Vai tiek piedzīti parādi no minimālās algas?

Reds      tikai alimentu parāds, pārējiem kontā ir jāatstāj vismaz minimālā alga

JurisK    1 Varbūt labāk tomēr parādu samaksāt, nevis muhļīties ar minimālo algu. Tā tāda santīmsipēju nodarbe, nav smuki!

DanaL    1 Kontā tiek atstāts iztikas minimums (nevajag jaukt ar minimālo algu, kā te iepriekš rakstīja) par pašu un par apgādājamiem.

Un jā, šitā utošanās un izvairīšanās no parādu nomaksas tiešām ir pretīga.

Agape      bet ja aizdevējs ir LV ĀK kompānija kur tevis affišana uz naudu ar neticamu uzcenojumu paredzēta jau defaultā (līgumā), ko tad? Arī labticīgi iesi pa vagu? DDD)
vienīgi valdes amatus nevarot ieņemt visu dzīvi pēc MN pasludināšanas.

Forsaakais      Jebkurā šķiršanās situācijā shēma sekojoša - vispirms DNS analīzes un tikai tad jebkādas runas par alimentiem. Pat, ja tu ar to sievu esi dzīvojis ilgstoši laulībā un biji tāds alnis, ka "no sirds ticēji". Pat, ja tev subjektīvi liekas, ka bērns ir līdzīgs tev ( katrs alnis tā domā), tik un tā algoritms tas pats - vispirms DNS analīzes ( vēlams divos dažādos neatkarīgos kantoros) un tikai tad runa par alimentiem, ja bērns patiešām tavs. 30% būs izbrīnīti par šiem rezultātiem.

Raivis_1977      Nezinu, esmu dzirdējis, ka (pat) no minimālās algas alimentiem tiek novirzīti ne vairāk kā 33%, tajā gadījumā ja netiek maksāti alimenti (kas ir kā obligāta prasība), ko tiesu aizstāvniecība nolemj Latvijā ((kontatētās paternitātes gadījumā))! Ja vairāk klausītos ziņas, tad nekādu tādu problēmu nebūtu)

EdgarsPiksons      Min.alga... nav iztikas minimums.
No min.algas var tiesu izpildītājs iekasēt parāda atmaksu.

Raivis_1977      Nu ja, ja tiem kam ir protams minimālā alga, tad tie nu varēs piemēram darīt it visu ko vien vēlās ...
Bet tā kā zināms, ka līdz šim minimālā oficiālā alga bija 430Eur., uz rokas, tad pat bija attiecīgas darba vietas kuras pat dažam labam parastam oficiālam strādājošam līdz šim izmaksāja tā vietā kā tikai 350Eur., un bija pat vietas kur vēl mazāk 280Eur., utt ..., kas jau tāpat stipri bija zem noteiktās normas.

_irjauar_      Civilprocesa likuma 594.pants. Ne tikai uzturlīdzekļu lietās, bet arī administratīvo pārkāpumu lietās darba devējam ir jāatstāj tikai 1/2 no minimālās algas, kas ar 01.01.2021. ir 500 EUR. Ir jāsaprot atšķirība starp piedziņu uz ienākumiem no darba devēja vai pabalstiem/pensiju no VSAA, un piedziņu uz naudas līdzekļiem kontā kredītiestādē. Bankā esošā nauda ir tikai nauda. To nedefinē kā ienākumus no algota darba, ja vien persona nepierāda, ka konkrētā kontā ienāk tikai alga. Rīkojumus kredītiestādēm tiesu izpildītāji dod saskaņā ar Civilprocesa likuma 599.1.pantu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu