Pārdošana

Pārdošana - jautājumi un diskusijas

Ja pārdodu īpašumu kurš iegūts mantojumā 1997gadā ir jāmaksā nodoklis? (11)
Ja īpašumā no tēva esmu mantojusi māju 1997gadā..un tagad ja vēlos to pārdot ,vai man būs jāmaksā kkāds nodoklis..un nēesmu nekad tur bijusi deklarēta..Paldies...
Lētāk par kadastra vērtību pārdot nevar! No kadastriālās vērtības arī jāmaksā nodoklis!
Dārgāk pārdot vari, bet tad starpību labāk aploksnē!
Rakstiski uzdodi savu jautājumu VIDam Būs jāmaksā nodoklis,izņēmums ir ja gada laikā nopērc citu līdzvērtīgu īpašumu,tad nodoklis nebūs jāmaksā... Pietiekami sena vēsture,lai būtu vērts precizēt VIDā-klausi Jurijam. Nodokļi un nodevas ir jāmaksā - notāram kancelejas nodeva un amata atlīdzība, valsts nodeva reģistrējot ZG (to parasti maksā pircējs) un vēl nodoklis VID no pārdošanas ienākumiem.
Mantošanas gadam un deklarēšanai te nav nekādas nozīmes.
Kas tas vispār par jautājumu ? Nazis>- taisnība.
··· Pārdošana: Ja pārdodu īpašumu kurš ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Nodoklis pret valsti pārdodot īpašumu (7)
Ja kāds jurists varētu sīkāk paskaidrot to sistēmu ar nodokļa samaksu
Ja īpašums pieder vairāk kā piecus gadus un vismaz gadu esi tajā deklarēts, KPN nav jāmaksā. Pazvani uz VID konsultatīvo tālruni. Izskaidros sīki un smalki.

Kapitāla pieauguma nodoklis - Pa lielam tas ir atkarīgs no tā, kā ieguvi, kad un vai pārdevējs ir deklarējies tajā īpašumā.
Zemesgrāmatas reģistrācijas nodoklis līdz 2%.
Negribu neko stāstīt. Kas par velti nāk, tam vertība nulle. Un nepateicība pasaules alga. Atkarībā, ko vēlies pārdot. Dzīvoklī jābūt deklarētam vismaz 12 mēnešus pēc kārtas, tieši pēdējo 5 gadu laikā, pirms tiek noslēgts pārdošanas līgums. Par rokasnaudu jāmaksā kapitāla pieaugums 20% no saņemtās rokanaudas summas, bet ja pie pārdošanas īpašums neapliekas ar nodokli, tad par rokasnaudu samaksāto japrasa atpakaļ. Mežā piedeklarēties nav iespējams. Jāzin, kas par īpašumu un kā tiki pie viņa - mantots vai pirkts. Esat taču dzirdējuši anekdoti. Sarkanie karo ar baltajiem. Darbība risinās mežā. Vienu dienu virsroku ņem vieni, otru dienu otrie. Trešā dienā atnāk mežsargs un izdzen visus naher baher. Ko ar to gribu teikt? Šo čatu moderators smuki nofrizēja. Tostarp arī manu komentu. Katram kaut kā jāizdzīvo 3. kara apstākļos, neizsaucot uz savu biznesu uguni, tāpēc, poņimaju i proščaju. Bet es gribu parunāt no cita rakursa. Vot tagad te žēlabaini saucieni, kur skriet, kam maksāt par SAVU īpašumu.(Nav konkrēti domāts uz čata ierosināju). Man jautājums-- kāda mārrutka pēc vispār nesāt un uzdāvinājāt šo vai citu īpašumu korporācijai? Kāda prāta aptumsuma brīdī? Ieķīlat sagribējāt? Zīda tapetes, ranilas jumtus uz psrs ķiegeļiem? Bankas seifā uz 25 gadiem iesprostot savu dvēseli. Kas bija par motivāciju? Bailes? Paklausība sistēmai? Kas no tā izmainās, registrēts vai nē? Kā mēs komunismā bez zg pārdevām, un haosa nebija??? ··· Pārdošana: Nodoklis pret valsti pārdodot ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā labāk, dāvināt vai pārdot savu nekustamā īpašuma daļu. (24)
Vēlos sava nekustamā īpašuma daļu atdot savai meitai. Kā ir labāk darīt, pārdot vai dāvināt? Kādas varētu būt izmaksas?
Diemžēl drūmā dzīves pieredze rāda, ka dažreiz tomēr cilvēkiem nevajag steigties ar sava īpašuma atdāvināšanu bērniem. Var arī uztura līgumu ar meitu noslēgt. Tā nepildīšanas gadījumā to var atcelt, ja viena no līgumslēdzējām pusēm iesniedz prasību tiesā. Stāsti, ko notārs labāk ieteica. Varbūt citiem noderēs. Pirkuma Pardevuma ligumu taisiet un ejiet pie notara pec nostiprinajuma luguma.
Vienozimigi taisiet pardevumu, ne davinajumu.
Pārdošanas gadījumā citiem daļu īpašniekiem būs pirmpirkuma tiesības, attiecīgi ja norādīsi zemu oficiālo cenu, var nākties par to ciparu pārdot citu daļu īpašniekiem...
Savukārt dāvinājumu var apstrīdēt.
··· Pārdošana: Kā labāk, dāvināt vai ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Nodokļi pērkot un pārdodot dzīvokli? (5)
Labdien, pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām, sastādījām līgumu un parakstījām, dzīvoklis iegādāts 2008. gadā par 50.000 tūkstošiem ar hipotēku, hipotekārais kredīts vēl spēkā 7gadus, reāli es maksāju uz ...
Tā, kā Tu dari, muļķīģi. Nopirkt vari dzīvokli ar visu atlikušo kredītu, pārņemt no bankas uzreiz, ja vien dod banka kredītu Tev. Citādi maksāsi piem. 6 gadus, ja nu pārdevējam ķieģels uzkrīt uz galvas, rezultātā ne Tev nauda, ne dzīvoklis, neko pierādīsi.Un nodokli maksā pārdevējs, Tevi tas neskar! ... pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām ...
Kas tas par dīvainu pasākumu ? Vai nu tu viņu pērc, vai nepērc - kādas vēl izpirkšanas tiesības ?
Nodoklis būs jāmaksā 100 punkti. Manā gadījumā, kad viss liecināja, arī notārs teica, ka nebūs, beigās izrādījās, ka tomēr bija. Pēc gada pienāca no VID aicinājums samaksāt parādu, pie tam ar lieliem soda procentiem.
Notāra konsultācija nav dārga, labāk aizejiet un pakonsultējaties, ņemt līdzi visus papīrus.
Pirms ko paraksti konsultējies ar neatkarīgu juristu, izklausās pārāk labi, lai nebūtu "apjājiens" Sanāk, ka pārdevējs nodarbojas ar labdarību, pat dziļos laukos ilgi jāmeklē īpašums, ko pārdod zem kadastra vērtības. Kur nu vēl Rīgā vai lielajās pilsētās. IIN maksā no pieauguma un tāds šajā gadījumā pārdevējam nav...
Par pašu darījumu, maksāt viņa kredītu, tur ir riski..
··· Pārdošana: Nodokļi pērkot un pārdodot ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Dzīvokļa pārrakstīšana īpašniekam esot ārzemēs (9)
dzivokla ipasniece arzemes atbraukt uz Latviju nav iespeja vai ir kada iespeja dzivokla parrakstisana ipasniecei neesot klaat
Pilnvara ar apostilli. Tikai ar pilnvaru plus apliecinājumu jeb apostiile. Var braukāt arī pircējs, var visu sūtīt pa eksprespastu (lai "dzīvi" paraksti), atkarīgs no pasākuma dabas, viss "kā pie cilvēkiem", vai, izmantojot sīkāko neprecizitāti, sekos "uzmetiens". Man ir ģenerālpilnvara, apstiprināta pie notāra, kurā bez visa cita ierakstīta arī atļauja pārdot īpašumu. Varbūt ārzemēs īpašniece arī pie tās valsts notāra var tādu uzrakstīt? Latvijā tas maksāja ap 70 eiro pāris gadus atpakaļ. Ja, piemēram, cilvēks ārzemēs izmanto arī Latvijas bankas (bet neizmanto e-parakstu), klāt neesot jārisina jautājumi Latvijas valsts iestādēs, medicīnas iestādēs utt., tad vēlams pie viena pilnvarā sarakstīt visu iespējamo. Protams, ja uzticamies - mani ir pilnvarojusi meita. atvaino,bet man liekās,ja īpašniece to gribētu,viņa jau sen visu būtu sakārtojusi,arī ārzemēs ir notāri,kuri var sagatavot dokumentu,kas apstiprina kāda cita īpašumtiesības uz dzīvokli,vai vienkārši noraksta visu citai personai.Mana paziņa tieši tā izdarīja,viņa aprecējās ārzemēs(Austrālijā)un,kad bija tur jau 15 gadus nodzīvojusi saprata,kad atpakaļ vairs neatgriezīsies un ar notāra apstiprinātu dok.visus savus īpašumus nodeva savai māsai. ··· Pārdošana: Dzīvokļa pārrakstīšana ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma tirdzniecība. (15)
Varbūt ir kādi knifi kam jāpievērš nekustamā īpašuma pārdošanai bez starpniekiem.No kā jāuzmanās un kā izvairīties no tā.Ja ir kādam pieredze šai lietā uzklausītu.
Tak nē! Ja cilvēka pārdod savu vienīgo īpašumu, kurš ir bijis viņa īpašumā vismaz 5 gadus un vismaz vienu gadu bijusi tur deklarētā dzīvesvieta, tad nav nekādi 20% jāmaksā. Bet 2% ir jāmaksā nevis pārdevējam, bet pircējam rwģistrējot zemesgrāmatā īpašumu. Pārdevējam vienīgi nekustamā īpašuma nodoklis ir jāsamaksā par visu gadu, tādā ziņā rudenī izdevīgāk pārdot, jo tagad būs jānomaksā uz priekšu viss gads.
Vērtējumu tev tāpat vajadzēs, jo diez vai pircējs atnāks ar skaidru naudu. Bet ja pircējam vajag kredītu, tad vajadzēs arī vērtējumu, bet to lai viņš pats gādā, jo katrai bankai citi uzticamie un var sanākt 2x pārmaksāt. Paskaties pats salīdzinoši ss.lv cik līdzīgi īpašumi maksā un tad liec cenu. Cenu liec ar mazliet rezervīti, jo ikviens pircējs sirdsmieram kādu tūkstoti gribēs nokaulēt, tāpēc jau uzreiz pie vēlamās cenas uzmet rezervīti. Citreiz aiziet arī bez kaulēšanās :) Sagatavo zemesgrāmatu, inventarizācijas lietu un komunālo pakalpojumu rēkinu to visu pircējas gribēs redzēt.
Jāuzmanās no tā,ka neskatoties uz to, ka it kā ir punkti, kuri it kā atbrīvo no NĪN maksāšanas, beigās, pēc pāris gadiem jums pienāks vēstule, ka tomēr jāmaksā 20% no pirkuma-pārdevuma līgumā minētās summa un vēl būs + 0,05% par katru nokavēto dienu.
Vislabāk personīgi griezties VID, lai viņi oficiāli, ar parakstu apliecina, ka % tāds un tāds, lai pēc tam neizdomā ko citu.
Atvainojos, ne NĪN, bet gan ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma. Kad tu to mantojumu saņēmi? Ja tikko noformēji uz sevi un uzreiz pārdod, tad gan var sanākt maksāt 20% kapitāla pieauguma nodokli! Un tev tas visai liels būs jo to nodokli ņem no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību un atskaita vēl ieguldījums, bet ja iegāde ir mantojums, tad var sanākt no visas summas 20% valstij maksāt. Ja tas ir dzīvoklis tad varbūt viņu izīrēt, pašam tur piedeklarēties un pagaidīt 5 gadus, jo īres cenas tagad ir labas, bet nu 5 gadi arī diezgan ilgs laiks. Atļaušos godājamam topika autoram aizrādīt, ka šādas neklātienes konsultācijas, īpaši ar nekustamo īpašumu darījumiem saistītos jautājumos, ir diezgan riskanta un miglaina padarīšana. Galvenokārt jau tādēļ, ka kompetentie on-line konsultanti šeit nav padziļināti iepazinušies ar konkrētā nekustamā īpašuma dokumentiem, īpašuma sastāvu un reālo situāciju dabā, praktiski neko nezina par jautājuma uzdevēja kā galvotāja un laulātā (ja pareizi sapratu no paša vaicātāja pēdējā komentāra) pārējām saistībām. Iespējams, ka topika autors, kurš uzņēmies atbildēt par kādas trešās personas - parādnieka saistībām pret kreditoru, nemaz nedrīkst bez pēdējā piekrišanas atsavināt viņam piederošo nekustamo īpašumu, un tamlīdzīgā garā. Tāpēc silti iesaku sastumt kaudzītē visus papīrus, nepažēlot savu dārgo laiku un naudu un aizstaigāt uz konsultāciju pie šajā jomā praktizējoša profesionāļa. Jo skopais maksā divreiz... :) ··· Pārdošana: Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli un saņemt naudu ar vismazākiem nodokļiem? (10)
Dāvinājums? Pārdošanas līgums? Ģenerālpilnvara? Un ja ar ģenerālpilnvaru pārdod, tad naudu tā vienkārši var pārskaitīt sev? Vai tomēr jāsaņem kā mantojums vai dāvinājums? Cilvēks NAV radinieks!
Pareizi te atzīmēja- vispirms jānomušī īpašnieks un jānovilto paraksts. Gribas kautrīgi pajautāt, a ko pats īpašnieks nepārdod? Jau tavo, polietilēna maisā iesaiņots, jeb pagaidām vēl dzīvs?
Protams ka pilnvaru noteikti vajag, ne obligāti ģenerāl, labāk speciāli šī dzīvokļa pārdošanai un tur gan jau ka var ierakstīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu. Bet nodoklis būs milzīgs.
Jeb to dzīvokli īpašnieks grib atdāvināt tev, bet lai visas darbības veic tu? Te vajag skaidrot situāciju konkrētāk.
nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības /Ellochka/

Nē, pašvaldībai VIENMĒR NAV pirmpirkuma tiesības, vēl jo vairāk NAV, ja tiek pārdots dzīvokļa īpašums.
Vistuvāk ar skaidrojumu par situāciju ir Lele.
Nu oficiāli tu vari saņemt tikai procentu par starpniecības pakalpojumu kā mākleris, ja noslēdzat tādu līgumu. Bet ja cilvēks ir dzīvs un grib pārdot savu īpašumu un naudu atdot tev, tad tam cilvēkam nodokļi nav jāmaksā, ja īpašums ir vienīgais un bijis viņa īpašumā 5 gadus un vismaz pusgadu tur bijusi deklarēta viņa dzīvesvieta. Tad iegūto naudu var atdot tev skaidrā naudā un tālāk tā jau ir tava problēma kā un vai vispār viņu legalizēt.
Taču ja gribi kļūt par īpašnieku tam cita cilvēka īpašumam un mērķis ir mazāk valstij maksāt, tad pirkuma pārdevuma līgums ar samazinātu cenu, jo dāvinājumu var apstrīdēt un tas nedod tādas priekšrocības kā pirkums. Kas attiecas uz mantošanu, tad tāda iespējama tikai ja esi pirmās pakāpes radinieks un tas cilvēks nomirst. Vai arī, ja viņam nav tuvāku radinieku. Bet pēc miršanas vēl gads jāgaida, kura laikā visādi radinieki var pieteikties.
Ja saņem ģenerālpilnvaru, tad pircējs naidu var ieskaitīt darījuma kontā un tu no tā konta viņu pēc tam vari izņemt skaidrā naudā un tālāk domāt kā legalizēt. Varbūt nosaukt kā parāda atgriešana, bet par nodokļiem šajā sakarā interesējies vidā. ··· Pārdošana: Kā pārdot cita cilvēka ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Majas pardosana (11)
Ipasumam ir 2 saimnieki,viss ir sadalits 2 vienadas dalas. Tagad viens saimnieks pardot savu ipasumu,bet uz musu zemes ir uzcelta vina garaza ,par kuru mes jau esam runajusi daudz,bet labuma nav,jo lai nojauktu to ,ir vajadziga diezgan ...
Izklausās pēc lietošanas tiesību sadalījuma? ZG fiksēts? Lai bīda uz savu zemes daļu un pārdod!
Ķīseli esat sabrūvējuši-bez kārtīgas izpētes neviens skaidrībā netiks... parasti nemaz tik vienādas tās daļas nav...
Divi saimnieki, tas ir, kopīpašnieki? Katram pieder domājamās daļas?
Tas otrs īpašnieks piedāvāja visprms Tev pirkt savu daļu, pirms grasās pārdot svešiniekam?
Tev ir pirmpirkuma tiesība, zināji?
Ja ir viena garāža,tad jau Jums pieder 1/2 no tās? Piebraukšana pa koplietošanas zemi ?
Nojauciet pa abiem un miers... Manuprāt pēdējais brīdis,jo vēlāk būs piņķerīgāk...
Tas ir iedīglis nākamajām nesaskaņām!
Ja garāža nav ZG izliecies ka neko nezini un pēcāk savāc sev/nojauc.
Vai pagaidi kad pārdos, tad risināsi šo jautāju ar jauno saimnieku, var būt būs runīgāks.
Bez iepazīšanās ar dokumentiem var tikai paspriedelēt, kā būtu, ja būtu. Viens gan izskatās skaidrs, nav nekādas jūsu un mūsu zemes, ir tikai kopēja zeme, pat, ja ir lietošanas tiesību plāns un ierakstīts ZG. Īpaši, ja garāža uzcelta pirms zemes dalīšanas (ķīseli tiešām būsiet ievārījuši, ne reizi vien vien esmu tādiem īpašumiem sadales robežas ar piruetēm zīmējis). Ja garāžai nav dokumentu, tad formāli tās nemaz nav. ··· Pārdošana: Majas pardosana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Monētas Latvijas simtgadei (9)
Direkt Marketing piedāvā, nesaprotu kad šitas beigsies vienreiz , reklāmas jūtos apspiesta no šādiem zvaniem, vai likums kaut ko ir paredzējis šajā jomā?
es ar gribētu, lai pie manis pērk vēl un vēl. Domāt vaiG, pirms savu telefona numuru un e-pastu dāļāt visiem pēc kārtas. Agrā man arī daudz zvanīja, bet nu vairs nezvana neviens. Ielikuši mani "nekad nezvanīt" sarakstā. Nez kā es to izpenījos, pārmērīgi rupjš jau centos nebūt.. ieraksti šito numuru zem nosaukuma NECELT un miers mājās Visos mūsdienu telefonos ir tāda funkcija kā bloķēt ienākošs zvanus no dotā numura. nopirku kaut kādu monētu..un besī ārā,kad šamējie pie katra jauna sūda grib,lai pērku..DDD ··· Pārdošana: Monētas Latvijas simtgadei lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma? (12)
Tetis miris. Kopa esam 3 berni . Es no teta pirmam attiecibam un 2 no otram. Tagad dzirdu ka maja ir pardota. bet ka var pardot, ja es neesmu atteikusies no savas dalas.
Ja jau pārdeva, tad pārdeva īpašnieki, kuriem uz rokas ir Zemesgrāmatas akts...
Saprotu, ka tēti ļoti mīlēji un rūpējies par viņu, ja nezini, ka viņš jau miris un atstājis mantojumu, kurš Tev jāpieņem, jāiet uz tiesu vai pie notāra un jānokārto sev.
Tagad pēc jauniem noteikumiem ir tā saucamie "neatraidāmie mantinieki", šajā gadījumā bērni. Nešķiro - no pirmās vai no piektās laulības. Ar dzimšanas apliecību ir jāiet pie notāra un šiis jautājums ir jāsāk risināt. Ekonomikas policija mantojuma lietas neizkata, kriminālpolicija tikai tad ja ir noticies kaut kas krimināls, bet visus strīdus izšķir tiesa Cik sen tēvs ir miris? Kādēļ nepiesakies uz mantojumu? sava daļa viņai radīsies, pēc mantojuma pieņemšanas pēc tiesas vai notāra....ja viņa nepieteicas, tad mantojumu sadala starp tiem, kuri pieteicās, jo bij sludinājums LV vēstnesī...
tagad viņa teoretiski var tiesāties ar pārdevējiem par it kā savu daļu, pierādīt kāpēc nepieteicās (ka nezināja, bij piesieta pie gultas, nevarēja aiziet uz tiesu, aizsietu muti, lai nesauktu palīdzību un aizsietām acīm un ausīm, lai neredz kam palūgt palīdzību) un labvēlīgā tiesas gadijumā saņemt lēmumu par savu daļu naudas no darijuma, ja pārdevēji to labvēlīgi samaksās...ja ne, tad atkal tiesa...ar piedziņu no ieņēmumiem....čakars līdz mūža galam
Ja mājās pēdējais īpašnieks nebija tēvs, tad pārdot to bija pavisam vienkārši. ··· Pārdošana: Kā var pārdot māju, ja ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu