Kā atteikties no mantojuma?

Vai un kādi dokumenti vajadzīgi, ja 2 māsas vēlas atteikties no savas mantojuma daļas (mājas) par labu trešajai. Vai laukos atteikumu var izņemt pie bāriņtiesas?

euromens (2017-05-29 11:24)      Nekur nav jāiet un nekas nav jāatsaka....lai mantojuma saņēmēja piesakās uz mantojumu viena pati, un viss

bagi (2017-05-29 11:37)    1 Euromens... nezinu gan, vai tik vienkārši. Es arī negribēju mantojumu, tik vienu... lai mani visi liek mierā, bračka man atnesa papīru, kuru man bija jāparaksta... ka atsakos. Kaut kāds paraksts tomēr prasīsies uzlikt... tikai vai to nokārtos pati, vai mantojumā ieinteresētā persona.

euromens (2017-05-29 11:49)    1 tam parakstam uz bračkas papīra ir nulles vērtība, un ja tā paņem, atsviedīsi federi un tavi bērni var pieteikties uz mantojumu...tāpēc mantojuma saņemšanai ir procedūra, kad izsludina presē par mantojumu, gaida termiņu (laikam kādu pus gadu) kamēr visi var pieteikties (galvenokārt jau kreditori) un tad tik pieņem lēmumu par mantojuma saņemšanu...tā ka var gadīties, ja radiņš ir iedzīvojies parādos, tad var mantot viņa parādus

bagi (2017-05-29 12:00)      Labi! Nekorekti izteicos, vai arī Tu mani pārprati. Tas nebija bračkas sacerējums, bet atnests no notāra apstiprināts dokuments, kuru parakstīju. Un mantojumam man liekas, ka nav pusgads, bet gads (tiešām vairs neatceros). Kamēr neviens no mantiniekiem nesāk kustināt ģēlas, tikmēr valsts arī klusē, tikko viens ir pieteicies... uzreiz tiek trobelēti citi iespējamie līdzīpašnieki. Cik atceros, bet tas bija desmit gadu atpakaļ.

edding (2017-05-29 13:58)      Ja aizgājējam nav parādu, tad gan jau ka pietiks ar to, ka kāds pieteiksies un viss. Bet ja parādi ir un kreditori pieteiksies, tad piedzīs no tā, kurš pieteiksies. Ja neviens, liks uz izsoli kā bezsaimnieka mantu.

neko (2017-05-29 14:06)      "Ja aizgājējam nav parādu, tad gan jau ka pietiks ar to, ka kāds pieteiksies un viss."
Drīzāk jāuztraucas par pretējo situāciju, kad saņēmējam ir parādi; tādā situācijā tiesu izpildītāji neļaus atteikties no mantojuma ar pozitīvu bilanci, lai arī kas tur iepriekš nebūtu sarunāts.

edding (2017-05-29 18:52)    1 neko, neviens/ pat ZTI vai banka/ nevar ar varu piespiest pieņemt mantojumu.

joens (2017-05-29 19:45)      Atteikums no mantojuma var paātrināt mantojuma saņemšanu tam/tiem, kuri neatsakās, citādāk jāgaida līdz termiņa beigām (gads laikam). Ja ir potenciāli, bet neskaidri zināmi mantinieki, kas var izdomāt pieteikties, tad laikam šis neskaitās.

Madamgrafiti (2017-05-29 22:06)    2 Mantojuma lietu ved notārs. Lai vispār kaut ko sāktu, ir jāierosina lieta pie notāra (jāiet pie notāra pēc aizgājēja dzīvesvietas) un jāraksta iesniegums par mantojuma lietas uzsākšanu. Notārs izsludina Latvijas Vēstnesī termiņu pieteikties visiem mantiniekiem, minimālais termiņš ir 3 mēneši. Notāram tāpat jāgaida vismaz tas minimālais termiņš. Un vispār vislabāk visu prasīt notāram - vajag vai neajag kādam atteikties vai peitiek ar to, ka nepiesakās.

Holdens (2017-05-31 00:30)      Pie bāra var atteikumu saņemt.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu