Ja atzīst privatizetu dzīvokli par bezmantinieka mantu, bet tur ir deklarēta un dzīvo kāda sieviete?
Ja dzīvoklis ir privatizēts, bet saimniece jau kā 14 gadus ir mirusi un mantinieku nav, bet pirms operācijas, kuras laikā viņa nomira ir atslēgas iedevusi savai krustmeitai, kura arī dzīvoklī dzīvoja, to uzturēja un deklarēta tur pat jau no 2008 gada. Nu ir izveidojies parāds par siltumenerģiju, bet parāda dzēšanas grafiku neslēdz,jo viņi saka ka nav pamata ar valdītājas sniegt, un šogad zvērināts izpildītājs nosaka izsoli piespiedu pārdošanā un novērtē to par 2200 eiro. Ko ieteiktu krustmeitai,kura nav asinsradiniece, bet ir paglabājusi krustmāti un valdījusi, bet tiesā ne padeva par labticīgu valdījumu. Kā var rīkoties? vai viņu vēl reiz pārdos kādam uz izsoles?joens (2015-02-05 15:49) Deklarēšanās nedod tiesības šajā adresē dzīvot. Īres līgums dod, pat bez deklarēšanās. Cik zinu, LV nav likumdošanā paredzēts, ka ilglaicīga mantas lietošana radītu tiesības to iegūt īpašumā (daudzās, tai skaitā EU, ir).
bonacure (2015-02-05 16:14) 1 1 Jā, būtu noslēgusi īres līgumu- un viss, dzīvoklis iekristu klēpī pilnīgi par velti. Labi mums likumi.
eksim_braalis (2015-02-05 17:17)
joens, vai esi kaut ko kādreiz dzirdējis par īpašuma iegūšanu ar ieilgumu? Palasies Civillikumu.
bonacure - turpini vien lasīt "MK Latvii", tur TĀDAS grudrības var salasīties:D
Jautājuma autorei ieteikums aiziet pie jurista konsultāciju.
bonacure (2015-02-05 17:38) Tiu- Ne jau avīze pie vainas. Šādas atbildes sniedz Rīgas pilsētas Īres valdes vadītāja Narine Abagjana kura ir arī Mājokļu un vides departamenta Īres valdes darbības nodrošinājuma nodaļas vadītāja. Joka pēc vari palasīt un oponēt, ja ir ar ko.
epiketets (2015-02-05 18:10) Izskatās sekojoši, deklareties var tik likuma noteiktā kārtībā, ja dzīves vietas deklarācijā ir pārbaudīta un pieņemts, tad krustmeitas deklarētā dzīvesvieta ir tiesiska, pašvaldībai par to nerodas šaubas. Krustmeita vēl nevar sniegt prasību tiesā par īpašuma iegūšanu ar ieilgumu , jo nav pagājuši desmit gadi kopš ir sākusi valdīt krustmātes nekustamo īpašumu (2008 deklereta dzīvesvieta) un arī ir slikti , ka nav panākta vienošanās par parāda nomaksu. Tagad nu ir daudz varianti, proti: iet pie tiesu izpildītāja izstāstīt visu stāstu , kas un kā, un lūgt panāk vienošanās par piedziņas atlikšanu, vienoties par parāda atmaksu, vai kādu citu variantu, lai vienotos , lai dzīvoklis paliktu krustmeita lietosana. Vēl variants, lūgtu atlikt izsoli, jo krustmeitai ir bijusi izdevumi rīkojot krustmātes bēres, konstatēt tiesā juridisko faktu par to ka krustmeita rīkoja bēres un bija izdevumi un arī šajā tiesas pieteikuma varētu konstatēt, ka krustmeita jau desmit un vairākus gadus apsaimnieko krustmātes nekustamo īpašumu. Ir arī pāris bet, interesanti, kas un kad ierosināja atzīt krustmātes īpašumu par bezmantinieka īpašumu. Kaa jau rakstīju ir daudz varianti , kaa glābt situāciju, bet neredzot lietas materiālus vairaak pateikt nevar. Ir vēl variants griezties pie jebkura zvērināta notāra pēc padoma, notāri konsultē bezmaksas . Cerams ka noderēja !
joens (2015-02-05 18:58)
1
Vai deklarēšanas dajebkur nozīmē valdījuma iestāšanos pār šo īpašumu?
Deklarētā adrese nav dzīvesvietas adrese, kaut abas var sakrist.
edora (2015-02-05 19:14) Interesants piegājiens! Ja ir tā, kā man izskatās (un izskatās ne visai smuki), tad loģiski, ka dzīvoklis ir bezsaimnieka. Kā Tad Jūs domājāt?
VecmeitaARrunci (2015-02-06 13:23) 1 Principaa taa ir bezsaimnieka manta.krustmeita var piedaliities izsolee un to nopirkt.Taa iet,kad nemaksaa reekinus....
made_in_heaven (2015-02-06 14:51)
Ja nav testamenta nevienam neko nepieradisi.Lieta jau pie tiesu izpilditaja..
Ja dzivok.patik un gribi dabut vajag pied.izsole.Un ,vel karajas parads par komun..
Nopirksi izsole paradi dzeshas!Summa nav fantastiska un nopirkt ir diezgan reali par pirmo soli...
Ja tiesham interese nianses raksti privati un palidzeshu ar konsultaciju..