Parādu saistības mantotam īpašumam

Lieta tāda. Esmu pieteikusies par mantinieci mirušā tēva dzīvoklim, bet sakarā ar finansēm, šis dzīvoklis vēl nav nokārtots uz mana vārda. Viņa dzīves laikā ir palikuši neapmaksāti īres un apkures parādi, kurus tagad piestāda man. Kā man rīkoties? Jau iepriekš pateicos par Jūsu palīdzību.

lapsu_aacis (2010-03-23 11:09)      nomaksaat. paraads uz mantojamo platiibu, ir paraads par komunaalajiem, nevis par mirusho. mantotaajs, kopaa ar mantojamo, manto arii saistiibas, kuras naak liidzi mantojumam.

cornee (2010-03-23 11:10)      jānomaksā, jo manto gan labumus, gan saistības

minnka (2010-03-23 11:12)      Ja Tu esi izlēmusi mantojumu pieņemt, tad loģiski, ka manto arī parādus. Ja netaisies mantojumu pieņemt, tad protams, ka nemaksā.

lapsu_aacis (2010-03-23 11:14)      silti iesaku iepaziities ar likumaa notiekto terminju, liidz kuram mantinieki vispar var "uzrasties" :D

cornee (2010-03-23 11:17)      spirinoties pretī, vari pazaudēt dzīvokli un iegūt parādu, izdomā, ko Tu gribi

SufferWell (2010-03-23 11:20)      nokaarto iipashumu uz seviim, paardod, noreekjinies ar paraadiem. ja paliek kkas, tad tas ir bonuss, ja nepaliek nekaa, tad atsakies no taa mantojuma tagad. (ja vel tas ir iespeejams)
spirinaaties nevari, bet sarunaat par paraada atlikshanu, liidz dziivoklja paardoshanai vari. ja zinaaji, ka buus tiesa, vajadzeeja savlaiciigaak veersties pie jurista.

Wonderwomen (2010-03-23 11:22)      Vienojies ar dzīvokļa apsaimniekotāju par parāda samaksas termiņu, piedāvā savu apmaksas grafiku. No tā parāda tāpat nekur neaizbēgsi, bet "iebāžot galvu smiltīs" problēmu neatrisināsi. Jo vairāk spirināsies pretī, jo vairāk aizdosi dusmas apsaimniekotājam, par visu var vienoties, ja grib.

kautkas (2010-03-23 11:37)      Wonderwomen pareizi pateica ... un dziivokli visdriizaak uz sevi vareesi noformeet tikai ja buus nomaksaati visi paraadi ...

lapsaacijs_albiins (2010-03-23 11:45)      liigums ar pirceeju. kriizes cena, ne tirgus cena un pat ne tuvu tai, svaigs bankas konts uz neitraalas personas - vidutaaja vaarda, neliels avanss no pirceeja puses tev, lai vari paarrakstiit iipashumu uz pirceeja vaarda,attieciigi iegraamatojot, peec dokumentu uzraadiishanas- nauda, kas pagaidu kontaa- tava. ja piechakaree, nomaksaa par doto naudu paraadus un saziepee asti, tev galvu nost.
der?
ja der, esmu gatava uzklausiit piedaavaajumu un nelieku ieskatu iipashuma gjeograafiskajaa lokeishenaa un visu paareejo, kas ap to.

mekleeju_tevi2 (2010-03-23 11:49)      Jāgriežas pie zinoša jurista.Ja nav līdzekļu,tad jaizstrādā pārdošanas shēma kā nosegt parādus,sakārtot visu juridiski un pārdot.Zaudēt domāju ka nav liela problēma.

Roo (2010-03-23 12:14)      Dzīvokli zemesgrāmatā varēsi reģistrēt uz sava vārda arī ar visiem parādiem, taču izvairīties no to samaksas gan nevarēsi. Visticamāk, ka kreditors, lai kas tas nebūtu, apsaimniekotājs vai kāds cits pakalpojumu sniedzējs, iesniegs prasību tiesā un nemaksāšanas gadījumā dzīvoklis tiks izlikts izsolē. Varbūt pareizi būtu pie tādiem spiedīgiem apstākļiem pašai pārdot to dzīvokli..sameklēt kādu, kas to pērk un nosedz arī uzkrātos parādus...bet tas protams gadījumā, ja šis dzīvoklis nav Tava vienīgā dzīves vieta..

SoulSpoil (2010-03-23 12:15)      Kuraa vietaa ir tas dziivoklis - Riigaa ? Kuraa mikrorajonaa ?
Ko gribi ar to iesaakt peec atguushanas - tirgot nost uzreizi vai tomeer varbuut pameegjinaat iziireet ?
Taad maitu putni , kaalapsaacijsm kas no izmusishiem uzpeerk dziivokljus par galiigaam kapeikaam - tadu jau apkaart netruukst te un es arii Tev taadus paariiti varu piedaavaat ! ;)
Vari meegjinata kaut ko iekjiilaat, ja kas veertiigaaks ir un pats visu nokaartot paraadus un lai parformaaetu dziivokli uzseva vaarda - tas buutu daudz labaaks un ekonomiski Tev izdeviigaaks variants ...
Ja vien neplaano pamest valsti ilglaiciigi , tad tagad nu ljoti vajadzeetu izvairiities no paardoshanas, jo peec gadiem triis chetriem cenas celsies un peec desmit gadiem buus pusotrreiz lielaak veertiiba nekaa tagad un atkariiba akuraa ivetaa tas dziivoklis atrodas, platiibas un citiem faktoriem - taa starpiiba var sastadiit desmit tuukstoshus vai pat vairakaus desmit tuuktoshu eeriku

Wonderwomen (2010-03-23 12:15)      Cik tad tas parāds liels ir, Ls 1000, 2000, mazāk? Ir pārāk maz informācijas, lai saprastu, cik lielas problēmas Tev ir, tajā pat laikā te Tev arī tiek doti reāli izdarāmi padomi. Ja vajag ko konkrēti palīdzēt, raksti privāti.

SoulSpoil (2010-03-23 12:18)      Dzīvokli zemesgrāmatā varēsi reģistrēt uz sava vārda arī ar visiem parādiem, taču izvairīties no to samaksas gan nevarēsi.
===
Ja jau , Roo, saka ka var regjistreet uz sava vaarda ar paradiem - tad jau vispaar visas probleemas atkriit ! ;)
Kad buusi regjistreejisuz sava vaarda, tad skrien uz banku, un ja pat minimaalo algu sanjem fomajau ka hipokrediitu uz 1/3 no patreizeejas dziivoklja veertiibas tur mieriigi dabuusi ! Tad par to pikji nomaksaa paraadus un tad taalkaa vai nu iziire eto dziivokli vai citu kaut ko shtuko - bet par paardoshanu - tas nu buutu peedeejais ko tagad dariit

JurisK (2010-03-23 12:22)      Ja gribi tikt valjaa gan no mantojuma, gan paraada, gan nedaudz naudinjas dabuut, tad klausi lapsaacijam. Ja nesanaak, peec pusmeenesha vari griezties pie manis, bet kaartojam caur maniem notaariem!:))

edora (2010-03-23 12:32)      atsakies no mantojuma

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu