Nokavēta pieteikšanās uz mantojumu

Biju ārzemēs, kad nomira mātes pusmāsa, un to nezināju. Tante ar savu vīru dzīvoja privatizētā dzīvoklī. Pēc tantes nāves dzīvoklis tika testamentāri novēlēts atraitņa dēlam. Vai man ir tiesības vēlāk pretendēt kā mantiniecei, ja nebiju pieteikusies tūlīt pēc tantes nāves?

edding      Tagad laikam vairs nav 6 mēneši. Vismaz banka uz viena mirušā mantojumu pieteicās pēc pāris gadiem un visu dabūja pat no kopīpašuma.

edding    4 Varbūt maldos, bet ja laulātais dzīvs, un vel tas testaments, tad gan izskatās ka neko nedabūsi, dabon tikai neatraidāmie pirmās šķiras mantinieki.
Bet pagaidīsim, ko teiks juristi.

Maybex    3 Mātes pusmāsai Tu nez vai būsi neatraidāmā mantiniece /tie ir laulātais un lejupejošie mantinieki, tātad bērni/. Tādēl, ja testamentā īpašums ir novēlēts, nedomāju, ka Tu uz to vari pretendēt.

Jason    2 Pēc aprakstītās situācijas, Tev nav variantu ne uz ko pretendēt.

ne_meklejumos    1 Saskaņā ar Civillikuma 423.pantu neatraidāmie mantinieki ir laulātais un lejupējie (bērni, mazbērni), bet, ja to nav, tad tuvākās pakāpes augšupējie (vecāki, vecvecāki).
Šīs personas var izprasīt savu mantojuma daļu, ja testamentā tas nav atrunāts. Pēc likuma nevari pretendēt uz mammas pusmāsas mantojumu, šinī gadījumā to var tikai laulātais.

pilnmeeness    1 Ja tu uzskati ka esi atraitņa dēls, tad gan jau ka vari pieteikties kā mantinieks(bet nevis kā mantiniece, kā jautājumā prasi :D).

Edg    6 Vot šito es laikam nekad nesapratīšu, ir tiešie, testamentārie mantinieki, kāda mārrutka pēc te vēl deguns ir iekšā jābāž 4-5 un 6-ās pakāpes mantiniekiem?
Nekas tev tur nepienāktos, pat ja arī būtu pieteikusies termiņā, labāk aizmirsti un nemeklē kašķi ar radiem, to gan es ieteiktu.

Dinerisa    3 Traki, ka nav godaprāta cienīt mantojuma arstājēja pēdējo gribu. Arī juridiski Jums nekas nepienākas kā radiniecei no baltās ķēves septītajā augumā.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu