmiņas bērni vienādās daļās vai, ja kāda no viņiem vairs nav, tā cilvēka mantinieki var mantot viņa daļu.

Parastā gadījumā mantiniekiem jādodas pie notāra, ja ir kādas pretenzijas uz citu mantojuma sadali, - uz tiesu.
Jāiet pie notāra, sarežģītākos gadījumos un tiesvedības lietās arī pie advokāta. Bez iepazīšanās ar dokumentiem atbildes var būt maldinošas...veiksmi 10% notāram nav jāmaksā un valstij arī var būt ,ka nav jāmaksā..atkarīgs no tā vai ir peļņa kādam ..to visu paskaidros notārs.Testaments var būt kāds nebūdams ,tomēr īpašumu manto pirmās pakāpes mantinieki. Rikšiem pie jurista. Kāds sakars vīram ar to mantojumu? Tās vecmammas bērni pārņem to īpašumu, kad Tava vīra māte atstieps kājas būdama vienīgais bērns tai vecmammai, tad izdalīsies īpašums sievasmātes bērnos. Mazdēlam netiek nekas-tā, nemet naudu juristos-ar šo jautājumu esmu saskāries-pareizāk teikt aizmirsti par šo īpašumu.
Tā vīra māte ja grib nokārtot, ņem miršanas apliecību un pie zvērināta notāra ar to no 3 mēn. līdz gadam velkas tas murgs. Notāram ja neesi deklarēts 0.4% jāmaksā no kadastra un zemesgrāmata vēl savu noēdīs
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas nepieciešams lai pārņemtu... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu