Vai apsaimniekošanas rēķinā obligāti ir jāuzrāda mājas kopējais uzkrājums/parādsaistības ?

neko    4 Lasi līgumu.
Kas ir jādara apsaimniekotājam ir norādīts līgumā. Kādu līgumu noslēdzi tādi ar ir apsaimniekotāja pienākumi.

vilx      Neko - tu joko?

anis    1 Nja,joki tikai sākas-jāmācās lasīt... arī sīkā drukā un nesaprotamiem vārdiem rakstītais.

janisb      Rēķinā jānorāda izdalīts cipars par konkrētām pozīcijām, pvn, summa apmaksai. pārējais jau pēc vēlmēm un iespējām...

vilx      Ceru, ka jautājuma uzdevējs paskatījās pats dzīvokļu apsaimniekošanas likumā un neskries rīt kā ar karogu pie apsaimniekotāja, ka jābūt tam un jābūt šitam? Nonāksi muļķa lomā.

Pilskungs  4   Viss ir noteikts Dzīvokļu īpašuma likumā (2017.gada redakcija), savukārt apsaimniekošanas līgums nevar būt pretrunā ar šo likumu.
Bez tam uzkrājumam nav nekāda sakara ar mājas kopējo parādu.
Parasti uzkrājumu var uzzināt pēc pieprasījuma reizi gadā. Parādu nedrīkst būt, bet ja ir - vainojiet paši sevi ! Uzkrājums vispār loģiski ir konfidenciāla informācija.

udenssieva    4 Liepāja,- 5-stāvene, katru mēnesi uz īres lapas ir uzrādīti parādu kopējā summa, gan atsevišķi -parādnieki-uzvārds- dzīvoklis- summa.
Tāpat ir skaidrība ar tēriņiem un uzkrājumu.

Pilskungs      Nu tad tev ir ļoti jauks apsaimniekotājs, priecājies ! Lai gan obligāti tas nav.

vilx      Šeit ir lielisks piemērs influenceru "vērtībai". Iesaka muļķības, pie muļķībām salikti plusiņi, bet kur cilvēks drēbi runā, tur mīnusiņi.

Ja kāds nesaprata pilskungu - apsaimniekotāj pienākums ir savlaicīgi veikt parāda piedziņu, diemžēl tā arī ir rakstīts, "savlaicīgi", kas ir pārāk relatīvs jēdziens priekš likuma. Likums neparedz parāda dzēšanu ar uzkrājumu, parādnieku rašanās ir pārvaldnieka nolaidība, un rēķinā norādīt parādniekus ir mēģinājums problēmu novelt linča tiesai. Pilskungs nepabeidza teikumu, ka ne tikai uzkrājumu, bet arī mājas kopējo parādu var uzzināt vismaz reizi gadā, ja ziņo biežāk, tad ir tikai apsveicami, bet ne obligāti.

Lasiet likums paši, ir tāda mājaslapa likumi.lv, nevis grābstāt muļķības kaut kur diskusijās.

neko      vilx: likums nosaka, ka dzīvojamās mājas pārvaldniekam jāsniedz informācija par dzīvojamās mājas īpašnieku kopējo parādu par katru dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu, kā arī dati par maksājumu saistību izpildi iepriekšējā gadā. Bet (!) _tikai tad_ ,ja dzīvojamās mājas īpašnieks ir pieņēmis lēmumu veikt šos maksājumus ar pārvaldnieka starpniecību. Viņš to var arī nedarīt. No likuma viedokļa pietiek ja tu reizei gadā saņem grāmatvedības atskaiti par maksājumiem kuros pārvaldniekam ir starpniekam loma. Un tikai tiem. Kādā veidā pārvaldnieks sniedz atskaites likums nenosaka. Tādas lietas paredz līgumā.

neko      ja precīzāk: "Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums"

11.pants. Pārvaldīšanas līguma nosacījumi
Pārvaldīšanas līgumā norādāmas vismaz šādas ziņas un nosacījumi:
[...]
6) kārtība, kādā pārvaldnieks sniedz informāciju dzīvojamās mājas īpašniekam;

vilx      Neko - nu beidz taču, Tev ir pietiekoši daudz citu sfēru, kurās esi erudīts. Nemeklē loģiku likumos, tie ir celti uz daudz uzkāptu grābekļu metodi, n-to ierēdņu caurskatīti un laboti, viens kauč ko ieliek ,otrs nesaprot un labo, un galā sanāk tas kas sanāk - vismaz ir juristiem darbs.

Īsi paskaidrošu, lai kāds izlasot 00:29 tekstu neiebrauktu vēl dziļāk auzās - tie maksājumi, kurus uzņemās pārvaldnieks, ir tie paši, par kuriem pirms pāris gadiem runāja kā par tiešajiem maksājumiem - katrs saņēmām lapiņas, kurās bija rakstīts, ka, ja izvēlēsimies maksāt pa tiešo par ūdeni un/vai apkuri, apsaimniekošanas rēķins nesamazināsies, jo.....nu tur izpaudās fantāzijas....., bet rēķina sagatavošana bez pārvaldnieka palīdzības par ūdeni izmaksās tik un tik latus, par apkuri tik un tik, un tur bija kaut kādi neadekvāti eiro, divi vai trīs vai kaut kas tamlīdzīgs par katru rēķinu. Maksājot caur pārvaldnieku, uz to attiecās arī šo parādu piedziņa, un tas ir nostiprināts likumā. Runājot par atskaites biežumu un formu - nu izlasi taču likumu. Bet līgumā slidenās lietas gudrāk ir ierakstīt "veic likumā noteiktajā kārtībā", savādāk pie katriem grozījumiem jāmaina līgumi, iedomājies ka 2017. gadā Rīgas namu pārvaldniekam būtu jāpārslēdz visi līgumi?

Maļu vienu un to pašu..... varbūt šādos gadījumos nevajag neko atbildēt?

udenssieva      Ja regulāri tiek atspoguļoti + un -, jo vieglāk sekot līdz- kopš kura laika kāds par kaut ko NEmaksā,- nevis atskaite 1x gadā, un tad parādās viss pa nullēm,pārvaldnieks ar grāmatvedi sauļo gūžas Krētā vai Emirātos, un pērk nekustamos īpašumus- (strādājot TIKAI par pārvaldnieku...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu