Mantinieku pieteikšanās un noilgums

Ir divi mantinieki (bērni) viens ir oficiāli visus papīrus nokārtojis samaksājis otrs tikai pieteicies bet talak neko nedara jau vairak kā gadu. Ko darīt? Vai ir kāds noilgums kad beidzas vina tiesibas ja vins nekārto papīrus?

edding (2018-05-05 12:11)      Ja ir pieteicies, tad viņam atņemt neko nevar./ kaut laikam, neskatoties ne uz ko, bērni ir neatraidāmie mantinieki un pat ja 1 negrib mantot, tad jāraksta atteikumu/ Mantojumu dalīs uz pusēm, noformē savu pusi un viss. Bet juristi paskaidros precīzāk.

solvitas (2018-05-05 12:26)      Man arī līdzīgs jautājums. Nesen kaimiņiene sūdzējās un nāca pie manis kā pie latviski runājošas, viņai esot švaki ar iztikšanu, bet vēl zemes nodoklis esot jāmaksā lai arī viņa vairs uz to dārziņu nebraucot. Vai varot kaut kā atteikties no tās zemes? Es vēl mēģināju viņai teikt lai pārdod, varbūt kādu naudiņu vēl dabūs. Bet viņa neesot vienīgā īpašniece, vēl tur esot kaut kāds radinieks Anglijā, kurš neliekas ne zinis un viņa arī nezinot kā viņu sameklēt. Bet nodokļus viņa viena maksā. Kā tad viņai rīkoties? Doties uz to vietējo pašvaldību un uzrakstīt atteikumu no īpašuma tiesībām? Vai arī vnk nemaksāt to nodokli un tad viņi viņai viņu konfiscēs? Viņa jau tur uzreiz par savu pensiju uztraucas, ka jau godīgs tantuks. Ko lai viņai iesaka? Varbūt viņa tikai domā, ka nav vienīgā, jo ja jau tas otrs nav licies ne zinis un nodokļus viņa viena maksā, tad varbūt tam otram nemaz nav nekādu tiesību?

joens (2018-05-05 12:30)    4 Par zemi - ZG internetā viss redzams (par maksu). Var izrādīties, ka viņa nemaz nav īpašniece, bet, kā vieglāk sasniedzamai, rēķinu par nodokli sūta viņai.

solvitas (2018-05-05 12:36)      Joens, es neesmu nevienu dokumentu vēl skatījusi. Būs jāpajautā un jāpaskatās. Cik es no viņas sapratu, tad tas ir tāds kā zemes gabaliņš dārziņu kooperatīvā kaut kur Skultē laikam. Un es nemaz nezinu kā tiem dārziņiem ir ar tām zemesgrāmatām. Katram gabaliņam sava ZG? Un kā atteikties, ja tiešām čakars liels un tantei nav ko maksāt? Iesniegums vietējai pašvaldībai?

Aukstums (2018-05-05 12:44)      sovitas: pirmkārt jānoskaidro, kas tas par zemesgabalu , nomas dārziņš no pašvaldības vai zeme īpašumā. Ja jau uz pusēm ar kautkādu radinieku Anglijā, tad tas ir īpašums. Un ja tā, tad kaimiņiene maksā nekustamā īpašuma nodokli tikai par savu domājamo (vai reālo, bet , visticamāk, ka par domājamo 1/2) daļu. Neviens viņai par cita nodokli nemaz nevar aprēķināt un piestādīt rēķinu. Ja viņa ir vientuļa, vai kā savādāk atbilst tās pašvaldības saistošajiem noteikumiem, tad viņai jāvēršās savā pašvaldībā ar iesniegumu,vispirms, konsultējoties, nodokļu atvieglojumiem. Un, vienmēr pastāv iespēja atbrītoties no sava īpašuma, to pārdodot, dāvinot, utt..

joens (2018-05-05 13:44)      Šitādus gabaliņus visādi auslenderi labprāt iepērk, tomēr zeme pie jūras, kaut līdz jūrai tur caur džungļiem vēl brist un brist.

InJanis (2018-05-05 15:05)  6   Labdien !!!
Da visadi glupTautiesi pardod visu kas ir kauc cik perkams......................
Vis jau sen pec pases Tautiesiem-Latvijciem ir sen nodzerts, nopiepets, izpirkts 10 gadu vecos parketadzipos, celojumos uz Turciju, vai jostinas ar DG lielu zimolu spradzes veida.

Verga dveseles nekad nebus saimnieki, pat ne sava zeme..............vergs ari afrika iraid vergs.

Galvenais ir neko nedarit, nestradat, tikai kauc ko parpardot.........savu sencu sencu sencu zemites, strazdu burus betona celtnes.............

Biznes po latisski ( ta smejas krievi ) un pareja pasaule...............

P.S. Vienkarsi palasi civillikumu, 5 gadu laika ir japiesakas mantiniekiem juridiski, oficiali pie tiesas.

Tad busi mantinieks, ij cinies ar visadiem 6 pakapes mantiniekiem, pa radu liniju........

Hammers (2018-05-05 16:57)      Pērk privātmāju, vai domājamo daļu no jebkāda īpašuma, privātmājas, namīpašuma, zemes, dzīvokļa, var ar padomju laika īrniekiem vai parādiem. Pērk īpašumus apgrūtinātus ar parādiem un lietu tiesībām, ar trešajām personām piederošām ēkām, grauztus, remontējamus īpašumus, ar nenokārtotām īpašuma, mantojumu tiesībām tai skaitā tiesvedību un apbūvēt aizliegtajās teritorijas utt. Iespējama ēku vai domājamo daļu pirkšana bez zemes. Iespējami maiņas vai citi varianti. Esam tiešie vietējie pircēji, veicam bezmaksas konsultācijas. Atsevišķos gadījumos izskatām īpašumu pirkšanu ārpus Rīgas, Rīgas rajonā vai citās Latvijas pilsētās. Izskatīsim visus piedāvājumus, samaksa tūlītēja, iespējams aizdevums. Maksājam starpniecības, komisijas maksas, aicinām uz sadarbību.

edding (2018-05-05 17:37)    7 16:57
Aga, tikai ņemiet vērā, ka cena būs 10 x zemāka par tirgus ērtību. Tas ir gadījumā, ja vispār kaut ko samaksās.

Hammers (2018-05-05 18:15)      Sakārtota un sakopta īpašuma cena ir augstāka, neka cena nolaiztam un nesakoptam īpašumam, tas attiecas arī uz juridisko sakārtotību. Ja pircējs un pārdevējs vienojas par atsavināšanas darījumu, tad cena ir pieņemama abām pusēm. Apmaksa tiek veikta darījuma dienā.

InJanis (2018-05-07 19:06)      Hammers !!!!

Beidz te dzivot sapnu iluziju pasaule !!!!

Kas ir tas ´sakoptais ipasums "??????

Noperc kauckadu pec taviem ieskatiem "nesakoptu ´ij sakop pec saviem , dzili invidualiem ieskatiem, stadi pukites, klausies strazdos, runajies ar sliekam !!!!

P.S. Varu tev pacukstet, ka lielu noslepumu, kuss, skaties lai naidnieks nedzird :-))))
LettMulkeBananaZeme, sen jau nav nekadu naudas lidzeklu, lai kauc ko nopirktu ´sakoptu, vai nesakoptu ´
Pa leto tiek iepirkti visvisadi namipasumi, kurus tudalinTadalin par smiekligam naudam ir iekilajusi bankas, un logiski tiem ´istajiem saimniekiem tasir ticis mafiozi-likumigi atnemts.

Vienkarsi tumsalaika, vakara kad jau deg ugunis naamu logos, pastaigajies, pabraukajies, pa piem Artilerijas, Laboratijas, Varnu ielam.........

Redzesi pats ka namu logos visbiezak nekadas ugunis nedeg, ij cilveki tur nedzivo ( rajonciku , piemini ka labu, apkart Ziedomdarzs, Grizinkalns, pilsetas centrs ar kajam aizstaigajams ).

Kapec es to stastu ........., vienkarsi, ja redzi skaisti atjaunotu namu, par 1000 proc ta ir arzemju nauda, par 80 proc mums tik naidigas, Putindiktatoriskas Krievzemes nauda.

P.S.Paskaties apkart, palasi,paruna ar laudim arpus pilsetam, LetDumeBananaLande, vairs nav nekadas lauksaimieciba izmantojamas zemes................ vispar nav....

Bauri sen visu ir pardevusi, iztirgojusi, ij pasen jau ka patiesi vergi strada arzemju onkula laba, uz savas sencu zemites.

Taga uz nebedu gaz ara pedejo kas mums ir palicis, mezus................

Ja pavisam nesen, apm 10-12 gadus atpakalj Letzeme bija zalako zemju Europa pirmaja trejnieka, tad taga.............. vina irais kada tur oficialaja 35 vieta, ar tendenci slidet zemak, vel zemak.

Rezumejot manus verbalos virtalos pludus, perc to NESMUKO, NEIEKOPTO ipasumu, ij iekop, patc.............aiz sava zoga tu esi paties saimnieks.
Allaz ir izvele, dzivot tik iekaptajas &

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu