Laulības šķiršana

Tāda tēma noteikti ir bijusi, arī internetā visāda informācija, bet gribētu dzirdēt reālu pieredzi. Ja gribu škirt laulību, ir divi nepilngadīgi bērni, kur man pirmām kārtām jāgriežas? Pie advokāta vai uzreiz tiesā, vai jāmin iemesls, kāpēc gribu škirties? Vai tur jāraksta kāds iesniegums, kādi dokumenti nepieciešami? Zinu, ka pie notāra būtu vienkāršāk, bet tas variants atkrīt, jo tur jāiet abiem!

dzozefinaups (2017-09-03 13:16)    3 Vai gribi izsskkirties pa kluso-lai tas otrs nemaz nezina? :) Meeggini izrunaaties,un vienoties pie notaara,citaadi lieki izdevumi-tiesaa,un,visticamaak tos maksaas viirs....

janisqwerty (2017-09-03 13:18)  4 1 No sakuma savaac kompromaatu , vai pazvani pa anoniimo taalruni ,ka viirs tirgo ekstazii tabletes praatu izkukojusaam kundziteem kaa brinumliidzekli ,,bezlauliibas vainaga ,, nonemsanai !!!

karafe (2017-09-03 13:23)    2 Pie notāra nekas nesanāks ..jo ir 2 mazi bērni..un kā ar materiālo pusi?? tā arī tiek pieminēta pie šķiršanās..tākā viss prātīgāk pie jurista un tad jau pārējais..jā starpcitu ..iesniegumam tiesai ar jābūt juridiski pareizi noformētam

janisqwerty (2017-09-03 13:35)  3 5 Iesniegums tiesai der arii no kaadas draudzenes , vienigi vaardi japamaina . Apsudziibu punkti standartaa - azartspeles .alko , pornografija internetaa , 12 milakaas un 9. maija sviniibu apmekleesana ,kaa arii Putina atbalstisana un Praida eirovertibu pilniiga noliegsana . Piebilstost ,ka pati apmeklee tautiskaas dejas , dziedi korii , krustdurienaa izsuj Rinkeevica portretu uz Baltaa nama fona skuupstoties ar Trampu un esi kluvusi par lezbieti . Jebkura tiesa izskirs momentaani .

Aukstums (2017-09-03 13:46)    3 ja notārs neder, tad tiesa, 142, un cik tur EUR, un pamatotam prasības pieteikumam,(netā ir paraugi), + uzreiz arī vari pie reizes nokārtot uzturlīdzekļu prasību bērniem, ja bērni paliek tavā ikdienas aprūpē, tik pat labi, vīrs var pieprasīt tiesai ar pamatotu pieteikumu, kāpēc bērniem labāk būtu pie viņa, un no tevis piedzīt uzturlīdzekļus. Un, ja jūs nedzīvojat atsevišķi jau 3 gadus, tad tiesa uz reiz neizšķirs, dos "samierināšanās" laiku, ja vien nav ļoti , ļoti pamatos iemels - sit, psihopāts, atrodās ieslodzījumā, utt, - iemels. Tā pat arī kopīgā mantas sadale, ja nav līgums par mantas šķirtību.. iesaku juristu,kuram atklāsi visus īstos šķiršanās iemelsus, jo tas solis ir jāizdara gudri... ja viņš tevi krāpj, tad arī būtu labi, ja ir kaut kādi pierādījumu. Jebkurā gadījumā, šiet jārīkojas ar vēsu saprātu, neķer karstu. Lai veicas.

Tinte (2017-09-03 14:11)      Ir iespēja juridisko palīdzību saņemt bez maksas.

http://jpa.gov.lv/valsts-nodrosinata-juridiska-palidziba145

butterfly_searcher (2017-09-03 14:21)      Pie notara ir iespejams skirt ari tad, ja ir berni, bet jebkura gadijuma, nedrikst pastavet strids starp laulatajiem, respektivi abi versas un jau ar sakartotu scenariju, gan mantas, gan bernu jautajuma. Sada situacija, ka jums, javersas ar prasibu tiesa par laulibas skirsanu.process pietiekami ilgs, bet ne neiespejams. Tiesas.lv majad lapa kadreiz bija pieejami pieteikuma paraugi, tur ari redzama maksajama nodeva un tiesa, kurai pec piekritibas jasniedz pieteikums (attiecigi sava vai laulata deklareta adrese).

Viliendi (2017-09-03 14:27)    2 Nomierināties , vienoties un pie notāra.

N4Y (2017-09-03 14:58)    1 Precīzi mans kādreizējs gadījums . Smuki sarakstīt papīrus ( iesaku pie alimentiem klāt pielikt čekus , kas saistīti ar izdevumiem bērniem - jo vairāk jo labāk ) vīram nācās apmaksāt pusi šķiršanas tiesas izdevumus , tad alimentu tiesu 100% un tas tik tāpēc , ka domāja , ka sieviete bez viņa neiztiktu jo re , viņš pelna vairāk , līdz ar to ir kungs un pavēlnieks un sievietei jābūt kā zirgam - jāpaspēj sev algotais darbs nostrādāt , tad māju savākt , visus darbus sadarīt , bērnus no dārziņā un uz dārziņu aizvest , plus vīru izklaidēt , kamēr pats majas sēž uz dīvānā . Tiesā man pat nenācās izstāstīt ka at veģetatīvo distoniju slims dēļ kā pat bērnam neļāva ar riteni mācīties braukt un slēpot un āra iet - jo viss esot apdraudējums . Tā ka , smuki pēc pantiem visu uzrakstīt un būs OK .

Pakonsultējies pie jurista - dārgu var neņemt , jo jēgas nekādas , jo nekā sarežģīta nav .

Lovetta (2017-09-03 15:17)    3 blēņas! nav jāiet pie notāra divatā un vsp nekur nekad nav jāiet divatā, pat tiesā var neierasties. Aizej uz tiesu, uzraksti iesniegumu. Tiesa informēs otro pusi un iesniegs atbildes prasību. ja prasības sakrīt, un var vienoties-izšķirs nez kāzusiem. ja nesakrīt-dosies pie advokāta, kas tevi pārstāvēs tiesā. Un tiesas izdevumus tiesa piedzen no vainīgās puses. Tas arī viss. Tik vienkārši.

Agatem (2017-09-03 15:30)      Tiesā būs vairāk, es maksāju latos 160 kopā sanāca. Ja grib pa mierīgo izšķirties tiesā, pietiek uzrakstīt iesniegumu, iesniegt laulības apliecību, no advokāta pieteikumu, kur viss ir atrunāts, ka mantu un bērnus esiet sadalījuši, ka bērniem nebūs saskarsmes tiesības liegtas un atrunāts, pie kura dzīvos ikdienā, cik bieži tiksies tēvs utt. Ja abi nevillosieties tiesā un abiem būs mērķis šķirt laulību, nevis mazgāt netīro veļu, tad 35 minūtes un būsiet šķirti....tā lūk.Iesniegsi pieteikumu, tiesa sūtīs vīram papīru, viņam būs jāraksta sava versija, kāpēc jāškir laulība jeb atbilde uz tiesas papīru. Tā vismaz bija 2010.gadā.....

LaskovijMerzavec (2017-09-03 15:33)  1 2 Pie notara, ja abi piekrit šķirt laulību. Ja kāds nepiekrīt, tad tiesa.

Un tiesa, kà jau tiesā. Atkarigs no abu pušu ciņas spara un finansèm.
Ka tāds kareivīgs virietis, tad rēķinies, ka Tevi publiski pliku izģērbs un tā izdr*zis, kā vēl nekad dzivē. Plus neko nedabūsi. Savukart, tiesa būs ātrāk, nekā nàve Jūs šķirs.

ne_meklejumos (2017-09-03 16:04)      Jā, labāk vienoties pie notāra. Ja uz tiesu, tad patin savu pagātni atpakaļ vai nav kādi apslēptie akmeņi, ja gribi bērnus aizbildniecībā. Man paziņai iznāca zaudēt tiesā aizbildniecību pār bērnu, maksāt tiesas izdevumus un bērnam uzturnaudu. It kā jau vis tas dēļ pašas vien sanāca, kad dzīvoja kopā pārsvarā vīrs bērnu vāca, bērnu kopšanas atvaļinājums, slimības lapas, ieraksti sociālajos tīklos par to, ka bērnu pats gribēja pats lai vāc, ka riebjas un apnicis bērns un tādā garā. Protams, maz ko dusmās pasaka, bet to visu var izmantot tiesā un labs advokāts katru sīkumu pasniegs kā vajadzīgs.
Divi pieauguši cilvēki var piesēsties pie saruna galda un vienoties par visu.

Lele (2017-09-03 16:44)      Ne mekleejumos...nu paldies Dievam, ka Tava pazinja zaudeeja beernu. Taadai personai nevajag radiit un audzinaat beernus.

ne_meklejumos (2017-09-03 17:16)      Lele, tik strikti jau ne, bet reizēm tā mēdz būt, ka tēvs spējīgs labāk rūpēties par bērnu un izdodas tiesā to pierādīt. Diemžēl, cik dzirdēju no tuviniekiem, tas bij ilgs un smags proces.

Kencis (2017-09-03 19:28)      nesaprot, tēvs grib bērnu, bet sievu ne? vai vecs neglītenis+skaista bārbija, vai absolūts muļķis. sievietes taču uz katra stūra valstī, no kurām tūkstoši +- 20 g.v.?!

Kencis (2017-09-03 19:32)      +- 20 g.v., t.i. optimālā bērna radīšanai vecumā. komentētājs, kurš stīvējas par nemīlamas sievietes olšūnu, ir vai nu ievērojami neglītāks par šo sievieti vai piedodiet, pamuļķis.

Caune (2017-09-03 20:34)      Ieteiktu vienoties ar exvīru bērnu labā un nokārtot iespējami saudzīgāk viņiem.
Vienošanās līgumu ar visām iespējamām konsekvencēm, apgādībām un izceļošanām stādīju pie jurista. Notārs apstiprināja, bet mums nebija kopīpašumu.

av2 (2017-09-05 06:36)      ir visaadas sskirssnaas. Ideaali, kaa man bija sen atpakl, visu passi sarunaajaam savaa starpaa, bet bija gan tiesa, kuraa tikai abi pateicaam, ka gribaam sskkirties, un , ka pretenziju pret otru nav.
Muusdienaas gan nereti, tas kurss "aizceert durvis", un pirmais bllauj, ka jaasskiraas, peec tam, veelaak, censsaas otram peec iespeejas vairaak ieriebt ko.Piemeeram, nepiekriitot sskkirties, kopiipassumus demonstratiivi negribot godiigi sadalit, beernus atnnemot utt.
Nu, pieaugusso izklaides :(

MORFIUSS (2017-09-05 08:40)      Laulību pie notāra var šķirt ja nepastāv strīds par laulāto kopmantu un ir sastādīta rakstiska vienošanās par bērnu uzturlīdzekļiem un mantas sadalīšanu, un protams ir jāierodas abiem laulātajiem. Ja pastāv strīds tad atliek tikai tiesa, te nu ir tā, ja cilvēks pārzin likumdošanu un normatīvos aktus, prasības pieteikumu var sastādīt pats, bet tas ir retums un es ieteiktu pieaicināt speciālistu, juristu, ja ļoti daudz naudas var arī advokātu noalgot, bet tas maksās 2 vai pat 3 reizes dārgāk.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu