Hipotekārais kredīts civillaulībā

Laulājušies neesam, bet kopā būšanas laikā kopīgi krāta pirmā iemaksa hip.kredītam.Ir noskatīts konkrēts īpašums (izdevīgs), veikta vērtēšana (gaidām atbildi). Banka nepieļauj, ka abi ir kredīta ņēmēji (ko iesaka jurists) līdz ar to ZG kopīpašums ar domājamām daļām. Kā izvairīties no situācijas, (ja NĪ būs uz drauga vārda; nebūšu galvotāja, bet maksāsim kredītu un kom.maksājumus kopīgi), lai šķiroties nepalieku bez jebkādām tiesībām uz faktiski kopīgi finansēto īpašumu?

Tinte    10 Pati jau atbildēji. Paliksi ar pliku pa..ļu. Tāpēc vispirms apprecieties un tad pērciet nekustamos īpašumus un citu mantu.

Tessa    7 laulajushies neesat, tatad ta nav nekada civillauliiba.
civillauliiba ir civilais akts, tb-preciibas.
jus viens otram neesat nekas, aiz ta-secinajumi.

joens  2 1 Laulību līgums, ko, ja pareizi atceros, var slēgt arī nelaulājušies.

Lele    15 Tikai neiekriiti shajaas lamataas!

Ja Tev ir naudu, nopeerc SAVU ipashumu (kaut nelielu dziivokliiti)! Sev!

Iejuukties ilgterminja krediitjuugaa ar personu, kas Tev nav nekas, ir nepraats

DanaL    8 Sāciet ar savu attiecību sakārtošanu. Labi, ka šī doma ienāca prātā tagad, nevis kad jau par vēlu. Var, protams, katru ikmēneša maksājumu uz kredītņēmēja kontu kārtīgi aprakstīt, tipa, 1/2 mēneša maksājums par GGGG.MM.DD. par kredītu Nr.XXX, dzīvoklis YYY, un pēc tam (šķiršanās gadījumā) ar visiem konta izrakstiem staigāt pa tiesām.
Bet vai iegādāties kopīgu īpašumu, ja nav skaidras vīzijas par kopīgu nākotni, ir līdz galam prātīgi?

joens  1 1 Slēgt var, tikai bez laulības to nereģistrē. Tad parastu līgumu/vienošanos starp abām pusēm, ikdienišķs komerciāls darījums. Bet varbūt iestaigāt arī citās bankās?

Lele    8 Nu tad uz priekshu! Registreejiet lauliibu un tad perkat maaju! Tikai taa...

janisb  1 1 Noslēdziet pie notāra līgumu, un/vai pārsūtot naudu no sava konta norādi maksājuma mērķī hipotekārā līguma numuru, tas palīdzēs vēlāk tiesājoties.

edding    5 Nez kas tie par tik briesmīgiem šķēršļiem, ka nevar apprecēties.
Tiešām tik bail. Tad, kā te ieteica, jāpērk katram savu dzīvokli un kad atradīsiet labakus partnerus, mierīgi šķirsieties.

edding    6 Jeb reģistrē īpašumu uz sava vārda. Redzēsim ko tas "civīlais vīrs" teiks. Mēnesi jebkurš pārdevējs gaidīs, jo tagad pircēji uz izķeršanu.

Edgars37    2 Registre ipasumu uz sava varda un miers, par ko tu uztraucies? Katra gadijuma problema un apstakli padivaini...bet nu labi;).

orhidea    6 ja taisies šķirties tad neko nevajag pirkt

Gizondta  1 4 Interesanti, ja pat tik nopietnas lietas kā ilgs kredīts gribi labāk neprecēties... Padomā vēlreiz...

rikititikitai    2 Reģistrē dzīvokli uz sava vārda, Tu kā sieviete esi neaizsargātākā stāvoklī par vīrieti. Starp citu, zinu pāri, kas steigā apprecējās tieši šādā situācijā un neko, dzīvo ļoti labi. :)

antikrize    4 Civillaulība nav laulība un punkts. Šķiroties īpašums paliek īpašniekam. Protams, otrs var uzrādīt visus čekus un censties pierādīt tiesas ceļā, ka ir piedalījies īpašuma uzturēšanā. Plus vēl advokāta izdevumi. Tas ir tā vērts?

Marija_Anna    4 Viena pazīstama meitene jau palika starp zemi un debesīm , situācija gandrīz identiska . Tikai tagad viņi nav pāris un viņai nepieder NEKAS. Ticēja uz mūžīgu un nemainīgu mīlu un neatzina liekus zīmogus .

Jaukadraiskule    3 Silti ieteiktu nokārtot attiecības likuma priekšā, ja negrib palikt bez nekā. Iz savas pieredzes. ;-)
Un neviens pat neskatās, ka ir bijusi kopdzīve un kopīgi bērni, un neskatās, ka esi galvotājs vai līdzaizņēmējs... Beigās mantu dalot pienākas apaļš nekas, ja nesanāk vienoties labprātīgi par kaut daļēju kompensāciju.

SmalkaisStils  1 1 civillaulība nav nekāda laulība !!! 2019-10-14

anis      Juristiem ir jēdziens-faktiskā laulība. Bet valstij un likumiem gar to nav daļas...
Neputrosimies jēdzienos!
2020-07-24 22:53

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu