Kurš iet pēc Zemesgrāmatu apliecības?

Pircejs iegadajas manu ipasumu. Uz Zemesgrāmatu un pakaļ gatavai apliecībai jāiet gan pircejam, gan pardevējam?

Dzindzis75 (2015-11-02 08:54)    1 Elementrāri - kam vajag tas iet:) Un vispār priekš kam mūsu laikos vajag Zemesgrāmatas apliecību, lieka naudas tērēšana.Viss taču elektroniski ir redzams

Edg (2015-11-02 09:05)    3 Jāiet jaunajam īpašniekam, jo kada gan tur daļa vairs vecajam?

Bet didzīt par to elektronisko variantu, dokuments ir un paliek dokuments. Man redz pagājušo gadu sanāca saķeršanas ar kaimiņu par meža īpašumu. Nu man bija papīrs ko viņam gar degunu novicināt, bet viņš pat savas kupicas nejēdza atrast. Tāds nu tas elektroniskais variants meža vidū. Ir ari reizes bijušas kad tam kantorim sistēma uzkarās, tādos gadījumos pat pēc elementāras spravkas var nākties braukt vēlreiz.

Jason (2015-11-02 10:10)    3 Iet jaunais īpašnieks vai persona, kas pilnvarota šo dokumentu saņemt Nostiprinājuma lūgumā.

joens (2015-11-02 10:18)  1   Protams, ka jaunais. Vecais var tikai nokontrolēt, vai tiešām jaunais iereģistrē, jo citādāk joprojām skaitīsies īpašnieks ar visām atbildībām un sekām.

Vicināšanai der dajebkurš papīrs, bet vērtība ir tikai aktuālajai elektroniskajai informācijai. Par robežām liecina robežu ierādīšanas akts, ko parasti jāparaksta arī arī attiecīgajiem kaimiņiem.

Esari (2015-11-02 12:21)    1 Camon- apliecibai ir jābut uz rokas....tas tak ir aš vai tas pats, kas mašinas tehniskā aplieciba, kuru vazajam katru dienu lidzi.... Pritams "zemesgrāmatu" lidzi nevaig staipit....un var pietik ari elektronisku ielurešu bet tad jau ar nafig šopera tiesibas uz rokas vaig?!
Vispār, tad nafig vaig kādu papira dokumentu- davai, visu kompi....a kad visa s... elektronika noviebsies, paskat cik jaunu darba vietu atklāsies... ! :D

joens (2015-11-02 13:26)    4 Dažreiz der arī ko zināt, pirms rakstīt. Atšķirībā no vadītāja apliecības vai auto tehniskās pases ZG apliecību nemaina, bet izsniedz jaunu, mainās tikai ieraksti datu bāzēs. Attiecīgi ar 10 gadu vecu un 4x neaktuālu (4 reizes mainījušies īpašnieki) ZG apliecības oriģinālu var nodoties īpašuma pārdošanai vienā laidā. Tāpēc šis papīrītis, kaut tikko iznests no ZG tiesneša kabineta, ir tikai papīrītis.

neko (2015-11-02 13:37)  1 1 Nē nu ja gribas var to apliecību ierāmēt un piekārt pie sienas lai lepotos viesiem ka dzīvo pats savā īpašumā, tad tam ir jēga. Visādi citādi nozīme ir tikai zemes grāmatā ierakstītajam, vai tā būtu liela papīra grāmatā kā bija 20 gs. sākumā vai dators ka mūsdienās.
Tas papīrs ir tikai informatīva rakstura; īpašuma tiesības apliecina tikai un vienīgi attiecīgs ieraksts ZG un to tev rokās neviens nedos.

AivarsN (2015-11-02 18:27)      Mans zemes pircējs pilnīgi visu nokārtoja manā vietā. Tikai vienu reizi pie notāra bija jāaizbrauc līdzi. Kam vairāk vajag,tas lai arī staigā pa tiem kabinetu labirintiem. Tas ir ļoti ilgs un nogurdinošs process.

Edg (2015-11-02 21:45)      Joen, katram jau gadījums ir savādāks. Un manējā gadījumā zeme bij iemērīta vel pirms tiem kaimiņiem un pēc vecas kārtības, tapēc kaimiņu parakstu tur nebija. Un kad izgajušo vasaru veicu instrumentalo pārmērīšanu šie uz šo pasakumu arī neieradās. Līdz ar to viņu parakstu nav arī uz jaunajiem robežu plāniem, pietika ar to ka no pagasta attiecīgā persona paraksta. Tapēc tie risinājumi var būt atšķirīgi un viss ir likumīgi. Nedomāju ka mērniecības kantoris kautko pretlikumīgi dara. Bet to ka kaimiņš nezina savas kupicas lai skaidro savu nezināšanu tagad tiesai. Man nekādu bēdu, papīri man ir kārtībā. Un to ka papīram nav vērtības, nu piezemējies vien uz zemītes šīs. Arī elektroniskos ierakstus var noviltot uzlaužot sistēmu, uzpērkot liekēdi ierēdni (Jūrmalā jau bij daži gadījumi kad īpašnieks nemaz nezināja ka nekad nav bijis īpašnieks, jo redz elektroniskajā ierakstā nemaz neparādījās (izdzēsts)) un ko tad pēc tam di#####i? Ar papīru vari vismaz pie tiesas iet.

Piekrītu par to ka varētu neņemt līdzi braucot ne vadītāja apliecību ne auto tehnisko. Tiem kas nezina varu pastāstīt ka Īrijā līdz 2003. gadam varēja minētos papīrus turēt mierīgi mājās. Sodīts par to netika neviens. Tiesa ar to gadu jau sāka ieviest kārtību ka vismaz vedītaja apliecībai ir jābūt līdzi.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu