Pilnvarojums fiziskai persona uzņēmuma interešu pārstāvībai
Vai starp pusēm ir jaslēdz tikai un vienīgi pilnvarojuma līgums, ja juridiska persona vēlās noslēgt vienošanos ar fizisku personu, kura pārstāvētu juridiskas personas intereses, nesaņemot par to atalgojumu! Varbūt ir kādam tāda tipa līguma paraugs!
simonss (2009-02-17 21:04)
Pilnvarojuma līgumu parasti slēdz starp juridiskān personām. Fiziskai personai jādod vienkārši pilnvara, un ja tā būs notariālā akta veidā, tad to vairāk ņems vērā. Tā kā pilnvaras un jebkurus citus dokumentus papīra formātā mūsdienās noviltot ir kā 3 pirkstus apm..., tad labāk tomēr notāra klātbūtnē - šamo pienākums ir šitādus papīrus iereģistrēt... cenniks - vidēji ap 40 - 50 LVL par vienu pilnvardevēja parakstu...
bet atalgojums ir no citas operas - tas nav saistīts ar pilnvarņēmēja tiesībām....
lietotajC (2009-02-17 21:55)
-> simonss:
es atvainojos par offtopic, ceru, ka gan manu, gan ieprieksheejo ierakstu dzeesiis, jo neattiecaas uz teemu, tachu sheit ir taa, ka uz sakariigi uzdotiem jautaajumiem, paarsvaraa atrodaas cilveeki, kas sakariigi atbild, vai vismaz meegjina. un "asprātību mētātāji un arī tjotku kompānija", biezhi vien arii sakariigi atbild, ja ir uz ko.
un tieshi tas, ka shajaa jautaajumaa, kas pavirshi skatoties, ir normaali formuleets un ar jeegu, nav stulbu ierakstu, liecina par PA cilveeku normaalumu, tb vinji nemaisaas tur, kur notiek normaala darbiiba.
taa kaa viss ir labi! :)
Wonderwomen (2009-02-17 22:13)
Papildinot simonsu > Pilnvarojuma līgumu slēdz arī starp 1)tikai fiz. pers., 2) fiz.pers. un jurid.pers. Notāra apliecināta pilnvarojuma akta dārdzību nosaka arī pilnvaras saturs un kāda veida pilnvara tā ir - speciālā pilnvara būs lētāka kā universālpilnvara.
Konkrētajā gadījumā nav skaidrs, kādam mērķim/uzdevumam vajadzīgs pilnvarojums. Ja jur.pers. pilnvaro fizisku pers. pārstāvēt tās intereses kādā iestādē, piem., VID iesniegt dokumentus, tad pilnīgi pietiek ar juridiskas personas izdotu pilnvaru, bez notariāla apliecinājuma Ja tas ir kāda liela apjoma uzdevums, tad būtu nepieciešams gan līgums, gan pilnvara. Līgumā būtu detalizēti jāizklāsta veicamais uzdevums, pušu tiesības, pienākumi, iespējamais atalgojums, bet ar šo līgumu nav jāstaigā pa iestādēm, tas nav jāuzrāda trešām pers., priekš tam ir pilnvara.