Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Gribu novēlēt bijušai sievai, ne mūsu dēlam (10)
Man bija jābrauc strādāt citā pilsētā, sieva negribēja izbraukt no Rīgas, tikai tāpēc bija šķiršanās. Dēls man nav palīgs, bet klusais naudas izspiedējs, tāpēc gribu -sievai. Vai tas ir iespējams?
Bērnos mēs investējam. Protams, ka bērni ir mūsu mīļie jaukie teroristi, izspiedēji. Pēdējo kreklu atdosi bērnam. Tā tas ir bijis ir un būs. Neaspratu ko gribi novēlēt bijušajai sievai? Naudas kontu, nekustamos īpašumus, kustamo mantu, savas nonēsātās krosenes vai veiksmi? Protams, ka ir iespējams novēlēt. Aizej pie notāra un novēlē viņai visu ko vēlies. Ko novēlēt? Labu rītu vai varbūt mantojumu? Mantojumu vari novēlēt ar testamentu, bet dēls Tev ir neatraidāmais mantinieks. Tātad Tu vari viņu apdalīt (ja nekas nav mainījies pēdējos gados) par 50%. Vai arī ir nepieciešams viņu "atstumt" no mantojuma - gadījumus vari paskatīties Civillikumā (taču tas nav pārāk drošs variants, tiesas var neņemt vērā, ja nebūs pārliecinoši fakti).
Ir vēl kāds variants - vari ar savu šķirto sievu noslēgt mantojuma līgumu: viņa Tev kaut ko tur izdara, bet Tu viņai kā atlīdzību pretī mantojumu.
dīvaini.. vai Laulību līgumu. Jā, ir iespējams! ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Gribu novēlēt bijušai sievai,... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Mantojuma atgūšana (5)
Kārtojot senus ģimenes dokumentus, atradu, ka manam tēvam, kurš miris 2000.gadā, piederējis īpašums - to tikko kā uzzināju, Vēlētos pieteikties mantojumam, taču, ieskatoties zemesgrāmatā, atradu, ka 2002, gadā šo īpašumu jau no mirušā...
aizdomas ir jāpierāda ar faktiem, nevis uz aizdomu pamata jāraksta iesniegums, kurš policijā paliks bez virzības... jautājums, kāpēc pēc tēva nāves nebija autors pieteicies mantojumam? Notārs savos reģistros visu redz un pateiktu ir kustama /nekustama manta vai nav... a darījums varbūt ir veikts tēvam dzīvam esot, tikai vēlāk reģistrēts zemesgrāmatā..Šeit iedotā info ir pārāk skopa, lai dotu kādu konkrētu padomu. Nu kāda notāra...manuprāt ja ir pamatotas aizdomas par krāpšanu, jādodas uz tuvāko policijas iecirkni un jāraksta iesniegums. Protams, nekaitētu pirms tam lūgt zemesgrāmatu izsniegt lietā esošo dokumentu kopijas, lai redzētu, kad, kāds darījums noslēgts, kādi izskatās paraksti uz tā...kaut kā tā aizej pie tuvākā notāra ar visiem uz rokas esošajiem dokumentiem un pierādījumiem, ka esi dēls.. Baigi sen, ka tik nebūs kkāds noilgums jau. Un tas pircējs noteikti jau n reizes tālāk pārdevis un tur labticīgie ieguvēji. Noteikti jāsāk ar notāru.tie tādi cilvēciski juristi ... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma atgūšana lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma (dzīvokļa) pārrakstīšana. (5)
Mana māte bija vienīga dzivokļu īpašniece. Vīņa nomīra janvārī. Es esmu vienīgais viņu dēls tā tad vienīgais tuvais radinieks. Kā man rīkoties lai parrakstīt īpašumu uz sevī?
jāiet pie notāra ar miršanas apliecību un dzimšanas apliecību un jāpiesakās uz mantojumu. https://www.latvijasnotars.lv/lv/notary/profiles/ Nav nekāds pusgads jāgaida.
Papildinot Sarkano Aveni - pie notāra līdzi ņem arī zemesgrāmatu apliecību. Ja ir arī kādi naudas līdzekļi kādā bankā, tad arī par to notāram jāsaka.
Katram sava pieredze . izdevums Latvijas vestnesi bus jaapmekle. vari pusgadu ipasi nesteigties . Ja Tu esi vienigai un pirmas pakapes mantinieks. Bet iespejams var pieteikties ari kadi citi radi . Viss caur notaru ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nekustamā īpašuma (dzīvokļa)... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ja esmu saņēmis mantojumu uz inventāra tiesību pamata vai kreditori uz to pretendē? (10)
Ir jāsaņem mantojums (māja) no aizgājēja, kurai ir neizmaksāta hipotēka (esmu gatavs turpināt maksājumus), bet man ir lieli parādi, ko ne tuvākā ne tālākā nākotnē nenosegšu. Vai Tiesu izpildītājs var vērsties pret pienākošo mantojumu...
Tu ar savu mantojumu būsi garšīgs kumosiņš visiem!!! es arii gribu pili juras krastaa, un Bentley , un elioopteri utt. Bet nevaru.
Muusdienaas daudzi grib vissu ko, un tuuliit. Bet tas taa nessancee. Maacies.
Mantojamo maaju pat...neieraudziisi.Kreditori savaaks , un veel uzvaariisies pamatiigi.
Kreditori var pieteikties. Par parādiem būs jāatbild ar saņemto mantojumu. T.i.ar inventāra tiesību Jūs esat pasargājis savu mantu. Nu ja mantojums liels un ar to var nosegt gan mirušā, gan vismaz daļu savu pārādu, tad vērts to mantojumu pieņemt. Ja nē - lieka ķēpa, papīru kārtošana un naudas maksāšana. Ne tikai var, bet arī to darīs, labāk atsakies no mantojuma un bankrotē... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja esmu saņēmis mantojumu uz... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Neronam taisnība...:D :D :D ...varēt jau var jebko, tā pat kā gribēt...jautājums vai dabūs, šajā gadījumā - NĒ... citos gadījumos, kā kārtis kritīs..:D Ja mazbērns ir tēva (kurš pieteicis) bērns, tad nevar.
Ja mazbērna vecāks, kurš ir vectēva bērns, ir miris, tad šis mazbērns kopā ar saviem brāļiem un māsām) var pieteikties uz viņuu vecākam pienākošos daļu uz pārstavības tiesību pamata.
Var CL 405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks. Pieteikties jau var, tikai dabūt jau ....:(
Jautājums bija, Vai var pieteikties:)
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai mazbērns var pieteikties... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu (6)
Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad likumiskā ceļā. Bērna...
Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.
Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz. praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē. Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse.. Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums starp nepilngadīgu... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
ja atdeva tumšā astūrītī bez pierādījumiem, nu tad sorre, nākošreiz dod gaismā ar pierādījumiem. Vispirms ir mantojums jāpārņem un tad var kaut uz tiesu iet, kas tur nesaprotams? Bet par tiem tumšajiem kaktiem nelīdzēs, ja nevar pierādīt, tad maksā vēlreiz. Var atgūt, ja vien ir kādi pierādījumi aizdevuma izsniegšanai.
Manto visas saistības gan finasiāli pozitīvās gan negatīvās...
Var, bet vispirms ir jānokārto visas mantojuma lietas. Var arī atteikties no kādām lietām, parasti to dara ja aizgājējs pats ir kādam parādā lielas un grūti pavelkamas lietas. Bet tas aizdevuma papīrs vispirms notāram jāuzrāda. Katrā gadījumā kamēr nav mantojuma apliecinošu dokumenta mantotājam, var iepauzēt ar tiem maksājumiem. Ja tāda dokumenta nav, tad var sūtīt pa skuju taku. Bet par tiem tumšajiem kaktiem nelīdzēs, ja nevar pierādīt, tad maksā vēlreiz...
Katru dienu nāks klāt vel kāds aizdevējs un stāstīs par koferiem. Visiem centīsies atmaksāt?
Aizdevējam jāpierāda, kā ir aizdevis . Un tad tikai caur tiesu, jo jāpierāda, kā RASPISKA ir iegūtā likumīga ceļā, ne tumsā kaktā rakstīta pēc aizdevuma saņēmēja aiziešanas viņsaulē. Vienkārši hemoroīds, bet mani tā izmācīja dzīve. Ne mācēju pierādīt naudas aizdošanu, naudu mantotajās staigā svilpodamas.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja aizdevuma sniedzējs ir... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Miris laulātais, mājas daļa sadalīta starp laulātajiem (5)
Vai ir jāpiesakās gada laikā uz mirušā laulātā mājas daļu, ja manta bijusi sadalīta, vai arī otram laulātajam viņam pienākošā pēc likuma īpašuma daļa tiks piešķirta automātiski
sagribēji- automātiksi... tās ir naudas lietas... lielas, piņķerīgas..gribi mantu, ej pie tuvākā notāra. protams Šādā jautājumā man; par laimi; pieredzes nav, tikai vispārēja nojauta:
1. automātiski nekas piešķirts netiek (būtu nepieciešami dažādi dokumenti, vizītes utml.)
2. ja manta dalīta, tad varētu būt arī testaments, kur norādīts, kā rīkoties ar mirušā laulātā daļu
Secinājums: pat ´labākajā´ gadījumā varētu būt jārēķinās ar pavisam neparedzētiem izdevumiem.
Manta sadalīta - ko tas reāli nozīmē, no tā tad tālāk vadīties.

Jāpiesakās gan (automāta nav) un jāapzin citus potenciālos mantiniekus (parasti tikai mirušā bērnus), jo mirušā daļu dalīs starp visiem. Pieteikšanās parasti pie mirušā deklarētajai adresei tuvākā notāra.

Piņķeri var būt un var nebūt, bet laiku tas prasa un vismaz mazu naudiņu arī (lielāka šajā gadījumā varētu nebūt aktuāla, bet precīzāk zinās notārs).

Problēmas var rasties, ja NĪ dokumenti nav sakārtoti atbilstoši likumdošanas prasībām.

Ar nereģistrētu kustamo mantu problēmas var būt tikai tad, ja kāds no mantiniekiem jūtas apdalīts.
Kopīpašums, laulāto īpašums un mantojums ir trīs dažādas lietas.

Zemesgrāmatu apliecība dos pilnīgu pārliecību šajā jautājumā, ja tur Tava vārda nav, bet ir mantojuma atstājēja - Tava laulātā vārds, tad naski pie notāra!

Pieņemsi mantojumu un tad ar Mantojuma apliecību atkal naski uz zemesgrāmatu, lai ierakstītu sevi kā īpašnieci / īpašnieku.

Tikai tā.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Miris laulātais, mājas daļa... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā notiks mantojuma sadale? (12)
Situācija tāda, šogad nomira tēvs,kuram bija divas laulības.pirmajā laulībā 2 bērni jau pilngadīgi, orraja 3 nepilngadigi! Mantošana notiks pēc likuma! Mantojuma lietas ved tagadējā laulātā! Mantojums ir atstāts samērā liels! Kā arī...
Mantojuma lietu ved notārs, nevis laulātā. Pie šī konkrētā notāra arī jāgriežas ar šiem jautājumiem. Viss tiks sadalīts kā noteikts civillikumā. Šeit ir tikai tukša papļāpāšana. "galu galā tā bij tēva nopelnīta manta, ne bērnu...LAI VEICAS.."
Es tā gluži neteiktu. Cik Latvijā nav tādu "tēvu", kuri savus pirmos bērnus pamet kādas jaunas mārdzas dēļ. Pamestā sieva kuļas kā māk, ne izglītību iedot bērniem, ne sapucēt.
Tad kāda mārrutka pēc pamestajiem bērniem būtu no savas daļas jāatsakās. Ja šis nav tas gadījums, tad protams, pardon.
Un kas tas par sarakstu? tad jau jebkura atraitne var sastādīt sarakstu un neko neviens vairs nevar dabūt, kaut likumīgi pienākas?
Pastāstiet, kurš zina, kā tas ir? Diez vai kāds pretendē uz tēva uzvalku vai sērojošās atraitnes galda piederumiem. Bet pateikt ka mašīnas un mājas ir manas, ne vīra diez vai var, ja nav papīru.
ja pēc likuma, tad pēc likuma. kā jau te minēja.
galvenais nepazaudēt godaprātu un cilvēcību. tie trīs taču ir nepilngadīgi, tātad vēl uz kājām noliekami.
un ja baigi kremt, tad padomā, ka, ja vecumdienās nokļūsi pansionātā un nespēsi par sevi samaksāt, tad paprasīs arī no pusmāsas vai pusbrāļa. :)
Laulībā ir divi, no kuriem (ja nav laulības līguma) pamatā viss pieder uz pusēm. Ja viens nomirst, mantojums atklājas tikai uz pusi mantas. Pēc rakstītā sanāk, ka laulene tagad raksta sarakstu ar to mantu, kas it kā pieder viņai. Ja to izdalīs no mantojuma masas, tad mantu no tā saraksta neviens nedalīs. Dalīs tikai to, "kas paliks pāri". Tā kā bērnu skaits ir vairāk kā 4, tad laulene no tās atlikušās puses saņems 1/4 daļu, pārējo dalīs bērni. Bet tas tikai tā, nezinot lietas apstākļus. Ja nekļūdos, tad šajā gadījumā, pārdzīvojušais laulātais pēc Civillikuma mantos ne mazāk kā 1/4 daļu no visa mantojuma, bet 3/4 savā starpā sadalīs bērni (visi 5, neatkarīgi no pilngadības vai ne pilnagdības). ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā notiks mantojuma sadale? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Īpasuma nostiprināsana Zemesgramatā (15)
Es no tēva mantoju dzivokli,visi dokumenti,kuri attiecās uz mantoaanu ir nokārtoti,mantojuma apliecība atliek tikai nostiprināt ipašumu Zemesgramatā. Vai es varu ipašumu uzreiz reģistrēt uz dēla vārda ZG vai tomēr vispirms janostiprina...
ja Tev 29 gadi, tad neticu ka bērns ir pilngadīgs.
Bet ja gadi meloti, es silti neiesaku kaut ko kaut kādu jūtu vadītai ko reģistrēt uz cita vārda. Nav svarīgi, dēls, meita, māte, brālis. Dzīvē esmu saskārusies ar tādiem fokusiem, ka secinu, nevajag steigties. Nekad.
ja ar Tevi kas atgadās, dēls ir neatraidāmais mantinieks, Tu atraitne, tātad dzīvoklis iegūts neesot laulībā. Adoptē mani un rakstam dāvinājuma līgumu.......... Mantoji Tu, nevis dēls 29 gadi, jā, tas jau nebūtu nekas, bet anketā vēl ir ieraksts - Nav bērnu, nākotnē bērnus nevēlos

Tā vēl būtu pusbēda melot par sevi, bet ja bērns ir nepilngadīgs, tad nemaz tik viegli nebūs. Vajadzēs vēl papildus kaudzi papīru un atļauju no instancēm.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Īpasuma nostiprināsana... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu