Pilnvara

pilnvara foto attēls

Pilnvara - jautājumi un diskusijas

Universālā pilnvara (30)
ja persona uzraksta universālo pilnvaru uz citas personas vārda, vai šī pilnvara ir derīga bez uzrādīšanas? ar to es domāju, ja persona uzraksta pilnvaru, bet patur šo rakstisko pilnvaru pie sevis, tad... vai persona uz kuras vārdu...
Domāju, ka jāuzrāda . Pa pastu ierakstītā vēstulē lai atsūta rītdiena pienāks, gaidi vai negaidi Protams, ka jāuzrāda. Uz kāda pamata, ja neuzrāda pilnvaru, tā persona ko darīs cita vārdā? Tur vēl sīki izpēta, vai tas, ko grib darīt, ir iekļauts, jo arī universālā, nav nemaz tik universāla. Var pie jurista neiet, vari piezvanīt kādam juristu vai notāru kantorim, uz tik elementāru jautājumu sekretāra vai palīgs noteikti atbildēs arī samaksu neprasot. Nu universālpilnvara gan nebūs vnk papīrītis, ja reiz to reģistrējis notārs un tā ir pārbaudāma www.latvijasnotars.lv/pilnvara, bet vai var bez tā "papīrīša"... ··· Pilnvara: Universālā pilnvara lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Pilnvara, testamenta sastādīšana (10)
Cilvēks ir slims, un atrodas Tukuma slimnīcā, viņš vēlas izrakstīt māsai, kura dzīvo Rīgā pilnvaru lai viņa kārtotu bankas lietas un iespējams kaut ko no testamenta norakstīt. pats savām kājām vairs neaizies pie jurista vai notāra. Vai...
Gadus trīs atpakaļ saucu notāru uz mājām Rīgā, lai viņš uz mani izraksta pilnvaru visu finansu lietu kārtošanai vecam onkulim, kuram bija pēkšņi nomirusi stipri jaunāka sieva-mana radiniece. Toreiz pilnvara izmaksāja tikai kaut kādus 27 Ls. Cik esmu dzirdējusi, tad tam testamentam (pie pašreizējās likumdošanas) nav vairs nekādas būtiskas nozīmes, jo ir neatraidāmie mantinieki, kuri tāpat visu manto ,pat ja gadus 30-it nav likušies par mantojuma atstājēju ne zinis. nu ja jau Tukuma slimnīca tad steigšus jāsarunā notārs uz slimnīcu, Tukumā arī ir notāri, tai slimnīcā daudzi kaut kā ar niekiem tiek ievietoti un netīšam nomirst, man arī tādu likteni pareģoja, bet bija jau apnicis tur vāļāties, pat pīli neviens neiznes, tā nu mani aizveda atpakaļ uz mājām, nu re vēl tagad pēc 19 gadiem kā dzīvs un pat staigāju par ko tā daktere bija ļoti izbrīnījusies, teica šitais vairs nekad nestaigās. Tā kā tikai divi varianti, vai nu notārs vai savākt to kas vēl palicis un ārstēt citur. notārus vajag pagoglēt tur pat tukumā. iesaku meklēt slimnīcu ,kur cilvēku izārstēs ,vediet uz Rīgu ... protams, ka notars var aizbraukt pie slimnieka. dargi nebija, iisti neatminos, bet var kaut riit aiziet pie jebkura notara, pajautat un uzreiz pieteikt pakalpojumi.
pilnvaras arii ir dazhadas, un maksas par tam atshkjiras.
··· Pilnvara: Pilnvara, testamenta sastādīšana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Pilnvara berna celosanai bez vecakiem (7)
Steidzigi vajadzetu atvest berninju uz Angliju pie teva ciemos, mamma palika Latvijaa un vestu vecmaminja! Vai tas ir iespejams un ja Jā vai pilnvara ir vajadziga no abiem vecakiem un no Latvijas?
Klau, pannerdelta, beidz tautu mulsināt. Šī nav pirmā reize, kad niekus stāsti.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 76.pants noteic, ka patstāvīgi bērns var šķērsot valsts robežu, ja ir sasniedzis obligātās izglītības vecumu. Kā zināms, obligātā izglītība Latvijā sākas ar pirmsskolas posmu, tātad – no piecu gadu vecuma. Tiesa, šeit ir arī norāde par to, ka bērnam vajadzīga vismaz viena vecāka vai likumīgā aizbildņa piekrišana.

MK noteikumu Nr.721 4.punkts paredz: ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais (pilsonis, nepilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā), izceļo no valsts patstāvīgi, viņam ir jāuzrāda vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) vai aizbildņa notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.
Pietiek ar viena vecāka rakstisku atļauju.
Kad pati biju nepilngadīga, man bija šāda atļauja, lai brauktu skolas ekskursijās. Protams, ka to parakstīja viens vecāks, jo otrs vecāks vispār nelikās ne zinis, viņa pēc es varētu kaut uz Marsu lidot, un kur tad lai es vispār viņa parakstu rautu, ja viņš ir tālēs zilajās un 10 gadus nav satikts?
Visas lietas saistībā ar bērnu kārtojamas pēc bērna dzīvesvietas valsts tiesībām. Tātad pēc LV. Notārs, lētāk Bāriņtiesa, tādu atļauju bērnam (patstāvīgi šķērsot robežu un atgriezties, bez vecāku klātbūtnes) iedos. Pietiek ar vienu vecāku. Piekrītu Samilas viedoklim!
Nedaudz precizējot, ir arī izņēmumi, kad lidkompānija izceļojot uz ārvalstīm pieprasa abu vecāku piekrišanu, bet tāda prasība ir tikai lidojot uz dažām valstīm bet pārsvarā pietiek ar viena vecāka piekrišanu.
Pietiek ar viena vecāka atļauju. Mana meita ceļoja kopā ar savu jaunāko brāli, kad viņai bija 16, bet brālim 9 gadi. Pilnvaru pie notāra kārtoja tēvs, jo es tobrīd atrados ārzemēs. Tas ir tāds nopietnākais pieredzes piemērs, jo toreiz līdzi nebija neviena pilngadīgā. Līdz tam meita bez vecāku pavadības ir ceļojusi kopš 10 gadu vecuma, un tikai pašā sākumā, t.i., aptuveni 10-11 gadus atpakaļ bija vajadzīga tā abu vecāku piekrišana. Interpola redzeslokā neesam nonākuši. :)
Ak, jā - robežkontrolēm cauri ir iets, te nav stāsts par braucieniem uz Šauļu tirgu, bet krietni tālākiem ceļojumiem.
··· Pilnvara: Pilnvara berna celosanai bez... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Pilnvarojums fiziskai persona uzņēmuma interešu pārstāvībai (3)
Vai starp pusēm ir jaslēdz tikai un vienīgi pilnvarojuma līgums, ja juridiska persona vēlās noslēgt vienošanos ar fizisku personu, kura pārstāvētu juridiskas personas intereses, nesaņemot par to atalgojumu! Varbūt ir kādam tāda tipa līguma...
Pilnvarojuma līgumu parasti slēdz starp juridiskān personām. Fiziskai personai jādod vienkārši pilnvara, un ja tā būs notariālā akta veidā, tad to vairāk ņems vērā. Tā kā pilnvaras un jebkurus citus dokumentus papīra formātā mūsdienās noviltot ir kā 3 pirkstus apm..., tad labāk tomēr notāra klātbūtnē - šamo pienākums ir šitādus papīrus iereģistrēt... cenniks - vidēji ap 40 - 50 LVL par vienu pilnvardevēja parakstu...

bet atalgojums ir no citas operas - tas nav saistīts ar pilnvarņēmēja tiesībām....
-> simonss:

es atvainojos par offtopic, ceru, ka gan manu, gan ieprieksheejo ierakstu dzeesiis, jo neattiecaas uz teemu, tachu sheit ir taa, ka uz sakariigi uzdotiem jautaajumiem, paarsvaraa atrodaas cilveeki, kas sakariigi atbild, vai vismaz meegjina. un "asprātību mētātāji un arī tjotku kompānija", biezhi vien arii sakariigi atbild, ja ir uz ko.

un tieshi tas, ka shajaa jautaajumaa, kas pavirshi skatoties, ir normaali formuleets un ar jeegu, nav stulbu ierakstu, liecina par PA cilveeku normaalumu, tb vinji nemaisaas tur, kur notiek normaala darbiiba.

taa kaa viss ir labi! :)
Papildinot simonsu > Pilnvarojuma līgumu slēdz arī starp 1)tikai fiz. pers., 2) fiz.pers. un jurid.pers. Notāra apliecināta pilnvarojuma akta dārdzību nosaka arī pilnvaras saturs un kāda veida pilnvara tā ir - speciālā pilnvara būs lētāka kā universālpilnvara.
Konkrētajā gadījumā nav skaidrs, kādam mērķim/uzdevumam vajadzīgs pilnvarojums. Ja jur.pers. pilnvaro fizisku pers. pārstāvēt tās intereses kādā iestādē, piem., VID iesniegt dokumentus, tad pilnīgi pietiek ar juridiskas personas izdotu pilnvaru, bez notariāla apliecinājuma Ja tas ir kāda liela apjoma uzdevums, tad būtu nepieciešams gan līgums, gan pilnvara. Līgumā būtu detalizēti jāizklāsta veicamais uzdevums, pušu tiesības, pienākumi, iespējamais atalgojums, bet ar šo līgumu nav jāstaigā pa iestādēm, tas nav jāuzrāda trešām pers., priekš tam ir pilnvara.
··· Pilnvara: Pilnvarojums fiziskai persona... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Auto pilnvara braucot no Latvijas līdz Anglijai (1)
Vai vēl joprojām Polijā strikti skatās uz pilnvaras nepieciešamību. Kā ir ja, piemēram, sevi norādu kā turētāju vai tad arī vēl vajag?
Turētājs un īpašniekss ir norādīti un uzrakstīti auto tehniskajā pasē, ja Tu tur esi , domāju, ka nekas nav vairāk nepieciešams, brauc kur acis rāda. ··· Pilnvara: Auto pilnvara braucot no... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Auto ārzemēs bez pilnvaras (15)
Vai drīkst braukt ar cita īpašnieka automašīnu pa Dāniju, Zviedriju, Vāciju un Poliju bez pilnvaras? (gan mašīna, gan īpašnieks, gan braucējs - "reģistrēti" Latvijā?)
Man liekas, ka pilnvarai ir jābūt, ja mašīnas īpašnieks nepiedalās izbraucienā ārpus LV. nekada pilnvara, ja mašīna nav firmas Pilnvaru vajag tikai tad, ja brauc ar firmas auto. Nezinu, vai vēl vajag pilnvaru, ja mašīna ir līzingā, pirms kāda laika ( apm. 2 gadiem )arī tad vajadzēja ņemt pilnvaru no līzinga kompānijas. Pilnvarai jābūt! No privaatpersonas kaadreiz pilnvara dereeja tikai notariaali apstiprinaata. ··· Pilnvara: Auto ārzemēs bez pilnvaras lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Nevajag. Un ne tikai uz Somiju. Vienīgi ar poļiem vismaz bija kaut kādas nianses. Copy/paste: When driving in Finland the following documents should be carried:

Full, valid driving licence*
Proof of insurance (third party or above)
Proof of ID (passport)
Proof of ownership (V5C certificate)
While driving in Finland you are required by law to carry the following items. Hefty on-the-spot fines can be issued for failing to carry specific items:

Headlamp beam deflectors: depending on your car, you will either need deflector stickers or have to adjust the beam manually
Lights: all motor vehicles must use their headlights in and outside built-up areas at all times, throughout the year
Warning triangle: compulsory in all vehicles (except motorcycles).
Reflective jackets: in Finland, the legislation concerns pedestrians, who must wear safety reflectors in the hours of darkness (any type of reflector is accepted). Thus, a car driver who steps out of their car in the event of a breakdown becomes a pedestrian, therefore, they must wear a reflector.

P.s. labaak jau uztaisiit, ko visticamaak neviens neprasiis...bet, ja neuztaisis, tad zini, ka visticamaak, ka paprasiis :-)
··· Pilnvara: Vai, braucot uz Somiju ar auto,... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Pilnvara preces saņemšanai. (10)
Labdien, man ir tāds jautājums. Es esmu caru DHL veicis sūtījumu, bet uz doto brīdi man nebūs iespējams saņemt sūtījumu noteiktajā dienā un laikā. Es gribētu zināt vai cits cilvēks manā vietā var paņemt šo sūtījumu un vai viņam ir...
Pilnvaru vajag, ja esi Latvijā. Ja citā valstī, tad tur pat pie kaimiņiem atstāj. Ja sūtījumu piegādā uz norādīto adresi, viņiem ir pie kājas kurš paraksta. Pilnvara ir vajadzīga tikai tad ja grib saņemt viņu kantorī, pie lidostas. Tas no pieredzes. Tiesa juridiskas personas pilnvarai nekāds notārs nav vajadzīgs, tas no pieredzes. var jau pašiem DHL pajautāt. Arī pilnvaras paraugus atsūtīs. 21:01
Juridiskai personai atnes uz kantori, sekretāre parakstās, ka saņēma. Bet pilnvara, kuru kāds džeks pats paraksta, ka pilnvaro kaimiņu Pēteri saņemt, gan nav dzirdēts.
Cik zinu, DHL "māmiņai" ir līgums ar citu piegādātāju Latvijā. Tas ir, ja pasūtīts ārzemēs un piegādātājs ir DHL, tad pie durvīm atnesīs nevis DHL Latvija, bet cits kurjers, kurš - jāpameklē netā. Cik esmu saskāries, kurjers pirms atvešanas vienmēr piezvana un noprecizē vešanas laiku un adresi, un šajā sarunā arī vari nosaukt citu saņēmēju - esmu darbā ne reizi vien saņēmis kolēģu vietā paciņas no dažādiem kurjeriem, nekad nav bijušas problēmas. ··· Pilnvara: Pilnvara preces saņemšanai. lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu