Kad jāmaksā zemesgrāmatā?
Veletos uzzinat kam ir jamaksa nekustama ipasuma nodoklis,ja ipasums vel nav zemes gramata.Man tika pateikts ka man ir jasamaksa tas ka vini ierakstis ipasumu zemesgramata uz vinu vardu (man par to jamaksa) un noperkot so ipsaumu atkal man jamaksa par registresanu uz sava varda.
Ka tur isti ir?
roze11 (2015-10-09 08:16) 3 Ja naudas daudz,tad tā var darīt.....
S13 (2015-10-09 08:46) 3 Pircējs un Pārdevējs brīvi vienojas par pirkuma līguma noteikumiem, tai skaitā par to, kas maksās nodevas un citus maksājumus īpašuma reģistrācijai zemesgrāmatā.
A_la_Nanita (2015-10-09 10:03)
Nekustamā īpašuma nodoklim gan nav īsti nekāda sakara ar maksājumiem par īpašuma atsavināšanas procesu. NĪN maksā īpašnieks vai nomnieks/īrnieks, ja ir tāda vienošanās un šo nodokli maksā pēc pašvaldības piestādīta aprēķina.
Jautājumā minētie ir maksājumi ir valsts nodevas un par to, kurš tās maksā kā jau minēja S13 vienojas pircējs ar pārdevēju, korekti būtu maksājumus dalīt uz pusēm.
joens (2015-10-09 13:07)
1
Abi vienojas. Pircējam vispār ir jēga interesēties tikai par kopējo darījuma summu, ne to, kā tā tehniski sadalās.
Situācija izskatās parastā - pārdevējam pieder īpašums, bet nav līdzekļu, lai sakārtotu līdz galam papīrus, tāpēc prasa ieinteresētajam pircējam finansēt visu procesu + īpašuma cena. Vienīgā rūpe varētu būt par darījuma un savas naudas drošību līdz brīdim, kad ierakstīts ZG uz pircēja vārda.
Basteta (2015-10-09 16:42) 2 Standartā Pircējs apmaksā notariālos izdevumus, valsts nodevu Zemesgrāmatai un kancelejas nodevu Zemesgrāmatai. Pārdevējs maksā tikai kapitāla pieauguma nodokli pēc pārdošanas-jā tāds veidojas pamatojoties uz likumu par Nodokļiem un nodevām. Pārdevējam arī jāsamaksā visi NĪN nodokļi par visiem īpašumiem un visu tekošo gadu, kad tiek veikta īpašuma atsavināšana.
Samila (2015-10-09 22:56)
Nav īsti skaidrs, kas ir tie viņi... bet pa lielam viss jau te izstāstīts.
Ar nekustamā īpašuma nodokli ir tā, ka tā ir reālnasta, kas gulstas uz īpašumu un saglabājas tāds neatkarīgi no īpašnieku maiņas. Respektīvi, nek. īp. nod. seko īpašumam nevis personai - īpašniekam. Tas, kurš konkrētajā brīdī ir īpašnieks, tam arī jāmaksā, bet var vienoties arī savādāk, piemēram, ka pircējs to apmaksās pirms pirkuma u. tml.