Mantojums starp nepilngadīgu bērnu un tagadējo sievu

Labvakar, varbūt kāds praktizējošs notārs var palīdzēt. Nesen nomira bērnam tēvs, ar kuru kopā nedzīvojam jau 10 gadus. Protams esmu pieteikusi bērnu uz atstāto mantojumu, kam nav nedz testamenta, nedz līguma, tātad likumiskā ceļā. Bērna tēvam īpašumā ir savulaik iegādāts dzīvoklis pirms laulībām, kā atsevišķs īpašums. Gadu iepriekš bērna tēvs oficiāli apprecējās un pēkšņi pēc gada nomira. Vai tā ir, ka tagadējā sieva arī var pretendēt uz pusi no viņa īpašuma, ja tas iegādāts jau sen pirms laulībām? Un otrs jautājums par nenomaksātajiem alimentiem, vai tos ir iespējams aprēķināt un iesniegt, lai atvelk no mantojuma kopējās summas? Tagadējā atraitne (cittautiete) jau sev ir jaunu potenciālo vīru vietā atradusi un cenšas visiem spēkiem mūs ar bērnu atstāt bez mantojuma daļas un jūtu, ka arī notārs ne visu vēlas pārrunāt. Tādēļ arī vēršos pēc padoma.

neratni_stasti (2017-01-11 17:02)    2 Man personīgā pieredze ir tāda, ka ar visiem šiem jautājumiem aizstaigā pie kāda notāra uz konsultāciju. Tam nav jābūt tam pašam notāram, kas nodarbojas ar mantojuma lietu, vienkārši, lai Tev apskaidro likumus. Vai Tu tiešām domā, ka oho atbildēs labāk nekā notārs? 14 EUR par stundas konsultāciju pie notāra jau nu gan nav daudz.

mellene_x (2017-01-11 18:39)    1 praktizējoš notārs palīdzēs par samaksu...attiecībā uz alimentiem, ja vari pierādīt, ka neesi saņēmusi, tad kā kreditors piesakies... kā to dara arī citi kreditori..tik termiņu nenokavē.

martabite (2017-01-12 09:49)    3 Par dzīvokli, kas ir iegādāts pirms laulības noslēgšanas, pārdzīvojušais laulātais nevar prasīt izdalīt viņa daļu, ja vien zemesgrāmatā nav ierakstīts piemetinājums, ka dzīvoklis ir kopīga manta. Notāram ir pienākums informēt mantinieku, ka pārdzīvojušais laulātais ir lūdzis šādu daļu viņam izdalīt. Ja cits mantinieks tam nepiekrīt, tad pārdzīvojušais var prasīt mantas izdalīšanu tikai tiesā.
Jums, kā nepilngadīgā mātei ir tiesība un arī pienākums iesniegt mantojuma lietā savu personīgo kreditora pretenziju par nesamaksātajiem alimentiem. Tas ir jāizdara OBLIGĀTI tādā pašā termiņā, kāds noteikts mantojuma pieņemšanai. Notārs gan šo summu no mantiniekiem nepiedzīs, tikai informēs. Ja mantinieki to neatzīst, tad laulātā to varat prasīt tikai prasības kārtībā tiesā.
Ja mirušajam ir tikai laulātā un viens bērns, tad viņi manto līdzīgās daļās un sieva manto arī visas mantas, kas īpašumā atrodas.
P.S. Tautībai nav nekādas nozīmes.

psychobitch (2017-01-12 10:42)  1   pirmie rindā uz mantojumu stāv asinsradinieki, tas ir bērni, nākošie lauleņi, māsas un brāļi... 10 gadu kopdzīve, cienītā, ir nereģistrēta oficiāli? bērns ir tēva atzīts, ir pierādījumi, ka tas ir bērna tēvs, noteikti nostājas priekšā rindā gan bijušajai, gan tagadējai sievai, tā kā esi bijusī sieva, vari pretendēt arī kaut ko sev par saviem 10 gadiem kopdzīves, tas nav mazs laika periods... piekrītu, iepriekšējā viedoklī, vēl par neizmaksātajiem alimentiem, bet nu būtu jāizskata arī kādus atbalstus sniedz valsts, ja bērns zaudē vienu no vecākiem, tas ir vairāk par izglītības jomu, tēma - plašs spektrs...

kasteeste (2017-01-13 13:05)    1 Diemžēl jā, lai arī laulība īslaicīga, viņai pēc likuma pienākas puse..

Goa (2017-01-14 17:51)    1 Laulātā un bērns manto līdzīgās daļās. Neatkarīgi no tā, kad īpašums iegādāts.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu