Darba attiecību izbeigšana

Darba attiecību izbeigšana - jautājumi un diskusijas

Darbinieka darba attiecību izbeigšana slimības laikā (8)
Man ir B darba nespējas lapa, slimības laikā vēlos izbeigt darba attiecības pēc DL 100.p.!.d, Vai Man ir iespēja neatstrādāt mēnesi pēc darba attiecību pārtraukšanas?
Aiziet tomēr vajadzētu pa smuko un ar cieņu. Dzīve ir pierādījusi,ka bieži vien gadās,ka no tās " piespļautaas krūzes" var nākties padzerties...t.i.- atgriezties tur no kurienes savā laikā esi aizgājis. Smuko ne smuko, bet VIDā reģistrētajā elektroniskajā algas nodokļu grāmatiņā uzrādās visi iepriekšējie darba devēji un DL panti, uz kuru pamata darba tiesiskās attiecības izbeigtas. Var jau protams dažādi iet prom no darbiem, bet tad nevajag brīnīties, ja problēmas varētu rasties meklējot jaunu darbu. es peedeejaa darba vieta.atnaacu no riita uz darbu.sakasiijos..un aizgaaju maajaa.un viss.. Darba likums. 100.pants. Darbinieka uzteikums

(1) Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.
Lai nebūtu jāatstrādā mēnesis nav obligāti jāsākas ar visiem, bet jāuzraksta iemesls, ka ir dzīvesvietas maiņa un viss! ··· Darba attiecību izbeigšana: Darbinieka darba attiecību ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Darba attiecību izbeigšana un bezdarbnieka statusa atjaunošana (6)
Vēlos aiziet no darba, jo ir nesaskaņas ar darba devēju. pirms tam biju 2 mēnešus bezdarbnieku statusā. Vai ir iespējams atjaunot bezdarbnieka statusu, ja no darba iespējams aiziet uz pašu vēlēšanos nevis pusēm vienojoties?
Nekad neviens darba devējs nav pievērsis uzmanību ierakstam "pēc pušu vienošanās" atlūgumā. Tad jau jābūt galīgam kretīnam. Parasti ir vienalga. Neprasi nekādu vienošanos, vienkārši ieraksti atlūgumā šos maģiskos vārdus. Iespējams, darba devējs būs priecīogs, ka tiks no tevis vaļā. Nevienam nevajag darbiniekus, ar kuriem nevar sastrādāties. Ja aiziet pēc paša vēlēšanās, tad statusu var atjaunot bet pabalastu (ja pienākas - strādāts ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas) sāk izmaksāt, pēc 2viem mēnešiem. jaaa, bet vispaar...nu laabaak sskkirties miermiiliigi. Silti iesaku. Un tas Tev neko nemaksaas.
Es varu aiziet , kaut ssodien atpakll, uz darbu, ko straadaaju ...20 gadus atpakll. Pannems ar atplestaam rokaam.
darba tirgū (Latvija) sabojāta reputācija ir sliktākais , kas var būt.. iedomājies, kā izskatīsies Tavs cv... Bet, ja nu tik tiešām, drausmīgs terorists tas darbadevējs, tad atlūgumā ieraksti, kā te augstāk minēja.. Tiem vārdiem ir nozīme, jo likuma pants ir katram savs vai uz paša vēlēšanos vai uz vienošanos, rezultāts viens, aiziet no darba, bet ja pēc pušu vienošanās, tas der labāk, lai uzreiz būtu bezdarbnieka statuss un cilvēks nepaliek bez pabalsta tos divus mēnešus, tad tādu tekstu arī lai iesniegumā raksta, ar kuru datumu vēlas darba attiecības pātraukt, ja pareizi atceros 114 pants. ··· Darba attiecību izbeigšana: Darba attiecību izbeigšana un ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Atlūgums (9)
Ja esmu nostrādājusi 3.5 gadus vienā vietā un es gribu iet prom. vai pēc likuma man nepienākas abpusēja vienošanās?
Vienošanos tāpēc jau sauc par vienošanos, ka to panāk vienojoties. Ja vienoties nesanāk, vari aiziet tiki pēc pašas vēlēšanās. Automātiski nepienākas, bet var vienoties, ja darba devējs ir pretīmnākošs. pēc likuma pienākas, tas, ko uzrakstīsi par iemeslu atlūgumā, saskaņā ar Darba likumu... palasi arī par atlaišanas kompensācijām... Neko piebilst, neko atņemt! Pienākas tad, kad vienojas. Citādi pienākas tikai vienpusējs atlūgums. ··· Darba attiecību izbeigšana: Atlūgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Darba attiecību izbeigšana slimības lapas laikā (2)
Vai varu rakstīt atlūgumu slimības lapas laikā?
Jā, vari, to neviens neliedz. Te ir saprotami izstāstīts:
http://www.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/1325-ja-partrauc-darba-tiesiskas-attiecibas-laika-kad-s
anem-slimibas-pabalstu/
··· Darba attiecību izbeigšana: Darba attiecību izbeigšana ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Atlūgums pēc 2 darba nedēļām (13)
Vai nostradajot divas nedelas jauna darba,un rakstot atlugumu man ir pienakums atsradat vel kkadas dienas
Sk. Darba likuma 100.pantu un 47.pantu.

http://m.likumi.lv/doc.php?id=26019

47.pants. Pārbaudes sekas
(1) Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. (..)
Parasti tas ir pārbaudes laiks un nav jāatskaitās. Pārbaudes laikā nekas nav jāatstrādā Darba devējs var likt atstrādāt 3 dienas. Ja darbinieks ir nekāds, pats priecāsies no tāda atbrīvoties uzreiz. Darba līgumā noteikti ir atrunāts, ir pārbaudes laiks vai nav (jā, Darbinieks un Darba devējs var noslēgt līgumu arī bez pārbaudes laika) un kā notiek līguma izbeigšana :) ··· Darba attiecību izbeigšana: Atlūgums pēc 2 darba ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kad var dabūt kompensāciju par štata samazināšanu? (8)
Situācija tāda - manu amata vietu par ko man ir darba līgums slēdz ciet, visu nodaļu slēdz ciet. Tā vietā man taisās piedāvāt tādu pašu amatu, tikai citā nodaļā, līgums protams ir jāpārslēdz. Bet ja es negribu pieņemt ...
Nezinu, kas ir minēts Tavā darba līgumā, taču darba likums darba devējam pieļauj atlaišanu sakarā ar darbinieku skaita samazināšanu tikai gadījumā, ja nav iespējams piedāvāt šim darbiniekam citu darbu uzņēmumā.
98. pants nosaka, ka Darba devējam saskaņā ar šā likuma 101.panta pirmās daļas noteikumiem ir tiesības ne vēlāk kā vienu mēnesi iepriekš rakstveidā uzteikt darba līgumu ar nosacījumu, ka darba tiesiskās attiecības tiks izbeigtas, ja darbinieks nepiekritīs tās turpināt atbilstoši darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem.
(2) Ja, turpinot darba attiecības atbilstoši darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, samazinās darbinieka darba samaksa, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam iepriekš noteikto darba samaksu, bet, ja darbiniekam noteikta akorda alga, — vidējo izpeļņu vienu mēnesi pēc darba līguma grozīšanas dienas.

Īsāk sakot, ja vien Tev darba līgumā nav kaut kas vēl pat to rakstīts, tad, ja darba devējs Tev piedāvā alternatīvu, bet Tu no tās atsakies un vēlies pārtraukt darba līguma attiecības vispār, tad kompensācija nepienākas. To varētu dabūt, ja nebūtu alternatīvas, ja piedāvātajā darbā noteikumi sliktāki.. Tml. Vai, ja darba līguma šādi gadījumi ir atrunāti are kompensāciju.
Ja tevi samazina, ja, pienakas kompensacija. Tas apjoms ir atkariigs no tava nostradata laika konkretaja uznjemuma. Izlasi savu darba līgumu, varbūt tur ir tāds punkts atrunāts? Ir "vienošanās" par pārtraukumu, tur atrunā šo punktu. Šajā gadījumā kompensāciju paredz Darba likums. Tik jāatsakās no piedāvātā amata, attiecīgi tiksi atbrīvota. Kompensācijas apmērs atkarīgs, cik ilgi esi nostrādājusi uzņēmumā. Īsti nesapratu no Tevis rakstītā, lūdzu precizē, tā kā Tev piedāvā alternatīvu tikai citā nodaļā, nevis atbrīvo no darba -vai Tu esi nolēmusi šo alternatīvu nepieņemt un pārtraukt jebkādas darba attiecības ar šo darba devēju? ··· Darba attiecību izbeigšana: Kad var dabūt kompensāciju ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kas pienākas aiziejot no darba strādājot 5 mēn (6)
Labdien. Strādāju darbā 5 mēnešus neapmierina darba alga un vadības izturēšanās. Plānoju iet prom no darba pēc paša vēlēšanās. Ja nostrādātu vēl mēnesi vai man pienāktos mana neizmantotā atvaļinājuma samaksa? Vai ...
Ne jau katram 100-200 neskaitās nauda. Neko papildus neiegūs un kaut nostrādāti 5 mēneši pienākas atvaļinājuma kompensācijas izmaksa naudā, to nosaka Darba likuma 149.panta 5. daļa Tev pienāksies, proporcionāli nostrādātajam laikam, atvaļinājuma kompensācija. Ja nostrādāti 6 mēneši varēsi prasīt piešķirt pilnu atvaļinājumu, bet ja pārtrauksi darba attiecības, aprēķinā vienalga tiks izmaksāta nauda proporcionāli nostrādātajam laikam. Tas nozīmē to, ka no galīgā aprēķina pārmaksāto atrēķinās ja būs izmaksāta visa atvaļinājuma nauda, bet būsi nostrādājis mazāk par 12 mēnešiem atvaļinājuma kompensācija aizejot no darba pienākas katru nostrādāto mēnesi. nav svarīgi - vai pieci, vai seši. bet ja neapmierina darba alga, tad par pieciem mēnešiem arī atvaļinājuma kompensācija nebūs diža, jo maksā par tām dienām, kurās būtu bijis jāstrādā. plus pie tam arī uz atvaļinājuma naudu attiecas nodokļu slogs. tā ka krietni, krietni mazāk kā pusmēneša neto darba alga. 1. Izlasi uzmanīgi savu darba līgumu (ja Tev tāds ir uz rokas) un, pie reizes, papēti atbilstošo likumdošanu - varbūt atradīsi atbildes pats.

2. Pilnīgi piekristu pirmajam komentāram, ja Tu dotajā vietā būtu nostrādājis, teiksim, gadu un 5 mēnešus, nevis tikai 5 mēnešus.

3. Ja esi tos 5 mēnešus strādājis daudzmaz civilizētā iestādē: nesatraucies - neapkrāps. Ja nu Tev nepaveicies strādāt ne visai godīgā darba vietā, vari aizmirst par jebkādu ´kompensāciju´.

P.S.
Vai ir vērts tērēt savu laiku un nervus, lai censtos iegūt dažus simtus, kurus Tu, visticamāk, nemaz neesi nopelnījis.
··· Darba attiecību izbeigšana: Kas pienākas aiziejot no darba ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai ir tiesības aiziet neatstrādājot? (15)
Labdien. Draudzenei darbā kopš marta nav izmaksāta darba alga. Visu laiku baro ar solījumiem, atsviež pa 20 EUR un izskatās, ka nekas nemainīsies. Cilvēks uz bankrota sliekšņa, kredīti nav maksāti utt. Vadība tikai atrunājas, ...
Valsts darba inspekcija ļoti labprāt iepazīsies ar šo darba devēju :)
Darba likuma 100.panta 5.punkts pieļauj darba attiecības pārtraukt, neievērojot noteikto termiņu, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apstākļiem.
Pirmkārt vajadzētu nosaukt firmu un tās īpašnieku.
Apbrīnoju, algu nemaksā, šī tik strādā. Un vēl domā, kā aiziet Tak ieraksti atlūgumā- sakarā ar to, ka no marta jūs nemaksājat algu, no tāda un tāda datuma atbrīvot mani no strādāšanas par velti. Viss.
aizejot,paker liidz dazhus sarunu ierakstus.
kaadu interesantu pavadziimi ,foto utt.
Tak mierīgi vari neiet uz darbu un viss - darba grāmatiņu nav , nodokļa grāmatiņu nav , neko vispār tev izdarīt nevar. Ja darba devējs tev ierakstītā vēstulē neatsūtīs paziņojumu ka esi atlaista par darba neapmeklēšanu - vari vēl pēc tam ar viņu pakašķēties un pabrīnīties kāpēc tev nemaksā algu. Valsts Darba Inspekcija
Konsultatīvie tālruņi: 67186522, 67186523
··· Darba attiecību izbeigšana: Vai ir tiesības aiziet ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Apmainīt darbu? (3)
Kā es varu apmainīt darba vietu? Stradaaju Saldus lielveikala bet veelos tai pašā sferaa un linija darbu Kuldiga..vai man obligaat jaraksta atlugums? Vai kaa tas viss notiek? 😏
Savulaik strādāju darbavietā ar ļoti plašu filiāļu tīklu. Problēma bija tikai iekš tā, lai tajā filiālē, uz kurieni vēlies pārcelties, ir brīvas vietas. Mazpilsētās parasti bija daudz mazāka kadru mainība nekā Rīgā, savukārt grūtāk piemeklēt kādu kandidātu no vietējiem iedzīvotājiem, jo nepieciešama noteikta izglītība, konkrētas prasmes un iemaņas. Nekādi atlūgumi nebija jāraksta, tikai iepriekš jāvienojas par savu vēlmi ar personāldaļu.
Domāju, ka Tava situācija varētu būt līdzīga.
man liekas, no sakuma vispar ir japainteresejas, vai Kuldiiga ir briivas vakances. Japiezvana, jaaizbrauc.Visticamak, bus jaaizsuta CV un jagaida atbilde. ja atbilde bus pozitiiva, tad jaraksta atlugums.ja uzreiz nav neviens kandidats uz tavu vietu, var likt vel menesi nostradat (ja tu neesi pienjemta uz parbaudes laiku). Ja tas ir viena lielveikalu tīkla ietvaros , iespējams ar veikala vadību var pārrunāt par pāriešanu uz citu veikalu . Dokumentu sakārtošanas kārtību pastāstīs personāldaļā . Iesniegums būs jāraksta jebkurā gadījumā.
Priekšdienām - iepazīsties ar " Darba likumu " likumi punkts el vē . Noderēs ne vienu vien reizi.
··· Darba attiecību izbeigšana: Apmainīt darbu? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Atlūgums pārbaudes laikā (12)
Esmu pienemta darba ar 3 menesu parbaudes laiku. So triju menesu laika sapratu,ka darbs mani neapmierina. Vai man ir pec atluguma iesniegsanas jaatstrada,ja ir tad cik?
Darba grāmatiņas neeksistē jau gadiem, nodokļu grāmatiņas arī.Kas var piespiest cilvēku atstrādāt kaut vienu dienu? Nu, ir likums. Un ko man kāds padarīs, ja es nenākšu un neatstrādāšu? Iepūtiet ļipā, kungi. Nav tāds mehānisms izdomāts, lai kāds būtu spiests atstrādāt. Nevienam neko nevar padarīt. pirmo tris menesu laika nav jaatstrada, pec tam man liekas menesis... pēc 3mēnešiem nav jāatstrādā ,kad beidzas termins un tad esi briiva Ja tev veel ir parbaudes laiks, tad 3 dienas jaastraadaa - Darba likuma 47.pants. Ja parbaudes laiks jau beidzies, tad meenesis, ja nevienojies ar darba deveeju par iisaaku terminju. neviens nevar piespiest cilvēku atstrādāt, ja viņš to nevēlas.
viss ir atkarīgs no tava godaprāta.
··· Darba attiecību izbeigšana: Atlūgums pārbaudes laikā lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu