Dzīvokļa mantojums un papildus dokumenti

Dzivoju dzīvokli kas pieder vecmātei. Pēc viņas nāves to itkā iemantos mana māte. Bet ar atrunu kā puse pederēs brālīm ja viņa to gribēs pardot. Kā to var uzzināt kas tieši ir rakstīts dokumentos par konkrētu dzīvokli? Kāda ir summa un vai tiešām gadījumā jā dzīvoklis tiks pārdots? Vecmāte saka ka pie viņas dokumentu nav. Vai mana māte pati var dabūt papīru kopijas lai būtu lietas kursā?

Lele (2016-07-15 15:58)    1 Apskaties Zemesgraamatu (onlinaa)...tur viss rakstiits, kam pieder un vai ir uzliek ti kaadi apgruutinaajumi.

Tinte (2016-07-15 17:35)      Tad jau vecāmāte testamentu taisījusi, ja tādi nosacījumi. Un ja viņa šobrīd pie veselības, tad par testamentu jau nu gan jāatceras. Un viņa vēl 100 reizes var rakstīt savu pēdējo gribu.

neko (2016-07-15 17:49)  1 2 1) Vecāmāte jebkurā brīdī var uzrakstīt jaunu testamentu nemeklējot veco.
2) Brālim pienākas puse neatkarīgi no tā, kas rakstīts testamentā jo tā nosaka Civillikums. Testamentam LV vispār ir ļoti nosacīta nozīme; kas kuram pienāks nosaka likums un mantojuma atstājam gribai šinī gadījumā nav nozīmes.

joens (2016-07-15 18:26)      Brālis kam? Vecaimātei, mātei vai Tev? Katram gadījumam savi noteikumi.

jozolsen (2016-07-15 23:55)  1 1 Neko nemuldies, ja nezini....
Ja mamma visu novēl vienam dēlam , tad otram paliek tikai viena ceturtā , kā naatdalāmajam mantiniekam..

Maribella15 (2016-07-16 08:16)      Jā, Latvijā pilnīgi visu atstāt vienam praktiski ir neiespējami, ja netaisa dāvinājumu vai, kā tur viņu pareizi sauca - aprūpes līgumu vai kā līdzīgi. Tādēļ Jozolsenam ir taisnība.

Alice_Wonderland (2016-07-16 09:43)    1 Pēc vecmāmiņas nāves mantinieki ar miršanas apliecību dodas pie notāra, kurš uzsāk mantojuma lietu. Tad notārs nosaka, cik ilgā laikā var pieteikties mantinieki. Ja dzīvoklis ar testamentu ir novēlēts vienai personai, tad pārējie likumiskie mantinieki ir tiesīgi izprasīt no saņēmēja mantinieka neatņemamo daļu, t.i., pusi no tā, ko katrs būtu mantojis pēc likuma, ja nebūtu testamenta (vai citu dok.). Likumiskie mantinieki ir laulātais un lejupējie (bērni, mirušo bērnu vietā - iestājas viņu bērni vienādās daļās), tāpēc neatņemamā daļa var būt arī mazāka par 1/4. Neatņemamā daļa izmaksājama nekavējoties pēc mantojuma lietas izbeigšanas monetārā vērtībā (naudā). Pēc neatņemamās daļas izmaksas mantinieks var brīvi rīkoties ar nekustamo īpašumu pēc saviem ieskatiem - var tirgot kaut par miljonu, nekas vairs nebūs citiem jāatdod.

Zemesgrāmata.lv var par nelielu naudiņu apskatīt patreizējo nekustamā īpašuma tiesisko statusu un visus tā apgrūtinājumus (piem., dāvinājums, servitūti, kredīti u.c.). Ja ir dāvinājums ar uzlikumu - tas nozīmē, ka dāvanas saņēmējs, pārkāpjot šo dāvinātāja uzlikumu, var zaudēt savu dāvanu.
Vienīgais veids kā izvairīties no nekustamā īpašuma dalīšanas pēc mantojuma - noslēdziet ar vecmāmiņu UZTURA LĪGUMU. Īpašumtiesības uz NĪ šajā gadījumā tiks pārreģistrētas uz Jūsu vārda pirms vecmāmiņas nāves, bet Jums būs pienākums uzturēt un rūpēties par vecmāmiņu līdz viņas nāvei. Ja jūs nepildīsiet uzturēšanas pienākumu - vecmāmiņa būs tiesīga atkāpties no Uztura līguma un pārreģistrēt savu NĪ atpakaļ. Pēc nāves - neviens vairs nevarēs pretendēt uz dzīvokli, arī neatņemamās daļas tiesīgie.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu