Pieteikšanās uz mantojumu

Pieteikšanās uz mantojumu - jautājumi un diskusijas

Atkārtota pieteikšanās uz mantojumu (10)
Kā rīkoties mantiniekam gadījumā,kad viens no mantiniekiem bāriņtiesas iespaidā ir bijis spiests atteikties no mantojuma par labu otram mantiniekam/ nekompetenta bariņtiesas rīcība/.Notārs pieņēma šo apliecinājumu,bet ...
Ja notārs ieteica vērsties tiesā, varbūt notārs arī atbildēja uz šo jautājumu - var vai nevar? Viņam būtu jāzina. Piesakies mantojumam neatkarīgi no bāriņkantora murgiem. Ja nav likumīgi tad tiesājoties pazaudēsi visu, jo tas aizņem daudz laika, un paralēli sūdzi viņus tiesā.

A man jautājums - kāda mārrutka pēc te vispār bāriņtiesai kāda teikšana? Vai nevar visus papīrus uzreiz pie notāra formēt? Jā būs mazliet dārgāk, toties neatkarīgi no tā ar kuru kāju no gultas izkāpis vietējais likumu "eksperts".
01:55 Pilskungs nekasies... viss ir skaidrs, palasies komentārus..:D :D ...Bāriņtiesa viennozīmīgi jāatlaiž... bet tā, kā autore padomu ir saņēmusi, ceru, meitenes tiks pie mantojuma vienādās , godīgās daļās, lai meitenēm veicas! Civillikuma 781.pants: "Kad aicinātais mantojumu jau pieņēmis, viņš to vairs nevar atraidīt. Kas reiz atraidījis viņam piekritušo mantojumu, tas vairs nevar to pieņemt vēlāk". T.i. ja atraidījums ir bijis rakstisks.
Ja bāriņtiesā bijušas tikai mutiskas pārrunas un padomu došanas, tad vēl nāksies pierādīt, ka tiešām tā ieteikuši...
Var būt vispirms vērsties ar iesniegumu tajā pašā bāriņtiesā, izklāstot visus apstākļus un pretenzijas, lai pārskata lietu vēlreiz. Tiesā pēc tam. ··· Pieteikšanās uz mantojumu: Atkārtota pieteikšanās uz ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Mantinieku pieteikšanās un noilgums (11)
Ir divi mantinieki (bērni) viens ir oficiāli visus papīrus nokārtojis samaksājis otrs tikai pieteicies bet talak neko nedara jau vairak kā gadu. Ko darīt? Vai ir kāds noilgums kad beidzas vina tiesibas ja vins nekārto papīrus?
16:57
Aga, tikai ņemiet vērā, ka cena būs 10 x zemāka par tirgus ērtību. Tas ir gadījumā, ja vispār kaut ko samaksās.
Par zemi - ZG internetā viss redzams (par maksu). Var izrādīties, ka viņa nemaz nav īpašniece, bet, kā vieglāk sasniedzamai, rēķinu par nodokli sūta viņai. Ja ir pieteicies, tad viņam atņemt neko nevar./ kaut laikam, neskatoties ne uz ko, bērni ir neatraidāmie mantinieki un pat ja 1 negrib mantot, tad jāraksta atteikumu/ Mantojumu dalīs uz pusēm, noformē savu pusi un viss. Bet juristi paskaidros precīzāk. Man arī līdzīgs jautājums. Nesen kaimiņiene sūdzējās un nāca pie manis kā pie latviski runājošas, viņai esot švaki ar iztikšanu, bet vēl zemes nodoklis esot jāmaksā lai arī viņa vairs uz to dārziņu nebraucot. Vai varot kaut kā atteikties no tās zemes? Es vēl mēģināju viņai teikt lai pārdod, varbūt kādu naudiņu vēl dabūs. Bet viņa neesot vienīgā īpašniece, vēl tur esot kaut kāds radinieks Anglijā, kurš neliekas ne zinis un viņa arī nezinot kā viņu sameklēt. Bet nodokļus viņa viena maksā. Kā tad viņai rīkoties? Doties uz to vietējo pašvaldību un uzrakstīt atteikumu no īpašuma tiesībām? Vai arī vnk nemaksāt to nodokli un tad viņi viņai viņu konfiscēs? Viņa jau tur uzreiz par savu pensiju uztraucas, ka jau godīgs tantuks. Ko lai viņai iesaka? Varbūt viņa tikai domā, ka nav vienīgā, jo ja jau tas otrs nav licies ne zinis un nodokļus viņa viena maksā, tad varbūt tam otram nemaz nav nekādu tiesību? Joens, es neesmu nevienu dokumentu vēl skatījusi. Būs jāpajautā un jāpaskatās. Cik es no viņas sapratu, tad tas ir tāds kā zemes gabaliņš dārziņu kooperatīvā kaut kur Skultē laikam. Un es nemaz nezinu kā tiem dārziņiem ir ar tām zemesgrāmatām. Katram gabaliņam sava ZG? Un kā atteikties, ja tiešām čakars liels un tantei nav ko maksāt? Iesniegums vietējai pašvaldībai? ··· Pieteikšanās uz mantojumu: Mantinieku pieteikšanās un ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Neronam taisnība...:D :D :D ...varēt jau var jebko, tā pat kā gribēt...jautājums vai dabūs, šajā gadījumā - NĒ... citos gadījumos, kā kārtis kritīs..:D Ja mazbērns ir tēva (kurš pieteicis) bērns, tad nevar.
Ja mazbērna vecāks, kurš ir vectēva bērns, ir miris, tad šis mazbērns kopā ar saviem brāļiem un māsām) var pieteikties uz viņuu vecākam pienākošos daļu uz pārstavības tiesību pamata.
Var CL 405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks. Pieteikties jau var, tikai dabūt jau ....:(
Jautājums bija, Vai var pieteikties:)
··· Pieteikšanās uz mantojumu: Vai mazbērns var pieteikties ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Miris laulātais, mājas daļa sadalīta starp laulātajiem (5)
Vai ir jāpiesakās gada laikā uz mirušā laulātā mājas daļu, ja manta bijusi sadalīta, vai arī otram laulātajam viņam pienākošā pēc likuma īpašuma daļa tiks piešķirta automātiski
sagribēji- automātiksi... tās ir naudas lietas... lielas, piņķerīgas..gribi mantu, ej pie tuvākā notāra. protams Šādā jautājumā man; par laimi; pieredzes nav, tikai vispārēja nojauta:
1. automātiski nekas piešķirts netiek (būtu nepieciešami dažādi dokumenti, vizītes utml.)
2. ja manta dalīta, tad varētu būt arī testaments, kur norādīts, kā rīkoties ar mirušā laulātā daļu
Secinājums: pat ´labākajā´ gadījumā varētu būt jārēķinās ar pavisam neparedzētiem izdevumiem.
Manta sadalīta - ko tas reāli nozīmē, no tā tad tālāk vadīties.

Jāpiesakās gan (automāta nav) un jāapzin citus potenciālos mantiniekus (parasti tikai mirušā bērnus), jo mirušā daļu dalīs starp visiem. Pieteikšanās parasti pie mirušā deklarētajai adresei tuvākā notāra.

Piņķeri var būt un var nebūt, bet laiku tas prasa un vismaz mazu naudiņu arī (lielāka šajā gadījumā varētu nebūt aktuāla, bet precīzāk zinās notārs).

Problēmas var rasties, ja NĪ dokumenti nav sakārtoti atbilstoši likumdošanas prasībām.

Ar nereģistrētu kustamo mantu problēmas var būt tikai tad, ja kāds no mantiniekiem jūtas apdalīts.
Kopīpašums, laulāto īpašums un mantojums ir trīs dažādas lietas.

Zemesgrāmatu apliecība dos pilnīgu pārliecību šajā jautājumā, ja tur Tava vārda nav, bet ir mantojuma atstājēja - Tava laulātā vārds, tad naski pie notāra!

Pieņemsi mantojumu un tad ar Mantojuma apliecību atkal naski uz zemesgrāmatu, lai ierakstītu sevi kā īpašnieci / īpašnieku.

Tikai tā.
··· Pieteikšanās uz mantojumu: Miris laulātais, mājas daļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nokavēta pieteikšanās uz mantojumu (8)
Biju ārzemēs, kad nomira mātes pusmāsa, un to nezināju. Tante ar savu vīru dzīvoja privatizētā dzīvoklī. Pēc tantes nāves dzīvoklis tika testamentāri novēlēts atraitņa dēlam. Vai man ir tiesības vēlāk pretendēt kā ...
Vot šito es laikam nekad nesapratīšu, ir tiešie, testamentārie mantinieki, kāda mārrutka pēc te vēl deguns ir iekšā jābāž 4-5 un 6-ās pakāpes mantiniekiem?
Nekas tev tur nepienāktos, pat ja arī būtu pieteikusies termiņā, labāk aizmirsti un nemeklē kašķi ar radiem, to gan es ieteiktu.
Varbūt maldos, bet ja laulātais dzīvs, un vel tas testaments, tad gan izskatās ka neko nedabūsi, dabon tikai neatraidāmie pirmās šķiras mantinieki.
Bet pagaidīsim, ko teiks juristi.
Mātes pusmāsai Tu nez vai būsi neatraidāmā mantiniece /tie ir laulātais un lejupejošie mantinieki, tātad bērni/. Tādēl, ja testamentā īpašums ir novēlēts, nedomāju, ka Tu uz to vari pretendēt. Traki, ka nav godaprāta cienīt mantojuma arstājēja pēdējo gribu. Arī juridiski Jums nekas nepienākas kā radiniecei no baltās ķēves septītajā augumā. Pēc aprakstītās situācijas, Tev nav variantu ne uz ko pretendēt. ··· Pieteikšanās uz mantojumu: Nokavēta pieteikšanās uz ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu