Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Kā notiks mantojuma sadale? (12)
Situācija tāda, šogad nomira tēvs,kuram bija divas laulības.pirmajā laulībā 2 bērni jau pilngadīgi, orraja 3 nepilngadigi! Mantošana notiks pēc likuma! Mantojuma lietas ved tagadējā laulātā! Mantojums ir atstāts samērā liels! Kā arī...
Mantojuma lietu ved notārs, nevis laulātā. Pie šī konkrētā notāra arī jāgriežas ar šiem jautājumiem. Viss tiks sadalīts kā noteikts civillikumā. Šeit ir tikai tukša papļāpāšana. "galu galā tā bij tēva nopelnīta manta, ne bērnu...LAI VEICAS.."
Es tā gluži neteiktu. Cik Latvijā nav tādu "tēvu", kuri savus pirmos bērnus pamet kādas jaunas mārdzas dēļ. Pamestā sieva kuļas kā māk, ne izglītību iedot bērniem, ne sapucēt.
Tad kāda mārrutka pēc pamestajiem bērniem būtu no savas daļas jāatsakās. Ja šis nav tas gadījums, tad protams, pardon.
Un kas tas par sarakstu? tad jau jebkura atraitne var sastādīt sarakstu un neko neviens vairs nevar dabūt, kaut likumīgi pienākas?
Pastāstiet, kurš zina, kā tas ir? Diez vai kāds pretendē uz tēva uzvalku vai sērojošās atraitnes galda piederumiem. Bet pateikt ka mašīnas un mājas ir manas, ne vīra diez vai var, ja nav papīru.
ja pēc likuma, tad pēc likuma. kā jau te minēja.
galvenais nepazaudēt godaprātu un cilvēcību. tie trīs taču ir nepilngadīgi, tātad vēl uz kājām noliekami.
un ja baigi kremt, tad padomā, ka, ja vecumdienās nokļūsi pansionātā un nespēsi par sevi samaksāt, tad paprasīs arī no pusmāsas vai pusbrāļa. :)
Laulībā ir divi, no kuriem (ja nav laulības līguma) pamatā viss pieder uz pusēm. Ja viens nomirst, mantojums atklājas tikai uz pusi mantas. Pēc rakstītā sanāk, ka laulene tagad raksta sarakstu ar to mantu, kas it kā pieder viņai. Ja to izdalīs no mantojuma masas, tad mantu no tā saraksta neviens nedalīs. Dalīs tikai to, "kas paliks pāri". Tā kā bērnu skaits ir vairāk kā 4, tad laulene no tās atlikušās puses saņems 1/4 daļu, pārējo dalīs bērni. Bet tas tikai tā, nezinot lietas apstākļus. Ja nekļūdos, tad šajā gadījumā, pārdzīvojušais laulātais pēc Civillikuma mantos ne mazāk kā 1/4 daļu no visa mantojuma, bet 3/4 savā starpā sadalīs bērni (visi 5, neatkarīgi no pilngadības vai ne pilnagdības). ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā notiks mantojuma sadale? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Īpasuma nostiprināsana Zemesgramatā (15)
Es no tēva mantoju dzivokli,visi dokumenti,kuri attiecās uz mantoaanu ir nokārtoti,mantojuma apliecība atliek tikai nostiprināt ipašumu Zemesgramatā. Vai es varu ipašumu uzreiz reģistrēt uz dēla vārda ZG vai tomēr vispirms janostiprina...
ja Tev 29 gadi, tad neticu ka bērns ir pilngadīgs.
Bet ja gadi meloti, es silti neiesaku kaut ko kaut kādu jūtu vadītai ko reģistrēt uz cita vārda. Nav svarīgi, dēls, meita, māte, brālis. Dzīvē esmu saskārusies ar tādiem fokusiem, ka secinu, nevajag steigties. Nekad.
ja ar Tevi kas atgadās, dēls ir neatraidāmais mantinieks, Tu atraitne, tātad dzīvoklis iegūts neesot laulībā. Adoptē mani un rakstam dāvinājuma līgumu.......... Mantoji Tu, nevis dēls 29 gadi, jā, tas jau nebūtu nekas, bet anketā vēl ir ieraksts - Nav bērnu, nākotnē bērnus nevēlos

Tā vēl būtu pusbēda melot par sevi, bet ja bērns ir nepilngadīgs, tad nemaz tik viegli nebūs. Vajadzēs vēl papildus kaudzi papīru un atļauju no instancēm.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Īpasuma nostiprināsana... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Mantojuma pieteikums. (16)
Kā mums ar maasu riikoties. .ja mūsu mirušā tēva brālis slepus pārdevis mūsu mirušo vecvecāku zemi? Dalot ienākumus ar mūsu māsīcu - savu meitu. Vai mēs ar māsu nevaram ko pieprasīt savu mantojuma daļu vai anulēt so darījumu? Tēva brālim...
euromens, kā viņas varēja pārdot to, kas nepienākas. Pirmais mantinieks taču ir dēls, nevis mazmeitas. Labākais ko varat dabūt ir attiesāt savu daļu no iegūtās naudas ... bet ja ir iestājies noilgums, tad neko. Neviens jau jums nebija liedzis pieteikties uz šo zemi savlaicīgi un pašām pārdot 1.pakāpes mantiniekiem ir mantojuma tiesības ,cik saprotu ,tad šajā gadījumā tie bija Jūsu tēvs un viņa brālis jaa, arii man ir liidziiga pieredze, ko neapspriediissu seit. Cilveeki deell iipassuma/naudas ir ar mieru iet paari liikkiem. It sevisskki tuvi radinieki.Man to nekad nesaprast.Kaa var buut kas svariigaaks par passu cilveeku/labaam attieciibaam, ggimenes miilestiibu ? Radinieki natuura uzvedaas taa , it kaa vareetu ....liidzi ko panemt :( Pretiigi.
Jaa, ir noilgumi. Notaars vissu paskaidrs par to...aizgaajusso vilcienu.
Pirmo reizi dzirdu, ka mantinieki var pieteikties mēnesi. Manu radu gadījumā banka uzradās kā mantiniece pēc 3 gadiem.
Cik noprotu no situācijas, tad tas otrais dēls tur mūžu dzīvojis, aprūpējis vecotēvu, aris zemi, bet kad pārdeva, uzreiz uzradās mantinieces. Man tā kā neērti būtu. Mana ome arī dabūja krietnu kompensāciju par zemi, bet visu naudu atdeva pēdējai meitai,/ un viņas dēlam/ kurai bija cits tēvs, ne mūsu vectēvs, kurš to zemi savā laikā pirka. Nu bet ko tagad. Iet nīsties ar radiem? Un dzīvē mums tiem, kuri neko nedabūja, klājas Paldies Dievam labāk.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma pieteikums. lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Vai iespējams mantot individuālā komersanta statusu? (5)
Labdien! Manam nelaiķim vīram bija individuālā komersanta statuss, proti, UR izdota komersanta reģistrācijas apliecība. Komerclikumā neatradu skaidrojumu, vai/kā var mantot individuālā komersanta statusu.
Jūs šo statusu mantot nevariet, tas tiek piešķirts konkrētai fiziskai personai. ne,nevarat. Statusu nevar, mantu var ;) Ir jau arī vēl citi vienkārši varianti- piemēram pirkt patentu,var arī pa mēnešiem, individuālā darba darītājs.
Skatoties, kāds ir darbības veids?
Individuālo komersantu (IK) nemanto. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai iespējams mantot... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nokavēta pieteikšanās uz mantojumu (8)
Biju ārzemēs, kad nomira mātes pusmāsa, un to nezināju. Tante ar savu vīru dzīvoja privatizētā dzīvoklī. Pēc tantes nāves dzīvoklis tika testamentāri novēlēts atraitņa dēlam. Vai man ir tiesības vēlāk pretendēt kā mantiniecei, ja nebiju...
Vot šito es laikam nekad nesapratīšu, ir tiešie, testamentārie mantinieki, kāda mārrutka pēc te vēl deguns ir iekšā jābāž 4-5 un 6-ās pakāpes mantiniekiem?
Nekas tev tur nepienāktos, pat ja arī būtu pieteikusies termiņā, labāk aizmirsti un nemeklē kašķi ar radiem, to gan es ieteiktu.
Varbūt maldos, bet ja laulātais dzīvs, un vel tas testaments, tad gan izskatās ka neko nedabūsi, dabon tikai neatraidāmie pirmās šķiras mantinieki.
Bet pagaidīsim, ko teiks juristi.
Mātes pusmāsai Tu nez vai būsi neatraidāmā mantiniece /tie ir laulātais un lejupejošie mantinieki, tātad bērni/. Tādēl, ja testamentā īpašums ir novēlēts, nedomāju, ka Tu uz to vari pretendēt. Pēc aprakstītās situācijas, Tev nav variantu ne uz ko pretendēt. Traki, ka nav godaprāta cienīt mantojuma arstājēja pēdējo gribu. Arī juridiski Jums nekas nepienākas kā radiniecei no baltās ķēves septītajā augumā. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nokavēta pieteikšanās uz... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Mantojums (19)
Ir vairāki bērni un jauna sieva bez bērniem. Ja "nolieku karoti", tad kā tiks sadalīts man īpašums? Cik kas kam tiks? Kāda ir procentuālā attiecības?
Vai nav vienalga? Tu jau tāpat te vairs nebūsi. ehh. pareizi... ņemos...te.. sajuka,... uzdāvini visu bērniem,kamēr dzīvs esi... būs tikai godīgi... ja īpašums pirkts , iegādāts vai kā savādāk, pirms laulības, tad jaunajai sievai nekādu tiesību uz īpašumdaļām. Nu CL 2.daļā tomēr nav rakstīts, ka sieva saņem 1/2, bet otru dala bērni.

Jurisprudence tomēr ir māksla par labo un taisnīgo.

Man gan pārņem nožēla, skumjas un vienlaikus dziļa cieņa, lasot pirmās brīvvalsts senatoru, tai skaitā CL autoru, dzīvesstāstus. Visi, kuri palika dzimtenē, tika nobendēti - ar lielāku vai mazāku dedzību.
Testamentu var teorētiski arī apstrīdēt. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma pārmantošana. (9)
Man ir 2 bērni. Vēlos dzimtas māju nodot mantojumā vecākajam bērnam. Gribu lūgt padalīties pieredzē, kā labāk sakārtot šīs mantojuma lietas.
Ja gribi bērnus sanaidot, tad tā arī dari. Varu minēt vismaz 3 piemērus iz dzīves, kad mantojuma dēļ tuvinieki kļust par svešiniekiem (pēc tam kad kārtīgi izvillojušies pa tiesām). Noslēdz uztura līgumu - Tu viņam māju, viņš Tev uzturu. Neatņemamās daļas tiesīgie - Tavi pārējie bērni nevarēs uz to pretendēt. Ir neatraidāmā daļa arī jaunākajam bērnam. Ar testamentu var minēt iemeslu kāpēc jaunāko izslēdz no tā (bet jābūt juridiski nopietnam). Vienkāršākais ir dzīves laikā mājas uzdāvināt vecākajam ...

... tik skaties ka pēcta nesanāk kā raksta grāmatās. Jāiet uz nabagmāju vai dzīvot pie jaunākā ...
Pēc Civillikuma tādas lietas nav iespējams. Ja gribi rakstīt testamentu un noteikt kas ko mantos nāksies manīt pilsonību. visnormaalaakie cilveeki paliek par siveeniem, kad jaadala iipassumi. Zinu lloti daudzus , kur..maasa vairs nerunaa ar maasu utt. Pretiigi. Taa kaa...uz vinnpasauli ko taisiitos pannemt liidzi. :(((
Realli izstriipot nevienu nevar no mantojuma, bet zinu, kur izdarija taa, kad uzdaavinaaj deela deelam (mazdeelam ) kameer veel bija dziivs. Un peec tam, neko vairs izdariit paareejie deeli nevareeja. Kaarteejais kasskkis iznaaca...muzza garumaa.
Nekad nesapratiissu mantrausiigus cilveekus, kas iet paari pat savejiem, lai tiktu pie kautkaada karota labuma. Pretiigi, negodiigi cilveeki , kuri tiessam laikam rikteejaas ko...."liidzi pannemt" :(
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nekustamā īpašuma pārmantošana. lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mantojuma kartiba, ja ir vairakas laulibas (9)
Labdien, gimenes ipasums ir iegadats laulibas laika, kura dzimusi 2 berni. Viram ta ir 2.lauliba, bet no pirmas ir pilngadigs berns. Ipasums ir registrets uz vira varda, bet iegadats ar 2.sievas 50% dalibu. Ka dalas mantojums sai gadijuma...
Tātad:
1) esošā sieva piesakās uz pārdzīvojuša laulātā mantas daļu t.i. uz īpašumu, kas iegādās laulības laikā par abu kopīgiem līdzekļiem. Jāņem vērā, ka zvērinātam notāram jāiesniedz dokumenti, kas apliecina iegādi par kopējiem līdzekļiem;
2) esošā sieva piesakās mantot pēc likuma;
3) esošā sieva nodrošina bērnu tiesības (t.i. ja viņi nepilngadīgi) un proti, lūdz bāriņtiesai izlemt vai mantojums pieņemams nepilngadīgo bērnu vārdā.
Ja pieņemam, ka mantojumā ir tikai pieminētais īpašums un notārs izdala pārdz.laulātā mantas daļu, t.i. 1/2 daļu, un ja pieteikušies visi trīs bērni, tad atlikušo 1/2 manto visi četri mantinieki, kā rezultātā esošajai laulātajai 1/2+1/8=5/8, bērniem pa 1/8 (t.i. pa 1/4 no 1/2)
Vai, tak 3 bērni, tad otri 50 dalās 4 daļās, sievai un trim bērniem, ja 4 vai vairāk, tad tikai bērniem. 50% sievai, otri 50% sadalās trim bērniem, ja vien nav pierādams tas, ka nekustamais īpašums ir laulātā atsevišķa manta( ierakstīts zemes grāmatā). Tātad
Pārdzīvojušais laulātais, lai pretendētu uz mantojumu,sagatavo sekojošus dokumentus:
1.Mantojuma atstājēja miršanas apliecību
2.Pierādījumus par mantojuma atstājēja pēdējo dzīves vietu
3.Pierādījumus, kas apstiprina tiesības mantot(Pase, laulības apliecība)
4.Mantojamās mantas sarakstu ar novērtējumu
5.Ziņas par visiem zināmajiem mantiniekiem
6. Dodas pie zvērināta notāra, kurš sagatavo mantošanas iesniegumu, to potenciālais mantinieks paraksta, izsakot gribu pieņemt mantojumu.
Tālāk notārs veic likuma kārtībā noteiktās darbības
Ne gluži, 2 un 4 nav nepieciešami.
1) Dzīvesvietu zv.not. skatās elektroniski pēc Iedzīvotāju reģistra;
2) Nekustamās mantas vērtību zv.not. skatās elektroniski pēc Kadastra reģistra;
3) kredītiestādēm (bankām) ziņas par kontiem / naudu pieprasa zv.not.;
4) Ja ir kāda kustama manta, piem. auto, tad sertificēta kustamās mantas vērtētāja novērtējumu zv.not. iesniedz vēlāk, jau mantojuma lietas izskatīšanas gaitā.
P.S. protams ir vēl nianses, kas jāņem vērā. Piemērām, ja tiek prasīta pārdzīvojuša laulātā mantas daļa, jāiesniedz dok. kas apstiprina, ka tā iegūta kopīgi.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma kartiba, ja ir... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nav testamenta, bet viens mantinieks atteicies no īpašuma. (9)
Dzīvoju mājā, kas pieder manai mātei. Divus gadus atpakaļ bijām pie notāra, kur mans brālis ar savu parakstu atteicās no mājas (mātes nāves gadījumā)par labu man. Jautājums- ja mamma nomirst vai manam brālim nebūs nekādu tiesību uz māju,...
Lai māate dziivo veel 100 gadu..mantiniekiem par spiiti.... Man domāt, ka notikusi skriešana lokomotīvei pa priekšu. Ja atteikumu raksta tad, kad mantojuma pieņemšanas process ir sācies, tad gan viss notiek. Kā jau te joens teica tu mēģini skriet pa priekšu vilcienam. Nav variantu kā atteikties no mantojuma pirms mantojuma procsa uzsākšana un ari testaments tev nepalīdzēs. Tā pat brālis varēs pretendēt uz savu daļu. Vienīgais variants sarunāt un noticēt "uz goda vārda´.

-----
antrakat: Lai māate dziivo veel 100 gadu..mantiniekiem par spiiti....
----
Tik tā māja pa tiem 100 gadiem sabruks, jo neviens par viņu nerūpēsies.
Ja pie notāra māte ar brāli noslēguši līgumu par atteikšanos no mantojuma, tad brālis nemantos pēc mātes nævest. CL 766. Un turpm.panti. Tev var līdzēt tikai Uztura līgums. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nav testamenta, bet viens... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Dzīvokļa mantojums un papildus dokumenti (7)
Dzivoju dzīvokli kas pieder vecmātei. Pēc viņas nāves to itkā iemantos mana māte. Bet ar atrunu kā puse pederēs brālīm ja viņa to gribēs pardot. Kā to var uzzināt kas tieši ir rakstīts dokumentos par konkrētu dzīvokli? Kāda ir summa un vai...
1) Vecāmāte jebkurā brīdī var uzrakstīt jaunu testamentu nemeklējot veco.
2) Brālim pienākas puse neatkarīgi no tā, kas rakstīts testamentā jo tā nosaka Civillikums. Testamentam LV vispār ir ļoti nosacīta nozīme; kas kuram pienāks nosaka likums un mantojuma atstājam gribai šinī gadījumā nav nozīmes.
Apskaties Zemesgraamatu (onlinaa)...tur viss rakstiits, kam pieder un vai ir uzliek ti kaadi apgruutinaajumi. Pēc vecmāmiņas nāves mantinieki ar miršanas apliecību dodas pie notāra, kurš uzsāk mantojuma lietu. Tad notārs nosaka, cik ilgā laikā var pieteikties mantinieki. Ja dzīvoklis ar testamentu ir novēlēts vienai personai, tad pārējie likumiskie mantinieki ir tiesīgi izprasīt no saņēmēja mantinieka neatņemamo daļu, t.i., pusi no tā, ko katrs būtu mantojis pēc likuma, ja nebūtu testamenta (vai citu dok.). Likumiskie mantinieki ir laulātais un lejupējie (bērni, mirušo bērnu vietā - iestājas viņu bērni vienādās daļās), tāpēc neatņemamā daļa var būt arī mazāka par 1/4. Neatņemamā daļa izmaksājama nekavējoties pēc mantojuma lietas izbeigšanas monetārā vērtībā (naudā). Pēc neatņemamās daļas izmaksas mantinieks var brīvi rīkoties ar nekustamo īpašumu pēc saviem ieskatiem - var tirgot kaut par miljonu, nekas vairs nebūs citiem jāatdod.

Zemesgrāmata.lv var par nelielu naudiņu apskatīt patreizējo nekustamā īpašuma tiesisko statusu un visus tā apgrūtinājumus (piem., dāvinājums, servitūti, kredīti u.c.). Ja ir dāvinājums ar uzlikumu - tas nozīmē, ka dāvanas saņēmējs, pārkāpjot šo dāvinātāja uzlikumu, var zaudēt savu dāvanu.
Vienīgais veids kā izvairīties no nekustamā īpašuma dalīšanas pēc mantojuma - noslēdziet ar vecmāmiņu UZTURA LĪGUMU. Īpašumtiesības uz NĪ šajā gadījumā tiks pārreģistrētas uz Jūsu vārda pirms vecmāmiņas nāves, bet Jums būs pienākums uzturēt un rūpēties par vecmāmiņu līdz viņas nāvei. Ja jūs nepildīsiet uzturēšanas pienākumu - vecmāmiņa būs tiesīga atkāpties no Uztura līguma un pārreģistrēt savu NĪ atpakaļ. Pēc nāves - neviens vairs nevarēs pretendēt uz dzīvokli, arī neatņemamās daļas tiesīgie.
Neko nemuldies, ja nezini....
Ja mamma visu novēl vienam dēlam , tad otram paliek tikai viena ceturtā , kā naatdalāmajam mantiniekam..
Tad jau vecāmāte testamentu taisījusi, ja tādi nosacījumi. Un ja viņa šobrīd pie veselības, tad par testamentu jau nu gan jāatceras. Un viņa vēl 100 reizes var rakstīt savu pēdējo gribu. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Dzīvokļa mantojums un papildus... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu