Parādzīme

Aizņēmos trīsciparu summu no paziņas, sastādot diezgan primitīvu parādzīmi, - vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, , summa, summa vārdeim, "apņemos atdot līdz ... " ... . Nekādi saņemšanas - adošanas apstākļi netika apspēlēti. Naudu man ieskaitīja uz konta, traktējot "aizdevums" . Parakstīju parādzīmi, man tika noņemta kopija. Kopš tā laika čakli maksāju, pārskaitot pa laiciņam un izdarot maksājuma uzdevumā atsauci uz parādzīmi. Tūlīt beigsies termiņš un arī summa būs izmaksāta. Vai man ir jēga pieprasīt atpakaļ parādzīmes oriģinālu, kad parāds tiks dzēsts? Vai no aizdevēja nevar sagaidīt kādus nepatīkamus gājienus utml. Kā būtu korekti jāizbeidz "procedūra"?

Laskovij (2010-01-18 19:10)      Ar papīru, ka aizdevējs apliecina parādzīmes nomaksu...

mojito (2010-01-18 19:10)      Varbuut ,lai aizdevejs uzraksta papiiriiti,ka taada un taada summa ,kas tika aizdota tad un tad nu ir sanjemta atpakalj un nav nekaadu pretenziju uz to paraadu. Apmeeram taa...

wolands (2010-01-18 19:22)  1   Nu ja jau viss caur banku - tad tak pat pierādīt, ka esi samaksājis vari. Bet vispār esmu dzirdējis, ka šādai paradzīmei tiesā būtu diezgan maza vērtība. Tas tā vairāk, lai abi iesaistītie atcerētos par kādu summu runa bija. Bet es tomēr paprasīti noslēguma papīru vai lai paziņa uzraksta ar roku uz tās pašas oriģinālās parādzīmes, ka ir atdots ...

brivaldis (2010-01-18 19:25)  1 1 abi labi...
viņš muļķis, ka kādam ko aizdod...tādu parādzīmi, arī notariāli apliecinātu, var uzspraust uz nagliņas.mierīgi varēji parādu neatdot, bandīti tagad ar tādām lietām nenodarbojas un tiesa var pasūkāt, ja nav ko atņemt.
tu uztraucies, ka viņam ir lapiņa ar it kā tavu parakstu, nav notāra apliecinājuma, kas zin, varbūt man arī ir kāda lapiņa ar tavu parakstu.

Elizabete1957 (2010-01-18 19:26)      a kāpēc tev tādas aizdomas ,ka viņš atteiksies, vai viņš jau ir izteicis kaut kādas pretenzijas pret tevi ???

hren_vam (2010-01-18 19:27)      atsauce par paradzīmi pārskaitijumos ir - viss, neko vairs nevajag... izdrukā tos, un kopā ar paradžimi - jai bus problas - lūdzu, papīrīši priekšā.. nu ja gribes oficiālos papīrus - izdrukas apzīmogo bankā...

odze (2010-01-18 19:32)      ..... ja visa summa ir atmaksāta pārskaitot no bankas uz banku, informācijā naudas saņēmējam rakstiji pēc aizdevuma līguma Nr. tāds un datums XXXXX...... par kādām problēmām Tu vēl satraucies ?

Elizabete1957 (2010-01-18 19:32)      P.S.aizdevējs var vērsties ar to saucamo tevis parakstīto papīru tiesā par parāda piedziņu, bet tas ir dārgs, bezgalīgs process un nulle rezultāts.......

SievieteMelnaa (2010-01-18 19:49)      Korekti ir, ja Tev atdod atpakalj paraadiziimes origjinaalu. Viss. Paraadziime ir sastaadiita juridiski pareizi, lai jebkuraa tiesaa buutu skaidrs, ka ir noticis aizdoshanas fakts - ir summa un ir Tavs parakts, taatad esi aiznjeemies. Aizdeveejam nav obligaati jaaparaksta, ka esi atdevis, ja gribas lieku papiiru tad taisat, bet tam nav nekaadas jeegas. Maksaaji caur banku, domaaju, ka nekaadu nepatiikamu gaajienu nebuus.

VecmeitaARrunci (2010-01-18 20:30)      Tas līgums daudz vietas neaizņem,ieliec aploksnē un noliec uz gadiem pieciem.Klāt pieliec izdrukātus bankas pazinojumus par katru nomaksāto reizi vai arī aizmugurē saraksti,kad,cik esi atmaksājis un maksājuma numuru.čem čort ņe šutit.

andzipa (2010-01-18 22:05)      Skaitos ar pārskaitījumu, pēdējā maksājumā attiecīgu info: visa summa godīgi, ar tīru sirdi godīgi atmaksāta:) un allles. Tos ieteikumus par papīra izdruku glabāšanu gan neklausi - tie der tikai kamīna iekuršanai šitai aukstumā. Vajadzības gadījumā NEPIECIEŠAMO izdrukāsi. Ja ar pārskaitījumu makāts, tad arī viņa konta izrakstā tas parādas. Un, ja vien kaut viena krunka smadzenēs tam cilvēkam ir, tad viss ok. Būs labi!

vincita (2010-01-24 11:30)      No aizdevēja Tev neko nevajag. Bet drošības labad, izdrukāt un bankā apzīmogot veiktos maksājumus gan būtu lietderīgi un neko no Tevis neprasītu. JO patiesi, cilvēki ir dažādi un kas to lai zina (varbūt pilnmēnesī pēc gadiem 6iems viņš izdomā iesniegt prasību pret Tevi un iedzīvoties), ka tad, kad Tev vajadzēs, vai bankā būs vēl šie dati pieejami, vai tā banka vēl būs, u.t.t. Bet tie, kas runā, ka tādu parādzīmi var uz nagliņas uzspraust, nerunā pareizi . Parādzīme ir OK, ja var konstatēt, kas, kam un cik ir aizdevis. Lai uzskatītu aizdevuma līgumu par noslēgtu pietiek aizdevējam apsolīt un vienoties cik daudz (CL 1935.p. Līgums, ar ko viena puse apsola aizdevumu dot, bet otra to pieņemt, ir spēkā tikai no tā laika, kad līdzēji vienojas savā starpā par aizdodamā daudzuma apmēru), bet Jums jau bija viss - arī aizdots un tiek atdots, tā, kā nekādas šaubas par līguma esamību nepastāv :) Pat ja aizdevējs tikai ieskaitītu naudu ar norādi - aizdevums, ar to pilnīgi pietiktu :)

vincita (2010-01-24 14:15)      p.s. papildinot pēdējo teikumu - protams, ja aizņēmējs neskaita naudu atpakaļ un piekrīt pieņemt aizdevumu.

pavasara_skuupsts (2010-06-16 09:59)      1) sasmējos par šitādu parādzīmi un tiesu;)))) ha-ha-ha, tiesā simts gadu tiesātos;)))))
2) pozitīvi ir tas, ka maksājumi notika caur banku... tā sacīt, pierādījumi ir... domājam, ka ar to arī būs gana... nu, ja aizdevējs ir biku slims un iet pie bandītiem, tad šamējie jau gan bankas maksājumus neņems vērā, bet! summa, cik saprotu ir gana maza, lai nefomāļi ķēpētos;)) tā, ka domājams, viss būs OK. saprotams, eleganti būtu parādzīmes oriģinālu izprasīt, un sastādīt juridiski korektu apliecinājumu, ka puses apliecina atmaksas faktu un pretenziju vienai pret otru nav!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu