Puisim 20.gadi mācās dienas nodaļā, nespēj sevi uzturēt, var tēvam pieprasīt alimentus?

Puisis mācās un viss kā jau zinām ir jāmaksā! Vasarā strādāja,daudz nenopelnīja,bet apģērbies ir! Mācību iestādē vajag formas tērpu,vajag med. apliecību,tas maksā pie 50.ls ,māte palīdz cik var,paēst sapērk un tt,bet algu saņem mazu un visu dēlam piemaksāt nevar. Tēvs dzīvo ne slikti,ir darbs un....bez ģimenes! tas lai viņa ziņā,bet kad dēls lūdza,tēti lūdzu palīdzi,vēl nedaudz un būšu beidzis mācības,bet ja tagad nebūs kas vajadzīgs.....nāksies mācībām pārvilkt strīpu,bet tēvs....man citi dēli vēl bez tevis! MAN NAV!:( vai šim tēvam....alimentus pieprasīt var? un vai ši procedūra,neprasa lielus izdevumus?:(
Jautā loollita 2010-09-11 08:23

lapsu_aacis (2010-09-11 09:23)    2 izzinja no skolas, dzimshanas aplieciiba, pase. pec likuma, tas attiecas uz pilna laika studiju programmu, dienas nodaljaa. alimenti -liidz 24 gadu vecumam vai, kameer macaas.

av2 (2010-09-11 09:24)  2   cik tad vinnam ir tie deeli?

hren_vam (2010-09-11 09:32)      kurā mācībās iestādē vajag formu?? ( painteresējās )

7_jeeri (2010-09-11 09:37)      saskaņā ar likumu vecākiem jāapgādā bērni ar uzturu līdz brīdim, kad tie spēj paši sevi apgādāt (teorētiski, ne ilgāk par 24 gadiem), tādējādi, ja viņš studē dienas nodaļā, nekur nestrādā ar abiem vecākiem ir pienākums viņu apgādāt.

Olimpia (2010-09-11 09:49)      Dēlam jāsniedz tiesā prasība pret tēvu, bet pusiim jāspēj pamatot, ka, sakarā ar savu mantisko stāvokli, nespēj sevi uzturēt, nav ienākumu, t.i. izziņa no VSAA, augstskolas (par vairākiem jautājumiem), atsauce uz kustamu/nekustamu īpašumu piederību (var tiesa pieprasīt) u.c.info vai dokumentus, bet... ir izredzes pretendēt uz uzturlīdzekļiem tikai tajā gadījumā, ja uz tēvu attieksies nosacījums pēc likuma, ka "samērīgi ar savu mantisko stāvokli".... ja tēvs tiesā atnesīs dokuemntus, ka viņam nav nekādu ienākumu, nav firmas, nav nekādu īpašumu, uz ko var vērst piedziņu, tad lieta ir bezcerīga, bet ja kaut kas pieder vai ir ienākumi - var pacīnīties!

Laskovij (2010-09-11 10:35)    2 Ar tiem alimentiem ir tā, ka arī vecumdienās tēvs var pieprasīt, lai bērni viņu uztur...

art_deco (2010-09-11 11:18)    1 Nebūtu brīnums, ja tas papiņš vecumdienās nagļakā pieprasīs uzturlīdzekļus no tā puikas, kam mūžā nevienu santīmu nav iedevis

lirica (2010-09-11 11:30)      Krieviem ir viens trāpīgs teiciens par šo tēmu. Ļjubiš katasja, ļjubi i sanočki ...
Diemžēl tādu tētiņu ir pilna pasaule, kas uztaisīt māk..(paši tā domā) , bet audzināt uzgrūž uz sievietes pleciem. Un nebrīnīšos,ka vecumdienās tam pērnam,kas to papiņu redzējis pāris reižu mēžā, tiks dots mājiens, ka tētiņš jāuztur.

uzdavini_man_smaidu (2010-09-11 11:38)      teoretiski jau var tiesāties, bet ja tas tēvs saka, ka viņam nav naudas, kas tad tas par dēlu, kurš sniedz prasību pats pret savu tēvu??!! Parasti mātes cīnās par to, lai bērnam būtu tēvs, bet te - māte cīnās lai bērns atgrūz savu tēvu!! Vai tad tam puisim pašam nav galvas uz pleciem? Ja nav iespejas macīties dienas nodaļā, lai iet uz vakareni un lai iet strādāt. Un tagad jau taču augstdkolas arī dod visadus kredītus studentiem, kurus var pat atmaksāt tikai pēc studijām. Cik tad ilgi vilks tā māte to dēlu piesietu pie brunčiem? Tā mēs tikai audzinām vīriešus, kas pēc tam turpina dzīvot uz sievas pleciem!!

KONSUL (2010-09-11 11:49)    1 20 gadu puisim... kaa saprotu ir vesels un spej stradat, ko arii dara --> vai tiesham ir VETS taa pazemoties... vai taa ir puisha ideja lugties tevam, kuram vinjh (acimredzami) neko nenozimee... Manuprat, bernus uztur lidz 18 vai 21 gadam - ja iet ``oficialo celju``, nekur neesmu dzirdejusi par te minetajiem 24, bet protams, ka to jebkursh jurists zin ka ABC!

jautajums cits, kaa tas 20 gadiigais pusis, kursh butiba jau ir jauns viirietis - jutas shajaa situacija... kad jaludzas, bet vinju vienkasrhi ``pasuta`` pasha tevs???! es vesrtu uzmanibu uz sho lietu, jo naudu jau kaut kaa vienmer var nopelnit (ok, ne miljonu, bet macibam var) + sakt macities gadu velak, aiznemties no kada sveshaka cilveka, kartot ar augstskolu individ. sarunas, utt. - pietiekami daudz variantu...!

Man personigi zinamie 22-25 puishi stradaa un nopelna nereti krietni vairak nekaa viirieshi ap 30/40/50... jo vinji nav tik izveligi, ir darbspejigi un griboshi darit + vinjiem parsvara visiem ir loti labas sveshvalodu zinashanas + lielakaa dala studee, gan nemot kad vajag ``akademiskos gadus``... + ja nav ko darit kadaa bridii LV, strada arzemes - piemeram, shoferi UK, barmenji, viesnicnieki Portugalee, utt utt. Shadu piemeru ir loti daudz.

Galvenais, lai puisis PATS izvelas KO darit ar savu dzivi - attiecibam ar tevu, naudas lugshanu... ne kada cita ``ieintereseta tuvu stavosha persona``, jo shis ieraksts jau nav taa 20gadigaa puisha!

p.s. mans personigs uzskats, Istu Virieti neveido patstavigas dzives sakums ar tiess procesu pret tevu - paris simtu latu delj! VECIS veidojas citadi... tas sakas ar raxturu/izturibu grutibas/ personigo atbildu, utt.

Torpedo (2010-09-11 12:08)  1   Puikam vnk NETIIKAS straadaat - a kaapeec straadaat, lai vecais straadaa un dod!

veejsmatos (2010-09-11 12:25)    1 Strādāt,lai iet!20 gadi......affigetj!!!!!!!......

nakc (2010-09-11 12:37)      Lai pāriet vakara nodaļā un iet strādāt...

joens (2010-09-11 12:52)    1 Mācību iestādē vajag formas tērpu,vajag med. apliecību,tas maksā pie 50.ls
==============================================

Šis teksts topikam rada neticības auru. Ja vien puisim mācības nav par maksu. Bet tad kaut kādi 50 laši ir pagalam sīka vienība salīdzinot ar kopējiem izdevumiem.

Ir dažas mācību iestādes, kur apvienot ar darbu nav iespējams principā, pat pa vakariem - augstāk komentējušie par iešanu strādāt laikam ir nopirkto diplomu (mācības par maksu, bet lekcijas varēja neapmeklēt, diemžēl, šī laika noteicošais rādītājs) upuri.

Dzeiss (2010-09-11 12:55)      Šķiet, ka te padomus neprasīja, stādāt vai mācīties, bet par uzturlīdzekļiem, jā tos ir jāpieprasa tiesā, pašam dēlam, jo ir pilngadīgs.
Par visu ir jāmaksā, likumus ir noteikusi Valsts, ne kāda māte vai bērns, un nav ,ko te ķengāties.
Cik labi, ka vēl kāds grib arī mācīties, Valstī pie varas varēs nākt latviešu speciālisti. Lai puisim veicas!

lordsaspens (2010-09-11 13:02)      Mamuķītis bīda dēlīņu pa ņuņas taku:( žēl puiša, tēvs otmorozoks, māte ar nav daudz labak.

Just_ (2010-09-11 13:25)      Atraitnes dēlu laiks atkal pienācis, un stulbā tauta to atbalsta.

fifidrilla (2010-09-11 13:37)      Manā laikā studenti vienu gadu strādāja, vienu gadu mācījās. Un nebija nekādu studiju kredītu kā sugas. Jā, tas nav pareizi un labi katru gadu mainīt kursabiedrus, taču ir arī plusi, jau studējot saproti, kas darbā būs vajadzīgs, kas nē. Tāpat tie, kas Dānijā studē, par brīvu takš, un vēl pa vakariem piestrādā, tas viņiem normāli ir. Grūti jau ir, bet pašcieņa tak svarīgāka, pēc tam būs prieks un gandarījums, ka izturēji, ka pierādīji ko spēj. :)

dreatro (2010-09-11 14:02)  1   Ja tēvs atsakās maksāt, tad mātei jāgriežas tiesā par atbalstu no valsts, tālāk jau valsts taisīs razborkas hoķ no penzijas līdz kapam, ja šim nebūs ko maksāt, bet māte saņems naudu laicīgi bez kādām tur skaidrošanās procesiem cik šim tās naudas, jo valsts paredz sākot no iztikas minimuma 30% apmērā uz bērnu.

cineman (2010-09-11 14:09)      Skan jau "labi": "Puisim 20.gadi mācās dienas nodaļā,nespēj sevi uzturēt". Pariet uz neklātieni, vakaru. Vienu gadu izlaist. Mēģināt tomēr sevi uzturēt :D Memļaku mama audzina.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu