Paternitates noteiksana

6 gadus atpakl dzivoju ar sievieti kas bija stavokli no cita viriesa. Kad berns piedzima lai nebutu dzimsanas aplieciba svitrina ierakstiju sevi. Pagaja 4 gadi mes izskiramies. Tagat si siviete ir nolemusi piedzit no mans alimentus tiesas cela. Kaut pati atzist ka berns nau mans. Bet taka istais tevs neko nemaksa vina so naudu velas piedzit no manis. Esmu gatavs veikt DNS analizes, lai apstiprinatu ka berns nau mans. Velos uzinat vai pec analizu veiksanas dzimsanas aplieciba vel bus mans vards, vai man bus janes ari finansiala atbildiba jo biju ierakstits ka tevs?
Un kads ir tiesas proces saja sakara? Uz kada pamata veic DNS testu?

Karmensita  1 3 ak un vai

Jādomā ar galvu, ne galviņu...;)

bet nu ko vairs- kas bijis, bijs

pakonsultējies ar kādu jurist. Vari uz bāriņtiesu aiziet, vrb nokunsultēs par velti.

sandra111    2 neies cauri. zinaji uz ko paraksties.

kokote    4 Izsaku līdzjūtību, jo nevienu vairs faktiskais tēvs neinteresē, juridiski Tu tas esi- ar galvu vajadzēja draudzēties- nu to, kura starp ausīm, kad uz ko tādu parakstījies (kāpēc strīpiņa jāvelk, varēja īsto tēvu ierakstīt)
Šitā gadās arī tad, ja gadiem vairs kopā nedzīvo, bet laulību neizšķir un sieva sagādā bērnu, tad arī tas skaitās laulātā bērns - kaut kā tā (šis ir iz dzīves pieredzes - paziņa bija tā saļubījies, ka sievietes pirmo bērnu adoptēja, pēc tam pats viņai bērnu pagādāja, aprecēja, šī šo patrieca, sagādāja bērnu vēl no cita un tas skaitījās vīra bērns par kuru ar pieprasīja alimentus - un es neteiktu, ka glups vīrietis bija, pat ļoti gudrs, izglītots - tikai reālajai, praktiskajai dzīvei pilnīgi nederīgs)

Emma45    1 Ies cauri. Tikai laikam DNS ir dārga. Un tad uz tiesu.

salve  1 2 DNS analīzes vairs nelīdzēs, tikai kāds cits vīrietis, kurš vēlēsies adoptēt Tavas bijušās bērnu, kuru esi atzinis par savu. Ar Tavu piekrišanu, protams. Ja nē - maksāsi vien līdz bērna pilngadībai vai pat ilgāk, ja bērns mācīsies pēc 18 gadu vecuma.
Vari mierināt sevi ar domu, ka neesi tāds vienīgais.
Te nu gribas atgādināt, ka ar juristu jākonsultējas vienmēr pirms kaut ko dari. Pēc tam var būt "ziepes" vai "auzas", vai vēl kas spēcīgāk apzīmējams.

Tinte    2 Kad saņemsi dokumentus no tiesas, vari atbildes vēstulē rakstīt, ka neesi tēvs un lūdz tiesu nozīmēt dns testu.
Bet labāk gan ar visiem dokumentiem dodies pie jurista un viņś visu uzrakstīs kā vajag.
P.s. nākamreiz domā ar galvu, nevis.......

fargo    6 "Uz kada pamata veic DNS testu?"
uz naudas pamata.

Vilkabele    6 Par ko te kritizēt? Ļoti cilvēciska attieksme no vīrieša puses, arī par bērnu domājot. Tā kā pagājuši jau vairāki gadi un, iespējams, pats piekritis sevi reģistrēt kā tēvu, zinot visus apstākļus, varētu būt nokavēts termiņš. Bez jurista padoma te neiztikt, bet tikmēr var googlē citu pieredzi pasmelties. To lietu sauc "paternitātes apstrīdēšana". DNS analīzes var veikt gan labprātīgi, gan tiesas nozīmētas, ja būs lieta. Taču, ja "tēva statusu" vairs nav iespējams anulēt, tad būs vien jāmaksā uzturlīdzekļi.

ne_meklejumos  1 3 Brīvprātīgi atzītu paternitāti nevar ne atcelt, ne atsaukt, ne pēc kāda laika no tās atteikties. Paternitātes atzīšana nozīmē visu vecāka tiesību un pienākumu uzņemšanos, tai skaitā arī uzturēšanas pienākumu. DNS tests vien nelīdzēs, būs tiesā jāpierāda, ka apzināti esi maldināts, neesi šo faktu zinājis pirms paternitātes akta parakstīšanas, bet domājis esam bioloģiskais tēvs.

Lele    8 Cepuri nost autora priekshaa un akmens sievietes daarzinjaa, kas shitaa izdaraas...

Paternitaati ar tiesas leemumu Tavaa gadiijumaa var atcelt tikai tad, ja Tu apgalvosi, ka neesi zinaajis, ka neesi beerna teevs! Tjipa maate ar viltu vai spaidiem Tevi ir piespiedusi ierakstiit savu vaardu beerna dzimshanas aplieciibaa. UZ taa pamata, Tu (protams, ar jurista palidziibu) vari luugt tiesu noziimeet DNS ...

VecmeitaARrunci    3 DNS paarbaudes liidzees,vajadziigs arii advokaats.

AIVIITE  2   ....būs vien uzturnauda jāmaksā līdz pilngadībai un ja turpinās mācības klātienē arī, tur vairs nekā:(

Samila  1   DNS testam tiesā var nebūt izšķiroša nozīme.

fargo    1 "DNS testam tiesā var nebūt izšķiroša nozīme."

tikai ja juristi ir brīnišķīgi. citādi, tam ir izšķiroša nozīme.

Paula6    1 Neieteiktu pašam veikt kādas procesuālas darbības lai vairāk nesarežģītu lietas apstākļus, bet sameklē labu juristu šajos jautājumos, nevis vienkārši juristu un izrunājies...gan par DNS, gan tiesas procesu, gan advokātu. Praksē ir bijuši gadījumi kad tiek anulēts ieraksts bērna dzimšanas apliecībā...svarīgi ir vai esi bijis laulībā ar bērna māti u.c. jautājumi.

furnitura    5 Vienkārši pieņem, ka tas ir tavs bērns un rūpējies, satiecies, izaudzini par kārtīgu cilvēku. Kāpēc nē?

adamsone    4 19 gadu vecumā sāki dzīvot kopā ar sievieti stāvoklī? Mde.
Bērniņš tā arī nekļuva mīļš pa šo laiku?
Nu tad vismaz maksā.

fargo    1 "Nu tad vismaz maksā."

par ko viņam ir jāmaksā nākamos padsmit gadus?

zalacainaa    2 Šausmas.Pazvani labam advokātam un zināsi noteikti ko tādā situācijā darīt...bet nu jā, viltīga sieviete!Fui!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu