Mantojums un parādi

Es stajos mantojumā. Uz to grib pretendēt arī mana māsa, bet viņai ir lieli parādi bankā un kredītiestādes, viņa ir melnajā sarakstā. Vai viņai var atņemt mantoto mājas daļu? Es gan negribu zaudēt pus mājas viņas dēļ.

Tessa (2017-08-30 09:28)  1 12 samaksa masai vinjas dalju, lai atdod paradus. maja bus tava un nekas nebus jazaude.

aquaserpente (2017-08-30 09:33)    7 Māsa skaitās pirmās pakāpes neatraidāmais mantinieks, atliks vien ar viņu kā vienoties, jo ar savu mantojuma daļu, kura viņai pienākas, viņa var rīkoties kā vēlas, neatkarīgi no tā, ko domā citi.

edding (2017-08-30 10:14)    3 Ne tikai var atņemt, bet 100% ka atņems. Momentā tiks sarīkota izsole.
Nevar zināt, cik māja vērtīga, vai var sadalīt reālās daļās. No vienas puses var noformēt kā kopīpašumu, tad izsolē sākumcena būs mazāka.Un iespējams, ka Tu varēsi pārējos pārsolīt. Ja nespēsi, tad tūdi būs, jo ir tādi speci, kuri pērk domājamās daļas, tad ar šantāžu un draudiem panāk, ka otrais līdzīpašnieks par grašiem pārdod arī savu daļu, jo redz ka nekāda kopīga saimniekošana nesanāks.
Protams, vislabāk būtu ar māsu vienoties, lai viņa atsakās, jo tādām izsolītam mājām nekāda labā perspektīve nav. Bet kā jau teicu, jāzina cipari- māsas kopējo parādu summa un mājas vērtība.

Skorbulsnak (2017-08-30 10:53)    4 Ja maasa praatiga, tad nepieteiksies mantot, jo kaada jeega, ja mantoto panjems sveshi, t.i. banka..iznjemot, ja vinja tieshaam veelas nokaartot paraadus shaadaa celjaa...
Tiesiibu zinjaa vinja protams ir taads pats - liidzveertiigs pirmaas shkjiras mantinieks, kuram pienaakas 1/2 domaajamaa dalja no visa mantojuma..
Buutu jaasaprot, kaads ir vinjas meerkjis, ieguut naudu paardodot mantoto vai arii veelme, jeb nepiecieshamiiba tur dziivot...ja dziivoshanai, tad var izdariit taa, ka nosleedzat vienoshanos, saskanjaa ar kuru, vinja neoiesakaas mantot, bet juus vinjai poieshkjirat dziivoklja tiesiibu mantotajaa maaja, liidz vinjas muuzha beigaam.

av2 (2017-08-30 11:01)      jaarunaa savaa starpaa, un nekas cits. Nnem manotujumu, un atdot to bankai, nu nafigaa.
Paprasi atklaati viinnia, cik vinna grib par savu mantojuma dallu, un vienojaties par izmaksaassanas terminniem.Neesat tak....svessinieki.

Karmensita (2017-08-30 12:14)    1 ceru, ka panāksiet savstarpēju vienošanos ar māsu

citādi sāk izskatīties, ka vēlies atņemt viņas daļu, neko nedodot pretī

atvaino, ja pārpratu

Ajisata (2017-08-30 12:15)      Ja māsa nav pieteikusi savas mantojuma tiesības, tad pilnībā pievienojos Skorbulsnak komentāram. Pie notāra māsa var oficiāli noformēt gan atteikšanos no savas mantojuma masas daļas par labu māsai, gan arī noslēgt vienošanos par dzīvojamās platības lietošanas vai īres tiesībām turpmāk, ja ir vēlme dzīvot mantojamā majā. Varianti ir, bet informācija par uzdoto jautājumu nav pilnīga..., tapēc atturēšos šeit tomēr privātas lietas vairāk nopļāpāt ... :)

puuuka (2017-08-30 12:57)  1 3 Ja tā ir viena māja,tad viņa bez tavas piekrišanas neko nevar darīt,ne izīrēt,ne pārdot,ne dāvināt,par banku gan nemāku teikt,bet domāju,kad arī uz viņu tas attiecās.
Ja mājai ir viena ieeja tad man domāt arī banka neko nevar.
Bet ja pa nopietno,tad ,ja neviena no pusēm nepiekāpjas tad ir karš mūža garumā

Nate (2017-08-30 14:49)    8 Šo te "Ja mājai ir viena ieeja tad man domāt arī banka neko nevar." kaut kur kā dienas citātu var ielikt. Dārgā, banka var, pat ja tur tikai 1 istaba.

puuuka (2017-08-30 15:47)      Nate,vai Tev ir pieredze šajā jomā?....īstenībā banka to nevar izdarīt,ja nav otra īpašnieka piekrišana,te nu mums tas likums nav līdz galam, par labu bankai,izstrādāts....un vēl viss ir atkarīgs no jurista,kas šo lietu ved.

Nate (2017-08-30 15:50)    1 Jā, man ir. Banka pārdeva izsolē domājamo daļu/ ne manu?. Un man banka pat nepaziņoja.

janisb (2017-08-31 00:24)      =>Nate ir tād lieta kā pirmpirkuma tiesības, varēji atpirkt par izsoles cenu. Tāpēc bankas bieži vien pārsola pašas sevi lai ciparu līdz pieņemamam uzskrūvētu...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu