Mantojuma pieteikums.

Kā mums ar maasu riikoties. .ja mūsu mirušā tēva brālis slepus pārdevis mūsu mirušo vecvecāku zemi? Dalot ienākumus ar mūsu māsīcu - savu meitu. Vai mēs ar māsu nevaram ko pieprasīt savu mantojuma daļu vai anulēt so darījumu? Tēva brālim sī zeme tika pēc mūsu radinieku naaves. .vinsh viņu izmantoja tikai savās interesees.

euromens    2 Labākais ko varat dabūt ir attiesāt savu daļu no iegūtās naudas ... bet ja ir iestājies noilgums, tad neko. Neviens jau jums nebija liedzis pieteikties uz šo zemi savlaicīgi un pašām pārdot

edding    3 euromens, kā viņas varēja pārdot to, kas nepienākas. Pirmais mantinieks taču ir dēls, nevis mazmeitas.

Margrietinja      Labāk dodies pie notāra un noskaidro.
Lai varētu nokārtot mantojuma tiesības, notārs publicē Latvijas Vēstnesī oficiālu paziņojumu par mantojumu. Ja neviens noteiktajā laikā no citiem mantiniekiem ( tas var būt 1 mēnesis vai vairāki ) nepiesakās, tad likums ir likums....

Margrietinja      Mana pieredze-pagājušajā gadā nomira vectēvs, īpašumu mantoja mana mamma. Viņai esmu es un mana māsa. Tika nolemts, ka vectēva īpašums tiks māsai.
Vispirms mammai vajadzēja rakstiski atteikties no savam mantojuma tiesībam, pēc tam man, lai sanāk, ka māsa ir vienīga mantiniece. Uz vienu mēnesi notārs Latvijas Vēstnesī publiceja paziņojuma, ka mantojuma atstājejs, miršanas dat.un periodu cik ilgā laikā var pieteikties uz mantojumu. Notārs vēl bāzes meklēja, vai gadījumā kkur neparādas info, ka vectēvam ir vēl kāds berns, neskaitot manu mammu. Jo, ja pēkšņi uzrakstos vēl kāds bērns, tad īpašums automātiski mantojums pārietu viņam! Tad atliktu mums vien tiesāties... Nu, neviens nepieteicās

av2    1 jaa, arii man ir liidziiga pieredze, ko neapspriediissu seit. Cilveeki deell iipassuma/naudas ir ar mieru iet paari liikkiem. It sevisskki tuvi radinieki.Man to nekad nesaprast.Kaa var buut kas svariigaaks par passu cilveeku/labaam attieciibaam, ggimenes miilestiibu ? Radinieki natuura uzvedaas taa , it kaa vareetu ....liidzi ko panemt :( Pretiigi.
Jaa, ir noilgumi. Notaars vissu paskaidrs par to...aizgaajusso vilcienu.

edding    1 Pirmo reizi dzirdu, ka mantinieki var pieteikties mēnesi. Manu radu gadījumā banka uzradās kā mantiniece pēc 3 gadiem.
Cik noprotu no situācijas, tad tas otrais dēls tur mūžu dzīvojis, aprūpējis vecotēvu, aris zemi, bet kad pārdeva, uzreiz uzradās mantinieces. Man tā kā neērti būtu. Mana ome arī dabūja krietnu kompensāciju par zemi, bet visu naudu atdeva pēdējai meitai,/ un viņas dēlam/ kurai bija cits tēvs, ne mūsu vectēvs, kurš to zemi savā laikā pirka. Nu bet ko tagad. Iet nīsties ar radiem? Un dzīvē mums tiem, kuri neko nedabūja, klājas Paldies Dievam labāk.

mellene_x      Autorei, ja zini notāru, aizbrauc , pakonsultējies, šeit , nezinot faktus, nevar dot konkrētu padomu. JA , gadījumā, notāru nezini, tad googlē, "manotjuma ziņas" ierakasti mirušā personas kodu, der arī tikai pirmā puse, un Tu noskaidrosi notāru savu vecvecāku atstātajam mantojumam. Bet , kāpēc Jūs nepieteicāties mantojumam likumiskā kārtībā?
https://www.vestnesis.lv/oficialie-pazinojumi/mantojumu-zinas

joens      Paņem papīra lapu un zīmē "ģenealoģisko koku" - kam piederēja zeme sākumā (denacionalizācija, privatizācija), tad, kurš/-i nomira un kurš/-i mantoja (pirmā roka - manto laulātais un bērni), vai mantinieki reģistrēja savas īpašumtiesības, tad, kurš sākotnējo īpašnieku mantinieks nomira un kas viņam piederēja (sakarā ar atteikšanās iespēju varbūt viņš neko nemantoja). Ja tagad pārdotā zeme bija abu brāļu kopīpašums, tad vienpersoniski pārdot tā nemaz nevar, ja notiek mantojuma pieņemšanas process, tad vispār nevar (de facto var vienmēr, bet papīrus arī jāsakārto).

No pašlaik uzrakstītā man izskatās, ka mazmeitām nekas nepienākas, tāpēc liec pa plauktiņiem un varbūt pat pašai radīsies skaidrība.

ZG informācija brīvi pieejama internetā, kadastra informācija ierobežotā apjomā arī (abas par maksu).

piladzoga    2 1.pakāpes mantiniekiem ir mantojuma tiesības ,cik saprotu ,tad šajā gadījumā tie bija Jūsu tēvs un viņa brālis

janisb      Darījumu anulēt nevarat, pārējais caur tiesu, jo, cik noprotams, uz mantojumu nepieteicāties laicīgi

guns21      Tā kā uz mantojumu nepieteicāties laicīgi, tad vienīgā iespēja ir, ja Jūs varat pierādīt, ka nezinājāt, ka atklājies mantojums. Tad caur tiesu var pieprasīt kompensāciju, daļu no pārdevuma summas.

Magda555      Var tiesāties par šo īpašumu.Pieaicināt neatkarīgo novērtētāju,un pretendēt uz pusi summas.Tātad,novērtējums zemei uz šo brīdi,un puse summa jūsu.ja radinieks nav spējīgs Jums atmaksāt,tad šo zemi pārdod,un naudiņu sadala. 2020-03-01 19:38

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu