Zemes zem mājas izpirkšana

Mums ir 4 dzivoklu 150 gadu veca maja pardaugava, kura visi dzivokli ir privatizeti. Zemes ipasnieka nav . mums ir domajamas dalas par kuram katrs dzivoklis atseviski maksa Zemes nodokli.
Vai mums katram dzivoklim jaizperk Zemes gabals zem majas, vai, ari to var izdarit viens dzivokla ipasnieks. Vai tada gadijuma ir vajadzigi citu dzivoklu ipasnieka paraksti. Un apmeram, kada naudas summa, ieskaitot abus jautajumus butu jamaksa.

neko (2015-07-24 09:42)    1 "Zemes ipasnieka nav . mums ir domajamas dalas"

Nu kā tad nav īpašnieka, ja jums ir domājamās daļas? Tā zeme jau jums pieder kopā ar māju pieder. Kā kopīpašums. Zem mājas atrodošos zemi sadalīt nav iespējams, bet ja ir vēl kāda pagalam/dārza utt teritorija tad to var arī sadalīt starp īpašniekiem noslēdzot savstarpēju līgumu (ko tad ar visi 4 īpašnieki kopā parakstāt), reģistrēt zemes grāmatā un tad jau sākt savas daļas pirkt un pārdot. Nu tas ja īpašnieki var vienoties par sadalījumu, ja nevar, būs jāiztiek kā ir ar domājamajam daļām.

JurisK (2015-07-24 10:32)    1 Ja jums katram zemes grāmatā zemes domājamā daļa ir norādīta kā jūsu katra īpašums, tad nekas vairs nav jāizpērk. Ja tā nav, tad zeme, visdrīzāk, pieder Rīgas pašvaldībai, jūs maksājat nomas maksu, kas vienāda ar zemes īpašuma nodokli. Ja gribat, lai zeme pieder jums, zeme jāprivatizē. Kantoris Pērses ielā parasti izsūta paziņojumu par to, ka zeme sagatavota privatizēšanai. Ja jums tāda paziņojuma vēl nav, silti iesaku uz to kantori aiziet un painteresēties, citādi nejauši jums var uzrasties zemes īpašnieks jau ar savu nomas maksu.

Parastais (2015-07-24 13:43)      Zeme jāprivatizē/jāizpērk visiem īpašniekiem. Kā jau augstāk minēts-parasti izsūta paziņojumus un ja tādu nav , tad jāmeklē. Jo ja dzīvokļi ir privatizēti bez zemes....var sanākt, ka zemi privatizējis kāds cits, informējot par savu vēlmi un darbibu publiski "Latvijas Vēstnesī". Var rakstīt pilnvaras un pilnvarot to izdarīt vienam uz citu vārda. Ja pārējiem nav naudas, var Ir iespējams arī variants, ka citi atsakās no savas zemes privatizācijas par labu vienam īpašniekam. Visas vienošanās jāapstiprina pie notāra. Bez citu atteikuma, pie visas zemes viens īpašnieks pa vieglo tikt nevar.

runcitis15 (2015-07-24 21:02)      Zeme noteikti jāizpērk!Uzinās kāds un nopirks ,um maksāsiet lielu naudu īpašniekam!
Vai arī lieciet māju kur gribiet!

Tinte (2015-07-25 20:03)    1 Lai varētu iegādāties zemi, uz kuras atrodas jūsu māja, pašvaldībā jāiesniedz iesniegums, jo bez tāda easamības neviens jums to zemi nepiedāvās pirkt. Turklāt katram mājas kopīpašniekm būs tiesības iegādāties tikai zemes domājamās daļas, atbilstośi ēkas domājamām daļām, nevis visu zemesgabalu vienam pašam.

Iesaku paņemt līdzi pasi un zemesgrāmatas apliecību, kas apliecina īpašuma tiesības uz mājas daļu, un doties uz Rīgas domes Īpašuma departamenta Īpašuma atsavināšanas pārvaldi Vāgnera ielā 5, 231.kabinetu - tur pateiks kas un kā darāms.

Tinte (2015-07-25 20:05)  2   P.s. neviens svešinieks to zemi nopirkt nevarēs, tikai mājas īpašnieki, jo to nosaka likums.

Parastais (2015-07-25 21:16)  1   ...ko tik mums likumi nenosaka... galvenais ir kā to prot iztulkot...kurš jurists labāk prot likumu iztulkot un tienesim iesniegt, tam taisnība. Tā tas ir teitan - LV . Runas vīriem spēks! :)))))

Zibsniite2005 (2016-05-11 07:51)      autors jau pats grib visu zemi nopirkt un tad iekasēt bargus nodokļus :D

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu